Extra aandacht voor mantelzorgers Open Dag CBS de Duif Onthulling maquette Nijenburg Beste jongeren idee van Heiloo in Tendenz Bob van Unnik neemt afscheid H E I L O O Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Nieuwe superschone, zuinige vuilniswagen! De mensenwn Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 2011 HEILOO - Donderdag 10 novem ber was de landelijke Dag van de Mantelzorg. Onder de noe mer mantelzorger valt ieder een die vanuit een natuurlijke vanzelfsprekendheid voor zijn/ haar hulpbehoevend geworden partner of naaste zorgt. Ouderdom, ziekte of een chro nische lichamelijke of geestelijke aandoening maakt dat er langdurig veel aandacht, zorg en tijd wordt gevraagd. In een gezinssituatie met een zieke ouder moet de zorgende partner veel regelen. Vaak dragen ook de kinderen hun steentje bij. Dat ondervond John van Diepen aan den lijve toen zijn vrouw Linda drie jaar geleden ernstig ziek werd. „Alles gaat gewoon door, je wilt het gezin toch zo goed mogelijk draaiende houden", aldus John. „We hebben veel steun ontvangen vanuit de familie-, vrienden- en kennissenkring. Gelukkig stonden De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. er veel mensen voor ons klaar!" Hij struikelde echter over de gebrek kige maatschappelijke begeleiding. De hoop dat het bedrijf, waarvoor hij werkzaam was, hem de nodige tijd en ruimte zou bieden, zodat hij voor zijn zieke vrouw èn voor zijn kinderen kon zorgen, werd na een aantal maanden de bodem ingesla gen. „Het begrip is dan op, en je moet weer normaal functioneren." Hij verloor uiteindelijk zijn baan en stond op het punt zelf in te storten. Via via werd hij begin dit jaar op de Mantelzorgmakelaar gewezen. Zij hebben hem enorm geholpen bij een aantal belangrijke zaken (zoals aanvraag voor een PGB en bemid deling bij het UWV), waarvoor het John inmiddels aan energie ont brak dit zelf uit te zoeken. Linda is afgelopen september overle den. In het kader van de Dag van de Mantelzorg bracht wethouder Jacob Ouderkerken op donderdag HEILOO - Het kan je bijna niet ontgaan zijn dat Heiloo op zoek is naar het beste idee om te bezuinigen in de toekomst. Niet alleen van volwassenen, maar ook van alle tieners en jonge ren. Daarom houdt tienercentrum Tendenz op vrijdag 18 november van 20.00 tot 23.00 uur een ideeë- navond. Iedereen vanaf tien jaar is welkom om zijn eigen idee te HEILOO - Vrijdag 18 november houdt basisschool de Duif een Open Dag. Vanaf 11.00 uur zijn ouders en hun kind(eren) wel kom om een kijkje te nemen. Er wordt gestart met een kleu tervoorstelling, die speciaal door de leerlingen van groep 1 en 2 in 10 november een bezoek aan de familie Van Diepen. Hij luisterde aandachtig naar het verhaal van John, ook om te horen waar man telzorgei's in het algemeen tegen aan lopen. „Wij willen als gemeen te van deze ervaringen leren en horen graag wat er zoal aan verbe tering mogelijk is." De wethouder overhandigde na afloop een boeket bloemen aan John en bioscoop bonnen aan zijn vier kinderen. Hij uitte op deze manier zijn waarde ring naar de familie Van Diepen en symbolisch ook naar alle mantel zorgei's in Heiloo. Meer informatie over de Mantelzorgmakelaar: www.man- telzorgmakelaar.nl, tel. (tijdens kantooruren) 072-6527618, of e-mail: info@mantelzorgmakelaar. nl om een kennismakingsafspraak te maken. Want John geeft toe: „Ik wilde, dat ik eerder op de hoogte was geweest van het bestaan van de Mantelzorgmakelaar!" komen vertellen. En heb je nog geen idee, dan kun je die krijgen door te komen praten en te brain stormen samen met burgemeester Romeyn en wethouder Veger. Als klap op de vuurpijl zullen de beste ideeën besproken worden tijdens onze wekelijkse radio uitzending op BeatFM (106.3FM) van 22.00 tot 23.00 uur. Tienercentrum Tendenz, Pastoor van Muijenweg 12. Voor meer informatie tel. 072-5321069. elkaar is gezet. Daarna is er gele genheid de school te kunnen bekij ken. Kunt u er niet bij zijn? Neem dan contact op voor een afspraak met directeur Annemiek van de Vliet, tel: 072-5320874. Basisschool de Duif, Mariënstein 180, Heiloo, e-mail: deduif@tabijn.nl, website: www.duif-tabijn.nl. HEILOO - Op donderdag 10 november werd door Isja Finaly, adjunct-directeur van de vereni ging Hendrick de Keyser, een prachtige maquette van landhuis Nijenburg onthult. De maquette krijgt op termijn waarschijnlijk een mooi plaatsje (naast die van onder andere het kasteel Ter Coulster en de Oude Pastorij) in de permanente expositie van de geschiedenis van Heiloo in de Oudheidkamer Heiloo, maar zal de komende maanden te bewonde ren zijn tijdens de rondleidingen op Nijenburg. De maquette is gebouwd door Jaap Vriend uit De Goom, die spooiweg modelbouwen als hobby heeft. Hij is daarin zo kundig gewor den, dat hij met regelmaat gevraagd wordt om bijzondere panden op schaal na te bouwen. Het schaalmodel (schaal 1: 87) van Nijenburg is een evenbeeld van de situatie van 2009, van voor de restauratie. Kenmerkend is het HEILOO - Na een periode van ruim dertien jaar stopt Bob van Unnik als presentator van het programma Heiloo centraal. Bob heeft de afgelopen jaren vele bekende Heilooënaren met hun verhaal voor de microfoon gehaald. Ook heeft Bob veel aan dacht besteed aan het wel en platte dak dat in 2009 nog aanwezig was, maar dat tijdens de restauratie weer is teruggebracht naar de oor spronkelijke twee zadeldaken. De muurdecoratie ('slater') is speciaal besteld in Engeland, waar maquet tematerialen met verschillende soorten muurmotieven verkrijgbaar zijn. Het groen rondom het land huis heeft Jaap Vriend zelf gemaakt: „Dat maakt het geheel af, want een 'kaal' gebouw spreekt minder tot de verbeelding." Vriend heeft ruim tweehonderd uur in de bouw van de maquette gestoken. Aansluitend aan de onthulling werd de eerste instructiebij eenkomst gehouden voor de vrijwillige rondleiders van de Historische Vereniging Oud Heiloo. De aangekondigde rondleidingen in november en december zijn door de grote belangstelling reeds vol geboekt. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor rondleidin gen in januari en februari 2012. Zie: www.oudheiloo.nl. wee van de gemeente en haar bestuurders. Op donderdagavond 24 november van 20.00 uur tot 21.00 uur is de laatste aflevering van Heiloo centraal waarin gast- presentator Rob Opdam met Bob stilstaat bij het (radio)verleden van Bob. BeatFM is te beluisteren op de kabel 89,0 Mhz en de ether 106,3 Mhz. ADVERTENTIE Isja Finaly, adjunct-directeur van de vereniging Hendrick de Keyser, onthulde de maquette van Nijenburg van modelbouwer Jaap Vriend. Foto: Carolien Breed HEILOO - Vrijdagochtend 4 november overhandigde wethouder Désirée Schmalschlager de sleutels van de nieuwe vuilniswagen van de gemeente Heiloo aan het team dat ermee gaat rijden. Heiloo heeft gekozen voor de schoonste en zuinigste vuilniswa gen op diesel. Vuilniswagens kunnen ook op aardgas rijden. Maar wagens hebben niet voldoende capaciteit bij het persen en bela den en dat zorgt voor vertraging bij het werk. Er is niet gekozen voor zijbelading (zoals in Alkmaar). Voor zijbelading zijn ruime re opstelplaatsen voor de rolemmers nodig en dat gaat ten koste van het groen in de gemeente Heiloo. Foto: Ricardo Marcker Ilse de Vaal, Uitvaartleider UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3