Daverende show Reunion in De Beun Volop gezelligheid in café d' Sfinx Adventsconcert in Ter Coulsterkerk Jazz (terix) matinee in Theater De Beun Meester Bach in Klein Vamebroek Emo's reis 29,95 DEUTEKOM Corso Bioscoop Midnight in Paris BOEK VAN DE WEEK Emo's reis door Dick E.H. de Boer voor Met onder andere Marion Cotillard, Michael Sheen, Owen Wilson en Rachel McAdams. Romantische komedie van Woody Allen met Owen Wilson als een wor stelende schrijver die in Parijs spon taan artistieke idolen uit andere tij den ontmoet. Gil (Owen Wilson) is een aspirant schrijver die met zijn verloofde Inez (Rachel McAdams) en haar oudere een bezoek brengt aan de stad van de liefde. In tegen stelling tot de welgestelde Inez, die niets ziet in een onzeker kunste naarsbestaan, valt Gil direct na aan komst al voor de artistieke charme van de lichtstad. Wanneer hij tij dens een nachtelijke wandeling op een wel heel bijzondere wijze wordt meegevoerd in de bruisende geschiedenis van Parijs, is dit voor Gil reden om zijn huidige situatie eens onder de loep te nemen: is het leven daar nu echt zoveel mooier, of lijkt dat maar zo? Woody Allen is een van de bekendste filmmakers ter wereld. Hij wordt altijd geïnspireerd door steden. In het verleden was dit meestal New York maar ook London (Match Point) en Barcelona (Vicky Cristina Barcelona) dienden als decors voor zijn films. Dit keer is dus Parijs aan de beurt. Een abt uit de Lage Landen maakte in de 13de eeuw een tocht van Wittewiemm naar Rome. Professor Dick de Boer volgt zijn spoor in deze schitterende cultuur historische reisgids. De Boer reconstrueert nauw gezet en dag voor dag de reis van Emo van Wittewiemm en schetst en passant een fascinerend beeld van het Europa van de 13de eeuw, gebaseerd op onder meer heiligen levens, pauselijke stukken, kronie ken en liederen. Ook is er aandacht voor beeldbepalende figuren uit die tijd. De gids is rijk geïllustreerd met kaartjes en foto's van sporen uit de middeleeuwen: u ziet Europa zoals het toen was! Emo is niet alleen beroemd geworden door zijn Kroniek, ook was hij de eerste stu dent uit de Lage Landen in Oxford. Het Europa waar Emo doorheen reisde, was een dynamische samen leving. Zinderend van politieke en godsdienstige spanningen, bruisend van kunstzinnige en wetenschappe lijke activiteiten. Reunion gaf een daverdende show in De Beun. Foto: Vincent Bioothoofd HEILOO - Afgelopen weekend heeft Reunion met drie uitver kochte voorstellingen haar pro ject succesvol afgesloten. Alle toeschouwers werden meegeno men op een muzikale rondreis om de wereld. Het spektakel begon al in de foyer. Deze was omgebouwd tot vertrekhal van de luchthaven en ook douanecontrole ontbrak niet. Tijdens de 'rondreis' werd een bezoek gebracht aan alle conti nenten onder leiding van de cap tain. Indrukwekkende solistische nummers werden afgewisseld met prachtige koorpartijen. Vijf jonge danseressen wervelden over het toneel. Het werd een daverende show waar het publiek in het enthousiasme van Reunion werd meegetrokken, met nummers als The Bohemian Rapsody, Rood en Brand new day. De opbrengst van de concerten van Reunion wordt geschonken aan een project van de Blauwe Zusters. Zij ondersteunen een ontwikkelingsgebied in Ushetu Tanzania. Reimion overhandigde een bedrag van 25.000,-, bijeen gebracht door de kaartverkoop en sponsoring. De grootste sponsor was Dorcas uit Heiloo, zij doneerde 5000,-. Van de opbrengst zal een dokterehuisje worden gebouwd, zodat artsen dit afgelegen gebied kunnen bezoeken en de mensen kunnen helpen. Tevens kan een speciale koelkast op zonne-ener- gie worden aangeschaft voor het behoud van medicijnen en kan voor langere tijd de aanwezigheid van een arts worden gegarandeerd. HEILOO - Zondag 20 november om 16.00 uur speelt Porc Pyn in café d'Sfinx. De drie rasechte Heilooërnaren van Porc Pyn hebben hun eigen zestiger jaren geluid en uitstraling. Met één gitaar, een drumstel, wat mondharmonica's en twee stemmen laten ze op hun kern achtige wijze de sixties herleven. Van Armand tot de Stones en van Golden Earring tot Bob Dylan. Speciaal voor het brengen van een 'Kinks-set' wijken Porc Pyn af van hun basisbezetting. Hier doen de vier blazers van de Castrihoms uit Castrieum namelijk ook aan mee. Onlangs zijn de grote hits Sunny Afternoon en Waterloo Sunset aan hun 'Kinks-met-blazers- repertoire' toegevoegd. In Cafe d'Sfinx zal dit vernieuwde Kinks setje rond 17.00 uur aanbod komen. De prachtige medley van Mr. Pleasant en Dead End Street zit daar natuurlijk nog steeds zeer 'Castrihorns' bij. HEILOO - Zondag 27 novem ber om 15.00 uur wordt de Adventstijd weer voorbereid met een Adventsconcert. Traditiegetrouw zal het con cert worden uitgevoerd door het Zaans Interkerkelijk Mannenkoor. Voorts zal medewerking worden verleend door de bekende sopraan Karin ten Cate en de pianovirtuoos Jan Lenselink. Het orgel zal wor den bespeeld door Kees de Bruin. De toegangsprijs bedraagt 10,-. Reserveren via tel. 072-5332703 of tel. 072-5323241. Tevens voorver koop in de Ter Coulsterkerk op donderdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur, en voor aanvang concert vanaf 14.00 uur. HEILOO - Op zondagmiddag 27 november treedt de jazzforma tie 'Jazzterix' op in Theater De Beun te Heiloo met het (jubi- leum)programma 'Singin' And Swinging Together' ter gelegen heid van haar zesde lustrum. Jazzterix is in 1981 opgericht door clarinetist Jan Molegraaf uit Heiloo. Het orkest stond reeds menigmaal op veel podia in binnen - en buitenland, verzorgde live optredens op verschillende radio stations en bracht in de loop der jaren vijf albums uit. Goede muziek en vriendschap zijn de pijlers van deze jazzformatie. De muziek van Jazzterix is niet echt in een hokje te plaatsen. In het begin speelde het orkest uitsluitend dixieland. Gaandeweg is de stijlopvatting breder geworden. Extra aandacht is besteed aan de vocale kwalitei ten van de blazerssectie. Het bleek namelijk dat die stemmen prachtig bij elkaar pasten. Het programma 'Singin' And Swinging Together' dat tijdens het concert ten gehore wordt gebracht, bevat naast instru mentaal uitgevoerde nummers ook vocale vertolkingen. Liefhebbers van muziek uit vooral de jaren 1900 - 1950 worden tijdens het concert getrakteerd op een heerlijke jazz (terix) middag. Toegangskaarten a 12,50 zijn verkrijgbaar via www.vriendenvan- debeun.nl of aan de kassa van het theater. V.l.n.r.: Peter Krynen - contrabass; Harry Hack - trombone/zang; Jan Molegraaf - klarinet/tenor-sax/zang/leider; Frans Hakhoff - piano; Bert Vogelzang - trompet; Jacques Hackenberg - gitaar/ banjo en Henk Eijgendaal - drums. Aangeleverde foto HEILOO - Op 20 november wordt jong en oud de kans gebo den om Bach en zijn muziek te ontdekken. In Klein Varnebroek in Heiloo kun je hem van 13.30 tot 14.30 uur aan het werk zien. Daar is hij, met koor en orkest, keihard bezig om zijn meester werk Magnificat goed te laten klinken. Het Magnificat is een prachtig, maar moeilijk stuk muziek. En alsof dat nog niet genoeg is wordt Bach voortdurend afgeleid door mensen die iets van hem willen. Een hertog die ongeduldig wacht op de bruiloftmuziek, een bijde hante zangeres, zijn vrouw die hem lastigvalt met dagelijkse beslom meringen en kinderen die steeds andere dingen doen dan Bach van ze wil. Tussen de muzikale worste lingen door raakt Bach in gesprek met zijn publiek. Daarbij komen dingen ter sprake die van alle tij den zijn: liefde, dood, verlangen, geloof, maar ook de alledaagse worsteling met 'moeten' en met tijd. Herkenbaar voor mensen van toen en nu. Meester Bach wordt uitgevoerd in Klein Varnebroek, De Omloop 22 in Heiloo op zondag 20 november om 13.30 uur. Toegang 5,- en voor kinderen tot en met 12 jaar 2,-. Kaarten en meer informa tie zijn verkrijgbaar via het secre tariaat van Stichting Bachcantate Bergen, seeretariaat@baeheantate- bergen.nl of tel. 072-5094414. Bach is er voor jong en oud. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11