Trollbeads dag bij Peek Juwelier taf Een maand feest bij Zonneveld Optiek Heiloo Kaas- en wijnproeverij SportRaad Scholen Project Heiloo van start H E I L O O y/f f - Tr'/N INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Twee nieuwe cursussen bij het Nivon Lezing over ontstaan van de wereld Favourite Friday in winkelhof't Loo De dakgoot reinigen Fotoshow op DVD Vervolgcursus Windows Opfriscursus computer Partnerverlies Zijdecocons en zijdestrengen Zondagmiddag Café Sinterklaasfeest Dirk-Jan Ranzijn OV-Chipkaart Onze molens UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 2011 HEILOO - Peek Juwelier aan Stationsplein 96 biedt volop ruimte voor leuke activiteiten, zoals de Trollbeads dag op zaterdag 5 november aan staande. Speciaal op deze zaterdag presenteert Peek Juwelier een prachtige, zeer uitgebreide collectie van Trollbeads. Want de rage uit Denemarken gaat onverminderd door. Elke Trollbeads kraal is een unieke zilveren, gouden of handgemaakte glazen kraal; met een eigen verhaal en betekenis. Een zelf gekozen combinatie van kralen wordt geregen aan een gouden of zilveren ketting, die is afgewerkt met een prachtig miniatuurkunstwerkje als slotje. Vanaf 11.00 uur demonstreert een glasblazer, hoe de glazen kralen gemaakt worden. Bij aankoop van een Trollbeads artikel ontvangt u op 5 november een lot, waarmee u kans maakt op leuke prijzen. Iedereen is van 09.30 tot 17.00 uur welkom om langs te komen! Peek Juwelier, Stationsplein 96, tel. 072 - 5335730, info@peekjuwelier.nl. jwt HEILOO - Zonneveld Optiek Heiloo bestaat twintig jaar. Daarom kan iedereen in november profiteren van imieke jubileumacties. Het feest begint op zaterdag 5 november, als de jubileumcampagne start met een bezoek en 'meet en greet' met AZ-spelers. Op zaterdag 5 november geven AZ-speler Maarten Martens en trainer Gert-Jan Verbeek in de winkel van Zonneveld Optiek de sportieve aftrap voor de jubileumcampagne. Als hofleverancier verzorgt Zonneveld al jaren de contactlenzen voor de AZ-selectie. Tussen 14.00 en 15.30 uur kan iedereen de AZ-sterren ontmoeten en met ze op de foto. Bovendien verloten zij ook nog een AZ-voetbal en andere prijzen. In november profiteren vaste en nieuwe klanten van imieke jubileumacties, zoals de imieke kortingsactie 'jaren tellen'. Door heel Heiloo hangen de komende periode feestelijke postere en advertenties hierover. De leeftijd van de klant en de twintig jubileumjaren van Zonneveld bij elkaar geteld is het kortingsbedrag in euro's bij aankoop van een montuur! Voor vaste klan ten heeft Zonneveld iets extra's in petto. AZ en Zonneveld bieden drie vaste klanten een VIP-arrangement aan voor twee personen voor de wedstrijd AZ - ADO. U wordt eerst in het AZ-restaurant in de watten gelegd en kunt daar na naar de wedstrijd kijken. Zonneveld Optiek, Stationsplein 24 in Heiloo, www.zonneveldoptiek.nl. HEILOO - Zondag 6 november van 15.00 tot 18.00 uur bent u welkom bij de kaas wijn proeverij van kaashuis Tromp in 't Loo. Al voor de vijfde keer houden zij een najaareproeverij waar u kimt genieten van een aantal heer lijke wijn en kaas combinaties. Een schitterende brochure ligt voor u klaar. Tevens profiteert u van vele wijn aanbiedingen voor een heerlijk najaar. Reserveer nu uw (gratis) entrée-kaart(en) bij Kaashuis Tromp in 't Loo. HEILOO - Donderdag 3 november is de aftrap van het Scholenproject, een initia tief van de in oprichting zijnde SportRaad van Heiloo. De Paulussehool is de eerste van de vier deelnemende scholen (ook Springschans locatie Centrum en -Oost en De Zuidwester doen mee) waar de gymlessen vanaf heden worden verzorgd door een aantal zeer enthousiaste Heilooër sport verenigingen; hoekeyvereniging Terriërs, de badmintonvereniging 't Vennewater en zaalvoetbalver- eniging HZV Het Vennewater. Ook andere sportverenigingen hebben him interesse in het Scholenproject laten blijken. De SportRaad ver zorgt in de persoon van André Pos het contact tussen de scholen en de verenigingen. De initiator achter de SportRaad en het Scholenproject is Frans Endel; hij is blij dat het Scholenproject door alle betrokken partijen zo enthousiast ontvangen wordt: „Het Scholenproject sluit aan bij het politieke streven om kinderen meer te laten bewegen en tegelijkertijd bij de behoefte van scholen en sportverenigingen om kinderen de mogelijkheid te bieden, kennis te maken met de verschil lende takken van sport, die Heiloo rijk is. Het idee slaat goed aan, ook bij de landelijke sportbonden. Zo heeft de KNVB lesmateriaal aange leverd, dat kan worden toegepast in de sportlessen. Ook het CIOS Haarlem en ALO Amsterdam zijn enthousiast en participeren in het project met een drietal stagiaires." Peter Rokebrand is directeur van de Paulussehool. „Door bezuinigin gen verdwijnen steeds meer vak leerkrachten. De Paulussehool was op zoek naar een manier om onze leerlingen toch met een brede diver siteit aan sportactiviteiten kermis te laten maken. Vooral voor kinderen, die nog niet met een bepaalde sport bekend zijn, is het een laagdrempe lige manier om hiermee in aanra king te komen! Het Scholenproject sluit naadloos aan op de behoefte van de school." De gymlessen onder schooltijd worden veivangen door sportles sen, die onder begeleiding van gekwalificeerde trainers van de des betreffende vereniging en de stagi aires van het CIOS en ALO worden gegeven. Afhankelijk van de sport zal de les gewoon op de vertrouw de gymloeatie plaatsvinden. De komende maanden zal André Pos in samenspraak met de scholen en sportverenigingen het project tus sentijds evalueren en de eventuele voorstellen voor kwaliteitsverbe teringen coördineren. Mattijs de Moei van badmintonvereniging 't Vennewater verwelkomt het Scholenproject. „Onze vereniging was twee jaar geleden al op scho len actief, maar de organisatie vergt nu eenmaal veel tijd. De SportRaad neemt ons dit uit handen, waardoor wij ons nu veel beter kimnen rich ten op de invulling van de sportles." Ook Vincent Klamer van HZV Het Vennewater ziet veel voordelen. „Sportverenigingen hebben baat bij het Scholenproject, omdat hiermee kinderen worden bereikt, die andere nooit met een bepaalde sport in aanraking zouden zijn gekomen. Ze kunnen er nu op hun eigen niveau mee kennismaken." SportRaad, Scholen en sportverenigingen slaan de handen ineen voor sportlessen van het Scholen Project Heiloo. V.l.n.r. Vincent Klamer (HZV Het Vennewater), Frans Endel (initiator SportRaad Heiloo), Peter Rokebrand (directeur Paulussehool), André Pos (coördinator SportRaad) en voor; Mattijs de Moei (badminton vereniging 't Vennewater). Foto: Caroiien Breed HEILOO - Het Nivon in Heiloo houdt twee mini cursussen onder leiding van docente Ina Bennen. Beide starten in november. Ten eerste de cursus (keret)kaarten maken. Deze begint op woensdag 9 november en is van 19.30 tot 21.30 uur. Het zijn in totaal vier bijeenkomsten. Voor deze cur sus wordt door de docente alle materiaal verzorgt. De tweede is de cursus mandala van theezak jes. Deze begint op donderdag 17 november en is van 09.30 tot 11.30 uur. Dit zijn drie lessen. Mocht u geen theezakjes bezit ten, het Nivon heeft dozen vol, zodat u gelijk kan beginnen. Beide cursussen worden gehou den in het Cultureel Centrum het Open Huis, 't Loo te Heiloo. Voor informatie over de kosten/opgave kimt u bellen met Reina Mulder tel. 072-5333127 of Ria van dei- Laan tel.072-5333217. Kijk ook op www.nivonheiloo.nl. HEILOO - 'Wij leven in een tijd perk, waar de kennis omtrent de Schepping met een steeds grote re intensiteit op ons afkomt.' In de afgelopen bijeenkomsten van 'Rond de waterput' is er getracht deze aspecten van de Schepping in beperkte mate te behandelen. De komende twee bijeenkom sten worden besteedt aan de Schepping van het Universum, maar dan de stand van zaken zoals die nu is. De lezingen vin den plaats op 10 en 24 november, van 20.00 tot 22.00 uur. Plaats: Ter Coulsterkerk, kosten 3,- per persoon per bijeenkomst. Vrijdag 4 november is er in 't Loo een speciale koopavond met 'sfeer en meer'. De avond is van 17.00 tot 21.00 uur. De ingredi ënten van deze gezellige avond zijn: chocolade, een demonstratie cupcakes decoreren, gesehenkar- tilelen, mode accessoires, thee, voetverzorgingsadvies, schoenen en bij aankoop ontvangt u een leuke goodiebag! Uiteraard is er ook gezorgd voor een hapje en een drankje. Kortom: alles is aanwezig voor een gezellige 'Favourite Friday'! STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Als u in het bezit bent van de seivicepas is dit het moment om tegen een geringe vergoeding uw dakgoot te laten reinigen. Voor de dakgootservice en voor het aanvra gen van de servicepas belt u met tel. 072-5331297. Voor 19,20 bent u het hele jaar verzekerd van ser vice op elk gebied. Woensdag 16 november om 09.00 uur start deze cursus waarin u leert van uw digitale foto's een verslag of presentatie te maken, met tekst en achtergrondmuziek. U leert een DVD maken die afspeelbaar is op uw DVD-speler en televisie. Vier lessen van anderhalf uur voor 50,- (servicepas 47,50) plus cur susboek 24,95. Locatie Trefpunt, aanmelden via tel. 072-5331297. In deze cursus die maandag 21 november om 10.45 uur start wordt voortgebouwd op de basiscursus. Aan de orde komen Windows ver kenner, mappen maken, updaten en downloaden, programma's installeren. U kunt vanuit Windows XP, -Vista en -7 meedoen en zaken inbrengen. Kosten voor vier lessen van anderhalf uur 55.- (service pas 52,25) plus handleiding 10.- Deze cursus begint op maan dag 21 november om 09.00 uur en is voor wie eerder de basiscur sus heeft gevolgd (neem het boek mee!). Wat is bijgebleven; wat kan worden aangevuld, bijvoorbeeld bij het zoeken naar en in vensters en mappen. Kosten drie lessen van anderhalf uur voor 44.- (service pas 41,80). Dinsdag 8 november, van 13.30 tot 15.30 uur is weer een bijeenkomst van de Lotgenoteneontaetgroep Partnerverlies. U bent welkom om met lotgenoten van gedachten te wisselen en gevoelens te delen. Entree, inclusief consumptie 5,-. Meer informatie via Johanna Eijmael, tel. 072-5331297 of wel- zijnscoach@welzijnheiloo.nl Maandag 14 november van 19.00 tot 22.00 uur geeft Margriet Oostelbos een workshop ketting maken van geverfde zijdecocons en op maandag 21 november van 19.00 tot 22.00 uur een workshop ketting maken van geverfde zijde- strengen. Kosten per workshop: 17,50 (servicepas 16,60) plus materiaalkosten 20,-. Kom op zondag 13 november tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere men sen die het ook leuk vinden samen iets te doen. Een kop koffie drin ken en de krant lezen of internet ten mag natuurlijk ook. Entree 2.- (servicepas 1.-). Op zaterdag 26 november tus sen 10.00 en 12.00 uur wordt in het Trefpunt het Sinterklaasfeest gehouden voor opa's en oma's met hun kleinkinderen. Aanmelden niet nodig, entree gratis. Zondag 13 november komt de bekende organist Dirk-Jan Ranzijn naar het Trefpunt. Laat u verrassen door het bijzondere spel van deze virtuoze internationale artiest. Aanvang 14.00 uur, entree 7,50, reserveren verplicht. Op dinsdag 22 november komt Paul Kleppe van de NS weer naar het Trefpunt voor een voorlich tingsbijeenkomst over het gebruik van de OV-chipkaart. De presenta tie begint om 10.00 uur, entree 3,75, tel. voor reserveren tel. 072- 5331297. Op donderdag 17 november ver telt molenaar Hans van der Klein over molens, Nederlands cultureel erfgoed. Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 3,75.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7