Rotary Club Heiloo werkt samen met club op Jamaica Bijzondere Kerststallen bij 'Onze Lieve Vrouw ter Nood' Demonstratie computers voor senioren H E I L O 0 5- 13 Cursus iconen vervaardigen INGEZONDEN BRIEF Schandalig voorstel aan volkstuinders <-) ru U ITKIJ KPOST 30 NOVEMBER 2011 Deelnemertjes aan een alfabetiserings-kamp op Jamaica. Aangeleverde foto HEILOO - Heiloo heeft sinds 1980 een Rotary Club. In het voorjaar zijn door de club een aantal acties gevoerd om geld bij elkaar te brengen voor verschil lende doelen. In de buurt maar ook ver weg. Doordat de voorzitter van de Rotaiy club Negril op Jamaica een bezoek bracht aan Heiloo is een contact tussen de clubs ontstaan en in Heiloo is het plan geboren om die club te helpen in de lokale strijd tegen analfabetisme. Rotaiy Club Heiloo doneerde een bedrag van 4000,- als bijdrage aan de actie 'Kids to school' en de 'Leer lezen en schrijven kampen'. De Rotaiy Club van Negril houdt tweeweekse inten sieve kampen voor kinderen die daar de eerste beginselen van lezen en schrijven leren. Voor de kinde ren uit de meer afgelegen gebieden worden de reis en verblijfkosten om een school te bezoeken betaald. En nu is Rotary Club Negril samen met de Rotary Club Grapevine in Texas bezig gelden te verzamelen voor een eigen schoolbus. Heiloo hielp bij HEILOO - In het Oesdom, het bezoekerscentrum van het Heiligdom Onze Lieve Vrouw ter Nood aan de Kapellaan te Heiloo, is in de maand decem ber een prachtige verzameling kerstallen te zien. Het is de ver zameling van dhr. Neuhaus (83 jaar). Zijn liefde voor kerststallen begon al in 1948. In dat jaar kwam hij toe vallig terecht bij de meubelmaker van Paridon in Amsterdam. Net toen dhr Neuhaus bij van Paridon werkte kreeg de meubelmakerij de opdracht om 200 kerststallen te maken. Hij ging vol enthousiasme aan de slag. Hij maakte in die tijd ook een prachtige stal voor zich zelf. Hij begon kerststallen te ver zamelen. Ook kreeg hij stallen van vrienden die op verre reizen waren geweest. Zo groeide de verzameling uit tot een kleine 100 stallen, waar van de kleinste zo groot is als een half pakje boter. Dhr. Neuhaus sloot zich aan bij de Nederlandse vereni- HEILOO - Mogelijk hebt u ze de afgelopen jaren in de Willibrorduskerk zien staan: de prachtige iconen, gemaakt tijdens een drie daagse cursus. Op 15, 16 en 17 december zullen Jos en Marijke Vermeulen, voor de zevende keer naar Heiloo komen om deze cursus te geven, voor wie de cursussen gemist heeft of nogmaals mee wil doen. Gedurende deze drie dagen leert u wederom een icoon te maken. De iconen worden niet op de traditionele manier met speciale verf gemaakt. Er wordt gewerkt met potloden en viltstiften. Bij de keuze van de te maken icoon wordt rekening gehouden met het kerkelijk jaar. Daarom is nu gekozen voor de kersttijd, maar u kunt ook kiezen voor het maken van een reis icoon. Na afloop zul len de iconen gedurende enkele weken tentoon gesteld worden in de kerk. Na een inzegening tijdens een eucharistieviering kunt u uw zelfgemaakte icoon dan een mooi plekje thuis geven. Donderdag 15 en vrijdag 16 december van 19.30 tot 22.30 uur. Zaterdag 17 december van 10.00 tot 13.00 uur. Willibrordushuis, Westeiweg 265, Heiloo, tel. 072-5330906. Kosten 15,- per persoon, maximaal aantal deelne mers is 15 personen. het vormen van het start kapitaal in Jamaica. Door de goede contacten tussen leden van diverse clubs is het prettig dat het effect van een dona tie goed is te volgen. Rotaiy Clubs- wereldwijd- hebben besloten om de laatste infectiehaarden van kin derverlamming aan te pakken. Dat kost veel geld. Rotaiy Club Heiloo houdt daarom op zondagmiddag 18 december in De Beim een bene fietconcert dat gegeven wordt door Simone Awhina. Kaarten daarvoor zijn nog te koop via www.vriendenvandebeun.nl. kopij voor de redactie@uitkijkpost.nl Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. In het kader van de bezuinigingen stelt de Gemeente Heiloo voor dat de volkstuinders de paden op hun volkstuincomplex aan de Vlooiendijk zelf gaan herbestraten. De Gemeente is bereid om zand leveren. Het komt wat naïef over als mevrouw Schmalschlager oppert hoe gezellig je dat samen kunt doen als je een vereniging opricht voor het volkstuincomplex aan de Vlooiendijk. De meeste volkstuinders van dit complex hebben de AOW leeftijd namelijk al geruime tijd overschreden. Mogen mensen van boven de 80 misschien bezwaar aantekenen? Een groot aantal tuinders tuiniert al vanaf het begin, dat is 35 jaar, op de Vlooiendijk. Zij getuigden ervan dat de gemeente het complex al 35 jaar verwaarloost. De paden zijn zeer hobbelig en slecht begaan baar. De middensloot is dichtge groeid en er is al jaren helemaal geen toezicht meer. Aan onder houd van het complex aan de Vlooiendijk is door de Gemeente Heiloo nauwelijks geld uitgegeven. Ik vind het een schandalig voorstel dat mevrouw Schmalschlager deze volkstuinders op leeftijd aan het bestraten wil zetten. E. van Willigen ging 'Vrienden van de Kerststal'. Deze vereniging vroeg hem of hij bereid was zijn fraaie verzameling te exposeren. De Kerstallen zijn te zien in het Oesdom tijdens de maand december op iedere vrijdag, zaterdag en zondag (met uitzon dering van eerste Kerstdag) van 10.30 tot 16.00 uur. De week voor Kerstmis zelfs van dinsdag 20 tot en met zaterdag 24 december en ook tweede kerstdag. Parkeren op de parkeerplaats aan de Kapellaan te Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 9 december houdt de KBO (Katholieke Bond voor Ouderen), in samenwer king met SimPc een demonstra tie met de makkelijkste compu ter voor senioren. In Nederland zijn er nog altijd zo'n 900.000 mensen die geen of weinig ervaring hebben met com puters en internet. Voor die mensen biedt deze computer uitkomst. Nog steeds zijn er in Nederland mensen die geen computer tot hun beschik king hebben. Veelal senioren. Vaak is de drempel om een com puter aan te schaffen hoog. Mensen vragen zich af of het moeilijk is om het te leren, of zijn bang om iets verkeerd te doen waardoor de com puter ontregeld raakt. Teiwijl com puteren juist een positief effect op het leven van mensen kan hebben en letterlijk een nieuwe wereld voor hen kan openen. Vooral ouderen willen niet graag 'aan de PC', maar hebben er wel steeds dringender één nodig: even snel de openings tijden van de bibliotheek opzoeken, de foto's van de kleinkinderen op de computer bekijken, een e-mail versturen of (gratis) beeldbellen over de hele wereld. Steeds meer televisieprogramma's veiwij zen voor meer informatie him inter netadres en ook intemetbankieren is bijna een 'must'. Om ook deze mensen met een computer kennis te laten maken demonstreert Ferry Kwee het gemak van de SimPc met aanraakscherm. Daarna mogen de belangstellenden zelf uitproberen en ervaren hoe makkelijk het is om te computeren. De demonstratie begint om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De toegang is gratis. Voor inlichtin gen kimt u bellen met Ferry Kwee, tel. 06-10608936, of met Mevrouw Konijn, tel. 072-5337627. Wilt u opgehaald worden? Bel dan tel. 072- 5331297. UPLOAD JE FOTO EN MAAK KANS OP EEN iPAD O O Q_ CD O) O) M O) "O GOEDE DOELEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 13