Bob en de Blue Band in Akersloot Dubbelconcert in Hotel Zuiderduin Aandacht voor spoorwegproblemen Castricum en Heiloo Pauselijke onderscheiding REGIO 25 INGEZONDEN MEDEDELING Matthé Admiraal wordt beloond na 40 jaar inzet De minister gaat ervan uit dat de regio's een bijdrage zullen leveren UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2011 AKERSLOOT - Bob en de Blue Band is begonnen als een gezellige rock en roll band, opgericht als muzikale ondersteuning tijdens een examenstunt. Gezellig zijn zij nog steeds, maar ondertussen heeft de band zich ontwikkeld naar een uitgebreide en veelzijdige coverband. Even voor de duidelijkheid; Bob en de Blue Band is niet een doorsnee huis-tuin-en-zolderband. Ze zijn vooral erg origineel omdat alle bandleden steeds him eigen ideeën en sfeer aan de nummers blijven toevoegen. Doordat de bandleden allemaal van verschillende soorten bands afkomen (van symfonieorkest tot alternatieve rockband) zijn zij als muzikanten zeer gevarieerd en ervaren. Dit komt voor al de improvisaties ten goede. Het repertoire is zeer veelzijdig met nummers als Satisfaction, Lady Madonna, Great Balls of Fire en Jailhouse Rock, maar ook nummers als River Deep Mountain High en het mooie Shout worden in de perfectie gespeeld. Een zevenmans formatie waarbij de saxofoon en trompettist het goed doen met dit repertoire. Zaterdag 26 november in De Vriendschap in Akersloot, aanvang 22.00 uur en de toegang is geheel gratis. EGMOND - Het Najaarsconcert van fanfareorkest Lamoraal van Egmont wordt dit jaar een gezamenlijk optreden met het fanfareorkest Kunst na Arbeid uit Purmerend. De toegang tot de door Hotel Zuiderduin ter beschikking gestel de Zuiderduinzaal is vrij. Tijdens de pauze wordt een verloting gehouden. Het programma van het Egmondse orkest, onder lei ding van Michael de Graaf, bevat onder meer de vijfdelige Candide Suite van Leonard Bernstein. KNA, onder leiding van Remko de Jager, opent haar programma heel toepasselijk met de Egmont Ouverture van Ludwig van Beethoven. Ook werken in swing en jazz stijl staan op het program ma. Kortom een avond voor veel muzikaal genoegen. Het volledige programma staat op de website www. lamoraalva- negmont.nl. Zaterdag 26 novem ber, aanvang 20.00 uur. Locatie: Zuiderduinzaal, Hotel Zuiderduin, Egmond aan Zee. LIMMEN - Zondag 20 novem ber heeft Matthé Admiraal de pauselijke onderscheiding 'Pro Ecclesia et Pontifice' opgespeld gekregen. Dit gebeurde tijdens de zondagmorgenviering in de Corneliuskerk op het feest van Cecilia. Bij Matthé zit de Cornelius- parochie diep in zijn vezels genes teld. Als klein jongetje werd hij misdienaar en later acoliet. In mei 1971 schoof hij voor het eerst aan de bestuurstafel. Eerst als secre taris en later als penningmees ter. Met heel veel verve, kennis en kunde op zeer veel gebieden heeft hij richting gegeven aan de Corneliusparochie. Geld en goe deren werden door hem, uiteraard in nauwe samenwerking met de overige bestuursleden, met voor uitziende blik meer dan uitstekend beheerd. Zijn kennis zal gelukkig niet ver loren gaan, want er mag steeds een beroep op hem gedaan wor den. Het heeft Paus Benedictus XVI behaagt om de meer dan veer tig jaar trouwe inzet van Matthé Admiraal voor de geloofsgemeen schap in Limmen met een 'Pro Ecclesia' te onderscheiden. REGIO - Wethouder Jacob Ouderkerken van Heiloo en wethouder Bert Meijer van Castricum hebben afgelopen maandag 21 november gesproken met minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu over de problemen die ontstaan na invoering van Programma Hoogfrequent Spoorvervoer (PHS). Beide wethouders pleitten voor een financiële bijdrage van het Rijk voor de ondertunneling van twee spoorwegovergangen in beide gemeenten. De minister onderkent de problemen en geeft aan dat voor de spoorwegover gang problematiek 100 miljoen is uitgetrokken en dat verder onder zoek nodig is hoe die gelden daar voor te gebruiken. De minister was aanwezig bij een bestuurlijke conferentie over het 'Programma Hoogfrequent Spoorvervoer'. Ook al zijn er geen financiële toezeggingen gedaan, beide wethouders zijn tevreden over het overleg omdat ze de pro blemen die het PHS zal veroorza ken bij de minister goed duidelijk hebben kunnen maken. Vrijdag 16 december bezoekt Tweede Kamerlid Manja Smits van de SP de spoorwegovergangen in Heiloo en Castricum. In Castricum en Heiloo dreigen problemen als het spoorboek- loos rijden wordt ingevoerd en het aantal passerende treinen per uur van 12 naar 16 gaat. In Heiloo zijn de vijf spoorwegover gangen nu al 15 minuten per uur dicht, dat wordt 25 tot 30 minu ten per uur. De spoorwegover gang Beverwijkerstraatweg in Castricum is nu al per uur 24 minu ten gesloten, met de PHS wordt dat ongeveer 40 minuten. Daarmee vormt het spoor een ernstige blok kade voor politie, brandweer en ambulance. In beide gemeenten dreigt de leefbaarheid ernstig af te nemen, door langere files, uit laatgassen en geluidsoverlast. Wethouder Ouderkerken heeft bij de minister gepleit voor een extra bijdrage uit PHS. Heiloo heeft wel iswaar 25% van de aanlegkosten gekregen voor een tunnel bij de Vennewatersweg maar krijgt de rest van het geld niet bij elkaar. Castricum heeft een toezegging van vijftig procent van de aanleg kosten. Wethouder Meijer heeft aangegeven dat bij zulke grote projecten de overige vijftig pro cent voor kleine gemeenten als Castricum niet is op te brengen. De minister erkende dat meer gemeen ten met hetzelfde probleem zitten. Zij gaf aan dat alle spoorwegover gangen nader geanalyseerd worden en dat er mogelijk nog extra gelden beschikbaar worden gesteld voor aanpassingen van andere spoor wegovergangen. De minister gaf verder aan dat eerst alle kosten van de vier overwegen in kaart gebracht moeten worden. Daarna kan dan binnen het eventuele over gebleven budget bekeken worden of een extra bijdrage mogelijk is. De minister gaat er ook vanuit dat de regio's een bijdrage leveren in de kosten. Die worden geraamd op 22 miljoen voor een tunnel in Castricum en 15 miljoen voor een tunnel in Heiloo. De beide gemeen ten trekken samen op richting Provincie en Rijk in hun pleidooi voor de benodigde financiële bij dragen. De beide gemeenten zijn er met hun lobby inmiddels in geslaagd het probleem op de agen da krijgen van de Tweede Kamer. De spoortunnels en mobiliteit zijn veel meer dan een plaatselijke aan gelegenheid. Het Programma Hoogfrequent Spoorvervoer zorgt voor een bete re aansluiting met de metropool regio Amsterdam voor forensen en ondernemers. Reizigers uit de wijde regio stappen in Heiloo of Castricum op de trein. Ook bij de politieke partijen in de Provincie is eerder aandacht gevraagd voor het probleem. Veel partijen erken nen het probleem en willen mee denken over een oplossing. Pastor Johan Oiling speldt de pauselijke onderscheiding op het jasje van Matthé Admiraal. Aangeleverde foto Spoorwegovergang Vennewatersweg in Heiloo. Aangeleverde foto Fanfareorkest Lamoraal van Egmont laat de Zuiderduinzaal op zijn vesten schudden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 29