Evaline Poetsema oooG CG@oO®® om M o hi oo o o NAJAARSBIJ LAG E 2011 fafcu rondvaarttrip door de grachten van Amster dam, het zo goed mogelijk inkopen van tien uiteenlopende items, het lanceren van een nieuw kerstproduct, het uitvoeren van een ontbijtservice aan huis, et cetera. Kortom: opdrachten waarbij het aankomt op onder nemerschap, samenwerking en timing. Per opdracht wordt per team een projectleider gekozen. Eef kreeg de kans zich als zodanig te bewijzen in aflevering vier; de lancering van een nieuw kerstproduct. „Deze op dracht sprak mij enorm aan vanwege de diversiteit ervan en de aanspraak die op onze creativiteit werd gedaan. De vorige opdrachten waren naar mijn idee te veel op de beste verkoopresultaten gericht. Terwijl goed ondernemen uit veel meer facetten bestaat, ondermeer je beloften nakomen. Ik had eigenlijk verwacht dat Topmanagers Gezocht, net als in The Apprentice, meer op de actualiteit zou inspringen, bijvoorbeeld de huidige vastgelopen huizenmarkt." Eef leidde haar team glansrijk naar de over winning. In aflevering vijf faalde ze in de ogen van Ouborg echter als inkoper voor de ontbijtopdracht en werd door hem naar huis gestuurd. Een schitterende ervaring rijker verliet ze met opgeheven hoofd het strijdtoneel. Terwijl op televisie de overgebleven kandi daten nog het uiterste van zichzelf vergen, is Eef alweer met beide benen op aarde beland. „Het was cool om mee te mogen doen en ik heb hierdoor veel nieuwe men sen ontmoet. Het was een leuke groep, we hebben ook buiten de opnames om veel met elkaar gelachen. In de uitzendingen zie je hier niet zoveel van terug; de toon van het programma is vrij serieus. Ik kom bijvoor beeld weinig spraakzaam over. Dat is maar schijn, omdat veel filmmateriaal, waarin ik aan het woord ben er is uitgeknipt." Druk met solliciteren Elke aflevering is samengesteld uit twee lange draaidagen, één tijdens het uitvoeren van de opdracht en één opgenomen in de boardroom. „Al met al was het best ver moeiend, temeer omdat ik altijd als laatste ging slapen om 'geroddel' over mij voor te zijn. Maar ik heb een geweldige tijd achter de rug!" Eef is inmiddels druk bezig met solliciteren. Haar voorkeur gaat uit naar een baan als management consultant, het liefst internationaal gericht. Ze vindt het belangrijk dat ze goed is in wat ze gaat doen en hoopt daarnaast op een prettige werk sfeer met leuke collega's. Haar deelname aan Topmanager Gezocht ziet ze dan ook als een uitstekende pr, waarvan ze dankbaar gebruikt maakt bij het solliciteren. HEILOO - De afgelopen weken heeft heel Nederland op televisie kunnen volgen, hoe tien ambiti euze kandidaten de strijd met elkaar aangingen in het BNN programma Topmanager Gezocht. De formule van het programma is gebaseerd op de Engelse uitvoering The Apprentice. Topondernemer Aad Ouborg en zijn twee rechterhanden Karin van Kempen en Tim Ouborg beoordelen de kandidaten bij het uitvoeren van allerlei opdrachten, waarin hun ondernemerschap en management talent worden getest. De winnaar ontvangt een startkapitaal van 25.000,- om een nieuwe onderneming op te zetten, met advies en toegang tot het netwerk van Aad Ouborg. Eén van de kandidaten, die de uit daging aanging, is Evaline Poetsema (28 jaar) uit Heiloo. Zij is pas afgestudeerd in Bedrijfskunde (fulltime msc) aan de Nyenrode Universiteit in Breukelen, spreekt vier vreemde talen vloeiend en spreekt vol zelfvertrouwen de woorden 'ik ben de nieuwe topmanager' aan het begin van het programma uit. Halsoverkop naar Breda Eef staat al jaren ingeschreven bij een cas tingbureau en werd deze zomer door hen via de mail aangespoord zich in te schrijven voor het eerste seizoen van Topmanager Gezocht. Net klaar met haar studie, zo vrij als een vogel en niets te verliezen, dacht ze 'kom maar op' en vulde het formulier in. Een screening en een allerlei testen volgden. Tij dens haar vakantie in Spanje hoorde ze dat ze was uitgekozen en twee dagen later in Breda werd verwacht voor de eerste opnames. „Dus ik pakte halsoverkop mijn koffer en vloog naar huis. In Breda werden alle deelnemers ontvangen in een grote villa, waar we twee weken zouden verblijven. We mochten pas met elkaar praten, nadat al het beeldmateriaal voor de website en de trailer was geschoten." Pas toen de deel nemers waren opgesplitst in twee teams, bij aanvang in een damesteam Daadkracht (Eef, Tamara, Sophie, Anne-Marie en Wendy) en een herenteam Shared Value (Danny, Fran cisco, Gideon, Rogier en Niek), konden ze nader kennis met elkaar maken. De casting is dusdanig uitgekiend, dat mensen met een verschillende achtergrond in het programma vertegenwoordigd zijn. De opnames vonden gedurende twee weken in de maand augustus plaats. Vanaf 15 september wordt Topmana ger Gezocht elke donderdagavond uitgezon den op televisie, waarbij iedere aflevering iemand door Ouborg naar huis wordt gestuurd. De ontknoping is op 3 november. Een schitterende ervaring De opdrachten, waarmee de kandidaten op onbekend terrein de buitenwereld in worden gestuurd, zijn gevarieerd; zoals koffieverkoop op straat, zoveel mogelijk klanten ronselen voor een

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13