Zandzoom een gezond plan? r Pb Artiekade Kunst Antiek Fair in Fletcher Hotel Zonnebloem werft nieuwe leden per telefoon H E I L O O 15 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD INVÏJS Sint Maarten lopen in Overkerck UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 2011 Het verslag van de gemeenteraad is deze keer geschreven door oud-wethouder Juup Wuijster Het belangrijkste agendapunt van de raad betrof de Zandzoom. Inspreker, de heer Kaandorp, benadrukte nog eens het grote belang van een aanslui ting op de A9. Ook voor Heiloo heeft de economische crisis en met name de stagnatie op de woningmarkt grote gevolgen. Eindjaren '90 leek de behoef te aan nieuwe woningen zo groot dat daarvoor ruimte werd gezocht in het buitengebied. Daartoe werden door de gemeente Heiloo en anderen gronden aangekocht in de Zandzoom, het gebied begrensd door de Kennemerstraatweg, Vennewatersweg en de spoorlijn. Het 'Bestemmingsplan Zandzoom' (2005) gaat uit van de bouw van 1100 woningen in Heiloo tot 2020. Met de gemeenten Alkmaar en Castrieum (waartoe Limmen nu behoort) en de provincie Noord-Holland zijn afspra ken gemaakt over de financiering van diverse investeringen in het gebied Zandzoom. Afgesproken is dat de finan ciële opbrengsten van de woningbouw in de Zandzoom naar rato van de gerea liseerde woningen gebruikt zullen wor den voor zogenaamde 'bovenwijkse' voorzieningen (een spoortunnel en een geluidsscherm), een aansluiting op de A9 en voor investeringen in natuur en landschap. Mede als gevolg van de economi sche crisis is de haalbaarheid van de bouwplannen zwaar onder druk komen te staan. Bovendien zijn er de afgelo pen jaren nieuwe mogelijkheden voor woningbouw binnen de bebouwde kom op 'inbreiplekken' ontstaan. Door hier aan mee te werken is concurrentie met de Zandzoom gecreëerd. Verwachte winst blijft uit In december 2010 is de grondexploi tatie van de Zandzoom bijgesteld. De looptijd is van 2020 naar 2025 verlegd. Uitgaande van 1100 woningen, boven wijkse voorzieningen en een bijdrage aan de aansluiting op de A9 is een nega tieve eindwaarde ontstaan. Hiervoor is in december 2010 een verliesvoorzie- ning van enkele miljoenen getroffen. Om tot een gezonde planontwikkeling van de Zandzoom te komen moeten keu zes worden gemaakt. Rekening dient te worden gehouden met - woningbehoefte in Heiloo tot 2025, - bestaande plannen op andere loka ties, - financiële consequenties en haalbaar heid bovenwijkse voorzieningen en een aansluiting op de A9. Woningbehoefte 2010-2025 Op basis van recente onderzoeken is gebleken dat in Heiloo tot 2025 behoef te is aan ongeveer 1430 nieuwe wonin gen in diverse categorieën, vooral aan eengezins-koopwoningen in diverse prijsklassen en minder aan koopappar tementen en betaalbare huurwoningen. Bestaande plannen binnen Heiloo Voor de periode 2010 tot 2025 zijn beschikbaar: - Campina 76 woningen - Nieuw Varne 220 woningen - Willibrord 80 woningen - Oosterzij 55 woningen - Maalwater 70 woningen - Rehoboth 15 woningen - Monique 20 woningen - Zuiderloo 700 woningen Conclusie: tot 2025 is de bouw van 200 woningen in de Zandzoom voorlo pig reëel; herziening van de plannen in de Zandzoom is noodzakelijk. Daartoe is de Nota Strategie Zandzoom ontwik keld met drie opties en de daarbij beho rende financiële consequenties. Strategie Zandzoom 1. Doorgaan volgens het geldende bestemmingsplan Zandzoom met de bouw van 1100 woningen. Er moet dan geconcurreerd worden met de eerder genoemde inbreilokaties, waardoor de financiële opbrengst zeer onzeker wordt; 2. Stoppen met de planontwikkeling in de Zandzoom, de gronden verkopen en het verlies afboeken: financieel zeer onvoor delig; 3. Doorgaan met 'slow- stedenbouw', waarbij langs de bestaande wegen ('linten') aan beide zijden 200 kavels van 1000 m2 worden uitgegeven. Na 2025 kunnen naar behoefte nieuwe 'linten' worden gevormd. Een hoge opbrengst kan het verlies goedmaken en geld genereren voor bijdragen aan de afslag van de A9, een spoortunnel en een geluidswal. Bijkomend voordeel is dat het groene karakter van het gebied voorlopig behouden blijft. Behalve de NCPN was de raad het met de aanpak in slow-woningbouw eens. Door de coalitiepartijen werd dit in een gezamenlijk amendement vastge legd. De heer Bergmans (Heiloo 2000) lichtte de belangrijkste punten toe - vraaggericht en flexibel bouwen, - kosten verlagen door aan te sluiten op bestaande wegen, - financiële ruimte voor bovenwijkse voorzieningen creëren, - reeds verworven gronden zoveel mogelijk gebruiken, - overleg met buurgemeenten en pro vincie over gewijzigde aanpak. Door alle fracties werd benadrukt hoe groot het belang is van de aanleg van de afslag A9. De VVD vroeg om naast kavels voor zeer dure woningen ook kavels voor middeldure woningen uit te geven. Ook pleitte de WD ervoor het bungalowpark 't Caendorp zo lang mogelijk te ontzien Wethouder mevrouw Sehmalsehlager legde nog eens uit dat in een stagne rende markt de bakens verzet moeten worden. Door nu eerst - stukje voor stukje - 400 dure kavels te verkopen kan de schade beperkt worden en geld 11* 1 1 nwi iV" verdiend worden voor onder andere de afslag A9. Overleg met de andere gemeenten, het rijk en de provincie blijft worden gevoerd. Wel benadrukte de wethouder dat er een gaaf opgezet plan moet ontstaan. Kleinschalig therapeutisch zwembad Een ondernemer wil aan de Westerweg een reeds bestaand parti culier zwembad exploiteren voor the rapeutisch zwemmen voor kinderen en ouderen met een geestelijke of lichame lijke beperking, een gedragsstoornis of bijvoorbeeld obesitas. Tot nu toe heeft het college niet meegewerkt omdat het bestemmingsplanteehniseh niet past en deze activiteiten meer bij een sport complex horen. De VVD, bij monde van mevrouw Las van Bennekom, hield een warm pleidooi om dit 'pareltje van particulier initiatief te honoreren. Het verzoek werd neergelegd in een motie, mede ondertekend door Heiloo 2000. Hierin werden de randvoorwaarden genoemd: lessen in kleine groepjes (maximaal tien), maximaal 25 lesuren per week, tussen 09.00 en 19.00 uur, niet op zondag, een gediplomeerde instruc teur, parkeren op eigen terrein en les sen op therapeutische basis. De voltal lige raad was enthousiast en de motie werd met algemene stemmen aange nomen. Aan het college werd gevraagd met spoed de benodigde bestemmings planprocedure te starten. HEILOO - Op 18, 19 en 20 november is de Artiekade in Fletcher Hotel Heiloo. In de loop der jaren is de Artiekade één van de populairste kunst en antiekbeurzen in zijn genre gebleven. Deze fair wordt éénmaal per jaar gehouden met als motto 'spannend heden boeiend verleden'. Tijdens deze 64ste editie kunt u een selec tie (semi-) figuratieve /realisti sche hedendaagse en charmante klassieke boeiende kunstwerken bewonderen. Ook liefhebbers van antiek vinden vast iets van hun gading tussen de sier-, gebruik- en draagobjeeten. U treft vele schil derijen, tekeningen, glaswerken, keramische objecten en aparte sieraden aan. Tevens interessante kunstfoto's. Voor de komende feestdagen schitterend zilver, flon kerend kristal, fijn porselein en warme vintage klein-meubelen. Dit alles wordt u gepresenteerd door circa dertig vaste en nieuwe kunst handels, antiquairs en enthousi aste beeldende kunstenaars. Deze vertellen met liefde en passie over hun werken. Iedere bezoeker ont vangt als welkomstgeschenk een full color Palet Kunstmagazine (uit voorgaande editie; zolang voorraad strekt). De entree bedraagt 6,- per per soon. Jeugd tot zestien jaar mag, onder begeleiding van een volwas sene, gratis naar binnen. Honden zijn niet toegestaan. De fair is vrij dag 18, zaterdag 19 en zondag 20 november van 11.00 tot 17.00 uur. Hotel Fletcher, Kennemerstraatweg 425, Heiloo. Parkeren is gratis. HEILOO - Nationale Vereniging de Zonnebloem houdt van 21 tot 26 november een telefoni sche ledenwerfactie in Heiloo. De Zonnebloem wil sociaal isolement voorkomen. Mensen met een fysieke beperking, die dreigen te vereenzamen, krijgen bezoek of kunnen met hulp van een vrijwilliger er op uit. Er wor den door de plaatselijke afde ling allerlei uitstapjes gehouden, zoals ontspanningsmiddagen, een bezoek aan het theater en een graehtentoeht in Amsterdam met een speciaal aangepaste Zonnebloemrondvaartboot. De Zonnebloem zorgt daarbij voor de benodigde hulpmiddelen en de (medische en verpleegkun dige) begeleiding. Door de tele fonische ledenwerfacties hopen de Zonnebloem op een forse uit breiding van het ledenbestand en daardoor meer financiële ruimte. De Zonnebloem beschikt over het CBF- keurmerk. Voor meer informatie over de plaatselijke activiteiten kunt u terecht bij: Mevrouw Bult, tel. 072- 5155309 of op: zonnebloem.nl. HEILOO - Vrijdag 11 november trok een stoet kinderen van de Willibrordusschool met ouders richting Overkerck, waar ze in kleine groepjes langs de deuren gingen met hun lampionnen. Voor zowel de bewoners als de kinderen was het een gezellige gebeurtenis en werd er vrolijk meegezongen! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 15