Fusie Limmer ondernemersvereniging Stichting WOL in Trouw Top 50 goede doelen Brandweer Akersloot Kampioen! New Voice krijgt steun uit onverwachte hoek r 1 ADVERTEREN NIEUWS UIT DE REGIO Rock 'n Roll in Akersloot met Bob and the Blue Band regio 25 Recordopbrengst Amak wandelt advertenties@uitkijkpost.nl 23 NOVEMBER 2011 LIMMEN - Stichting WOL (Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Limmen) heeft een eervolle vermelding gekre gen in de Trouw Top 50 voor Goede Doelen. Zaterdag 19 november is de Trouw Top 50 voor Goede Doelen bekend gemaakt. WOL staat op de 36ste plaats in de Top 50 van internationale hulp. Dagblad Trouw heeft in samenwerking met het Centraal Informatiepunt Goede Doelen (CIGD) en het Eramus Centrum voor Strategische Filantropie de Top 50 voor goede doelen samengesteld. Om mee te kunnen dingen moesten de bij het CIGD geregistreerde goede doelen een uitgebreide vragenlijst invullen om te kunnen meten hoe transpa rantie, organisatie en activiteiten geregeld zijn. De achterliggende gedachte is om donateurs te hel pen bij de keuze van een goed doel. Volgens de krant hebben de in de Top 50 vermelde goede doelen alles in zich om effectief te zijn. Ze zijn zo georganiseerd dat aan een reeks voorwaarden voor succes is vol daan. De vermelding van WOL in AKERSLOOT - Tijdens de theorie wedstrijd van Brandweerkring Alkmaar die dit jaar werd gehouden, behaal de de ploeg van brandweer Akersloot meer dan voldoende punten om te worden gekroond als kampioen Hoofdklasse 2011. De in totaal 24 brandweerkorp sen, verdeeld over vier klassen, namen het tegen elkaar op in brandbestrijding, hulpverlening en theorie. De goede resultaten, behaald bij de brandbestrijding en hulpverlening met respectievelijk een eerste en tweede plaats, zorg den voor een goede basis van het kampioenschap. De zesde plaats tijdens de theorie was een klein dompertje, maar was meer dan voldoende om het kampioenschap in de hoogste klasse te behalen. Brandweerkring Alkmaar werd kort na de Tweede Wereldoorlog opgericht. Met als hoofddoelstel ling om de contacten tussen de verschillende gemeentelijke korp sen te onderhouden en de paraat heid te testen in de vorm van een wedstrijdelement. De deelnemen de korpsen komen grofweg uit de cirkel die het gebied beslaat dat loopt van Castrieum, Opmeer tot Schagen. LIMMEN - Door beide leden vergaderingen van de Bedrijven Groep Limmen en de Limmen Ondernemings Vereniging is besloten om verder te gaan als een sterke ondernemingsvereni ging met bijna honderd aange sloten ondernemingen. Door de ledenvergaderingen is aan hun bestuur opgedragen om een fusievoorstel voor te bereiden. Dit voorstel dient dan te worden goedgekeurd door de afzonderlijke ledenvergaderingen. Beide bestu ren veiwachten dat dit een forma liteit zal zijn, omdat in beide druk bezochte ledenvergaderingen door de leden unaniem besloten werd om samen te gaan. De reden van de fusie vloeit mede voort uit het onderzoek van Fore C in opdracht van de OF/Cal, waar bij de bijeen komsten werd aangegeven dat het wenselijk zou zijn dat ondeme- mingsverenigingen in een dorps kern niet met elkaar concurreren, maar samen gaan en samen de pro blemen van de kem bespreken en proberen op te lossen. De conclusie van het rapport van Fore C, dat er een gemeenschappelijke overkoepe lende vereniging moet blijven, werd echter niet gedeeld door de beide ondernemersverenigingen. De acht jaar OfCal heeft niet gebracht wat de Limmer ondememingsvereni- gingen zagen als de functie van de koepelorganisatie. Ook het instellen van de zogenaamde platformfunc tie heeft de duidelijkheid van het bestaan van de OfCal verbeterd. Beide verenigingen hebben dan ook besloten om voorlopig uit de OfCal te stappen. Doordat zij straks samen als een stem voor ondernemend Limmen blijft zij een aanspreekpunt voor de Gemeente Castrieum. Binnen de nieuwe onderne mersvereniging zal er altijd een winkelierstak blijven welke haar gemeenschappelijke activiteiten blijft coördineren. Door de nieuwe vereniging zal meer de nadruk wor den gelegd op zogenaamde net werkbijeenkomsten, waarbij ook zal worden geprobeerd, door het behandelen van actuele onderwer pen, educatief iets voor de leden te betekenen. Een van de leden heeft al aangegeven dat zij de zake lijke mogelijkheden van de Tiieuwe' media wil toelichten. Voor meer informatie over de ondernemersverenigingen kimt u een mailtje sturen naar info@bedrijvengroeplimmen.nl of info@smittycompany.nl. deze Top 50 biedt garantie dat uw geld goed besteed wordt. De impact van de activiteiten werd op de jubi leumavond door de heer Sodré uit Burkina Faso beschreven: ,,In de provincie Yatenga in Burkina Faso zijn oudere er nu van overtuigd dat door onderwijs ontwikkeling op gang gebracht kan worden. En wij helpen die oudere en him kinderen aan passend ondeiwijs waarmee ze zichzelf en hun gemeenschap kun nen ontwikkelen." Kijk voor meer informatie op www.stichtingwol.com. Donaties zijn welkom op 3364.26.577. De ploeg van brandweer Akersloot. Aangeleverde foto EGMOND - Nadat twee weken geleden het koor New Voice pastor Nico Knol mocht verras sen met een speciaal voor hem geschreven afscheids- en dank lied, werd nu het koor zelf blij verrast! Deze week ontving New Voice een brief van RABO Noord Kennemerland waarin letterlijk stond „Uw aanvraag voldoet niet aan de criteria voor een bijdrage uit het Coöperatiefonds. De com missie vindt uw project echter der mate sympathiek, dat besloten is u toch een donatie te doen van 250,-." Natuurlijk werd deze geste door de koorleden en muzikanten bijzonder op prijs gesteld. Deze gift heeft de aanschaf van een een voudige muziekinstallatie mogelijk gemaakt, die ervoor moet zorgen dat vooral de solisten beter tot hun recht komen. Misschien wordt de aangeschafte muziekinstallatie zaterdag 26 november al gebruikt als het koor de viering in de Adelbertuskerk in Egmond-Binnen zal opluisteren (aanvang 19.15 uur). In elk geval worden de microfoons ingezet bij het keretoptreden op 18 december in Verzorgingshuis Agnes in Egmond aan Zee. Op uitnodiging van de activiteitencommissie zal het koor daar natuurlijk kerstlie deren, maar waarschijnlijk ook Oud Hollandse liederen ten gehore brengen. Ook vorig jaar hebben de bewoners van Agnes hier al heel erg van kunnen genieten. De koorleden en muzikan ten nodigen u graag uit om op 26 november de viering in de Adelbertuskerk met hen mee te maken. LIMMEN - De Alzheimereolleete in Limmen heeft in november een recordopbrengst opgeleverd van 2449,80. AKERSLOOT - Zondag 27 novem ber is er weer een wandeling. De wandeling is de NHWB St. Nicolaastocht in Sehoorl en is vijftien kilometer lang. Het vertrek is om 09.30 uur vanaf Het Kruispunt Mozartlaan/ hoek Raadhuisweg in Akersloot. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, tel. 0251-310715. Jongeren in Burkina Faso krijgen materialen aangeleverd door Stichting WOL en daarbij passend onderwijs om een mooi vak te kunnen leren. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27