Rotary Heiloo in actie voor 'End Polio Now' Heilooërs bouwden huizen in India Topzeker verzekeringen en hypotheken H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Lezing over Vogels in de winter KORTOM Opkikkertje van Keer op Keer Huub van Baar gepromoveerd Olivier Burgering afgestudeerd Reünie De Terriërs Kerstmarkt kwekerij de Buitenka(n)s Dat zoeken we op... UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2011 HEILOO - In 1983 werd door de internationale service clubs van Rotary het plan opgevat om het virus dat kinderverlamming veroorzaakt uit te bannen. Met pokken was dat al gelukt. Dat plan is door de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO) samen met Unicef en Rotary vorm gegeven. Er is immens veel geld ver zameld, onder andere door Rotary- acties in de jaren '80 en '90. Er is gekozen voor het vaccin dat via de mond kan worden toegediend. Daarvoor is geen geschoold per soneel nodig, maar wel heel veel vrijwilligere. Er waren ook veel politieke en religieuze obstakels te overwinnen. Waren er bij het begin van de actie nog 122 landen waar polio jaarlijks meer dan 500.000 geregistreerde verlammingen ver oorzaakte, nu zijn dat nog maar vier gebieden en worden jaarlijks min der dan 2000 verlammingen gemeld. Maar ondanks het terugdringen tot minder dan één procent is het gevaar niet geweken en bedreigt ook kinderen in de westerse wereld, omdat transport van het virus zo gemakkelijk gaat door toegenomen toerisme en immigratie vanuit die gebieden. Om in die overgebleven landen polio onder de knie te krij gen is nog eens heel veel geld nodig. Het plan is om voor 2014 de laatste haarden in Afghanistan, Pakistan, India en Nigeria geschoond te heb ben. Alle Rotary Clubs in de hele wereld hebben op zich genomen om voor deze laatste horde geld in te zamelen. Rotaiy Club Heiloo rekent op uw hulp. U kimt kaarten kopen voor het prachtige concert dat op 18 december wordt gegeven door plaatsgenoot Simone Awhina en de sublieme gitarist Pieter Nanne in theater De Beim. Het wordt een mooie en gezellige middag die om 14.00 uur begint. Kaarten zijn te koop bij Drogisterij Jef Letschert, de kassa van het theater en via de website www.vriendenvandebeun. nl waar u ook informatie over het concert kimt lezen. Meer lezen over de actie End Polio Now kan op de website van Rotaryclub Heiloo: www.rotaiy.nl/heiloo. HEILOO - In zijn lezing kijkt Arend Reinink, natuurgids bij het IVN en het Landschap Noord- Holland, met u naar de vogels die in dit jaargetijde de tuinen en parken bevolken, hoe ze over leven, hoe ze zich voorbereiden op een nieuw broedseizoen en hoe u dat aan him gedrag kunt aflezen. De lezing wordt gehouden op woensdag 14 december, om 20.00 uur in het Open Huis van Winkelcentrum 't Loo, de zaal gaat open om 19.45 uur. Toegang is gratis voor leden, niet-leden betalen 2,-. HEILOO - Oda en Pieter van der Borden en Peter van Lingen zijn met de Rotary Alkmaar en met non-profit organisatie Habitat for Humanity naar India geweest. Tijdens een bouwreis hebben zij een week lang samen met de lokale bevolking meegebouwd aan huizen voor gezinnen die nu nog onder zeer slechte omstandigheden wonen. „Een enorme ervaring die we niet hadden willen missen!" aldus Oda en Pieter van der Borden. „Op de plek zelf is het werk veel moeilijker dan thuis vanuit de luie stoel wordt gedacht. Ik heb nog meer waardering gekregen voor het goede, maar ook lastige werk." zegt Peter van Lingen. Oda en Pieter van der Borden en Peter van Lingen uit Heiloo hebben samen met 22 leden van de Rotary Alkmaar en de lokale bevolking gebouwd aan huizen in Nesal, in de Indiase provincie Tamil Nadu, vlak bij de stad Pondicherry. Dankzij de steun van deze bouwreizigers zijn er weer een aantal gezinnen dich terbij verbeterde huisvesting en een beter bestaan. Bouwreizigers gaan naar een Habitat project om daar de handen uit de mouwen te steken. Habitat ondersteunt dat initiatief in de meest praktische zin door een lening te verstrekken zonder winst oogmerk en ze schakelen lokale vaklui in. Gezinnen zelf investeren ook uren in de bouw van him eigen huis én dat van anderen. Zo bouw je niet alleen een huis, maar ook een gemeenschap. Door zélf te bouwen krijgen gezinnen niet alleen ver schillende vaardigheden onder de knie, maar leren ze ook wat het is om verantwoordelijkheid te dragen, effectief samen te werken en struc tureel te bouwen aan hun toekomst. Tekst en foto: Carolien Breed Stationsweg 100, 1852 LN Heiloo, www.topzeker.nl. Topzeker verzekeringen: Aron Hareveld, tel. 072 - 5320428, aron@topzeker.nl. Topzeker hypotheken: Dermis Glas, tel. 072 - 5320322, dennis@topzeker.nl. HEILOO - Een regelmatige inventarisatie van uw totale pakket aan verzekeringspolissen of van tijd tot tijd uw huidige hypotheek kritisch onder de loep nemen, kan u een aanzienlijk bedrag aan premie per maand besparen. Bij Topzeker verzekeringen en hypotheken is deze service om met de klant mee te denken vanzelfsprekend, vaak in tegenstelling tot veel grote financiële instellingen. Aan de Stationsweg 100, aan de west kant van het spoor, is onafhankelijk hypotheekadviseur Dermis Glas al jaren het vertrouwde adres voor allerlei hypotheekvraagstukken. Sinds september is het aanbod aan diensten uitgebreid met de expertise en de ruim twintig jaar ervaring van onafhankelijk verzekeringsadviseur Aron Hareveld. Onder één dak en onder de naam Topzeker verzekeringen en hypotheken vormen zij een ijzereterk duo in financiële dienstverlening. Topzeker onderscheidt zich in overtreffende trap door een aantrekkelijke combinatie van deskundigheid, flexibiliteit en een actieve, persoonlijke en servicegerichte benadering. Topzeker is gemakkelijk bereikbaar en werkt met zeer korte lijnen, want Dennis en Aron zijn altijd in levende lijve in de winkel van Topzeker aanspreekbaar; ook op zaterdag. In begrijpelijke taal wordt u, onder een heerlijke kopje Italiaanse koffie, vrijblijvend geïn formeerd over de vele mogelijkheden. Desgewenst komen zij thuis bij u langs. Met volledige onafhankelijkheid biedt Topzeker keuze uit meer dan honderd aanbieders in verzekeringen en/of hypotheken. Beide speci alisten zijn bekend met de Voore en tegens' van de verschillende aanbie ders. Beiden nemen de tijd voor iedere klant, in de wetenschap dat ook op financieel gebied 'shoppen' zeer lonend is! Zo durft Aron te beloven dat u voor uw huidige polispakket bij Topzeker verzekeringen voordeliger uit bent; tegen minimaal dezelfde- of zelfs betere voorwaarden. De snelle schadeafhandeling door Topzeker verzekeringen is bonus. Lukt het hem niet een beter aanbod te doen, dan ontvangt u 50,- handje contantje. Qua financiering van woningen zijn er volgens hypotheekadviseur Dermis ook heden ten dage nog volop mogelijkheden. Daarnaast zijn bij bestaande hypotheken, na een grondige berekening en vergelijking met andere aanbieders, vaak flinke besparingen op de maandlasten mogelijk. Dermis: „Door de huidige, nog altijd historisch lage rente kan bijvoorbeeld het omzetten van een bestaande hypotheek lucratief zijn. Het kan in veel gevallen leiden tot lagere maandlasten; de kosten, die hieraan verbonden zijn, worden snel terugverdiend." Topzeker heeft een nauwe samenwer king met buurman Kuyper Blom Makelaars. Tezamen bieden zij op woninggebied een compleet pakket aan dienstverlening; van oriëntatie en financiering tot en met de gehele afhandeling bij de notaris en het beheer van het verzekeringenpakket. Voor de verscheidene nieuwbouwprojecten in Heiloo en omstreken bemiddelt Topzeker hypotheken voor alle aanbie ders, zodat u altijd tegen de scheipste tarieven kimt financieren. Kortom: bezoek de winkel van Topzeker en laat u vrijblijvend informeren over de vele mogelijkheden. De koffie staat klaar! In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand december gaat naar Stichting Aquero voor het opvoeren van de musical 'Het verhaal van iedereen'! U kimt de kringloop winkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op woensdag 23 november heeft oud-plaats- genoot Huub van Baar, onder grote belangstelling van Roma, wetenschappers, familie en bekenden aan de Universiteit van Amsterdam, faculteit Geesteswetenschappen de graad van doctor behaald. Zijn proef schrift luidt 'European Roma: Minority Representation, Memory and the Limits of Transnational Govemmentality'. HEILOO - Op 8 december ont vangt Heilooër Olivier Burgering zijn bul. Hij is afgestudeerd aan de Rijks Universiteit van Groningen met de studie Technische Bedrijfskunde. HEILOO - De Terriërs viert dit seizoen haar 60-jarig bestaan. Het is daarom tijd voor een reünie voor alle oud-leden. Deze reünie zal plaatsvinden op zaterdag 12 mei 2012 vanaf 14.00 uur op het hockeycomplex. In de afgelopen 60 jaar heeft de Terriërs veel leden gekend. Helaas is niet ieder een op het bij de Terriërs beken de adres blijven wonen. Mocht je oud-leden, familieleden kermen, die geen uitnodiging hebben ontvangen, geef dan him adres/ mailadres door aan Flora Martini- Noordenbos, tel: 072-5336623 of e-mail: floramartini@quicknet. nl dan krijgen zij alsnog een uit nodiging voor de reünie. Op de website van de HV De Terriërs: www.hvdeterriers.nl kan de uit nodigingsbrief en het inschrijffor mulier worden gedownload. HEILOO - Bij Kwekerij de Buitenka(n)s vindt u van 6 tot en met 23 december weer een gezellige Kerstmarkt. Er zijn, naast de heesters en coniferen, vele soorten kerstbomen in pot of gezaagd, te koop, waaronder fraaie Nordmann bomen. Deze Nordmann bomen vallen bijna niet uit en zijn te koop vanaf 17,50. De kerstmarkt is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. De Buitenka(n)s is makkelijk bereikbaar vanaf de Rosendaal (ingang tegenover de brandweer kazerne). Voor inlichtingen kunt u bellen met tel. 072-5352225. Eén van de gebouwde huizen wordt overgedragen aan de nieu we bewoners. Zij knippen samen met Klaas, Annalies en Oda het lintje door. Je ziet duidelijk dat de heer des huizes ook hard heeft mee geschilderd! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5