Winterprogramma Plusactiviteiten Prijsuitreiking Trollbeads-dag bij Peek Bob van Unnik neemt afscheid van Beat FM H E I L O O Bob werd onder meer geroemd om zijn prachtige radiostem Die WD toch... Voorleesfeestje in Bibliotheek Heiloo Partnerverlies Gezelschapsbank Koffieklets Dakgoot reinigen Beeldhouwen Rokje van leer Zondagmiddag Café Theeproeverij De Renaissance Aangepast fitness Transferverf UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 2011 HEILOO - Woensdag 30 november wordt het winterprogramma Plusactiviteiten 2011-2012 gratis huis-aan-huis bezorgd. Ook is het bij de Uitkijkpost, de bibliotheek en de boekhandel te verkrijgen. Een greep uit het brede aanbod: vele vakantiecursussen, zoals Engels, Duits, Spaans en zelfs Pools. Computerlessen Windows, Internet, Word, Excel en website maken. Zeer informatief is de cursus Belastingaangifte of wat dacht u van een cursus Opruimen Organiseren. In de cursus Afslanken combineert u goede voeding- en leefstijladviezen met beweging. Verder zijn er de cursus sen Acupressuur, Ontspanningsmassage, Meditatie en Mindfulness. Op edu catief gebied zijn er cursussen Mythologie, Filosofie en Boeddhisme. En de spirituele cursussen Astrologie, Tarot en Spirituele Ontwikkeling. U kimt heerlijk creatief aan de gang bij Aquarelleren, Beeldhouwen, Schilderen en Tekenen. Diverse kookcursussen, zoals Italiaans, Mediterraan, Frans, Amuses, Japans, Tapas maken en High Tea. Diverse hobbycursussen, zoals Fotografie, Digitale Fotobewerking en Videofilmen. Wij geven u graag infor matie over ons zeer uitgebreide en brede cursusaanbod voor jong en oud. Voor meer informatie belt u met tel. 0251-671837 of mail plusactiviteiten® hotmail.com. HEILOO - Afgelopen zaterdag op 26 november zijn de prijzen uitgereikt aan de gelukkige winnaars van de Trollbeads-dag, gehouden op 5 november bij Peek Juwelier. Daarbij waren niet alleen veel Trollbeads te bewonderen, maar waren ook leuke prijzen te winnen. Zo kon men raden hoeveel kralen van dit leuke sieraden-spaarsysteem zich in een vaas bevonden. Ook zijn uit alle bonnen van de Trollbeads-aankopen die dag nog vier winnaars getrok ken. Alle zes winnaars gingen met verschillende prijzen de deur uit. Zo heb ben mevrouw Duindam en mevrouw Kramer voor het kralen raden zilveren armbanden met een glaskraal gewonnen, als mooi begin van een nieuw per soonlijk spaarproject. Bij de trekking van de verkoopbonnen werd de eer ste prijs, een zilveren startersarmband inclusief een mooie set glaskralen, gewonnen door mevrouw Wijnbeek. De tweede prijs, een set glaskralen, was voor mevrouw Van der Horst. De derde prijs, een leren startersarm band, viel in handen van mevrouw Korvemaker. De vierde prijs, een leuke en leerzame workshop, ging naar mevrouw Schubert. Zij zal voor één dag ervaren hoe het is om zelf glaskralen te maken. Alle gelukkige winnaars gin gen bij Peek Juwelier met een blij gevoel en een mooi cadeau de deur uit! HEILOO - Donderdag 24 novem ber was op de radio voor het laatst de diepe radiostem van presentator Bob van Unnik te horen. Hij heeft het programma Heiloo Centraal, uitgezonden op donderdagavonden om 20.00 uur bij Beat FM 106.3, dertien jaar lang gepresenteerd. In al die jaren heeft hij veel lokale politici en bekende Heilooërs in de studio van Beat FM geïnterviewd. Ook trok hij er menigmaal op uit met zijn 'vaste sidekick', oud-wethouder Rob Opdam, die in zijn begintijd als wethouder al kennis maakte met Bob van Unnik en zijn programma. Uit waardering en als eerbetoon aan de man achter Heiloo Centraal, nam Rob in de afscheidsuitzending de rol van presentator op zich en vroeg voor de verandering nu eens Bob het hemd van het lijf. De luisteraar werd meegeno men in de levensloop van Bob, afgewisseld met dankbetuigingen van een aantal Heilooër (oud-)poli- tici en omlijst door Bob's favoriete muziek. Verhalen over zijn jeugd in Amsterdam, zijn vader die op de grote vaart zat en dus vaak en zeer lang van huis was, tot en met zijn eerste schreden op radiogebied bij streekradio Excellent, aangespoord door Alfred Cahn, oud-bestuurslid van ANBO Heiloo en tevens oud- vrijwilliger voor de zender. Alfred Cahn roemde hem om zijn prachtige radiostem, zijn inlevingsvermogen en zijn goede geheugen. De Heilooër politici bedankten hem voor de mooie momenten en de ruimte die hij bood om boodschappen via Beat FM de ether in te brengen. Al liep soms een en ander in het hon derd door haperende apparatuur. Elke uitzending vergde de nodige voorbereiding, want Bob ging nooit onvoorbereid op pad. Hij heeft met Heiloo Centraal getracht een aantrekkelijk program ma voor Heilooërs van 8 tot 80 jaar neer te zetten, voor een zo breed mogelijk luisterpubliek. Ondanks het plezier dat hij in het vrijwilligers werk bij Beat FM heeft gehad, heeft hij besloten een punt achter zijn radiocarrière te zetten. Mede omdat de techniek alsmaar voortschrijdt. Bob vond het bijvoorbeeld lastig om tijdens live-uitzendingen tegelijker tijd de schakelkast te bedienen. „Ik was altijd afhankelijk van een apar te technicus, die de apparatuur voor mij bediende." Na afloop van een geslaagde slotaflevering werd Bob door Rob Opdam en John Geels in de bloemen gezet. Bob nam alle bedankjes enigszins geëmotioneerd in ontvangst. De uitzending is nog op internet te beluisteren via www. beatfm.nl. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Met stijgende verbazing heb ik de WD advertentie in de Uitkijkpost van 16 november gelezen. De WD stelt dat de huidige coalitie de gedoogsteun heeft van H-2000. Een volkomen absurde vergelijking met de situatie in Den Haag. De WD zit in de houtgreep bij de PW. In Heiloo werkt de coalitie volgens de alge meen gebruikelijke democratische principes zonder terughoudendheid samen. Ook wordt melding gemaakt van een aantal onzalige voorstellen van de huidige coalitie. Waar blijft de onderbouwing met voorbeelden? De fractievoorzitter heeft tegen een verhoging van de OZB gestemd met meer dan 15%. Dus 15% was kenne lijk wel acceptabel, wat in een tijd van bezuinigingen en het aanhalen van broekriemen ongehoord en ongepast is. Klaarblijkelijk is er bij de WD stemmers nog geld genoeg. De vice fractievoorzitter wil in 2013 in vijf minuten op de A9 kimnen rij den. Het lijkt erop dat hij nooit ken nis heeft genomen van de milieuef fectrapportage aansluiting Heiloo op de A9. Op landelijk niveau is het kabinet Rutte orde op zaken aan het stellen. Laten we hopen dat dit succesvol zal verlopen. Te oordelen naar de inhoud van de advertentie gaat dit in Heiloo als het aan de WD ligt niet lukken. Annie de Groot HEILOO - Op woensdag 7 decem ber geeft Bibliotheek Heiloo weer een voorleesfeestje. Dit keer staat het boek 'Het verhaal van eend' centraal. Als Eend een pen heeft gevonden, schrijft hij een verhaal dat Pad die avond voorleest aan him vrienden. Maar Eend kan niet schrijven en Pad kan niet lezen. Hoe dit verhaal afloopt hoor je op 7 december! Het feestje begint om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 15.15 uur. Alle kinderen van drie tot zeven jaar zijn welkom. Iedere woensdag is het van 14.30 uur tot ongeveer 15.00 uur al voor- leesmiddag in Bibliotheek Heiloo. Dit jaar maakt de bibliotheek dit op iedere eerste woensdag van de maand met een voorleesfeestje éxtra leuk! Bob van Unnik wordt na afloop van zijn laatste uitzending in het zonnetje gezet door John Geels en Rob Opdam. Foto: Caroiien Breed STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op dinsdag 13 december om 13.30 uur is er een bijenkomst van de Lotgenotencontactgroep Partnerverlies. Het thema is 'Alle Sterren van de hemel', een thera peutisch bordspel dat is ontwik keld voor mensen die een dierbare hebben verloren door overlijden of anderszins. Diverse thema's komen aan de orde middels de kaarten met vragen. In dit spel kimt u niet winnen of verliezen. Als u het moei lijk heeft met het verwerken van het verlies van uw partner en uw gevoelens wilt delen met anderen in dezelfde situatie bent u wel kom. Entree inclusief consumptie 5,-. Meer informatie; Johanna Eijmael, tel. 072-5331297 of e-mail welzijnscoach@welzijnheiloo.nl De kerstlunch van de Gezelschapsbank is op woens dag 21 december om 12.00 uur bij De Palatijn, Dillenburgstraat 1, Alkmaar. Kosten inclusief twee drankjes 17,50. Aanmelden via tel. 072-5331297. Op woensdag 7 december is de volgende koffieklets van de Gezelschapsbank, dit keer bij Wildschut, Stationsweg 82. Vanaf 15.00 uur kimt u binnenlopen. Deelname is kosteloos, consump ties zijn voor eigen rekening. Als u in het bezit bent van de ser vicepas is dit het moment om tegen een geringe vergoeding uw dakgoot te laten reinigen. Voor de dakgoot service en voor het aanvragen van de servicepas belt u met tel. 072- 5331297. Voor 19,20 bent u het hele jaar verzekerd van service op elk gebied. Woensdag 11 januari start de korte cursus beeldhouwen voor beginners. De cursus is van 09.30 tot 11.30 uur. U hoeft niets mee te nemen, docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Kosten: 52,- (servicepas 49,40) voor zes lessen, exclusief steen 2,- per kilo). De workshop 'Rokje van leer maken met de naaimachine' start op dinsdag 17 januari om 09.30 uur. Kosten 60,- voor vijf lessen van twee uur, plus leer en fournituren 35,- a 40,-. Opgeven via tel. 072- 5331297 Noteer alvast de datum van het volgende zondagmiddag café: 11 december van 13.30 tot 16.30 uur. Op zondag 11 december komt Liesbeth Zonneveld (De Theeklipper) naar het Trefpunt. Zij vertelt over de geschiedenis van thee en zij laat u verschillende soorten thee ruiken en proeven. Dit alles onder het genot van een hapje. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 7,50, reserveren (ook de haal- en brengservice) via tel. 072-5331297 of via e-mail zondag. welzijnheiloo@gmail.com. Geef u tijdig op voor de cyclus cultuurgeschiedenis over de Renaissance met Jan van der Giessen. De eerste sessie is op dins dag 17 januari om 14.00 uur. U ver kent het onderwerp multimediaal. Kosten: 64,50 (seivicepas 61,28) voor zeven lessen van twee uur plus syllabus. Maandag 9 januari om 10.45 uur start Lea Dam met deze bewegings- groep. Aangepast fitness als fitness/ gymen in de zaal niet meer goed kan. Locatie Trefpunt, kosten 75,- (seivicepas 71,25) voor 15 lessen van één uur. Aanmelden via tel. 072- 5331297. Op maandag 9 januari start de workshop Transferverf. Het wer ken met transferverf is via papier afdrukken of stof. De workshop is op 9, 16, 23 en 30 januari, van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten 25,- (seivice pas 23,75) plus materiaalkosten 7,50. Aanmelden via 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7