Komt allen Maria eren 7500-ste lid verwelkomd bij bibliotheek Heiloo Kerstconcert Eensgezindheid ^9 H E I L O O ^'tuisteren naar rkabestaanden. Dat doe ik met mijn hart." 3 III Associatie Uitvaartverzorging Scouting Victorie installeert acht nieuwe welpen Vogelvereniging Kleurenpracht Vrouwen met rode hoedjes zetten zich in www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2011 HEILOO - Afgelopen weekend was het groot feest bij Scouting Victorie. Acht jongens en meisjes werden geïnstalleerd als welp bij de groep. Een veertigtal ouders en grootouders waren aanwe zig om mee te delen in de feestvreugde. De welpen hebben een superweekend gehad. „We aten piratenstamppot en hadden een kampvuur waar we marshmallows aan een stok boven mochten roosteren. Verder hebben we een speurtocht gedaan en vonden we een echte schat! Ik heb echt een superweekend gehad", aldus één van de welpen. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. r HEILOO - Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo hield op 18, 19 en 20 november een tentoonstelling. Hierbij kreeg verenigings lid P. Van der Velden de Volhardingsbokaal uitgereikt voor het behaalde resultaat met zijn Australische koningsparkiet. Hij haalde maar liefst 93 punten. Aangeleverde foto Het gezin de Ruiter met zoon Mats en dochter Imme, samen met de wethouder. Foto: Leon Veldt Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - 'Als je mij gaat eren, zal de wind gaan keren'. Met deze bekende woorden van het Heiligdom kunt u Maria komen eren op het hoogfeest van haar Onbevlekte Ontvangenis. Op deze feestdag wordt Maria geëerd omdat God haar, vanaf het moment dat ze werd ontvangen in de schoot van haar moeder, gevrij waard heeft van de zonde. In Maria heeft God laten zien wat zijn kracht tot stand brengt in het leven van een mens. Op 8 december, negen maan den voor het feest van haar geboor te, wordt God bedankt voor de bij- HEILOO - Het lijkt nog ver weg, maar Muziekvereniging Eensgezindheid en de koren Notebook uit Heiloo en Recreation uit Beverwijk zijn inmiddels volop bezig met de voorbereidingen voor het Kerstconcert dat op 17 decem ber zal plaatsvinden. De repetities voor het kerstcon cert zijn vanaf deze week inten sief te noemen. Eensgezindheid en de koren oefenen apart maar ook gezamenlijk op donderdagavond 8 december; om de kerststemming er alvast goed in te brengen. Het repertoire bestaat uit traditionele HEILOO - Zaterdag 3 decem ber om 14.00 uur zetten vrou wen met him rode hoedjes op het gemeentelijke terrein tussen de Kennemerstraatweg 349b (ingang B-weg) en de Hoogeweg zich in voor him naasten. Stoer, sportief, deftig, met frisse neuzen en voor een goed doel. Ieder die een instrument bespeelt en met rode hoed de dames wil ondersteu nen met Sinterklaasliedjes is natuur lijk welkom! Stichting Epona stelt voor elke bezoeker met rode hoed een gratis cadeaubon beschikbaar voor een proefles met 'Het paard als leraar en leermeester'; verras een geliefde die altijd al eens iets met paarden wilde doen, of iemand die een steimtje of een pleziertje kan gebruiken en wel een duwtje in de mg kan gebmiken. Paardrij ervaring is niet nood zakelijk. Geen kosten. Koffie met Speculaas toe! Meedoen en infor matie: www.spiritofepona.nl tel. 06-22228168. zondere gave die Hij aan Maria heeft gegeven. Wie Maria eert, zal merken dat het eigen leven gaat veranderen. De tegenwind zal gaan liggen. Er komen andere krachten vrij. Het is de kracht van Gods Geest, die dan vrij spel gaat krijgen. Het program ma is als volgt: 11.00 uur Oesdom open, 11.30 uur Rozenkrans, 12.00 uur Eucharistieviering met cele brant G. Wijere en zang van Joke Oud. Daarna lunch. Dan om 14.30 uur Lof door G. Wijei's en zang van wederom Joke Oud. Voor meer informatie tel. 072-5051288, of kijk op www.onzelievevrouwtemood.nl. en moderne kerstmuziek, maar ook andere stukken als 'Conquest of Paradise' zullen de revue pas seren. Kaarten kosten 7,50 per persoon en kinderen jonger dan 12 jaar krijgen gratis toegang. Kaarten zijn op 17 december vanaf 19.00 uur te verkrijgen aan de ingang van de zaal. Als u zeker wilt zijn van een zitplaats wordt aanbevolen te reserveren. Reserveringen kunnen plaatsvinden via tel. 072-5334851 of reserveringen@mv-eensgezindheid. nl. Zaterdag 17 december, aan vang 20.00 uur, Ter Coulsterkerk, Heiloo. Meer informatie over de verenigingen is te vinden op www.nw-eensgezindheid.nl. HEILOO - Een uniek moment in de geschiedenis van Heiloo: het 7500ste lid heeft zich aan gemeld bij de bibliotheek. De éénjarige Imme de Ruiter werd met haar ouders en broer door wethouder Jacob Ouderkerken ontvangen in de bibliotheek. Hierbij werd het hele gezin in het zonnetje werd gezet omdat moeder de Ruiter en broer Mats ook lid waren geworden. De wethouder vond het een eer om deze drie nieuwe leden wel kom te heten. „Het is mooi om te zien dat zoveel jonge mensen nog altijd de weg weten te vinden naar de bibliotheek. Daarom vind ik het extra leuk dat de éénjarige Imme het 7500ste lid is." Of Imme daad werkelijk in de gaten had dat zij de geschiedenisboeken van de biblio theek in gaat, valt te betwijfelen, maar haar ouders en oudere broer waren trots op haar. Met deze drie nieuwe leden erbij blijft de biblio theek van Heiloo het goed doen. Terwijl in de meeste dorpen in de omtrek de ledenaantallen dalen, blijft het bij Heiloo langzaam stij gen volgens directeur Jeanette Braam. „Het percentage leden ligt bij ons ook hoger dan gemid deld, ruim een op de drie inwo ners heeft zich aan de bibliotheek verbonden." Naast een hoge kwa liteit van dienstverlening vindt de bibliotheek het belangrijk te blij ven vernieuwen. „Wij willen graag dat mensen die komen ook krij gen wat zij willen. Adviseren en meedenken met de klanten is een van onze prioriteiten. Tijd nemen voor mensen is voor ons ook van groot belang. Je bent er voor de leden, die hebben recht op goed advies en hulp." Ook beschikt de bieb over de modernste appara tuur en onderscheidt zich door het aanbieden van verschillende projecten om mensen tevreden te houden. Naast regelmatige the mabijeenkomsten voor volwasse nen hebben kinderen een promi nente plek bij Bibliotheek Heiloo. „Wij doen onder andere mee aan het landelijke project BoekStart. Hiermee wordt het lezen met heel jonge kinderen bevorderd en we laten ouders genieten van boeken lezen met hun kinderen. BoekStart gaat ervan uit dat kinderen, die al op heel jonge leeftijd in aan raking komen met boeken, een voorsprong ontwikkelen waar ze hun hele leven de vruchten van plukken. Daarnaast versterkt het samen lezen ook heel sterk de band tussen ouders en kind." Volgend jaar wordt belangrijk voor de bieb. Ze bestaan dan vijf tig jaar en daar wordt het hele jaar aandacht aan besteedt. Met een knipoog vertelt Braam: „Dan hopen we 7777 leden te hebben. Dat is een mooi aantal voor een jubileumjaar." ADVERTENTIE Petra Jurriaans, Uitvaartleider De mensen van Assodatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. K UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3