Massage, een opkikker voor lichaam en geest Inluiding carnaval in Limmen MaSleerling van het jaar Kerstconcert Bamestra's Collectief in Limmen Slotkapel verwelkomt The Great Charm REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Duivententoonstelling Kerst vieren bij De Zonnebloem Wandelen voor hooggevoeligen Stevige natuurwandeling UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2011 LIMMEN - Iedereen heeft het druk, tijd voor jezelf is er niet of nauwe lijks. Voor u het weet zit u er helemaal doorheen. Laat het zover niet komen, profiteer nu van de aanbieding en laat uw lichaam verwennen met een HotStone-, Stoel- of Voetmassage. „U wordt door mij ontvangen in een rus tieke omgeving met een kop thee en een Feel Care voetenbad. Kadotip: ver wen iemand met een massagebon en als extra masseer ik ook de voeten." HotStone massage is een oude, rituele massagevorm waarbij gebruik wordt gemaakt van verwarmde basaltstenen. De massage is effectief en bevordert zelfherstel van het lichaam. Door organen te stimuleren worden afvalstoffen afgevoerd en kan het lichaam meer in balans komen. Stoelmassage is een ontspannende en activerende massage. De massage is gebaseerd op traditionele Japanse drukpunten en wordt gegeven op hoofd, nek, schouders, mg, heupen, armen en handen. Na de behandeling op de speciale massagestoel voelt men zich ontspannen en verfrist. Stoelmassage is een preventieve massage en kan geen behandeling voor medische klach ten zijn. De massage wordt over kleding heen gegeven. Deze massage is echter niet geschikt voor zwangere vrouwen, aangezien hij contracties van de baarmoeder kan opwekken. Voetmassage is een dmkpimtenmassage en vindt plaats vanaf de onderbenen. Deze massage werkt stimulerend op de bloedcirculatie en wordt als heel prettig, verlichtend ervaren. Voor infor matie en prijzen: Meintje Guyt, Vaartkant 44, 1906 WJ in Limmen, tel. 072- 5051374 of tel. 06-16368315, e-mail: meintjeguyt@quicknet.nl. Carnavalsvereniging De Uylenspieghels uit Limmen is nog atijd volop enthousiast! Aangeleverde foto LIMMEN - 11-11-2011 werd het carnavalsseizoen enthousiast ingeluid in Limmen. Met een hilarisch toneelstuk gaven Prins Tyl XIII en de Raad van Elf het startschot voor het nieuwe sei- Hoffotografe Esther de Wildt stopt ermee en draagt haar belang rijke taak over aan Bart Kaandorp. Adjudant Dennis Dekker en het gewaardeerde raadslid Dennis Beentjes besloten ook om ermee te stoppen. Raadslid Marcel van Tol neemt de rol van adjudant over, waardoor er twee plekken vrij kwamen in de Raad van Elf. Deze worden opgevuld door Richard Booms en Pieter Bas Hulskamp. Laatstgenoemde is woonachtig in Castricum. Hiermee is de eerste stap gezet om mensen uit Castricum en omgeving ook enthousiast te maken voor de carnavalsvereniging, want ook zij zijn welkom! Nu de Windtrappers in Castricum ermee REGIO - Afgelopen week werd tijdens de vrij willige rsavond van de gemeente Castricum de MaSleering 2011 van het Jac.P.Thijsse College gekozen. Youri Wolse uit Heiloo is als MaSleerling voor buitenland stage gekozen. Youri is leerling van 5vwo en heeft zijn maatschappe lijke stage afgelopen zomer in India gelopen bij Habitat for Humanity. Youri heeft daar samen met andere Bamestra's Collectief verzorgt een Kerstconcert voor u in de sfeervolle protestantse kerk te Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - Op zondag 11 december zal in de sfeervolle Protestantse Kerk te Limmen het ensemble Bamestra's Collectief een kerstconcert ver zorgen. Dit concert wordt gehou den door Limmen Cultuur. Het vocaal ensemble Bamestra's Collectief viert in 2011 het 25-jarig jubileum. Begonnen in 1986 als kwartet onder de naam Poldervokaal is Bamestra's Collectief uitgegroeid tot een ensemble van veertien geschoolde zangers en zangeressen. Het ensemble staat sindsdien onder de artistieke leiding van Maria Rondèl, die ook de oprichtster is. De pianobegeleiding is in handen van Jean Luc Vriend. Bamestra's Collectief geeft jaarlijks diverse concerten in Noord-Holland. Het kerstconcert bevat onder andere een integrale uitvoering van het Gloria van AVivaldi, Cantique de Jean Racine van G. Fauré, en Saneta Maria van W.A. Mozart. Daarnaast worden kerstcomposities gezon gen van de middeleeuwen tot aan de twintigste eeuw met werken van onder meer F. de Nobel, F. Schubert en G. Rossini, tevens van hedendaagse componisten zoals John Rutter en Anita Kerr. En natuurlijk mag het traditionele sluit stuk van het concert 'Stille Nacht' niet ontbreken. Het concert vindt plaats op zondagmiddag 11 decem ber in de Protestantse kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen, aanvang 15.00 uur, entree 12,- inclusief kof fie/thee. Reserveren van kaarten: telefonisch, tel. 072-5052235, via lirn- mencultuur@hotmail.com of www. limmencultuur.nl en vanaf 14.30 uur verkrijgbaar in de kerk. zijn gestopt, is iedereen welkom om eens een kijkje in Limmen te komen nemen, waar de carnaval nog hoog tij viert. Voor jong en oud worden er allerlei activiteiten gehouden. Op www.uijlenspieghels.nl kimt u het overzicht terugvinden van alle activiteiten die plaatsvinden. De eerstvolgende activiteit is op zon dagmiddag 11 december. Er is dan een Beierse eetmiddag. Om 16.00 uur gaan de deuren open van de Burgerij. Er worden kaiserbroodjes met Bratwurst und Sauerkraut en broodjes beenham verkocht en voor kinderen broodjes knakworst. Glühwein, Jagerthee en kannen bier zullen de feestvreugde verhogen, evenals het optreden van de show band 'De Kinkeluters' uit Heiloo. Ook staan er allerlei spelletjes op het programma, zoals zoals bierpul- schuiven, spijkerslaan, skibroekhan- gen, vier op een rij en de beruchte spiraal. Aan jong en oud is gedacht! De toegang is gratis. Alaaf! The Great Charm verzorgt een opvallend optreden in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto studenten geholpen met huizen bouwen voor mensen die deze hui zen kunnen kopen met eenminikre- diet. Ronja Kraijs uit Castricum is als MaSleering voor binnenland stage gekozen. Ronja heeft haar maatschappelijke stage gelopen in Castricum bij de Zonnebloem. Youri en Ronja mogen namens de Rabobank een bedrag schenken aan een naar keuze vrijwilligersor ganisatie. EGMOND - Het zijn geen alle daagse musici en al helemaal geen alledaagse muziekin strumenten. Gudrun Herb en Baldrick Deerenberg bespelen bijzondere blokfluiten en Frank Wakelkamp ontfermt zich over de viola da gamba en de barok- cello. Ze noemen zich The Great Charm en vrijdagavond 2 december verzor gen ze een opvallend optreden in de Slotkapel van Egmond aan den Hoef. The Great Charm speelt muziek van de vroege middeleeuwen tot de 21ste eeuw en tussendoor delen de musici op smeuïge wijze wetens waardigheden en anekdotes uit de tijden van weleer. Het ensemble heeft vorig jaar een cd opgenomen met muziek uit de Middeleeuwen, de Renaissance en de Barokperiode. Baldrick Deerenberg bouwt zelf zijn fluiten. Hij laat zich hierbij inspire ren door historische instrumenten en kijkt niet op een metertje meer of minder. In Egmond laat The Great Charm muziek weerklinken van onder andere Antonia Bertali, Matthew Locke en Andre Stefani. Van Johann Sebastian Bach speelt het drietal een aantal delen uit de Triosonate nr. 1 in Es-groot. Muziekkenners beschouwen deze stukken als absolute parels. Kijk voor het complete programma op www.slotkapel-egmond.nl.Vrijdag 2 december, 20.00 uur, Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Toegang: 17,50 (inclusief con sumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kimt ook reserveren, tel. 072- 5065973, e-mail: info@slotkapel-egmond.nl. www.slotkapel-egmond.nl. EGMOND - Postduivenvereniging de Toekomst te Egmond Binnen houdt op zaterdag 17 december vanaf 20.00 uur haar duiventen toonstelling. De activiteiten zijn een bezichtiging van de tentoon gestelde duiven en het Rad van Avontuur met mooie prijzen. Iedereen is welkom vanaf 20.00 uur in Café Tervoort, Abdijlaan 5, Egmond Binnen. LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt alle ouderen van Limmen uit voor een gezellige, muzikale kerstmiddag op zater dag 10 december. De bekende mezzosopraan Joke Oud verzorgt deze middag. Zij zingt niet alleen kerstliederen maar ook liederen uit musical en operette en lied jes met levenswijsheden, liefde, realiteit en droom als onderwerp. De muziek wordt afgewisseld met gedichtjes. Gezelligheid en sfeer voeren de boventoon in dit prachtige programma zodat ieder met een warm kerstgevoel weer naar huis gaat. Het optreden van Joke Oud vindt plaats in De Burgerij op zaterdag 10 decem ber, aanvang 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Wie vervoer nodig heeft kan bellen met Nel Seignette, tel. 072-5051324. REGIO - De natuur kan mensen rust geven en de natuur heeft een helende werking, juist op jou als hooggevoelige. Je neemt je voor naar buiten te gaan maar het komt er steeds niet van. Het lijkt je lijn andere HSP-ers te ontmoe ten en ervaringen uit te wisselen. Voor die mensen houdt de natuur lijke coach Judith Bosman, speci alist en ervaringsdeskundige op het gebied van hooggevoeligheid, speciaal voor HSP-ers op zondag 11 december een wandeling met rust, bewustzijnsoefeningen, bezinning en stilte momenten. Na afloop, voor wie het wil, is er gezamenlijk koffie drinken en nakletsen. (Voor eigen rekening). Start: 10.00 uur, voor bezoekers centrum de Hoep, Johannisweg 2, Castricum. Kosten: 10,- per persoon. Aanmelden door middel van het sturen van een mail naar j.bosmandraai@quicknet.nl. Of bel Judith, tel. 072-5051147. EGMOND - Zoals elke eerste zondag van de maand wordt ook op zondag 4 december een IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen gehouden. In de wintermaanden is de start bij het informatiebord aan het Nachtegalenpad, aan de noord kant van Egmond aan den Hoef. Een uurtje later dan in de zomer, dus om 11.00 uur. Er wordt gelo pen langs de binnenduinrand en door het open duin. Stevig schoei sel en warme en zo nodig water dichte kleding komen dus wel van pas. Er wordt gekeken naar wat er speciaal in dit seizoen in de natuur te beleven valt: frisgroene mossen, knoppen aan de bomen en misschien wintervogels. De wandeling duurt ruim twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord- Hollands Duinreservaat van PWN. Een donatie (richtlijn 2,-) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen, ivn- heiloo@hccnet.nl of bellen, tel. 072-5325110.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19