Lifs interieuradvies styling 'Graag Gedaan' actief in valpreventie De Brug verzorgt viering in Willibrorduskerk Dementie en het zelfgewilde levenseinde H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Vierstemmig koor tijdens eucharistieviering KORTOM Lezing over positief opvoeden Boekenmarkt Trefpunt Verkoop afgeschreven materialen Techniek van het wolvilten Documentaire maakte indruk op het publiek Intocht Sinterklaas UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Stephanie Pater, Egmond aan den Hoef, tel. 06-11741499, www.lifs.nl, e-mail: stephanie@lifs.nl EGMOND AAN DEN HOEF - Lifs interieuradvies en styling is een jong bureau, dat door een andere kijk op wonen meer woongenot uit bestaande en/of nieuwe leefruimtes haalt. Interieur- en stylingadviseuse Stephanie Pater (35 jaar) is met Lifs haar hart gevolgd, iets waar ze enkele jaren geleden nog slechts van droomde. Ze was jarenlang met veel ple zier werkzaam in de financiële dienstverlening, maar haar buitengewone interesse in binnenhuisarchitectuur en woninginrichting bleef haar ach tervolgen. „Als ik me ergens bevind, bijvoorbeeld een woonkamer, kijk ik automatisch om me heen en zoek naar de optimale indeling om het maxi male woonplezier uit die ruimte te halen." Zo heeft Stephanie haar idee- en al in praktijk kunnen brengen bij touroperator Tendi, waarvoor ze de praktische en toch comfortabele en sfeervolle inrichting van safaritenten heeft verzorgd, die op schitterende locaties in Europa als vakantieaccom modatie worden verhuurd. Daarnaast heeft ze veel vrienden en bekenden bijgestaan met interieuradvies, bijvoorbeeld een andere indeling van (een deel van) de woning, en heeft daar veel enthousiaste reacties op ontvan gen. Om haar visie op woonideeën technisch te onderbouwen heeft ze, in eerste instantie als hobby, de opleiding binnenhuisarchitectuur gevolgd. Begin dit voorjaar heeft Stephanie de studie met succes afgerond; haar eindopdracht werd beloond met het cijfer 10! Het gevoel, dat binnenhuis architectuur haar ware passie is, groeide. En deze geweldige eindbeoor deling gaf haar net dat duwtje in de rug om de grote stap te wagen; ze zegde haar baan vaaiwel en startte met Lifs haar eigen interieuradvies- en stylingbureau. Stephanie speelt met licht en ruimte; de basis voor ieder interieur. Daarbij zoekt ze naar woonoplossingen die, liefst met minimale middelen, goed uitvoerbaar zijn en daardoor betaalbaar blijven. „Ik zoek naar licht, symmetrie en rust in een ruimte. Een huis moet leefbaar zijn en tegelijk praktisch zijn ingedeeld; rekening houdend met de lichtinval en het uit zicht van buiten in ruimtes waar geleefd wordt. Zichtlijnen, die door ver schillende ruimtes lopen, zorgen voor een ruimtelijk effect." Daarnaast ontweipt ze in opdracht unieke woonideeën, die in de ruimte geïntegreerd zijn opgenomen. Zo heeft ze voor haar eigen woonkamer een schitteren de open haard ontworpen.„Soms kim je in winkels dat ene idee niet vin den, omdat het niet bestaat of, als het er wel is, het de lading niet volledig dekt." Voor de uitvoering eivan maakt ze gebruik van een breed netwerk aan contacten. Lifs verzorgt ook verkoopstyling om de voordelen van het te koop aan geboden huis meer tot zijn recht te laten komen. „Soms kan in een woning met een paar eenvoudige ingrepen veel meer licht en ruimte gecreëerd worden." Kortom: wie graag een ander interieur wil, maar niet weet waar te beginnen, kan voor een vrijblijvende eerste kennismaking contact opne men met Stephanie Pater. Want Lifs biedt, met een professionele blik, net die andere kijk op wonen. HEILOO - De vrijwilligers van Graag Gedaan gaan onveilige situaties in en om de woning van senioren opsporen. Dat dit geen overbodige luxe is wordt bevestigd door de cijfers van de spoedeisende hulp bij het MCA. Elke maand komen daar vele tien tallen 65-plussers met ernstige pro blemen die zijn veroorzaakt door struikelen en vallen. Bij het klim men der jaren neemt het risico van vallen toe. Tegelijk loopt de flexibi liteit om de val op te vangen terug. Een ongeluk zit in een klein hoekje, maar vaak komt het niet zomaar uit de lucht vallen. Duizenden keren is al gezegd 'pas op voor het afstapje', 'die elektriciteitsdraad of die trap leuning ging steeds losser zitten', en 'met dat kleedje ging het altijd maar net goed'. De bewoner van het huis heeft zich aangeleerd om te leven met al dit soort zaken die 'op scheip staan'. Maar op zeker moment gaat het dan fout, en helaas vaak goed fout. Voor andere personen dan de bewoner zijn die riskante situaties al helemaal gevaarlijk, zij hebben er niet mee leren omgaan. Een behoor lijk deel van de 65-plussers, die met breuken, kneuzingen en andere verwondingen terechtkomen in het ziekenhuis, had alle pijn en onge mak bespaard kunnen blijven als het gevaar tijdig was onderkend en verholpen. Kees van Ginkel is al een kwart eeuw actief in de welzijnsorganisa tie en heeft destijds Graag Gedaan mede op de wereld gezet. Vanwege het cruciale belang van valpre ventie gaat Graag Gedaan nu heel gericht werk maken van het terug dringen van gevaarlijke situaties in en om de woning. Enkele vrijwil ligere gaan extra kennis opdoen over dit onderwerp. Aan de klanten zal worden aangeboden, dat een van deze specialisten aanbelt om riskante situaties te inventariseren en daarbij ook gerichte adviezen te verstrekken over aan te brengen verbeteringen. Iedereen kan de valpreventie-ser- vice aanvragen via de receptie van het Trefpunt, tel. 072-5331297. HEILOO - Zaterdag 29 oktober wordt de eucharistieviering in de Willibrorduskerk te Heiloo weer opgeluisterd door vier stemmig koor De Brug. Nadat in januari dirigent Ruwald Diderieh is gestart, is het repertoire behoorlijk aangepakt. Oudere lie deren zijn nieuw leven ingeblazen en er zijn nieuwe liederen ingestu deerd. Deze viering heeft als thema 'Makkelijker gezegd, dan gedaan.' Tijdens deze viering hoort u onder andere het Jiddische Hine ma tov, de Nederlandse vertaling van Love changes everything; Liefde brengt de ommekeer, With a little help van The Beatles en het Latijnse Ave Vemm. De Brug heeft in de loop van dit jaar ook een aantal nieuwe leden mogen verwelkomen, wat het geluid ten goede komt. Het is een gezel lige en enthousiaste groep mensen, die steeds weer haar best doet om een mooie viering te verzorgen. De Brug nodigt u uit om de viering op 29 oktober bij te wonen en de lie deren te beluisteren. De eucharis tieviering begint om 19.00 uur in de Willibrorduskerk aan de Westeiweg 267 te Heiloo. De Brug repeteert wekelijks, op woensdagavond om 20.00 uur, in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk. Iedereen is wel kom om eens een kijkje te komen HEILOO - Positief Opvoeden houdt in samenwerking met Bibliotheek Heiloo en de GGD Hollands Noorden een lezing over Positief Opvoeden. Het doel is zelfvertrouwen en zelfredzaam heid bij kinderen te stimuleren. De lezing is voor alle oudere en opvoeders van kinderen in de leeftijd van 0 tot 12 jaar. De lezing wordt gehouden door Bea Blijham, psycholoog en trainer Triple P. Dinsdag 8 november, bibliotheek Heiloo, Westerweg 250. Het start om 20.00 uur tot ongeveer 22.00 uur. De toegang is gratis. HEILOO - Op zaterdag 29 oktober van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal-culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297, dan wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Op vrijdag 28 oktober houdt Bibliotheek Heiloo weer een grote verkoop van afgeschre ven materialen. De verkoop vindt plaats van 15.00 tot 20.30 uur in de expositieruimte van de biblio theek. Opvallend bij deze verkoop is het enorme aantal romans en jeugdboeken (alle leeftijden). Er worden dit keer ook veel cd's en informatieve boeken aangeboden. Daarnaast vindt u bij de verkoop natuurlijk weer grote letterboe- ken, bundels tijdschriften, dvd's en buitenlandstalige boeken. HEILOO - Dat was het onder werp van een presentatie door Jannie Willemsen op zater dagochtend in het Trefpunt in Heiloo. Een gevoelig, maar ook actueel onderwerp waar veel mensen meer van willen weten. En dat was af te meten aan het grote aantal aanwezigen. Opvallend was een meerderheid aan vrouwen. Dat zou beslist niet aan het onderwerp moeten liggen, want vrijwillige levensbeëindiging geldt zowel voor mannen als voor vrouwen. Jannie Willemsen, vrijwil liger bij de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillige Levenseinde, de NVVE hield een boeiend en hel der betoog. Dementerende men sen lijden vaak heel erg, veel erger dan men zich kan vooretellen. Levensbeëindiging is dan bijna niet mogelijk, omdat in veel gevallen een wilsverklaring ontbreekt. Alleen in samenspraak met de huisarts kan men een wilsverklaring opstellen. Geadviseerd wordt om duidelijk met de huisarts af te spreken, dat wanneer er sprake is van ongenees lijke ziekte of ondraaglijk lijden (en dat kan ook psychisch lijden zijn), er hulp bij levensbeëindiging mag komen. Tijdens de presentatie stel den veel mensen vragen en was een grote betrokkenheid van de aanwe zigen bij het onderwerp merkbaar. Na de pauze vertoonde Jannie Willemsen een stukje van een docu mentaire over de strijd die een dementerende man voerde samen met zijn gezin. Ook deze vertoning maakte indruk op het publiek en gaf opnieuw aanleiding tot vra gen en opmerkingen. De ochtend over dit belangrijke onderwerp werd gehouden in het kader van de Ouderendag. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt op 3 en 10 november een mini cursus wolvilten. Tijdens deze cursus op donderdagavond 3 en 10 november van 19.30 tot 22.30 uur leert u de techniek van het wolvilten aan de hand van enkele kleine werkstukken. Deze cur sus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo (boven in 't Loo). Cureuskosten 15,-. Inclusief materiaal 30,75. Opgave of informatie bij Ria van der Laan, tel. 072-5333217 en Reina Mulder, tel. 072-5333127. Zie ook www.nivonheiloo.nl. Het Open Huis is goed toegankelijk. Ook dit jaar komt de Sint naar Heiloo met al zijn pieten. Op 19 november zal een spoor van pepernoten weer te zien zijn in de straten van ons mooie doipje. Na de intocht komt de sint naar het GGZ gebouw aan de Kennemeretraatweg waar een leuk feest word gehouden. De route is als volgt: Gemeentehuis Heiloo, Heerenweg met stop bij 't Loo, Veivolg richting Heerenweg, Stationseentrum Heiloo, Heerenweg, Butterlaan, Breedelaan, Stationsweg richting Kennemeretraatweg, rechtsaf richting GGZ gebouw.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5