Vredeburg wint klassieker HOS doet mee aan ontmoetingswedstrij d Winst bij Senioren De Foresters verliest met 1-2 van WW sport 24 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Terriërs MBi in het nieuw gestoken Er deden heel veel meisjes mee van sportvereniging TIOS uit Limmen. Aangeleverde foto TURNEN LIMMEN - Zondag 13 november deden er heel wat meisjes (en één jongen) van de recreatieve groepen van sportvereniging TIOS uit Limmen mee met de ontmoetingswedstrijd tussen Toss, Vios, Dos, SSS en Tios. De wedstrijden werden gehouden in sporthal Beveiwijk. In de eerste wedstrijd waren de meisjes gebo ren in 2006, 2007 en 2005 aan de beurt; voor velen him eerste 'echte' wedstrijd. Emma Hulsebosch, Ilse Bloedjes, Danielle Sweep en Nina Bult vonden het best heel span nend. Gelukkig gingen alle toe stellen heel goed en kregen ze na afloop allemaal een medaille en een diploma mee. Nina was zelfs eerste van het groepje en Danielle tweede! De tweede wedstrijd was voor de kinderen geboren in 2004. Hier deden maar liefst elf meisjes van TIOS mee. Op vier toestellen mochten de turnsters laten zien wat ze geleerd hebben. Bij het onder deel vloer moesten de meisjes een hele oefening onthouden. Dit was bij de sprong een stuk makkelijker. Lobke Glorie sprong huizenhoog bij de trampoline en Michelle Sweep deed een mooie hurksprong op de kast. Ook zij kregen allemaal een medaille en een diploma. Fré Lust eindigde zelfs op de vijfde plaats. In de derde wedstrijd kwamen de meisjes van Joyce Mous in actie. Lieke Nuyens behaalde het zilver en Carmen Bakker het brons, beiden door keurig nette vloeroefeningen. Fenne Hes en Lois Metzelaar eindig den op een mooie vierde plaats. In de laatste wedstrijd werd brons behaald door Quinten Oudendijk. Hij liet mooie sprongen zien bij het trampoline springen. Schaken LIMMEN - Na een spannende schaakavond in Heiloo tussen SV Oppositie en SV Vredeburg draaide het uit op een fraaie 5-3 overwinning voor Vredeburg dat hiermee bovenin blijft mee draaien in de tweede klasse B. Op vrijdag 11 november werd de achtste ronde van de interne com petitie gespeeld. Jeroen van Vliet zorgde voor een daverende verras sing door de sterker geachte Jan de Graaf onberispelijk te verslaan. Mopperend dat zijn tegenstander geen enkele fout maakte, keerde De Graaf, vroeger dan gebruikelijk, huiswaarts. Zijn broer Gerard de Graaf maakte na een lange periode van afwezigheid zijn come-back en liet zien het spelletje nog steeds te JUDO HEILOO - Zaterdagavond hield Dojo 't Loo de tweede ronde van de West Friese Senioren Competitie. Het team van Dojo 't Loo had in de eerste ronde al goede zaken gedaan en stond voorlopig op een derde plek. De eerste wedstrijd tegen Kodokan werd met 14-6 gewonnen en vol vertrouwen begon het team van coach Kars Zoon aan de tweede wedstrijd tegen Salomons/Hoebeke. Ook hier wonnen de judoka's opnieuw met 16-4. Door deze twee winstpartijen steeg Dojo 't Loo van een derde naar een tweede plaats in de competitie. Zondag namen twee jeugdtrainers van Dojo 't Loo deel aan het Nederlands Kampioenschap senioren in Rotterdam; Karen Stevenson, nog maar net terug van het WK judo voor junioren in Kaapstad, won de eerste wedstrijd in de klasse tot 78 kilo met twee yuko's. In de tweede partij wierp Karen haar tegenstandster met een heupworp vol op haar mg en bereik te daarmee de halve finale. Daar beheersen. Allard de Vries werd vlot verslagen. Jos Admiraal offerde een pion voor een scheipe aanval tegen koploper Bert Hollander, maar deze verdedigde nauwkeurig en bereikte de remisemarge. Theo Al liet Hidde Ebels ontsnappen met remise. Na een goed gespeelde partij vergreep Al zich aan het laatste zwarte pion netje, waarna hij moest constateren dat de zwarte koning pat stond. De uitgekookte Peter van der Heijdt won een pion van Nico Pepping, die daarna langzaam zijn stelling in elkaar zag kukelen en een nederlaag moest slikken. In zijn partij tegen Jan Brantjes wist Jeroen Tebbens met zijn b-pion het promotieveld te bereiken. Met een tweede dame was het een koud kunstje Brantjes mat te zetten. Vanwege St. Maarten speelde de B-groep niet. trof ze de zes jaar oudere Jennifer Kuijpers. Deze partij wist ze niet te winnen, maar mocht vervolgens nog wel om het brons op. Met het toernooi en ook de reis van de week ervoor nog in de benen, werd dit een zware partij. Door veel inzet en vechtlust wist ze uiteindelijk in de golden score toch de winst en daar mee de derde plek op het NK seni oren te halen. Ook Timo Lesterhuis mocht aantreden op het NK. Hij was als reserve naar Rotterdam afgereisd en hoorde pas zondagochtend definitief dat hij een geblesseerde geplaatste judoka mocht vervangen. Op het NK senio ren is slechts plaats voor acht deel nemers per gewichtsklasse. Timo ging in zijn eerste wedstrijd tegen de ervaren Danny Meeuwsen uitste kend van start en kwam zelfs Yugo voor. Helaas kon hij deze voor sprong niet vasthouden waardoor hij naar de herkansingsronde ging. Hier draaide Timo een spannende partij tegen Tobias Mol die op het laatste moment in het voordeel van Mol werd beslist. Daarmee eindigde voor Timo het NK senioren. VOETBAL HEILOO - Het talrijk opgeko men publiek zag Foresters afge lopen zondag een prima eerste helft spelen met een 1-0 voor sprong voor de rust. De tweede helft was echter geheel anders. Tegenstander WW toonde veel meer inzet, won de meeste duels, begon goed te combine ren en won zelfs met 1-2. De Foresters staat sinds een aan tal weken aan kop in de tweede klasse A; WW stond voorafgaand aan de wedstrijd op de tiende plaats. Vanaf het eerste fluitsignaal ontspon zich een interessant duel. De Foresters begon duidelijk beter. Met goed positiespel werd vaak de vrije man gevonden. Het leidde tot veel, doch onbenutte kansen voor het doel van WW. Het zat Foresters niet ook mee toen Nick Kramer hal verwege de eerste helft werd aan getikt in het penaltygebied, maar daar geen penalty voor kreeg. Toch scoorde Jeffry Klijbroek in de 26ste minuut na een mooie combinatie. Hoe andere was de tweede helft. WW-trainer van Geemen moet in de rust zijn spelers 'Oost-Duitse thee' hebben geschonken, want WW draaide, mede door een aan tal wissels, de wedstrijd geheel om. Foresters verloor bijna alle duels en steeds werden de roodbroeken teruggedrongen. Foresters moest het in de tweede helft hebben van lange halen, want ruimte voor goed combinatievoetbal was er nauwe lijks. Daar kwamen nog aardige kan sen uit, maar keeper Ruiter van WW pakte alle hoge ballen, corners en schoten. Een paar onnodige overtre dingen van Foresters en goed geno men vrije trappen van WW leidden in de 77ste minuut tot de gelijkmaker en WW-spits Lennert Aker scoorde in de 85ste minuut; 1-2. Door het puntenverlies van de Flamingo's en Westfriezen heeft Foresters sinds afgelopen zondag een voorsprong van één pimt op runner-up Uitgeest, maar heeft nog wel een inhaalwed strijd tegoed. Komende zondag 20 november speelt het team van trai ner Marcel Faber uit bij Zaanlandia in Zaandam. Op 27 november wordt de inhaalwedstrijd gespeeld, uit tegen SEW. In deze wedstrijd kan het periodekampioenschap van de eerste periode worden veiliggesteld met minimaal één pimt. Het tweede elftal speelde afgelopen zondag tegen Volendam. Die wedstrijd ein digde in 3-3. Ondanks dit gelijke spel blijft ook dit elftal meespelen om de bovenste plaatsen. HEILOO - Na een goede voorcompetitie mogen de meisjes van MB1, van hockeyclub De Terriërs, Topklasse gaan spelen. Dit gebeurt in gesponsorde shirts van Peek Juwelier. Hopelijk dra gen de shirts bij aan een goed seizoen! Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21