mmnsaK Mannen van Taal Pieterse Van Pamelen Heilooër Jaap Langedijk in musical Salsa Night in BukBuk Sandra van der Meer in het Trefpunt s? Daar zal ik jou mijn Liefde geven H E I L O O Jaap en Max DEUTEKOM Nova Zembla - 3D BOEK VAN DE WEEK Jaap en Max; het verhaal van de broers van Praag Boek van de week Filmavond in de Trog December Party in Ypsalon Op het breukvlak van Renaissance en Barok UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2011 Nederlandse spektakelfilm over Willem Barentsz en Jacob van Heemskerck, de zeevaarders die in de zestiende eeuw afreisden naar het ijskoude Nova Zembla. Nova Zembla vertelt het legendarische, waargebeurde verhaal van de avon tuurlijke ontdekkingsmissie van Willem Barentsz (Derek de Lint), dat destijds is opgetekend door het jonge bemanningslid Gerrit de Veer (Robert de Hoog). In het 16e eeuw- se Amsterdam waarin de scheeps bemanning wordt samengesteld is Gerrit de Veer assistent van de bekende dominee Petrus Plancius (Jan Decleir) en bovendien verliefd op diens mooie dochter Catharina (Doutzen Kroes). Als grote initi ator van de ontdekkingsreis besluit Plancius heimelijk om de bleue Gerrit mee te sturen op de expeditie van Barentsz en Heemskerck (Victor Reinier) om te bewijzen de liefde van zijn dochter waard te zijn. De reis wordt een voortdurende strijd. Niet alleen tegen stormen, sneeuw en ijs - maar ook moet Gerrit zich zien te handhaven te midden van 'door alle wateren gewassen' ruwe zeebonken. Weet Barentsz het moreel van zijn mannen op peil te houden? En zal Gerrit de liefde van zijn leven weer in zijn armen sluiten? Twee joodse jongens, Jaap en Max van Praag, broertjes uit de Amsterdamse Transvaalbuurt. In de oorlog werden hun vader, moeder en zusje vermoord. Zelf doken ze met succes onder, moesten zich een paar jaar muis stil houden. Maar na de bevrij ding deden ze hun mond open, en hoe! Max werd de beroemdste zanger van Nederland, boegbeeld van de VARA-radio. Zakentalent Jaap leidde met Rinus Michels en Johan Cruijff Ajax in de jaren zestig naar de Europese voetbal- top. Grammofoonplaten en humor bepaalden voor een groot deel hun leven. Elke dag informeerden ze per telefoon naar eikaars omzet. Elke dag wisselden ze moppen uit en strooiden ze hun vrolijke char me in het rond. Hun motto was: 'Geen pech hebben is al mazzel genoeg. door Marga van Praag en Ad van Liempt voor 24,95 HEILOO - Heilooër Jaap Langedijk (77) speelt dit jaar weer mee in een musical van de Stichting Aquero. Dit is een ver volg op zijn succesvolle debuut in de musical 'De Ontmoeting' in 2005 van en ten bate van dezelf de organisatie. Dit keer speelt Jaap de rol van musketier in 'Het verhaal van ieder een'. Deze musical is gebaseerd op het boek 'Lourdes, bron van ver trouwen' en speelt zich af in een park vol mensen. Ogenschijnlijk zorgeloos, maar iedereen heeft een eigen verhaal. Zoals dat van de drie musketiers (Bert, Johan en Freddie), even ontsnapt aan het verpleegtehuis. Verder bijvoorbeeld van de onbenaderbare Anna, die in haar handtas een geheim mee draagt. 'Het verhaal van iedereen' wordt gespeeld op 3 en 4 december in theater Junushoff te Wageningen, en op 3 mei in de Bemadettekerk van Lourdes. Op zondag 4 decem ber rijdt vanuit Heiloo een touring car naar het theater in Wageningen. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar voor belangstellenden. Het combinatieticket voor de reis, plus entree is 25,-. Voor informatie en reserveren tel. 072-5331297. HEILOO - De eerste Salsa Clubnight in Podium BukBuk in Heiloo in oktober was een groot succes. De dansvloer was tot in de late uurtjes gevuld met enthousiast dansende mensen, van alle leeftijden. Derhalve worden de Salsafeesten in samenwerking met Dansschool Sizzling Salsa een regelmatig terug kerend fenomeen. Ook zin om heerlijk los te gaan op Caribische klanken? Dan kan weer op zaterdag avond 26 november bij de Sizzling Salsa Clubnight in de grote zaal. Dj Maik draait hier zijn lekkerste Salsa, naast romantische Bachata, opzwe pende Merengue en zwoele Zouk. HEILOO - Maandag 28 novem ber draait 'One Flew Over the Cuckoo's Nest in de Trog. Een film rondom psychiatrie met Jack Nicholson in de hoofdrol. Aanvang 20.00 uur. Bullaan 4, Heiloo (tegenover brandweerka zerne), www.debuitenkans.org. Daarnaast is het kleine loungecafé ook geopend voor een drankje en even bijkletsen met andere salsalief hebbers. Bukbuk vindt u aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. De avond is van 22.00 tot 02.00 uur. Entree 5,-. Voor meer info: www. sizzlingsalsa.nl. HEILOO - Nadat de geplande party van vorig jaar in het (bevro ren) water viel -het sneeuwde die avond gigantisch- houdt Wijkvereniging Ypestein op zater dag 17 december wederom een Decemberparty in de Ypsalon. Dit om de onderlinge contacten tussen de wijkbewoners weer eens aan te halen. Voor muzikale omlijsting zal worden gezorgd. De avond begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. De kaartver koop gaat binnenkort van start; hierover later meer in deze krant. Let op: de kaarten van vorig jaar zijn ook nog geldig! HEILOO - Zondag 27 novem ber is Sandra van der Meer met haar nieuwe muziekvoorstelling 'Sandra chante Adamo' te zien in het Trefpunt te Heiloo. Sandra van der Meer zingt de muziek van Salvatore Adamo aange vuld met eigen repertoire en andere chansons van onder meer Edith Piaff, Brei Aznavour. Aangevuld met korte gesproken anekdotes gedichten van Adamo en de heer lijke Franse romantiek van die tijd. Een avond voor het publiek om weer te kunnen proeven van de sfeer van vroeger zoals de vakanties in Frankrijk, de eerste liefdes aldaar en natuurlijk het tieneridool Adamo. Enkele grote hits van Salvatore Adamo zoals Ma Tete, Tombe la HEILOO - Eén vierkante ring, twee verbale boksers en een uit zinnige zaal. In twaalf ronden nemen de Mannen van Taal de handschoen op. Tegen elkaar, tegen de zaal, tegen iedereen die het waagt hen uit te dagen. Ze fileren liedteksten, rekenen af met onnodig Engels, hakken in op vakjargon en dissen met dichtvormen. Het theaterprogramma Mannen van Taal is een taaishow voor een breed publiek. Taaicabaret vrijdag avond 2 december om 20.15 uur in theater De Beim. Bereid je voor op een woordenstrijd vol zinde rende zinnen, gespierde taal en het betere versvoetenwerk. In twaalf ronden zal gestreden worden mét en tégen De Dikke Van Dale, het Opperlands, de liedkunst en visuele animaties. Cabaretière, schrijvers, dichtere of gasten uit de muziek wereld zullen zich, door middel van een 'directe lijnverbinding' melden op het beeldscherm. En natuurlijk zullen de tekstdichters Pieteree en Van Pamelen het publiek met him eigen werk om de oren slaan, daar bij de actualiteit niet schuwend. Het taaicabaret van Jan J. Pieterse en Frank van Pamelen is in De Beim in Heiloo op vrijdagavond 2 decem ber om 20.15 uur. Kaarten kosten 16,- en kunnen worden besteld via www.vriendenvandebeun.nl en aan de kassa van het theater tot een uur voor aanvang van de voorstelling. Theater De Beim, Willibrordusweg 2, tel. 072-5333156. De Mannen van Taal nemen het tegen de zaal en tegen elkaar op en tegen iedereen die hen uitdaagt. Aangeleverde foto Neige, Inch Allah en C'est ma Vie worden op verrassende wijze door Sandra vertolkt. Het repertoire van Adamo is opnieuw gearrangeerd door Kees de Groot. Hierdoor krijgt het repertoire een geheel andere dimensie. Sommige chansons krij gen een meer jazzachtige feel ande re een moderne pop/loungeachtige sfeer. Dit past goed bij de lyrische stem van Sandra van der Meer. Een hartverwarmende muziekvoorstel ling gebracht door een innemende zangeres. Zondag 27 november, Trefpunt, Abraham du Boihof 2, Heiloo, aan vang 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. Toegangsprijs is 7,50. Reserveren is wenselijk. Voor meer informatie kijk op www.sandravandermeer.nl. HEILOO - Zondag 27 novem ber zal het Hollands Vocaal Ensemble, onder leiding van diri gent Jan van Zelm een prachtig programma brengen rond lief desliederen uit de 16de eeuw. Centraal staat het Hooglied, een verzameling liefdesgedichten, in een zeer persoonlijke verklaring van G.P. Palestrina. Daarnaast neemt Claudio Monteverdi een belangrijke plaats in met de Sestina, een werk bestaande uit zes madrigalen, die op uiterst dramatische wijze het thema 'afscheid' uitdrukken. Verder staan op het programma werken van Luca Marenzio, Thomas Tallis, Giaches de Wert en het beroemde 'Miserere' van Gregorio Allegri, met de hemel hoge C voor de sopranen. Het is een zeer afwisselend programma, waar in de grote stijlveranderingen in de muziek van de 16de eeuw te horen zijn, de 'oude stijl' (Stile Antico) en de 'nieuwe' stijl (Stile Nuovo). Het concert vindt plaats in de Kapel GGZ NHN, Kennemeretraatweg 464 in Heiloo, aanvang 15.15 uur, kapel open vanaf 14.45 uur. Kaarten kosten 12,50 en zijn te bestellen via www.h-v-e.nl of te koop in de kapel voorafgaand aan het concert. Het Hollands Vocaal Ensemble in repetitie. Aangeleverde foto Hel verhaal van de broers Van Praag Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11