Avonturen kleinkinderen Mirjam Klijn inspiratiebron voor kinderboek Tentoonstelling in De Kapberg Diverse workshops voor nabestaanden in 't Praethuys 'Sad *Keu&e*t PLAZ A Bakkum Krook NIEUWS UIT DE REGIO Mirjam: 'Alles wat ik opschrijf zie ik voor me' TEGELS SANITAIR UITGEEST, GEESTERWEG 10 'Oma Akersloot' schreef een spannend kinderboek met prachtige illustraties. Foto: Carolien Breed AKERSLOOT - Haar kleinkinde ren noemen haar oma Akersloot. De twee oudsten, Bob en Femke, zijn haar inspiratiebron geweest voor het kinderboek 'Bobby wat ligt er nu weer onder je bed?' Het spannende boek met prachtige illustraties, gericht op kinderen tot plusminus negen jaar, beschrijft de avonturen van Bobby die in een sprookjes wereld belandt. Het kinderboek, geschreven van uit de levendige fantasie van een ondeugende kleuter van zes jaar, is ook heel geschikt om uit voor te lezen. Schrijfster en illustratrice Mirjam Klijn (67) groeide op met potlood en papier in de buurt; als kind zat ze al veel te tekenen. Ook het schrijven van korte verhalen bedreef ze reeds op jonge leeftijd. Vaak mocht ze haar opstellen voor lezen voor de klas en behaalde bij wedstrijden diverse prijzen. Na de Koninklijke Academie voor Beeldende Kimsten, waar ze in 1966 de opleiding illustratie en grafische vormgeving afrondde, heeft Mirjam onder meer als freelance illustra trice gewerkt en zes jaar lesgegeven op een lagere school in Castricum. Verder heeft ze tot haar pensioen in 2009 voor de provincie gewerkt. Het werken met en de magische fantasie van kinderen bleef haar echter fascineren. Toen haar twee oudste kleinkinderen nog kleuter waren, besloot ze him avonturen op te tekenen vanuit de ongebrei delde fantasie van een kind, zowel in woord als in beeld. Leuk om uit voor te lezen en als herinnering voor later. „Je vergeet zo gauw wat je als kind hebt beleefd. Daarom ben ik de verhalen van Bob en Femke gaan opschrijven. Ik kan me heel goed inleven in de kinderlogica; en wat ik opschrijf, zie ik voor me!" Anderen, aan wie Mirjam de manuscripten liet lezen, spoorden haar aan om het als boek te laten publiceren. „Het idee om het ooit uit te laten geven, was er al. Ik heb het als proef ook aan de kinderen uit de buurt voor gelezen. Toch heeft het jaren op de plank gelegen, eer het zover was; er kwam telkens iets tussen. Toen ik in 2009 met pensioen ging en meer tijd kreeg, ging ik op zoek naar een uitgever. Ook dat is een heel pro ces geweest, waar ik enorm veel van geleerd heb." En Mirjam heeft de smaak te pakken; een tweede kinderboek over een krokodil is in de maak en zal op termijn ver schijnen. Het kinderboek 'Bobby.... Wat ligt er nu weer onder je bed?' is een uitgave van Boekscout en is verkrijgbaar bij Boekhandel Laan in Castricum en te bestellen via de erkende boekhandels of per e-mail info@boekscout.nl, ISBN 978-94- 6176-544-4. EGMOND - Maar liefst vijf kun stenaars zijn te zien in de laat ste tentoonstelling van dit jaar. Volgend jaar bestaat de galerie veertig jaar en dat zal worden gevierd met mooie tentoonstel lingen en spannende activitei ten. Marija Ilic is in deze regio vooral bekend geworden door haar gra fisch werk. Zij heeft in diverse lan den geëxposeerd en deelgenomen aan workshops en symposia, en haar werk hangt in collecties in bin nen- en buitenland. Zij overleed dit jaar. Het werk dat u hier kimt zien, is een eerbewijs aan haar leven en kunstenaarschap. Gretha Aerts heeft veel verschillende stijlen in haar werk laten zien. Zij heeft zich ontwikkeld in de lithografie (zwart wit). Met acrylverf, een voor haar nieuw materiaal, werd geëxperi menteerd. Er is een eigen hand schrift ontstaan, waaivan de intense kleuren en de gelaagdheid van het materiaalgebruik opvallen. Ellen van Toor weet al van kindsbeen af een eigen wereld te maken met klei ne restjes papier, veertjes, stofjes. Nog steeds is collage, met grafiek gecombineerd, haar techniek. Ruud Jaspers maakt houten objecten. Met een passer tekent hij af hoe het stuk hout verzaagd moet worden. Dan worden de afzonderlijke segmenten op een zodanige wijze verlijmd,dat een zich ontrollende spiraalvorm ontstaat. Het resultaat: organische vormen, tot stand gekomen volgens een principe dat ook in de natuur werkzaam is. De fotograaf Hans Janssen toont foto's die gemaakt zijn in de avond en de nacht, bin nen en buiten. De tentoonstelling is te zien tot en met 18 december op zaterdag- en zondagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17, Egmond aan den Hoef. Meer informatie over de galerie: www.galeriedekapberg.nl. Eén van de houten kunstwerken van Ruud Jaspers. Aangeleverde foto REGIO - Donderdag 1 december van 19.30 tot 21.30 uur is het de avond voor de nabestaan den. Heeft u uw partner aan kanker verloren en wilt u graag horen hoe anderen die hetzelf de hebben meegemaakt hiermee omgaan? Kom dan op die donderdagavond naar 't Praethuys. Na afloop wordt er onder het genot van een drankje nog even nagepraat. Natuurlijk bent u ook op andere dagen wel kom. Dinsdag 6 december is er een workshop schilderen van 13.30 tot 15.30 uur, lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen; materiaalkosten: 5,- per keer. Dinsdag 6 december van 19.30 tot 21.30 uur Borstkanker inloop café, voor iedereen die met borst kanker te maken heeft. Doel van dit inloopcafé is om je met lotge noten in contact te brengen, erva ringen te delen, praktische tips uit te wisselen, steun te bieden en er voor te zorgen datje met een goed gevoel naar huis gaat. Woensdag 7 december van 14.00 tot 16.00 uur is er kidsclub Pardijn, voor kinderen (van zes tot twaalf jaar) met een familielid die is over leden. Op donderdag kunt u bij de schoonheidsspecialiste terecht. Wilt u uzelf of diegene die altijd voor u klaar staat eens lekker ver wennen? Doe een donatie voor de Praethuys-opkikkerkaart. 't Praethuys, Westerweg 50 in Alkmaar. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u naar tel. 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk ook op de website www.praethuys.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 17