Vijftigplusser kiest voor zelfstandige opticien Start bouw appartementen Watergang Maalwater Opening Schrijverij in Het Hoekstuk Kom naar de Hema proeverij Basiscursus bloemschikken H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Er zijn nog zeven riante appartementen te koop Cabaret en High Tea Veilig PC gebruik Fotoshow op CD DVD Partnerverlies Zijdecocons en zijdestrengen Gezelschapsbank 65 en verder Excursie Vomar Onze molens Modekleuren voor u UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2011 HEILOO - De Varilux najaarseampagne bij Zonneveld Optiek loopt nog tot en met 3 december. De zelfstandige opticien wint aan populariteit tegenover andere verkooppunten van brillen, zo blijkt uit consumentenonderzoek. Bijna de helft van de brildragende 50-plussers schaft zijn of haar meestgebmikte bril bij een zelfstandige opticien aan zoals Zonneveld Optiek in Heiloo. Kwaliteit en goede ervaringen zijn de belangrijkste redenen dat 50-plussers naar de zelfstandige opticien gaan. Bij Zonneveld Optiek kimt u terecht voor een uitgebreide oogcontrole door een gediplomeerd opticien. U bent verze kerd van professioneel advies over de beste bril. Zonneveld Optiek heeft ken nis van de nieuwste producten en technologieën en heeft de modernste tech nieken en meetapparatuur tot zijn beschikking, waardoor hij maatwerk kan leveren. Het onderzoek werd in het kader van de Varilux najaarseampagne uitgevoerd onder ruim vijfhonderd respondenten, die een gemiddelde leeftijd hadden van 63 jaar. Het thema van de najaarseampagne is dit jaar 'optimaal zien bij inspanning en ontspanning'. Varilux brillenglazen zijn al ruim vijftig jaar een begrip. Zonneveld Optiek helpt u graag bij de aankoop van uw bril met Varilux multifoeale glazen. Klanten die tussen 3 oktober en 3 december bij Zonneveld Optiek een bril met Varilux glazen aanschaffen, maken kans op een iPad. Meer informatie over de actie en de aetievoorwaarden vindt u op www.varilux.nl. Zonneveld Optiek, Stationsplein 24, Heiloo. HEILOO - Op woensdag 19 okto ber is de bouw gestart van het project 'Watergang Maalwater' in Heiloo. Wethouder Désirée Schmalschlager gaf het start sein door kraan van GP Groot, die de graafwerkzaamheden verricht, te dopen met een fles champagne. Project Watergang Maalwater is een samenwerking tussen JM Deurwaarder Bouwgroep en GTP Vastgoed Ontwikkeling BV. In maart 2011 hebben partijen het project overgenomen uit het fail lissement van Heddes uit Hoorn. „Het is echt uniek dat in deze markt veertien van de zestien appartementen in Gebouw A zijn verkocht. Dit geeft aan dat het product goed aansluit op de vraag en dat er nog steeds een koopbe hoefte is. Daarom hebben wij ook Gebouw B volledig opnieuw ont wikkeld, aansluitend op het suc ces van Gebouw A", aldus Jerry Breg van Watergang Maalwater BV. Er zijn nog zeven woningen van het tweede woongebouw te koop, die vallen binnen de randvoor waarden van NHG garantie. Als u dit jaar nog een appartement koopt in Watergang Maalwater profiteert u, naast de overbrug gingsgarantie, ook nog eens van de tijdelijke verhoging van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) naar 350.000,-. Per 1 januari 2012 wordt dit stopgezet en komt vanaf die datum de nieu we grens om een hypotheek met NHG te kunnen afsluiten weer op 265.000,- te liggen. Voor uitgebreide informatie over de riante appartementen op één van de mooiste locaties in Heiloo, de Nationale Hypotheek Garantie of het risicoloos verkopen van uw woning, kunt u contact opnemen met Kuyper Blom Makelaars, tel. 072-5322440 of Teer Makelaar, tel. 072-5123402. Meer infor matie over de appartementen: www.watergangmaalwater.nl of www.funda.nl. HEILOO - Donderdag 27 oktober opent De Schrijverij haar tweede winkel in Heiloo. „Dit is een hele mooie kans om ons nog beter in Heiloo te laten zien", aldus Ingrid Dorrestein, eigenaresse van De Schrijverij. „Wij zijn daar om erg blij om ons ook in het nieuwe winkelcentrum Het Hoekstuk te ves tigen. Onze winkel is een mooie aanvulling op de bestaande winkels in het winkelcentrum. Naast zes meter aan tijdschriften komen er wenskaarten van Hallmark en Bekking. Ook de Staatsloterij, de Lotto, Toto en Krasloten zijn er weer verkrijgbaar", zo gaat Ingrid enthousiast verder. Naast een basis assortiment kantoorartikelen is er een uitgebreide cadeau-afdeling. Ingrid: „In deze fraaie winkel kan iedereen een geslaagd cadeau vinden". Tevens worden er postzegels, VW-bonnen en bioscoopbonnen verkocht. De win kel is goed bereikbaar. Parkeren is gratis op het parkeerterrein rondom het winkelcentrum. De vestiging in het Stationscentrum, Heerenweg 199, blijft ongewijzigd, maar deelt wel mee in de feestvreugde. HEILOO - Vrijdag 28 oktober houdt Hema Heiloo een gezellige en feeste lijke proeverij op de food-afdeling. Hier zijn leuke aanbiedingen te vinden, zoals de nieuwste Hema topper: ter plekke afgebakken kruidige grillworst, warm uit de oven. Of heerlijke lasagne, die ook nog eens vast laag geprijsd is. De hele dag is een expert op het gebied van vleeswaren aanwezig, die alles kan vertellen over het bereidingsproces van en verschillende toepas singen met vleeswaren. Hema biedt een keur aan dagelijks vers gesneden vleeswaren. Ondermeer voor het ouderwets lekkere broodje halfom; pekel vlees en lever, 's Ochtends gaan er schalen met dit typisch Amsterdamse broodje rond. Tijdens het nuttigen van een één euro ontbijtje kimnen boven dien alle andere vleeswaren gratis worden geproefd. In de middag laat Hema haar bezoekers kennismaken met verschillende soorten tapas; nieuw in het assortiment van Hema. Kortom: kom langs op 28 oktober en proef zelf! Wethouder Désirée Schmalschlager gaf het startsein voor de bouw, door de 'doop' met een fles cham pagne. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op de donderdagmid dag en dinsdagavond wordt de huidige basiscursus bloemschik ken vervolgd. Door middel van verschillende technieken leert u hoe u meer uit uw bloemen kimt halen. De cur sisten brengen zelf materiaal mee. Vooraf wordt aangegeven wat de volgende les meegebracht dient te worden en wat u gaat maken. Voor het najaar wordt aandacht besteed aan velschillende technieken. Door de eigen bloemkeuze leert u veel en past het resultaat qua sfeer goed in het eigen interieur. Opgeven en aanmelden: Mercedes Doeter, email: benzdocter@hotmail.com tel. 06-50123521 of 072-5336827. Dinsdag 25 oktober, 8 november en woensdagavond 30 november, don derdagmiddag 27 oktober, 10 en 24 november. Locatie: Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo, aanvang 13.45 en 19.45 uur. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Zondag 30 oktober is er in het Trefpunt een Westfries programma onder de naam 'Beelden uit mijn kinderjaren'. Theo en Els Spigt blik ken terug op het leven van zestig tot zeventig jaar geleden met liedjes en voordrachten. Er zal tijdens de voor stelling een kleine High Tea verzorgd worden. Tijdstip 14.00 tot 16.00 uur, zaal open 13.45 uur, entree 8,50, reserveren verplicht. Maandag 7 november start deze workshop, waarin u leert veilig te werken met de computer op inter net en met e-mail. U krijgt informa tie over programmatuur voor veilig computergebruik. Twee lessen van anderhalf uur voor 33,- (service pas 31,35) plus cursusboek 10,-. Locatie Trefpunt, aanvang 10.45 uur, aanmelden via tel. 072-5331297. Woensdag 16 november om 09.00 uur start deze cursus waarin u leert van uw digitale foto's een verslag of presentatie te maken, met tekst en achtergrondmuziek. U leert een CD-rom of DVD maken die afspeel baar is op uw DVD-speler en tele visie. Vier lessen van anderhalf uur voor 50,- (servicepas 47,50) plus cursusboek 24,95. Locatie Trefpunt, aanmelden via tel. 072- 5331297. Dinsdag 8 november, van 13.30 tot 15.30 uur is weer een bijeenkomst van de Lotgenoteneontaetgroep Partnerverlies. U bent welkom om met lotgenoten van gedach ten te wisselen en gevoelens te delen. Entree, inclusief een con sumptie 5,-. Meer informatie via Johanna Eijmael, tel. 072-5331297 of welzijnscoach@welzijnheiloo.nl. Maandag 14 november van 19.00 tot 22.00 uur geeft Margriet Oostelbos een workshop ketting maken van geverfde zijdecocons. Op maandag 21 november van 19.00 tot 22.00 uur een workshop ketting maken van geverfde zijdestrengen. Kosten per workshop: 17,50 (ser vicepas 16,60) plus materiaalkos ten, circa 20,-. Opgeven via tel. 072- 5331297. Op donderdag 3 november bent u van 14.00 tot 16.00 uur welkom bij de Gezelschapsbank in het Trefpunt. Het thema deze middag is lezen en boeken. Entree 3,75, inclusief een kop koffre of thee met iets lekkers. Dinsdag, 8 november houdt Mevrouw van Exter, beleidsme dewerker gemeente Heiloo, een lezing over de nieuwe beleidsnotitie ouderen. Over welzijn en participa tie, over het zilveren potentieel, het mobiliseren van kennis en levens ervaring van senioren, enzovoorts. Wat wil de gemeente voor ouderen in Heiloo in 2012 - 2015 bereiken? Aanvang 10.00 uur, entree 3,75, reserveren tel. 072-5331297. Op woensdag 16 november wordt een excursie naar het distributie centrum van de Vomar in Alkmaar gehouden. Men krijgt een rondlei ding, ook door de bakkerij. Voor deze excursie moet u wel goed ter been zijn. Vertrek 15.00 uur Trefpunt, ook opstapmogelijkheid Egmond aan Zee. Terug 19.00 uur. Kosten 11,-inclusief koffie/koek/ rondleiding. Reserveren: tel. 072- 5331297. Op donderdag 17 november ver telt molenaar Hans van der Klein over molens, Nederlands cultureel erfgoed, aan de hand van afbeel dingen. Kimt u zich Nederland zon der molens voorstellen? Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 3,75, reserveren via 072-5331297. Vrijdag 11 november verzorgt Sandra Bolten een workshop over de selectie van modekleuren. Na algemene informatie en tips krijgt u een persoonlijk advies welke mode kleuren voor u geschikt zijn, waarbij Sandra ook aandacht besteedt aan make-up, kapsel, haarkleur en bril. Tijdstip 9.30 tot 12.00 uur, locatie Trefpunt, kosten 17,50 (servieepas 16,63).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7