Wie doet er mee met het Slotfestijn? B&K en Smitskeukens samen 100 jaar! Start nieuwe Vakcollege-opleiding PCC Kerst-indoor Hoeverture Savoy Jazzband bij de Jazz Session Club Kleur in 't Praethuys REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING Huub Oosterhuis in Abdij van Egmond Vijf jubilarissen Soli Deo Gloria Doe mee met een creatieve activiteit UIT K IJ KPOST 16 NOVEMBER 2011 EGMOND - Scènes van 'Het Slot op den Hoef' op de slotfunda- menten. Dat is de bedoeling van het Slotfestijn in 2012, tegelijk met de Hoever Kunstmarkt. Geïnspireerd op het gelijknamige boek van Kieviet dat speelt in 1203, de tijd van Kwade Wouter en gravin Ada van Holland. Ook de gewone Derper, Hoever, Egmond-Binder en andere typische kustbewoners spelen him rollenspel. Een ieder uit Egmond en omgeving die mee wil doen, is welkom op zaterdag, 19 november om 14.30 uur in Dorpshuis Hanswij k te Egmond aan den Hoef. Het Slotfestijn is een initiatief van Stichting Historisch Egmond, samen met Stichting Hoeverdorpsfeest en vele anderen. Theatermaker Wim van Bokhorst, alias 'De Keetmeester' is artistiek leider van het Slotfestijn. Hij presenteert op 19 november de plannen aan ieder die interesse heeft in een rol als acteur, figurant, muzikant, straatartiest, kunstenaar, marktkoopman of -vrouw, vrijwilli- ger, sponsor, donateur of verzorger van materialen of kleding. Bij het Overslot komt een kleine historische markt en een overgangsgebied vanaf de kunstmarkt waar ambachtslieden en ambachtelijk werkende kunste naars welkom zijn. Meer informatie en aanmelden nieuwsbrief zie www- historischegmond.nl of bel Ron van der Does (historische markt) tel. 072-5062666, Carla Kager (spel, vrij willigers) tel. 072-5065692 en voor aanvragen kunstmarkt Roderick Taylor, tel. 072-5065779. REGIO - 1961 was het jaar dat beide winkels him deuren openden. Bakkum Krook in Uitgeest aan de Hogeweg en Smits in Haarlem-Noord. Beide zaken groeiden uit tot mooie ondernemingen en bouwden de afgelo pen vijftig jaar een zeer goede naam op in hun branche en niet te vergeten zeer positieve landelijke bekendheid. Zoals Smitskeukens die werd uitge roepen tot tweede beste keukenzaak van Nederland en beste keukenzaak van Noord-Holland met vestigingen in Haarlem en Uitgeest. Twee jaar gele den kwam het idee om Smitskeukens Uitgeest en Bakkum Krook onder één dak te vestigen. Na een zeer geslaagde en grondige verbouwing in het pand aan de Geesteiweg 10 in Uitgeest (tegenover molen De Dog), zijn de twee bedrijven vorig jaar bij elkaar ingetrokken. Omdat beide bedrijven him verjaardag vieren zijn er nu hele leuke acties en aanbiedingen. Voor meer informatie over keukens, badkamers, woonvloeren en sanitair: www.baden- keukenplaza.nl of kom naar de showroom. Parkeren is gratis en de koffie is vers! REGIO - Na de succesvolle introductie van het Vakcollege Techniek in 2009, gaat de school per augustus 2012 ook de opleiding Vakcollege Mens Dienstverlenen aanbieden. Deze sterk praktijkgerichte opleiding is bedoeld voor leerlingen van groep acht met een vmbo-advies, die nu al weten dat ze later 'iets met mensen' willen doen. Doordat de leerlingen vanaf de allereerste lesdag voor dertig procent aan de slag gaan met prak tij kgerelateerde vakken, ontdekken ze snel hun talenten en belangstel- lingsrichting. Vestigingsdirecteur Johan Dekker is - net als zijn docenten team - enthousiast over het Vakcollege-concept: „In ons eerder gestarte Vakcollege Techniek merken we dat juist door die grote praktijkcomponent vanaf de aanvang van de opleiding, meteen een wereld voor de leerlingen open gaat. Het is fantastisch om te zien hoe ze relatief snel een beroeps trots ontwikkelen, terwijl ze gericht aan him eigen toekomst werken." De opleiding, volgens een landelijk concept waaraan slechts enkele tientallen scholen mogen deelnemen, is een speciale doorlopende vmbo/mbo-leer- lijn die na zes jaar wordt afgesloten met een vrnbo- én een mbo-diploma. Dankzij nauwe samenwerking met werkgevers in de regio gedurende de hele opleiding, starten de geslaagden hun carrière als gekwalificeerde vak mensen met meteen al een flinke dosis praktijkervaring. Leerlingen met een vmbo-advies kunnen kennismaken met de twee vakcollege-opleidingen van het PCC tijdens de GoudenHandjesDag op woensdag 7 december om 13.00 uur op PCC Oosterhout, Vondelstraat 41 in Alkmaar. Vooraf aanmelden (via www.pcc.nu) hiervoor is gewenst. De Slotfundamenten en het Overslot, locatie van het Slotfestijn in 2012. Foto: Carla Kager LIMMEN - Op zondag 20 november vanaf 16.00 uur is er een Jazz Session Club in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. De 'Savoy' Jazzband zal het gastoptreden verzorgen bö alweer de derde sessie van het seizoen 2011 - 2012. In september 2009 startten een aan tal doorgewinterde jazzmuzikanten een jazzcombo. De naam werd de 'Savoy' Jazzband, genoemd naar de beroemde danszaal in New York 'De Savoy Ballroom'. In tegen stelling tot die andere beroemde danszaal de 'Cotton Club', mochten in de Savoy Ballroom blanke en zwarte mensen samen dansen. En dat dit een geweldig succes was, bleek uit het feit dat tussen 1926 en 1958 deze danszaal onafgebroken geopend was. Hierdoor gaf het de ruimte aan de ongelooflijke ont wikkeling van de jazzmuziek en de jazzdance, zoals stomping. De arrangeurs van het orkest, Marian Huiberts en Floris Scholte, hebben heel veel nummers uit die tijd voor het orkest gearrangeerd, maar ze schuwen ook het echte zware werk niet. Daartoe hebben ze zelfs stukken van Sting en The Beatles bewerkt, maar altijd in een jazzy jasje. Franeina van Baturn zal met haar donkere stem de zangpar tijen voor haar rekening nemen. De toegang is vrij, maar u kimt hen ook steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Wilt u inlichtingen neem dan contact op met Fred Timmer, tel./fax: 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. EGMOND - Het Rooms-katholieke zangkoor Soli Deo Gloria te Egmond aan den Hoef heeft dit jaar vijf jubilarissen. V.l.n.r: Jos Hof 40 jaar, Cor van der Velden, Nelly Belleman en Gré Zentveld- Ruiter 60 jaar en Cees de Goede is 50 jaar lid. Aangeleverde foto Elkeweekde Uitkijkpost EGMOND - Op zondag 27 novem ber geeft Huub Oosterhuis een lezing over de door hem ver taalde psalmen. Huub Oosterhuis (1933) studeerde wijsbegeerte, Nederlandse taal- en letterkunde en theologie. In 1964 werd hij tot priester gewijd. Vanaf 1965 is hij verbonden aan de Amsterdamse Studentenekklesia. In 1962 begon Huub Oosterhuis aan de verta ling van de psalmen, eerst samen met Michel van der Plas en de exegeet Pius Drijvers. Hun ideaal: ook in het Nederlands moesten de psalmen poëtisch en zingbaar zijn. Bijna vijftig jaar na dato is het zover: alle 150 psalmen zijn door Oosterhuis vertaald in de bimdel '150 psalmen vrij'. De God van de psalmen is in deze verta ling 'vriend voor het leven'. In de Abdij van Egmond zal Huub Oosterhuis op zondag 27 novem ber om 14.30 uur een lezing geven over de psalmen. Er is een muzikale omlijsting. Entree is 10,-. Reserveren is aanbevolen in verband met het beperkt aantal plaatsen, tel. 072-5061415. EGMOND - Op zaterdagavond 17 december vanaf 20.00 uur verzorgt Hoeverture een 'Kerst in' in de sfeervolle roomkatho- lieke kerk Margaretha Maria Alacoque in Egmond aan den Hoef. Door met elkaar te zingen zal deze avond de vredesboodschap van kerstmis uitdragen en zo ieder een in de kerstsfeer brengen. Er zullen mooie kerstliederen gezon gen worden, waaronder vele die iedereen mee kan zingen. Veel arrangementen zijn gemaakt door Wim Notenboom. Enige nieuwe REGIO - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten. Voor informatie, een gesprek of voor deelname aan een ontspannende of creatieve activiteit. kerstliederen worden omlijst door een prachtig kerstverhaal. Het koor staat onder leiding van de vaste dirigente Marlies Meiners, met begeleiding van pianiste Elena Skorobogatova, dwarsfluitiste Anke Buringa, en het gasteombo. Tevens wordt er een foto-impressie getoond van de kerststallen-expositie in de abdijwinkel te Egmond-Binnen. De foto's zijn gemaakt door Monique Mast, MDM vakfotograaf. Iedereen is welkom om binnen te lopen en mee te zingen; de deuren staan open! Vooraf, om 19.00 uur, wordt een woordeommunieviering gehou den, daarna begint de Kerst-in. Donderdag 17 november is er van 10.30 tot 12.30 uur de bijeen komst 'Uitzaaiingen en hoe nu ver der?' Samen nadenken over wat er met u gebeurt en waar u hoop en kracht uitput. De bijeenkomst is zowel voor patiënten als voor part ners. Dinsdag 22 november is er een workshop schilderen van 13.30 tot 15.30 uur. Lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen. Materiaalkosten: 5,- per keer. Wilt u uzelf of uw naaste op een bijzondere manier verwennen, loop dan eens binnen voor een 'Vleugje' naastenliefde. Het 'vleugje' heeft een heerlijke frisse geur. Het is heerlijk om te krijgen maar ook leuk om weg te geven. Daarnaast sponsort u met deze actie 't Praethuys. 't Praethuys, Westeiweg 50, Alkmaar. Openingstijden maan dag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u naar tel. 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk ook op de website www.praethuys.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19