Michiel Borstlap geeft theaterconcert Najaarsconcert met Chicago Jazz Band Woord en Beeld expositie in De Loet Ontboezemingen in De Beun Open muziekavond in café La Strada H E I L O O Darwin, Wallace en de anderen DEUTEKOM Corso Bioscoop The Tree Of Life Darwin, Wallace en de anderen Boek van de week door Alexander Reeuwijk voor 24,95 Op 10 november te zien en horen in Theater De Beun De nadruk ligt vooral op de New Orleans stijl BOEK VAN DE WEEK UITKIJKPOST 26 OKTOBER 2011 Met onder andere Sean Penn, Brad Pitt, Jessica Chastain, Hunter McCracken en Erinn Allison. In The Tree Of Life groeit de 11-jarige Jack op met zijn twee broers. Tijdens zijn jonge kinder jaren beleeft Jack de wereld zoals zijn moeder (Jessica Chastain) deze ziet. Zij is de verpersoonlijking van liefde en vergevingsgezindheid en wil hem beschermen tegen kwaad en onrecht. Zijn vader (Brad Pitt) probeert daarentegen zijn zoon klaar te stomen voor de 'harde bui tenwereld' door hem te leren zich zelf altijd voorop te stellen. Jack probeert him ideologieën te vereni gen in zijn eigen kijk op het leven. Zijn wereldbeeld verslechtert als hij in aanraking komt met de dood. Het leven verandert langzaam van een magisch gegeven in een duister labyrint. Inmiddels volwassen probeert Jack (Sean Penn) dat ene constante in het leven te vinden, teiwijl alles om hem heen verandert; het onein dige plan waar wij allemaal deel van uitmaken. Uiteindelijk realiseert hij zich wat ervoor nodig was om onze wereld te maken: een prachtig, ongeëvenaard wonder. De planken van de Amsterdamse Artis Bibliotheek staan vol met uiterst zeldzame en belangheb bende natuurhistorische werken. Eerste drukken van het werk van Charles Darwin staan gebroeder lijk naast het oeuvre van Darwins wetenschappelijke evenknie Alfred Russel Wallace. Daarnaast wor den er tal van natuurwetenschap pelijke archieven, zoals dat van de Amsterdamse hoogleraar biologie, geneticus en Nobelprijslaureaat Hugo de Vries, beheerd. Alexander Reeuwijk maakt samen met Redmond O 'Hanlon een reis door de geschiedenis van de evolutie aan de hand van boeken, manuscripten en parafernalia. Het verslag hieivan wordt gelardeerd met de aanste kelijke anekdotiek van O 'Hanlon, praktijkvoorbeelden van de evo lutie uit de aangrenzende dieren tuin Artis en middels gesprekken met evolutiebiologen, genetici en wetenschapshistorici. HEILOO - Na de geboorte van zijn dochter Blue, componeer de Michiel Borstlap een com pleet nieuw album. Het album vol prachtige nummers is een geschenk aan zijn eerste kind en verscheen op 7 oktober. In de muziek heeft Michiel zijn gevoel voor dit kleine wonder vast gelegd. Op 10 november aanstaande zijn de nieuwe nummers te beluis teren in Theater De Beun in Heiloo. Het album en de theaterconcerten zijn vernoemd naar zijn dochter en dragen dan ook de titel 'Blue'. Michiel Borstlap, geboren op 5 augustus 1966, groeide op in Den Haag en studeerde in 1992 cum laude af aan het conservatorium te Hilversum. Twee jaar later gaf hij voor het eerst een concert op het North Sea Jazz Festival. Hij heeft verschillende prijzen gewon nen, waaronder de prestigieuze Amerikaanse Thelonious Monk/BMI Composers Award voor zijn com positie Memory of Enchantment. Ook ontving hij in 2008 een Gouden Kalf voor zijn muziek in de film Tiramisu, geregisseerd door Paula van der Oest. In 2005 richtte hij zijn eigen platenlabel Gramercy Park Music op en in 2010 startte hij een samenwerking met het Franse label Harmonia Mundi. Michiel Borstlap is met zijn theaterconcert 'Blue' op 10 november te zien Theater De Beun in Heiloo. Voor meer informatie kunt u kijken op www. michielborstlap .com. HEILOO - Zaterdag 5 novem ber geeft Eensgezindheid een najaarsconcert in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Onder leiding van dirigent Ikina van der Aar zal zowel het opstap-, leerlingen- als het grootorkest een concert geven tezamen met de Chicago Jazz Band. Eensgezindheid is een orkest met koperen en houten blaasinstrumenten, dat zeer trans parant van klank is en toch beschikt over vele dynamische en kleurings mogelijkheden. Al vele jaren verzorgt Eensgezindheid concerten, sere nades en andersoortige optre dens binnen en buiten Heiloo. Eensgezindheid zal samen met de Chicago Jazz Band enkele bekende nummers spelen. Bloksgewijs zul len de leden Eensgezindheid en de Chicago Jazz Band een geheel eigen invulling geven aan dit bijzondere concert dat gegeven wordt in de grote zaal van de Ter Coulsterkerk HEILOO - Er is tot eind decem ber een nieuwe expositie in het restaurant van De Loet. Dit keer hangen er foto's met bij passende gedichten van Fotogroep De Waag/De Hom en schrijfver- eniging Vrienden van het Schrijven NH. Dit samenwerkingsproject is ontstaan op initiatief van de schrijf- vereniging. De eerste fase was 'Foto zoekt tekst' de tweede fase was 'Tekst zoekt foto'. Hierna is een werkgroep gevormd die de foto's en tekst in een mooie passe-partout hebben gedaan. Het resultaat mag er zijn en de expositie heeft al op velschillende locaties in Noord- Holland gehangen. Er hebben 19 fotografen en 27 schrijvers aan mee gewerkt. Als u het leuk vindt om de expo sitie te bekijken dan bent u welkom tijdens de openingstijden van 09.30 tot 16.30. Viva Zorgroep, Locatie de Loet, De Loet 1 in Heiloo. HEILOO - Ontboezemingen is een verhaal van vijf totaal ver schillende vrouwen. Ze kennen elkaar niet, ze hebben elkaar zelfs nog nooit ontmoet. Maar één ding hebben ze met elkaar gemeen: ze hebben alle vijf borstkanker. Hun alledaagse leven wordt ruw onderbroken door een knobbeltje, bezoek aan de dokter, de diagnose. Ieder van hen gaat op haar eigen manier de strijd aan met de ziekte, maar vooral met zichzelf. Wat doet het met je als je lijf, je vrouwelijk heid wordt aangetast? Hoe reageert je familie, je kind, je partner? Welke keuzes maak je als de dood plotse ling zo dicht bij komt? Vijf vrouwen. Vijf verhalen. Over ziek zijn, geloof, seks, relaties, vakanties, tieten, pmiken, familie en appeltaart. Deze muzikale voorstelling is gebaseerd op echte ervaringen van borstkan- keipatiënten. Met een humoristi sche ondertoon en absurdistische wendingen; ontroerende overpein zingen en hilarische momenten. Met Diana Dobbelman, Adrienne Kleiweg, Dominique van Vliet, actri ce en zangeres Aukje van Ginneken en Leyla Qimen. Ontboezemingen is genomineerd voor de AVRO Toneel Publieksprijs 2011. De Vrienden van de Beim hebben aan de creatief bedenker en de regisseur gevraagd of ze bereid zijn een inleiding te ver zorgen. Een van hen komt om 19.30 uur die voorbespreking houden en zal vertellen hoe het stuk tot stand is gekomen. Voor deze inleiding hoeft niet apart een kaartje te wor den gekocht. De voorstelling in De Beun op zaterdagavond 29 oktober begint om 20.15 uur. Kaarten kos ten 17,- en kunnen worden besteld via de website www.vriendenvan- debeim.nl en aan de kassa van het theater van woensdag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur en een uur voor aanvang van de voor stelling. Het telefoonnummer van theater De Beim is tel. 072-5333156. Op de websites http://www.ontboezemingen.eu en www.vriendenvandebeun.nl staat meer informatie. in Heiloo. De Chicago Jazz Band is een 'oude-stijl'jazzorkest, dat speelt in de traditie van de beginjaren van de jazz, van ongeveer 1900 tot 1930. De nadruk ligt vooral op de New Orleans-stijl, zoals die onder meer werd vertolkt door George Lewis. Het concert start op 5 november om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Kaarten voor dit concert zijn op 5 november vanaf 19.00 uur aan de zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te verkrijgen voor 7,50. Kinderen tot en met twaalf jaar zijn gratis. Reserveringen kimnen plaatsvinden via tel. 072- 5334851. Meer informatie is te vin den op www.mv-eensgezindheid.nl. Ontboezemingen is genomineerd voor de AVRO Toneel Publieksprijs 2011. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 29 okto ber vanaf ongeveer 21.00 uur wordt een open muziekavond gehouden in Cafe La Strada in Heiloo. Er is een houseband met John Hoetjes als coördina tor. Er hebben al diverse locale muzi kanten toegezegd om mee te doen, maar er is ruimte voor veel meer muzikale gasten. Iedereen die wil mee-jammen of met een gele genheidsformatie wat nummers wil spelen, is dan ook welkom. U hoeft zich niet van te voren op te geven; u kunt gewoon komen en u even melden bij John Hoetjes. Het ligt in de bedoeling van Richard van La Strada om elke laatste zaterdagavond van de maand een open muziekavond te houden. Op 29 oktober ligt de nadruk op het 'old school' jammen, maar welke kant het uiteindelijk op gaat, zal nog blijken. Misschien wordt het ook een open podium voor eigen muziek, of wordt het te zijner tijd een avond voor lokale bandjes. Op 29 oktober wordt van start gegaan met de aanwezige muzi kanten. Het publiek dat deze avond bezoekt, zal mede bepalend zijn voor wat er gespeeld gaat wor den, want ook zij willen graag een leuke avond! REE JWIJt Het album 'Blue' is een geschenk aan zijn eerste kind. Archieffoto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9