Lezing bij AMC Bacchus door Benno Graas Kersttentoonstelling bij Abdijkaarsen in Egmond Sinterklaasspel in Limmen Sinterklaasintocht Egmond aan den Hoef regio 19 Savoy Jazzband tijdens Jazz Session Club in de Vredeburg NIEUWS UIT DE REGIO r' I Een motoravontuur van 43.000 kilometer door Afrika Dit jaar in samenwerking met stichting 'Adopteer een Vroedvrouw' Met de opbrengst worden verlos koffers' samengesteld 16 NOVEMBER 2011 y f r- Benno en zijn vrouw Thecla maakten een spannende reis door Afrika op de motor. Aangeleverde foto AKERSLOOT - In 2006 begon Benno Graas aan zijn bijzon dere reis dwars door Afrika van maar liefst 43.000 kilometer. Op 19 november geeft hij bij AMC Bacchus een lezing over zijn belevenissen. Al in het begin van hun reis komen Benno en zijn vrouw Theela erachter dat de kleine 350cc motor veel te licht is om de zware vracht van twee personen en een aanhan ger door het zand, de modder en de bergen te trekken. Het wordt een avontuur vol kostelijke taferelen; van verbrande koppelingsplaten die vervangen worden door eham- pagnekurken tot ongelukken in Malawi. Ze ontmoeten meerdere malen een kudde olifanten, die de reizigers vlak naast hun tentje hartverknetteringen bezorgen. In Botswana worden ze op huive ringwekkende wijze belaagd door vijf leeuwen. De geest van Afrika EGMOND - De tentoonstelling van kerststallen en -groepen, afkomstig uit alle wereldde len, trekt ieder jaar weer een groot aantal bezoekers naar Abdijkaarsen in Egmond. De komende expositie onder scheidt zich van voorgaande jaren door de bijzondere samenwer king met de stichting Adopteer een Vroedvrouw, die zich inzet voor de opleiding van verloskun digen in Ethiopië. Het thema van de tentoonstelling luidt dan ook 'Verwondering'. De opleidingen die deze stichting financieel moge lijk maakt, vinden plaats in het St. Luke Hospital and College in Wollisso, 150 kilometer ten zuid westen van de hoofdstad Addis Abeba. Het ziekenhuis verzorgt een plattelandsgebied met maar liefst 1,5 miljoen inwoners. De opleiding tot verloskundige kost 3.500,- en op dit moment finan ciert de stichting de studie van dertig mensen. De verloskundi gen die met de hulp van de stich ting zijn opgeleid, verplichten zich ertoe om na hun studie een aantal jaren in de regio te blijven werken, zodat de moedersterfte daar effec tief kan worden teruggedrongen. Tijdens de kersttentoonstelling bij Abdij kaarsen worden bezoe kers in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met het werk LIMMEN - Zondag 27 november houdt Limmen Cultuur weer het jaarlijkse Sinterklaasspel voor de jeugd. Dit spektakel vindt plaats in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 in Limmen. Het is niet alleen een feestje voor de kinderen; ook oudere opa's en oma's zijn welkom. Een spannend Sinterklaasspel voor de jeugd van vier tot elf jaar. Traditiegetrouw wordt dit stuk gespeeld door de toneelverenigingen Forento en Paneratius uit Castrieum. Deze samenwerking zorgt al jaren voor een kleurrijk geheel aan spelers, spel, en kleding. Aanvang: 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur en rond 15.00 uur zal het spektakel afgelopen zijn. De entree is 3,- per persoon. We hopen dat iedereen komt. voert ze verder langs de magische Nijl en door de gouden woestij nen van Nubië. Nadat Benno terug kwam heeft hij al zijn belevenissen beschreven in het boek 'Het aar den beest', dat in 2010 werd uit geroepen als het beste reisverhaal. Dit boek is deze avond te koop, wellicht een leuk cadeau voor Sinterklaas. Zaterdag 19 november, 20.00 uur, Café 't Achterom, Wilhelminaplein te Akersloot. De entree is gratis. EGMOND - Ook dit jaar komt de Sint weer naar Egmond aan den Hoef. Op zondagmiddag 20 november zal hij, samen met zijn Pieten, zijn feestelijke intocht in Egmond aan den Hoef maken. Ook de fanfare van Lamoraal en de Ponyclub Egmond zijn weer aan wezig bij de optocht. De Sint heeft gevraagd of de kinderen langs de route op die dag hun vlag willen uit hangen want dat vindt hij een feeste lijk gezicht. De start van de optocht is om 14.15 uur bij de Jozefschool en gaat dan via de Marijkelaan naar de Irenelaan. Daarna rechtsaf door de Bernardlaan en weer rechtsaf de Beatrixlaan op. Daarna linksaf via de Herenweg door het centrum van Egmond aan den Hoef en linksaf de Julianaweg in. Zo rond 14.45 uur zal de Sint dan bij het Dorpshuis op het Hanswijk aan komen, waar een feestprogramma van start zal gaan tot ongeveer 16.00 uur. Dit program ma is speciaal bedoeld voor alle jonge kinderen van Egmond aan den Hoef tot en met groep vijf. In de zaal is beperkt zitplaats voor begeleidende oudere. Verder mogen in verband met de veiligheid kinderwagens of buggy's niet in de zaal. U kimt deze in een aparte zaal van het Dorpshuis stallen. Bij slecht weer vervalt de optocht. Het feest programma in het Dorpshuis gaat onafhankelijk van de weersomstan digheden door. Zaal open vanaf kort voor 15.00 uur. van 'Adopteer een vroedvrouw' en kunnen ze, op een bijzondere plek, een kaars aansteken waarmee op een symbolische manier extra licht in de wereld wordt gebracht. De kaarsen kosten 1,- per stuk en de opbrengst wordt gebruikt voor het bekostigen van zogenaamde ver- loskoffers. Hierin zitten alle mid delen die een verloskundige nodig heeft om de vrouwen op het plat teland of in de dorpen te helpen bevallen. De opening van de kerst tentoonstelling is op vrijdag 11 november om 15.00. Abdijkaarsen is gelegen aan de Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen. Er is ruime gratis parkeergelegenheid. De ten toonstelling is dagelijks geopend, ook op zondag, van 10.30 tot 16.30 uur en is te zien van 11 november 2011 tot en met 6 januari 2012 (op eerste Kerstdag en 1 januari geslo ten). I De Goedheiligman komt de kinderen van Egmond aan den Hoef begroeten op Zijn paard. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17