Boomcontrole voor veiligheid op Nijenburg Anastasia Creative Gifts Pietentheaterstuk in Winkelhof 't Loo Exposities op Nijenburg lopen bijna ten einde H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Unicef kraam in 't Loo Boekenmarkt Trefpunt Knutselen in 't Oosthonk Kerstworkshop Natuur langs de straten van Heiloo UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Anna Lansbergen, Dusseldorperweg 97, 1906 AJ Limmen, tel. 06-21658365 LIMMEN - Het is misschien wel het kleinste winkeltje van Limmen. Eenmaal binnen bij Anastasia Creative Gifts aan de Dusseldorperweg straalt de warmte en gezelligheid je tegemoet. Als argeloze bezoeker kom je ogen tekort; het winkeltje staat boordevol sfeervolle, decoratieve ideeën en grappige, aanlokkelijke accessoires om de huiskamer met relatief weinig geld en middelen een heel ander sfeertje te geven. Aparte hebbedingetjes en mooi handgemaakte sieraden, leuk om jezelf op te trakteren of beeld schoon verpakt aan een ander te schenken. Daarnaast biedt Anastasia volop inspiratie en uitgebreide keuze in materialen om zelf mee aan de slag te gaan. Dit kleine maar romantische eadeaupaleisje, dat de komende feest maanden geheel in een winterse, sprookjesachtige kerstsfeer is gedom peld, wordt gerund door Anna Lansbergen. Een aantal keren per jaar ondergaat de winkel een complete metamorfose. Anna is met Anastasia Creative Gifts haar passie achterna gegaan; maken wat ze mooi vindt en wat haar fantasie haar ingeeft. Dit doet ze al ruim tien jaar, onder meer voor een Shell-winkel aan de A4, waar ze op uitnodiging van de eigenaar haar zelfgemaakte creaties in leuke eadeauverpakking aanbiedt. Iedere creatie is met zorg en liefde eigenhandig door Anna samengesteld en daar mee dus imiek. Toen zij en haar man in Limmen kwamen wonen, bood het karakteristieke witte huis, waar vroeger ook een winkel was gevestigd, haar de kans en de ruimte een eigen winkeltje in originele decoratie- en cadeauartikelen aan huis te beginnen. Bovendien brengt ze haar creatieve ideeën graag aan anderen over. Dit doet ze in de vorm van workshops die in de aangrenzende nostalgische, mime woonkeuken worden gehouden. In een sfeervolle ambiance kun nen groepjes vriendinnen, collega's et cetera een paar uurtjes ontspannen 'fröbelen' aan de keukentafel, desgewenst met een hapje en een drank je. Want voor Anna staat gezelligheid bovenaan! „De workshops zijn op aanvraag te reserveren. Per workshop kan men kiezen uit het maken van kransen, sieraden of decoratieve zeepstrengen." Al naar gelang de keuze staan bakken vol benodigde materialen en attributen in de keuken uit gestald, klaar voor gebruik. Na afloop keert iedere deelnemer trots huis waarts met een zelfgemaakt juweeltje, prachtige originele tafeldecoratie van eigen makelij of zo'n heerlijk geurend zeepkunstwerkje. Anastasia Creative Gifts is normaal gesproken alleen op vrijdag geopend, maar in het kader van wintershopping verruimt Anna de winkel opening van 24 november tot en met 23 december naar donderdag, vrijdag en zaterdag. Op de Kijk Doe dagen, gehouden op donderdag 8 en 15 december (van 19.00 tot 21.00 uur), en op zondag 11 en 18 december (van 12.00 tot 17.00 uur) kan iedereen gewoon binnenlopen om inspiratie op te doen voor een mooie kerst- of winterdeeoratie. Anna zet dan in haar keu ken/atelier alle attributen klaar, waarmee bezoekers zelf iets moois voor thuis of een 'creative gift' kimnen maken. HEILOO - Het is menig wan delaar al opgevallen: veel bomen op Nijenburg hebben een stipje gekregen de laat ste week. De boswachter van Natuurmonumenten is bezig met boomcontrole. De stipjes geven aan dat een boom extra aan dacht nodig heeft, bijvoorbeeld extra snoei. Boswachter Hans de Haan kreeg de laatste dagen veel vragen van mensen terwijl hij aan het werk was in het bos op Nijenburg. Een aantal mensen dacht dat die stipjes betekenen dat die bomen gekapt gaan worden. Dat is niet zo. De witte stipjes die nu op bomen staan geven aan dat de boom extra snoei nodig heeft, ze helpen de aanne mer die ingehuurd gaat worden. Natuurmonumenten zorgt voor veilige wandel- en fietspaden door bomen langs wegen en paden via een vast systeem te controleren. Deze controle is overigens geen honderd procent garantie, want bij bijvoorbeeld windvlagen kan er evengoed wel eens een tak vallen of een boom omgaan. Maar het meeste wordt voorkomen. De boswachter die de controle uitvoert heeft een opleiding BoomVeiligheidsControle gevolgd. Er wordt onder andere gelet op dode takken en aantasting door zwammen. Ook de gemeente is bezig met de jaarlijkse boomeon- troleronde, bijvoorbeeld langs de Kennemerstraatweg. Zo blijven de wegen en paden veilig en de bomen gezond! HEILOO -Forento en Pancratius spelen een vrolijk pietentheater stuk in Winkelhof 't Loo, 'Mijn broer is Sinterklaas!?' De Pietjes in het speelgoedmaga zijn krijgen een dame op bezoek met een heel vreemd verhaal. Zij komt haar broer bezoeken. Als de Pietjes vragen wie haar broer dan is, krij gen zij te horen dat haar broer Sint Nicolaas is. Dat is wel heel vreemd en de Pietjes willen heel graag weten of zij de waarheid spreekt. Wil je weten hoe dit afloopt, komt dan vanaf zondag 27 november naar Winkelhof 't Loo. De kaarten voor het toneelstuk worden gratis aangeboden door de winkeliers en zijn verkrijgbaar vanaf 12.00 uur bij de servieebalies van de Hema en Albert Heijn en bij Bmna. Om zoveel mogelijk kinderen te laten genieten van het toneelstuk worden per persoon vier kaarten meegegeven. Heeft Sinterklaas een zus? Aangeleverde foto HEILOO - De exposities 'Heiloo in de Tweede Wereldoorlog' en 'Welkom op Nyenburg' in de Oudheidkamer Heiloo gaan hun laatste weken in. Tot en met 20 december kunnen deze exposi ties nog worden bezocht. Sinds oktober 2010 is in de Oudheidkamer Heiloo een ten toonstelling over de Tweede Wereldoorlog in Heiloo te bezichti gen. Deze expositie en de bijbeho rende film 'Heiloo 1940-1945' heb ben veel bezoekers getrokken. De reacties van de bezoekers zijn de aanleiding geweest tot het vervaar digen van een kloek boek over de oorlog in Heiloo. Dit boek, 'Heiloo, een doip in oorlogstijd', gebaseerd op ooggetuigenissen van dorpsbe woners en genoteerd door Jaap en Josta de Graaf, wordt deze maand ten doop gehouden. Een prachtige, door bezoekers zeer gewaardeerde expositie over het interieur van Nijenbug is sinds april van dit jaar te bewonderen in de achterzaal van de Oudheidkamer. Voor belangstellenden is er in de komende weken de laatste gele genheid beide exposities te bezoe ken. Na een herinrichting van de Oudheidkamer zullen in het voor jaar of de voorzomer nieuwe expo sities vormgegeven worden. Wel zullen in verbouwingsperiode in de filmzaal lezingen worden gegeven en films worden vertoond. Alle excursies tot de jaarwisseling zijn al voltekend. Alleen voor zon dag 8 januari 2012 's ochtends en op 22 januari, 5 februari en 19 februari 's ochtends en 's middags is er nog beperkte ruimte voor aanmelding. Voor de beide hierboven genoem de exposities is de Oudheidkamer Heiloo geopend uiterlijk tot en met dinsdag 20 december 2011, op zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur en op dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Voor de rondleidingen op Nijenburg kan men zich aanmelden via de website www.oudheiloo.nl, door invulling van het reactiefor mulier, of via info.oudheiloo@gmail. com. HEILOO - Evenals de voorgaande jaren staat Unicef weer in win kelhof 't Loo met een kraam vol cadeauartikelen, kerstkaarten, agenda's et cetera. Vrijdag 25 en zaterdag 27 november, beide dagen van 09.30 tot 17.00 uur. Nog steeds zijn er in deze wereld kinderen in nood, in meer dan 150 landen. Unicef steimt deze kinderen. HEILOO - Op zaterdag 26 novem ber van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De entree is gratis. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo georgani seerde sociaal culturele activitei ten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft die u kwijt wilt, kimt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaar lijk zijn, dan kimt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Zaterdag 26 november wordt er een knutselmiddag in 't Oosthonk gehouden. Jong en oud mag aanschuiven om zich uit te leven in het plakken en knippen om de mooiste dingen te maken. Alleen voor de spullen dient te worden betaald, maar pret is gegarandeerd. Aanvang 13.30 uur, wijkvereniging Plan Oost, Oostkanter 14A. Voor meer infor matie tel. 072-5334098. HEILOO - Woensdag 14 en don derdag 15 december is er weer een kerstworkshop van Groei Bloei. U maakt een modem tafelstuk en een royaal kerst boeket. Alle bloemen, blad, kerstgroen en accessoires zijn inbegrepen. Wilt u zeker zijn van een plaats in deze kerstworkshop meldt u dan aan bij Mercedes Doeter: benzdoeter@hotmail. com of tel. 06-50123521. Kijk voor meer informatie op www. midden-kennemerland.groei.nl. Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo. HEILOO - 'Natuurlijk Noord- Holland' is een serie op TV Noord-Holland die mooie plek jes in de provincie laat zien. In de aflevering van 28 november wordt er in Heiloo gekeken. Presentatoren Marijke en Stephan wandelen door Heiloo en laten zien dat er voor de oplettende kijker ook op straat veel valt te genieten. Interessant zijn ook een paar plekken waar recent is gesloopt. Daar laat de natuur zien dat alle kansen worden benut. Het begint met pioniers als kamil le en als we niets doen verandert zo'n plek uiteindelijk in bos. Maar die kans is in de bebouwde kom niet groot. De uitzending is te zien op maandag 28 november van 17.40 tot 17.55 uur en wordt gedu rende 24 uur elk uur herhaald. In de loop van het seizoen wordt 'Natuurlijk Noord-Holland' iedere maandag op TV-Noord-Holland uitgezonden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5