Gevoelige nederlaag voor De Foresters 'Ipponerend' judoweekend Judoclub Groefsema Veertigste PWN Egmond Halve Marathon St. Radboudschool schaakkampioen SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Alle deelnemers krijgen gratis digitale actiefoto als herinnering Inschrijven kan tot en met 19 december, wees er snel bij want vol is vol! De jeugdige judoka's van Judoclub Groefsema kijken alweer uit naar de volgende ronde van de Puntencompetitie die op zondag 18 december wordt gehouden. Aangeleverde foto Judo HEILOO - Dit weekend hield Judoclub Groefsema de tweede ronde van de Puntencompetitie. Aan de Puntencompetitie kun nen alle judoka's van Judoclub Groefsema meedoen om erva ring op te doen in het wedstrijd judo. Om 10.00 uur begon de HARDLOPEN EGMOND - Op zondag 8 janu ari 2012 staat de veertigste edi tie van de PWN Egmond Halve Marathon in het teken van het jubileum. Met een aantrekkelijk jubileumprogramma wordt uit gebreid stilgestaan bij de roem ruchte historie van deze winter- klassieker, waarvan de eerste editie in 1973 plaatsvond. De PWN Egmond Halve Marathon is uniek; voor iedereen betekent het evenement wel iets anders. De één roemt 'Egmond' om de zwaarte van het parcours of de strijd tegen de elementen. De ander prijst de gezelligheid of geniet van de natuur. Met de nieuwe campagne 'Egmond is' worden tijdens het evenement de meest karakteristieke typeringen in de vorm van historische foto's op enorme spandoeken weergege ven. Iedereen kan tot 1 december op facebook.com/egmondhalve- marathon aangeven wat de PWN Egmond Halve Marathon voor hem/haar zo uniek maakt. Een jury selecteert bij de vijf meest geko zen eigenschappen historisch foto- Puntencompetitie, alle judoka's hadden er volop zin in. De tech nieken die tijdens de judoles sen zijn geleerd werden allemaal geprobeerd. Aan het einde van de Puntencompetitie hadden een aantal judoka's weer genoeg pun ten verzameld voor een hogere tegel. De volgende ronde is op zondag 18 december. Ook was dit weekend de Grand Prix judo materiaal, dat voor de spandoeken wordt gebruikt. Een nieuwe tra ditie is hiermee geboren, want de foto's krijgen jaarlijks een plek bij het evenement en worden boven dien elk jaar aangevuld met een nieuwe foto. Deze foto wordt door een deskundige jury vastgesteld via een fotoprijsactie op de face- bookpagina van de PWN Egmond Halve Marathon. Tijdens de jubileumeditie is er ook een rol weggelegd voor diverse oud-winnaars. In de eer ste plaats nemen zij het nog een keer tegen elkaar op bij de halve marathon en in de tweede plaats kijken zij met elkaar terug op hun zwaarbevochten overwinning in Egmond. Alle deelnemers krij gen een gratis digitale actiefoto als herinnering aan deze speciale editie. Bovendien ontvangen alle lopers, die voor de dertigste keer in Amsterdam. Aan dit grote, internationale toernooi deed trai ner Mikos Salminen mee. Mikos draaide een heel goed toernooi en won zelfs van de Oekraïner die in 2009 Wereldkampioen werd en in 2011 Europees Kampioen. Helaas kon hij dit goede resultaat net niet omzetten in eremetaal, hij strandde in de kwartfinale en werd zo vijfde in Amsterdam. of meer met succes aan het eve nement hebben deelgenomen een bijzondere jubileumherinnering. Tevens mogen zij voor de busines- slopers starten en gaan zij vooraf op de foto. Veel deelnemers overnachten traditioneel in Hotel Zuiderduin en daar vindt op zaterdagavond 7 januari een feestelijk programma plaats. Tussen 20.00 en 22.00 uur wordt met live muziek en bijzon dere gasten teruggekeken op de rijke geschiedenis van het evene ment. Entree is gratis, maar deel nemers dienen op tijd te zijn, want vol is vol. Alle bewoners langs het parcours worden tenslotte opgeroepen hun straten te versie ren, om zo het jubileum mee te vieren. Uiteraard kunnen ook zij meegenieten van diverse bandjes langs de route in Egmond aan Zee. Voormalig deelnemers én nieuw komers mogen deze speciale edi tie van de PWN Egmond Halve Marathon niet missen! Inschrijven is nog mogelijk tot en met 19 december via www.pwnegmond- halvemarathon.nl. Maximaal 17.500 deelnemers kunnen mee doen. Voetbal HEILOO - Het was erg mistig in Nederland afgelopen week einde. Her en der werden wed strijden uitgesteld of zelfs hal verwege gestaakt. In Zaandam vond de ontmoeting tussen Zaanlandia en De Foresters gewoon plaats, ofschoon de sup portei's slechts de helft van het veld konden overzien. Maar deze weei's- omstandigheid had niets te maken met het 5-2 verlies; wellicht wél het ontbreken van verscheidene spelers die of geblesseerd waren of geschorst, zoals Blom, Haring Meijer en Hoom. Hierdoor kwa men veel spelers terecht op voor him ongebruikelijke plaatsen, wat het spel niet ten goede kwam. Voor de rust kwam Zaanlandia al met 2-0 voor, door foutjes in de achter hoede. De thuisclub had het vooral aan haar doelman te danken dat De Foresters voor rust niet ook mini- SCHAKEN HEILOO - Op donderdag 17 november kwamen acht teams van acht basisscho len uit Heiloo bij elkaar om uit te maken wie zich dit jaar Schoolschaakkampioen Heiloo 2011 zou mogen noemen. De strijd speelde zich af in CBS de Duif. Elk van de spelers kreeg acht minuten bedenktijd per partij. Dat lijkt weinig, maar dat was in veel gevallen meer dan voldoende. Meteen al in de eerste ronde eindig de de eerste partij na minder dan één minuut, een zogenaamd 'herders matje'. St. Radboud, de kampioen van vorig jaar, ging voortvarend van start. De eerste vier tegenstandei's werden alle met 4-0 verslagen. De sterke concurrenten Springschans Centrum en Elckerlyc lieten toen nog hier en daar wat steekjes vallen. Maar ineens kwam er een onver- maal twee keer scoorden. Door manmoedig optreden van deze man van de wedstrijd werd er met een stand van 2-0 gerust. Na rust werd het door ook weer weifelend ingrij pen zelfs 3-0, voordat Kramer tegen kon scoren. Maar de nederlaag kon niet worden voorkomen: na een tweede gele kaart voor Kramer (rood dus) maakte Zaanlandia nog twee doelpunten. Tussendoor zette Joey Breed de 4-2 op het bord. Door wederom puntenverlies van de volgers, bezetten De Foresters toch nog steeds de eerste plek. Volgende week is de belangrijke uitwedstrijd tegen SEW in Nibbixwoud. Een gelijkspel is genoeg om als eerste te eindigen in de eerste periode. Er zal een bus rijden voor spelers en sup portei's, zodat zoveel mogelijk men sen onze jongens aan kunnen vuren voor een plaats in de nacompetitie. Bezoek de website www.defores- ters.nl voor meer informatie over deze busreis. wachte ommekeer. In ronde vijf speelde Elckerlyc knap gelijk tegen Radboud en in de laatste ronde wist Springschans Centrum zelfs met 3-1 te winnen van Radboud. Een gewel dige prestatie. Maar het mocht allemaal niet meer baten. Zowel Elckerlyc als Springschans Centrum hadden te laat gepiekt. St. Radboud, met twee piepjonge spelertjes in de gelederen, pakte weer de titel met negen wedstrijdpunten uit zes ron den. Elckerlyc eindigde op de twee de plaats en Springschans Centrum werd eeivol derde. De sfeer was heel prettig en er viel geen onver togen woord. De winnaars werden spontaan gefeliciteerd door hun tegenstandei's en menigmaal met het complimentje: „Goed gespeeld, hoor". Organisator Bouke Woudstra van schaakvereniging Oppositie kan met de overige begeleiders van die club terugzien op een zeer geslaagd toernooi! De St. Radboutschool won de beker! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23