Zeevissers DVW vangen veel vis Tropische 'Akerslootsche' voor Rob Levering VAN PCC OOS1ÏRHQUT IN ALKMAAR Guard zoekt, mannen en vrouwen met initiatief, voor de beveiliging. 24 Voor jongens en meisjes die liever met hun handen én hun hoofd leren, dan alleen vanuit een boek. v*°Voniber Het succes van Guard Academy is de unieke combinatie van theorie en praktijk. 16 NOVEMBER 2011 UITKIJKPOST ADVERTORIAL Guard Academy houdt op zaterdag 26 november speciale selectie-en adviesdagen voor de MBO opleiding beveiliger op haar locaties te Deventer, Nijmegen, Amsterdam en Dordrecht. Diegene die de opleiding met succes afronden zijn op korte termijn vrij wel zeker van een baan in de beveiliging. Beveiligingsbedrijven vragen nog steeds goed opgeleid personeel. Dit komt o.a. door de steeds strenger wordende veiligheidseisen. Niet alleen bij lucht- en zeehavens maar ook bij scholen, ziekenhuizen, banken, overheids gebouwen, industrieterreinen, evenementen etc. Bovendien neemt nog steeds de criminali teit in omvang toe. Guard heeft in de loop der jaren honderden beveiligers opgeleid. De opleiding is intensief en duurt een halfjaar. Bijna alle toegelaten cursisten slagen en vinden zeer snel werk in de beveiliging. Nog steeds wordt bij beveiligers gedacht aan grote sterke mannen. Niets is minder waar. Ook aan vrouwen in de beveili ging is er steeds meer behoefte. We moeten hier bij denken aan werkzaamheden zoals telefoniste/receptioniste, conciërge functies op scholen, baliewerkzaamheden in over heidsgebouwen maar ook front- en backstage activiteiten bij vele soorten evenementen. Om te mogen werken in de beveiliging is een diploma vereist. Dat geslaagden van de Guard opleiding met dat diploma snel een baan vinden komt doordat de opleiding tot de meest complete en beste in Nederland mag worden gerekend. Guard biedt dan ook vele extra's zoals, zelfverdediging, Engels, AED, parkeer regelaar etc. Uniek is dat Guard de theorie opleiding combi neert met een praktijkgedeelte. Zo kunnen cur sisten een brede werkervaring opdoen en in de volle breedte kennis maken met het vakgebied. Ook kan de stage worden ingericht rondom de persoonlijke situatie van de stagiair en kan er bij wijze van spreken 24 uur per dag stage worden gelopen op zeven dagen in de week. Een stage volledig op maat dus en aangepast aan de persoonlijke situatie. Guard kent eigenlijk geen uitvallers. Dit komt door de uitgebreide selectie vooraf. Zo wil de opleiding teleurstellingen voorkomen bij de cur sist. Guard screent dan ook altijd voor aanvang van de opleiding. Studeren kost geld. Veel mensen die graag bij Guard de opleiding willen volgen hebben dat geld bij de start van de opleiding niet. Helaas is ook de overheid sinds enige tijd niet meer bereid om scholing te vergoeden. Guard merkt dan ook dat veel mensen niet meer willen en kunnen wachten op een bijdrage vanuit bijvoor beeld het UWV of de Gemeente. Ze tonen zelf initiatief, investeren en nemen zo hun eigen toekomst in handen. Een toekomst in de bevei liging die werkt en loont. Een belangrijke reden voor Guard om te starten met een eigen studiefinancieringfonds waardoor voor iedereen met initiatief de oplei ding toegankelijk en betaalbaar blijft. Voor inschrijving aan de opleiding is deelname aan de selectie- en adviesdag verplicht. Verder mag een cursist geen strafblad hebben. Voor meer informatie en inschrijving voor de selectie-en adviesdag ga naar www.guardgroup.nl Emil Wijckelsma (midden) wordt eerste. Aangeleverde foto Hengelsport HEILOO - Afgelopen zaterdag kozen 19 jongens van DVW weer eens het ruime sop. De stem ming zat er meteen goed in: een strakblauwe lucht, een matig windje uit oostelijke richting en een zee die zich van haar goede kant liet zien. Na ruim twee uur varen werd het eerste wrak aangedaan, maar de kapitein hield het daar na twee rondjes driften voor gezien; hier viel weinig te halen. De volgende wrakken leverden wel een visje op. Op het laatste wrak waren tij en wind zo gimstig, dat de schipper al manoeuvrerende het schip boven het wrak kon houden. Omdat door iedereen veel vis gevangen was, zat de spanning er bij het wegen en tellen goed in. De totale vangst telde maar liefst 257 vissen, hoofd zakelijk steenbolk en gul. Na het aanmeren in Scheveningen maakte Ruud Nanne de uitslag bekend. Met 7980 pimten wist Emil Wijckelsma Arjan Duinmeijer (7730 pimten) en schoonvader Harry Klaver (7400 pimten) net voor te blijven. De laat ste wedstrijd van dit seizoen is op 10 december. Er wordt dan vanuit Scheveningen op het anker gevist. Gerrit IJnsen is dan zowel in het totaalklassement als in het boten- klassement de te kloppen man. Met onder andere Menno Kuijper, Harry Klaver en Mark Tervoort zijn er in beide klassementen nog voldoende kapers op de kust om de spanning er goed in te houden. Golf AKERSLOOT - Onder prach tige weersomstandighe den werden op 30 septem ber de elfde 'Akerslootsche Golfkampioenschappen' dit jaar nipt gewonnen door Rob Levering. Hij eindigde gelijk met Wijnand Krom, de winnaar van vorig jaar. Beiden hadden veertig stableford- pimten, maar Rob vertrok van een lagere handicap en werd derhalve de terechte winnaar van de 'Akercup'. Bij de dames werd dit jaar Karin Visser eerste, met 22 stablefordpim- ten. De overige meespelende dames werden door de organisatie in de bloemen gezet. De prijzen voor de Neary en Longest Drive gingen res pectievelijk naar Jan Kerssens en Pieter Leijen. Via verloting werden een mooie prijs gewonnen door Jan Kerssens, die hiermee dit jaar veel vuldig in de prijzen viel. Tijdens het afsluitingsdiner werd stilgestaan bij de actie van de meespelende dames voor 'Pink Ribbon'. Organisator Jos Wijte vroeg alle aanwezigen hun steentje bij te dragen aan het goede werk van deze actie en betrokkenen te steimen. Alle sponsoren werden uitgebreid bedankt voor hun mede werking aan dit jaarlijkse golfevene- rnent, waarbij het doipse karakter en sportiviteit voorop staan. Dus op naar de twaalfde 'Akerslootsche'. In het midden de winnaar Rob Levering. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 24