Zelfstandigheid goed mogelijk voor slechtzienden Film van Stephen Fry te zien in de Trog Presentatie over Israël Voorlopig programma van 't Praethuys Voorleesfeestje 'Kleine Muis zoekt een huis' H E I L O O 3 Informatiemarkt voor blinden en slechtzienden in Bibliotheek Heiloo Europees Jaar van de Vrijwilliger UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2011 Programmamaker Stephen Fry van de BBC maakte een film over zijn manisch-depressieve stoornis. Aangeleverde foto HEILOO - Marian de Nijs en Toos van Aalst uit Limmen en Heiloo zijn allebei zeer slechtziend. Toch redden ze zich goed in het dagelijks leven, met behulp van allerlei moderne middelen. Toos werd ruim 2,5 jaar geleden plotseling slechtziend door een trombose in haar goede oog. Via Visio werd een traject voor revali datie gestart. Een intensieve tijd: vier maanden lang, intern in Het Loo Erf in Apeldoorn. Ze volgde een programma met onder andere zien training, computervaardigheden en mobiliteitstraining. Toos vindt het jammer dat veel mensen niet op de hoogte zijn van deze voorziening. Marian is door een aangebo ren netvliesaandoening al langer De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. geconfronteerd met beperkingen. Autorijden was al snel niet meer mogelijk en op haar werk ontston den problemen. Ook Marian heeft een periode van vier maanden doorgebracht in Het Loo Erf in Apeldoorn waar ze veel aan heeft gehad. Nu zet zij zich in als vrijwilliger bij de Nederlandse Vereniging voor Blinden en Slechtzienden. Ze organiseert aller lei activiteiten en leuke uitstapjes. Haar visuele handicap is lastig, maar het is niet het einde volgens Marian. Toos en Marian hebben geleerd htm schroom van zich af te gooien. De doorgaande ontwikkeling van nieuwe hulpmiddelen helpt hen om zoveel mogelijk een zelfstandig leven te leiden. Zo maken zij bijvoor beeld gebruik van een elektronisch HEILOO - Op woensdag 2 novem ber geeft Bibliotheek Heiloo weer een voorleesfeestje. Dit keer staat het boek 'Kleine Muis zoekt een huis' centraal. Kleine Muis vindt een grote rode appel die veel te groot is voor haar huisje. Ze gaat daarom zoeken naar een groter huis. Ze vraagt aan haar vriendjes of ze bij hen mag wonen, maar die hebben geen plaats voor haar en haar grote appel. Als ze aan HEILOO - Het Nivon in Heiloo heeft op zaterdagavond 29 okto ber Jim Komijn uitgenodigd om een beamerpresentatie te ver zorgen over Israël. Zijn reis brengt de bezoeker naar diverse plaatsen en streken, zoals de rots Massada, de Dode Zee, de Oase Ein Gedi (waar de Dode Zee rollen zijn gevonden) en natuur lijk komt Jeruzalem uitgebreid aan bod. Vanuit Jeruzalem wordt er een uitstapje naar Bethlehem gemaakt. Maar ook de Jordaanvallei, Nazareth en het Meer van Galilea, vergrootglas en een Penfriend (spre kend markeringssysteem). En van een Milestone, een memorecorder om notities op te nemen en waarop ook muziek en daisy-boeken kun nen worden beluisterd. Bibliotheek Heiloo houdt op dinsdag 1 novem ber van 13.00 tot 16.00 uur een Informatiemarkt voor slechtzienden en blinden. Op de website www. bibliotheekheiloo.nl is te lezen wie aanwezig zullen zijn. Ook Toos en Marian zijn hier aan wezig om vragen te beantwoorden en te vertellen over him ervaringen. Het bijzondere is dat Marian en Toos elkaar vorig jaar toevallig ontmoet ten in de bibliotheek van Heiloo. Daar meldden zij zich tegelijkertijd aan voor een leeselub. Want ook dat is gewoon mogelijk! het zoeken is neemt ze zo nu en dan en hapje van haar appel. Hoe dit verhaal afloopt hoor je op 2 novem ber! Het feestje begint om 14.30 uur en alle kinderen van drie tot zeven jaar zijn welkom. Iedere woensdag is het van 14.30 uur tot ongeveer 15.00 uur al voor- leesmiddag in Bibliotheek Heiloo. Dit jaar maakt de bibliotheek dit op iedere eerste woensdag van de maand met een voorleesfeestje extra leuk! Kapernaum, de Golan Hoogvlakte worden niet vergeten. Tenslotte wordt aan de hand van zijn verhaal en beelden Israël dwars overge stoken naar Caeserea, aan de kust aan de Middellandse Zee, waar de Kruisvaarders in de elfde eeuw aan land gingen. Plaats: het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Kosten voor leden Nivon 3,-, andere 4,-. Voor informatie of opgave kimt u bellen, tel. 072- 5333127. Een uitgebreide beschrij ving kimt u vinden op de website www.nivonheiloo. HEILOO - Stichting de Buitenkans heeft als doel beeld vorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden middels posi tieve beeldvormingsactiviteiten. Een activiteit is het maandelijks houden van een filmavond waar bij iedereen welkom is. In 2006 maakte Stephen Fry de tweedelige BBC-doeumentaire 'Stephen Fiy - The Secret Life of the Manic Depressive', waarin hij uit de kast komt als lijder aan een bipo laire stoornis, ook wel maniseh- depressieve stoornis genoemd. Hij interviewt bekende en minder bekende mensen die dezelfde ziekte hebben en vertelt over zijn extreme stemmingen aan de hand van voor- HEILOO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannende of creatieve activiteit. Op donderdag 27 oktober om 10.30 uur is de Talkwalk; een wan deling vanuit 't Praethuys. Voor de conditie, om even bij te tanken of gewoon om te genieten van de omgeving. De te wandelen afstand hangt af van wat de gemiddelde deelnemer fysiek aan kan. Talkwalk is een terugkerende activiteit en is voor iedereen die met kanker te maken heeft (gehad). Vrijdag 28 oktober om 13.45 uur is 'The Walk', een terugkerend gebeuren voor iedereen die met kanker te maken heeft. Er wordt gewandeld vanuit 't Praethuys naar het bos aan de Westerweg. Daar is een korte bij eenkomst met als thema troost. Er wordt onder andere gesproken door Hans Romeijn, burgemeester van Heiloo en Ronald Vink, ambas sadeur van 't Praethuys en er wor den ballonnen opgelaten. Om circa beelden uit zijn eigen leven. Hoe het begon toen hij een jaar of zeventien was met een manische periode en hoe hij pas op zijn zevenendertig ste, naar aanleiding van een zware depressie, uiteindelijk bij de juiste arts terechtkwam waar hij te horen kreeg wat de diagnose was. Deze film is op maandag 31 oktober om 20.00 uur te zien in de Trog. Het is een Engelse documentaire en de film is niet ondertiteld. De toegangs prijs is de kosten van een kop kof fie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of wagen te stellen aan ervaringsdeskundigen. De Trog, Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweerkazerne). Meer weten over de psychiatrie? Kijk op www. de-buitenkans, org. 14.45 uur is de afsluiting. Daarna is er koffie en thee in 't Praethuys. Dinsdag 1 november van 19.30 tot 21.30 uur is er het borstkanker inloopcafé. Dit is er voor ieder een die met borstkanker te maken heeft. Doel van dit inloopcafé is om je met lotgenoten in contact te brengen, ervaringen te delen, prak tische tips uit te wisselen, steim te bieden en er voor te zorgen dat je met een goed gevoel naar huis gaat. Woensdagmiddag 2 november is er de kidselub 'Pardoes' van 14.00 tot 16.00 uur. Voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Zit je op de basisschool en heb je een ouder die voor kanker in behandeling is, kom dan naar de kinderzolder om te knutselen en te kletsen. De (groot)oudere kunnen in de woonkamer van 't Praethuys samen koffie of thee drinken. 't Praethuys, Westeiweg 50, Alkmaar. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u met tel. 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk ook op de vernieuwde website www. praethuys.nl. HEILOO - Viva! Zorggroep Wijk Heiloo heeft op 4 en 11 oktober zijn vrijwilligers in het zonnetje gezet met het aanbieden van een heerlijk etentje. In het kader van het Europees Jaar van de Vrijwilligers was het menu daarop aangepast. 125 vrijwilligers hebben genoten van een buffet met paëlla, zuurkool moussaka en verschillende salades. Het dessert was een overheerlijke apfel- strudel met ijs en vanillesaus. De vrijwilligers staan het hele jaar klaar en nu konden ze blijven zitten en genieten van het eten. Het personeel van De Loet en Overkerck heeft haar uiterste best gedaan er een gezellige avond van te maken. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3