Breedband voor ondernemers in Heiloo Kapsalon Capelli bedankt haar klanten Ditty Hopman exposeert in de Hema 1 H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Heilooër Bridgeclub op straat gezet Auto-inbraken DITTY HOPMANHEMA HEILOO ZATERDAG 16 NOVEMBER... Sinterklaas Sandra chante Adamo Musical Aquero Gezelschapsbank Christmas Winterfair Gezond afvallen senioren Beeldhouwen beginners Rokje van leer Zondagmiddag Café UITKIJKPOST 23 NOVEMBER 2011 Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. De Heilooër Bridgeclub huurt in Het Open Huis gedurende 35 jaar op dinsdag- en donderdagavond zalen om gezellig te bridgen. Onlangs werden wij geïnformeerd door het bestuur van Stichting Open Huis dat zij met ingang van 1 september 2012 het contract met de gemeente een zijdig opzegt. Door kennisneming/ acceptatie van het gemeentebestuur van het eenzijdig opzeggen van dat contract stopt vooralsnog de ver huur van dit zalencentrum. Deze mededeling overviel het bestuur van HBC terdege. Tot onze verbazing staat op de website van Heiloo dat het college in 2012 de inkomsten wil gaan verhogen door het Open Huis tegen meer marktconforme prijzen te verhuren. Wij hebben de fractie voorzitters schriftelijk van onze ver bazing op de hoogte gesteld nadat tevergeefs geprobeerd was een persoonlijk gesprek met de twee betreffende wethouders te hebben. Tevens werd medegedeeld dat wij met ingang van 1 september 2012 zelf een vervangende lokaliteit moe ten zien te vinden. Men zal begrijpen dat dit een schier onmogelijke opga ve is. Ondanks uitgebreide zoekpo- gingen blijkt een geschikte locatie moeilijk te vinden. De nood is dus hoog maar toch hoopt het bestuur van HBC nog dat de gemeente Heiloo een oplossing zal bieden. Voor de leden is dit sociale contact van groot belang. To Ontrop/secr. HBC HEILOO - In de nacht van woensdag 16 op donderdag 17 november hebben er diverse auto-inbraken plaatsgevonden. Het aantal is inmiddels opgelo pen tot zes. De inbraken vonden plaats op de Westerweg, De Wildtlaan, Abraham Du Boishof, Van der Feen de Lilleweg, Het Wielemakersland en de Fontein Verschuirelaan. De buit betrof voornamelijk navigatiesystemen en een airbag. Heeft u iets gezien of gehoord die nacht? Neem dan contact op met de politie, tel. 0900-8844. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEILOO - Ondernemers in Heiloo kunnen dankzij geza menlijke inspanning profite ren van breedband en de dien sten die hierdoor mogelijk worden. De gemeente Heiloo is begin dit jaar in samenwerking met Ondernemend Heiloo en BreedNet gestart met een cam pagne over breedband en de positieve effecten die bedrijven en instellingen hiermee kunnen bereiken. De campagne is in mei gestart met een informatiebijeenkomst voor de ondernemers van industrieterrein De Oude Werf. In september zijn alle overige ondernemers in Heiloo geïnformeerd hoe breedband inge zet kan worden in bedrijven en wat de opbrengst daaivan is. Dankzij deze campagne krijgen onderne mers op bedrijventerrein De Oude Werf begin 2012 de beschikking over een nieuw glasvezelnetwerk. Dit succes is behaald dankzij de inspanningen van de gemeente Heiloo, Ondernemend Heiloo, de ondernemers van De Oude Werf in samenwerking met BreedNet. Drijvende kracht in Heiloo, wet houder Hero Veger: „We weten dat veel bedrijven en instellingen in onze gemeente bandbreedte zien als sleutel om hun slagkracht te vergro ten. Als gemeente stimuleren wij de bedrijvigheid en werkgelegenheid dan ook graag. Daarom hebben wij deelgenomen aan BreedNet. We zijn dan ook erg blij dat de onder nemers van De Oude Werf dankzij de BreedNet-campagne kunnen beschikken over een toekomstvast glasvezelnetwerk met een gimstig tarief. Dit is ook mogelijk gewor den doordat een aantal gedreven ondernemers niet alleen him eigen belang voorop stelden, maar ook het belang van hun (toekomstige) collega's op het bedrijventerrein inzagen. Ondernemers in Heiloo kimnen nu beschikken over een breedbandnetwerk waarmee men gemakkelijk webshoptoepassingen, snelle data-uitwisseling of videover gaderen kan realiseren." Met dit succes is er naast de succesvolle vraagbundeling in Harenkarspel en Schagen wederom een stap gezet om Noord-Holland Noord aan te sluiten op het grootste open breed bandnetwerk van Nederland. „De economische ontwikkeling van de regio Noord-Holland Noord is belangrijk," benadrukt Jan van Rim, gedeputeerde Economie van de pro vincie Noord-Holland. „Breedband is een basisvoorziening gewor den. Bedrijfsprocessen maken tegenwoordig veelal gebruik van digitale communicatie. Voor een efficiënte bedrijfsvoering en inno vatieve dienstverlening is het voor bedrijven daarom noodzakelijk over veel bandbreedte te beschik ken." De BreedNet-campagne is ook gestart in Alkmaar, Anna Paulowna, Beemster, Den Helder, Harenkarspel, Heerhugowaard, Heiloo, Niedorp, Opmeer, Schagen, Wieringen, Zeevang en Zijpe. HEILOO - „Na ruim 16 jaar met veel liefde aan Kapsalon Capelli gewerkt te hebben stop ik, Maiyse Swart, met het kappersvak. Het betreurt mij zeer dat ik moet stoppen. De kapsalon is altijd m'n kindje geweest. Ik heb heel veel dierbare momenten met mijn klanten gehad. Het is mijn arbeidsonge schiktheid die er voor zorgt dat ik de kapsalon niet meer voort kan zetten. Gelukkig kan ik met fijne herinneringen terugdenken aan de kapsalon en alle mensen die daar kwamen. Het is een geweldige tijd geweest en daar voor wil ik mijn klanten hartelijk bedanken! Klanten die ik als bevriend ben gaan beschouwen en waar ik lief en leed mee heb gedeeld. Ook wil ik Monique Oud en Daniëlle Alves de Amorim introduceren. Zij nemen vanaf 2 december de kapsalon over. Na meer dan 20 jaar in verschillende kapsalons te hebben gewerkt willen ze him gezamenlijke droom waarmaken: een eigen kapsalon." Voor de maand december hanteren zij door de overgangsperiode afwijkende openingstijden: woensdag van 09.00 tot 13.00 uur, vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 16.00 uur. Zij werken zonder afspraak. Ter kennismaking in de maand december: wassen, knippen en drogen voor 20,-. Zaterdag 26 november geeft Maiyse een afscheidsborrel tussen 15.00 en 17.00 uur. Daarvoor wil zij al haar klanten uitnodigen, om te toosten op de goede tijd die ze samen hebben gehad! Ondernemers van industrieterrein De Oude Werf in Heiloo, samen met wethouder Hero Veger. Aangeleverde foto HEILOO - Zaterdag 26 november gaat de expositie van Ditty Hopman van start. Het is de laatste expositie die wordt gehouden in de Hema. Ditty expo seert met haar spirituele foto's gedurende een periode van drie maanden. De foto's zijn qua stijl erg herkenbaar, ze geven symbolen weer en stralen energie uit. Hans Corbee opent de expositie in dichtvorm met poëzie, waar na Hans Laduc 'fmgerstyle' gitaar zal spelen. De opening van de expositie is van 10.00 tot 11.00 uur. Kom zaterdag 26 november tus sen 10.00 en 12.00 uur ook met uw kleinkinderen naar het Trefpunt om met zijn allen te zingen, kleu ren en natuurlijk Sint en Piet te ontmoeten! Alle kinderen krijgen een cadeautje mee naar huis. Aanmelden is niet nodig. De entree is gratis. Zondag 27 november is Sandra van der Meer met haar nieuwe muziekprogramma in het Trefpunt. Sandra vertolkt op verrassende wijze de muziek van Salvatore Adamo (zoals Tombe la Neige, Inch Allah), in nieuwe arrangemen ten van Kees de Groot. Ook chan sons van Piaf, Brei en Aznavour. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 7,50. Haal- en breng- seivice voor leden van de buurtbus, bel op de bekende tijdstippen tel. 072-5331297. Zondag 4 december vertrekt om 11.30 uur vanaf het Trefpunt een touringcar naar Wageningen waar de musical 'Het verhaal van ieder een' wordt bijgewoond. In deze musical van Stichting Aquero speelt Heilooër Jaap Langedijk mee. Enkele plaatsen zijn nog beschik baar, combinatieticket busreis plus musical kost 25,-;. Reserveren via tel. 072-5331297. Op woensdag 7 december is de volgende koffieklets van de Gezelschapsbank, dit keer bij Wildschut, Stationsweg 82. Vanaf 15.00 uur kunt u binnenlopen. Vindt u het gezellig om samen met andere mensen wat te drinken en te klet sen dan bent u van harte welkom. Deelname is kosteloos, consump ties zijn voor eigen rekening. Op vrijdag 9 december is er een middagtochtje per luxe touringcar naar een kerstmarkt. Om 15.00 uur vertrekken we naar het Museum de Broekerveiling dat helemaal is omgetoverd tot een kerstparadijs in Dickensstijl. Rollators kunnen mee. Opstapmogelijkheid in Egmond aan Zee. Terug Heiloo circa 19.00 uur. Prijs: 17,95 inclusief entree museum, koffie/cake. Reserveren tel. 072-5331297. Vrijdag 13 januari om 10.00 uur start de adviescursus van gewichts- consulente Claudia Spit over afval len op een gezonde en verantwoor de manier. U krijgt voedingsadvies en variatie-eetlijsten mee naar huis. Wilt u het nieuwe jaar goed begin nen schrijft u zich dan in voor deze cursus, tel. 072-5331297. Locatie Trefpunt, kosten: 28,75 (service pas 27,32) voor vier lessen van anderhalf uur. Woensdag 11 januari start de korte cursus beeldhouwen. De cursus is van 09.30 tot 11.30 uur. U hoeft niets mee te nemen, docente Trudie Buis zorgt voor alle materi alen. Beeldhouwen voor beginners. Kosten: 52,- (servicepas 49,40) voor zes lessen, exclusief steen 2,- per kilo). 'Rokje van leer maken met de naaimachine' is de workshop die start op dinsdag 17 januari om 09.30 uur. Henriette van Wijk-Valk leert u in vijf lessen hoe u het leer moet verwerken en welke technie ken en fournituren daarbij horen. Voor deze workshop is wel enige naai-ervaring gewenst. Locatie Heerenweg 141, kosten 60,- voor vijf lessen van twee uur, plus leer en fournituren 35,- a 40,-. Opgeven via tel. 072-5331297 Kom zondag 27 november tus sen half twee en half vijf naar het Trefpunt en ontmoet andere men sen die het ook leuk vinden samen iets te doen. Bijvoorbeeld een spelletje: misschien keezen, kla verjassen, rummikub of scrabble? Gewoon gezellig een kop koffie drinken, de krant lezen of internet ten mag ook. Komt u alleen? Geen probleem, gastdames en -heren heten u van harte welkom. Entree 2 euro (servicepas 1 euro). Zie ook www.welzijnheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7