Succesvol Jiu Jitsu stage bij Dojo 't Loo De apotheose van Golf Countryclub Heiloo v v Afscheidswedstrij d van Piet Bakker bij HSV Wester haalt trekker niet over SPORT 27 UITSLAGEN Zeevogels kunnen lang mee vt - UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2011 Golf HEILOO - Dat wat Twente vorig jaar verzuimde, kon LPB bouw interieur dit jaar wel. Het vasthouden van de koppositie. De beloning: The Green Jacket en de felbegeerde wisseltrofee van BC GCH. Na een slopend seizoen, acht loodzware wedstrijden, is de busi ness competitie van GCH tot zijn slot gekomen. De fmaledag op de Kennemer was er weer één die in de boeken kan worden bijgeschreven. Bijna het gehele seizoen bezette topfavoriet Emo Levering de kop positie in het veld van onderne mende golfers uit Heiloo. Met knik kende knieën liet René Knippenberg (Vos makelaardij) verstek gaan. Rob Schermer (Velu betonsyste- men), tot de tanden toe gewapend met afleidingsmanoeuvres, kon met zijn tot pastelkleuren verbleekte schotse pet geen invloed van bete kenis uitoefenen. Het gevaar kwam dit jaar weer uit Egmondse hoek. Wederom had Herman Rotteveel (Hoveniersbedrijf Rotteveel) zijn geld gezet op de fmale dag. Ook vorig jaar kaapte hij met die tactiek SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 21 oktober speelde SV Vredeburg de vijfde ronde van de interne competi tie; met spectaculaire partijen. Lange tijd gaf de degelijke Cees Dinkla geen krimp in zijn partij tegen de sluwe Ed Stolp. Maar toen Dinkla in het eindspel een iets min dere torenzet speelde, won Stolp met een diep berekende combinatie een loper en daarmee de partij. Bob Stolp stelde orde op zaken in de kop van de ranglijst en produceerde een paardzet en sloopte daarmee de witte stelling van Niels Hageman. Jos Admiraal probeerde van alles, maar Robin Rommel, die zich van de Leeuw-verdediging bediende, wist van geen wijken. Remise was het resultaat. Marcel Wester speelde de opening zeer sterk in zijn partij tegen Theo Al maar haalde de trek ker niet over. De verbaasde Al wist zowaar een winnende voortzetting te vinden. Jeroen Tebbens voerde de trofee weg. Als volleerd groenle- zer stuurde hij zijn golfballen rich ting de greens. Sluw had hij tot het laatste moment gewacht en besloot vijf minuten voor aanvang tactisch tot het gebruik van een elektrische Buggy, waarmee hij behendig over de Zandvoortse duinen stuurde naar hoge resultaten. Met een stableford score van 36 pimten versloeg hij het complete peloton zakelijke golfers. Zijn score bracht hem van een vier de naar een tweede positie in het eindklassement. Edwin Faber van Meijer Multieleaning toog in het kielzog van zijn buurman mee, op jacht naar LPB! Een top drie eindklasse ring was bereikt. Een topprestatie van de 'long-hitter' en naamgever van de Faber Trofee voor de longest drives van het jaar. De twee gast- spelers Kees Burger (Keurslagerij Burger) en Frans Glas (Restaurant Le Moulin) genoten met volle teu gen van deze golfdag. Gezien de opkomst van dit afgelopen seizoen, kan worden gesproken van een goede basis, om de club nog verder uit te breiden en het seizoen 2012 wederom een spannende competi tie neer te zetten. in zijn partij tegen Ronald van der Storm in opperste tijdnood een mat- zet uit, Van der Storm stak zijn hand al uit om de nederlaag te erkennen, maar de matzet van Tebbens was onreglementair, omdat hij daarmee zichzelf schaak zette. De langste en mooiste partij van de avond was die tussen de toptalenten Hidde Ebels en Bert Hollander. Het werd remi se. Vader Harold Ebels verloor van de ijzersterke Koen Kramer. Mare Voorwalt en Paul Zwart vermaakten het publiek met een spektakelstuk, waarbij Zwart de beste stelling over hield, maar waarbij Voorwalt veel minder bedenktijd had gebruikt. De voorzichtige Zwart koos voor de aangeboden remise. Jaap Limmen hanteerde zijn favoriete Siciliaanse verdediging en won van Gertjan Hafkamp. Paul de Ruijter hield de stelling tegen Piet van der Heijdt lang in evenwicht, maar moest toe zien hoe Van der Heijdt in het eind spel de betere velden controleerde en het pimt binnensleepte. JUDO HEILOO - Afgelopen zondag werd voor de tweede maal in successie een jiu jitsu stage gehouden door de broers Erwin en Ivo Jongh Visscher. De broers zijn docent bij Dojo 't Loo maar runnen ook een eigen budoeentrum in Nieuwe Niedoip. Uit heel Noord-Holland waren de jiu jitsuka's naar Heiloo gekomen om ondeiwezen te worden in het gebruik van de zogenaamde Ebo stick. Dit is een stokje van twaalf tot twintig centimeter lang en één a twee centimeter dik. Het gebruik van dit wapen is makkelijk en effec tief en nog steeds zeer actueel. De technieken van de Ebo-stick kun nen ook worden uitgevoerd met een pen, een liniaal of een sleu telbos. De originele (traditionele) naam voor Ebo-stick is Eda Koppo, 'beenstokje' op zijn Japans. De Eda VOETBAL Zondag 30 oktober is de unie ke afscheidswedstrijd van het oudste, spelende lid van HSV: keeper Piet Bakker. De wedstrijd begint om 11.30 uur op het hoofdveld, maar daarvoor is het al een feestelijk weerzien van oude bekenden in het clubhuis. De voetbalvrienden van Piet en hun partners maken er samen een bij zondere dag van. De organisatie is in handen van Frans Stokman en Henk Handgraaf. Zij staan garant voor sportiviteit en gezelligheid. Samen nodigden zij de spelers van HSV veteranen 1 en hun part ners uit voor deze feestelijke dag. Ook is er een team met beroemde HSV'ers die door de jaren heen met Piet binnen de lijnen hebben gestaan. Ook zij zijn samen met hun vrouwen en vriendinnen van de partij. In 'De Basis', worden de gasten ontvangen met koffie en gebak. Uit de lijst van genodigden zullen twee teams worden samen gesteld. De opstelling zal na het tweede kopje koffie door topeoa- ches Cor Keeman en Co Oudejans bekend worden gemaakt. De wedstrijd wordt om 11.30 uur op het A-veld gespeeld, waarbij Piet Bakker in het zonnetje zal worden gezet. Na de wedstrijd is er alle gele genheid om nog wat bij te praten, onder het genot van een drankje en hapje. Tevens gaan de gasten luisteren naar enkele speeches en zal er een cadeau/trofee wor- Koppo technieken vinden him oor sprong in verdedigingstechnieken met de Japanse waaier en eetstok jes. Later is er een gestileerd stokje (wapen) voor gemaakt dat Eda Koppo werd genoemd. De latere Ebo-stick was het favoriete wapen van Shihan Wim Boersma, de nes tor van het Nederlandse jiu jitsu do. Na zijn overlijden zijn het gebruik en de technieken in de vergetelheid geraakt. Een dankbaar onderwerp om via een drukbezochte stage weer eens aan de slag te gaan met een brede scala van technieken die met een Ebo stick kimnen worden uitgevoerd. Na ruim twee uur waren de ledematen van de deelnemers vol doende op de proef gesteld. In alle gevallen had het kleine houten stokje gezegevierd. Het succes van de stage is een goede stimulans voor het organiseren van een ver- volgstage. den overhandigd door de huidige en oud-veteranen. De organisa tie hoopt dat er veel bezoekers komen om het voetbalfeest mee te maken. Henk Handgraaf straalt als hij zegt: ,,Het doel is om er een mooie dag voor Piet en Magda van te maken!" De volgende roemruchte oud spelers zijn uitgenodigd: Jan Admiraal, Karei Beers, Arie Borst, Cees van Diepen, Jack Groot, Cees Heijnis, Hans Hoetjes, Simon Kaandorp, Cor Keeman, Alex Kosters, Arnold Kosters, Cor Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van de op maandag 24 oktober gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1. Broens - Mendes Dacosta 60.8, 2. Slob -Valkering6o.2, 3. fam. Schatter 56.7,4. Dijkema - v.d. Eng 52.8; B-lijn 1. Coebergh - Middelbeek 67.0, 2. Beerepoot - Daudey 57.4, 3/4. Sanders- Hekker Lind - v. Vliet 53.3; C-lijn 1. fam, v. Wiechen 60.5, 2. fam. Keesen 57.5, 3. Magermans - Hoff 56.8,4. v. Baar - Haan 56.6. EGMOND - Zeevogels heeft afgelopen zondag in de beker wedstrijd tegen hoofdklasser Purmersteijn lang meegedaan. In de eerste helft lieten de bezoe kers een paar riante mogelijk heden liggen. De thuisclub deed voetballend weinig onder voor de vier klassen hoger spelende tegenstander, maar kwam nauwe lijks dreigend voor het doel van de gasten. Na een 0- 0 ruststand viel in de zeventigste minuut de eerste treffer voor Purmersteijn. Zeevogels probeerde vervolgens iets meer naar voren te spelen maar kon doelman Elmers van Purmersteijn niet serieus in de problemen brengen. Spits Mart Lieder liet zien waarom hij momenteel meetraint met de profs van FC Volendam. De 21-jarige aanvaller was de hele wedstrijd de meest gevaarlijke man en zou in de tweede helft een onvervalste hattrick scoren. De bekerdroom van de Zeevogels is over. Niemand op sportpark Hogedijk die daar echt een pro bleem van maakte. De competitie wedstrijd komende zondag, op sportpark Hogedijk, tegen koplo per VIOS W. wordt als belangrij ker gezien. Langedijk, Cock van Leeuwen, Piet Molenaar, Co Oudejans, Jan Rot, Ruud Schipper, Hans Spaans, Ed Robert, Leo Winnips, Sat-Kim Wong, Lars de Zeeuw en Frans Zentveldt. Van veteranen 1 zullen de vol gende helden aantreden: Fred Admiraal, Kees-Jan Beerepoot, Lucas Bosch, Jan Bugter, Mart Houtenbosch, Bert Kosters, Kees Neefjes, Michel Mannes, Ben Oosterink, Frans Stokman, Henk Veldt, Huib Walsarie, Martin Wessel en Hans Wiebering. Het veteranenteam van HSV met helemaal achterin, precies in het midden Piet Bakker. Aangeleverde foto Erno Levering, winnaar van The Green Jacket en de felbegeerde wisseltrofee. Aangeleverde foto Erwin Jongh Visscher (rechts) gebruikt de Ebo stick om zijn aan valler onder controle te brengen. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27