h e i l o o Benefietconcert voor End Polio Now Tentoonstelling door galerie de Buitenkans j December party in de Ypsalon Kerstconcert in Willibrorduskapel GGZ Kerstconcerten in Kapel GGZ NHN Leugenaars vervalsers Corso Bioscoop Mona Leek, H. W. Klaassen, Steenslag en Alfredo Groot Jane Eyre Boek van de week: kfJi DEUTEKOM BOEK VAN DE WEEK Leugenaars vervalsers Pilgrim voices brengt een divers repertoire Prachtige harpklanken van Erika Waardenburg UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2011 Gelijknamige verfilming van Charlotte Brontës roman met Alice in Wonderland-actrice Mia Wasikowska in de titelrol. In deze verfilming van het beroemde boek 'Jane Eyre' van Charlotte Brontë reist het arme weesmeisje Jane Eyre (Mia Wasikowska) naar Thornfield Hall om een baan als gouvernante op zich te nemen. Ze wordt er hartelijk ontvangen door huishoudster Mrs. Fairfax (Oscarwinnares Judi Dench). Haar interesse wordt echter vooral gewekt door haar baas, Edward Rochester (Michael Fassbender), met wie ze levendige gesprekken heeft. Hij onthult haar een aantal van zijn diepste gedachten. Jane wordt verliefd op Rochester, maar maakt zich zorgen over zijn zware gemoed en de vreemde gebeur tenissen in het huis en dan met name op de zolder waar ze niet mag komen. Desondanks stelt ze zichzelf open voor Rochester, maar dan lijkt het erop dat er toch een lang bewaard geheim over hem uit zal komen. Met onder andere Mia Wasikowska, Jamie Bell, Judi Dench en Michael Fassbender. Wat hebben Albert Einstein, Karei Appel, Boudewijn Biich, Cicero, Jules Croiset, Ptolemeus, René Diekstra, Emest Hemingway, Frangois Mitterrand en Marco Polo allemaal met elkaar gemeen? Ze staan in Leugenaars en verval sers van Roelf Bolt. Leugenaars en vervalsers omringen ons. En dan hebben we het niet alleen over valsemunters, sjoemelende kunst handelaren en overspeligen: in bijna vijfhonderd lemma's behan delt deze 'encyclopedie' allerhande sterfgevallen, vorstelijke aanspra ken, eieren, kinderscharen, weten schappelijke vondsten, bonbons, boeken, zebra's, sekse - want het is zo gek niet te bedenken of het wordt vervalst. Eigenbelang is vaak een motivatie, maar ook ideologie, rancune, liefde en haat of een goed gevoel voor humor. Naast onbeken den die enkel door bedrog voor het voetlicht traden, bevat het boek een groot aantal beroemde perso nen. Een vrolijkmakend boek voor bedriegers en bedrogenen. HEILOO - Zondag 18 december, aanvang 14.00 uur, vindt in the ater De Beun een benefietcon cert plaats van zangeres Simone Awhina en gitarist Pieter Nanne in het kader van de Rotaryactie 'End Polio Now'. Als inleiding op de voorstelling geeft Rotaiy Heiloo kort uitleg over het doel van de actie: het wereld wijd uitbannen van het vims dat kinderverlamming vero orzaakt. Simone verleent graag haar mede werking aan deze actie, temeer daar de Rotaiy indirect het begin van haar professionele zangcarrière heeft bepaald. Zij heeft onder ande re een aantal jaren in Nieuw zeeland gewoond en ook daar maakten zin gen en dansen een belangrijk deel van haar leven uit. „De vader van mijn danspartner, president van een Rotaryclub in Nieuw-Zeeland, nodigde mij uit om tijdens een bij eenkomst te zingen. Dit optreden viel zo in goede aarde, dat deze Rotaiy club mij op de nominatielij st zette om in aanmerking te komen voor een beurs om je droom waar te maken. Deze aanmoediging heeft mij enorm gemotiveerd om met zingen door te gaan; ik ben uitein delijk op eigen gelegenheid naar de Verenigde Staten gegaan om daar zangles te nemen." In de voorstel ling van 18 december neemt Simone Awhina, onder de gitaarklanken van Pieter Nanne, het publiek mee op een muzikale reis, waarin ze haar persoonlijke ervaringen van haar pelgrimstocht naar Santiago de Compostela met anderen deelt. De reis die haar leven, na een ingrijpen de periode van rouw, twijfel en wan hoop, heeft veranderd en haar het plezier in zingen heeft teruggege ven! De voorstelling is opgebouwd uit bekende nummers, afgewisseld met eigen werk en persoonlijke ver halen in woord en beeld. Gebracht op de voor het muzikale duo geroemde wijze; warm en intiem door zes snaren die haar prachtige stemgeluid begeleiden. „Ik wil men sen meevoeren in de eenvoud en verstilling, waar ik tijdens mijn reis naar Santiago de Compostela door ben geraakt." De muzikale samenwerking met Pieter Nanne stamt al uit de begintijd van haar zangcarrière. De twee voelen elkaar feilloos aan. „Het gevoelige gitaarspel van Pieter omarmt als het ware mijn zang, waardoor ik het gevoel heb helemaal op te kunnen gaan in de muziek." Kaarten voor het benefiet concert van Simone Awhina, www. simoneawhina.nl, op 18 december zijn a 20,- verkrijgbaar aan de kassa van De Beun, bij drogisterij Jef Letschert en via www.vrienden- vandebeun.nl. Meer informatie over de Rotaryactie End Polio Now vindt men op www.rotaiy.nl/heiloo. HEILOO - In de maand december van 10 december tot en met 22 januari 2012 wordt door Galerie de Buitenkans een expositie gehouden in de Trog. De kun stenaars zijn Mona Leek, Henk Willem Klaassen, het beeld houwerscollectief Steenslag en Alfredo Groot. De schilderijen van Mona Leek zijn figuratief en vooral kleurrijk, en spreekt tot de verbeelding. U kimt haar werk zien op www.alk- maarskunstcollectief.nl. Schilder en fotograaf Henk-Willem Klaassen is op latere leeftijd gaan schilderen. Hij schildert met olieverf. Hij laat zich geregeld inspireren door oude schilders zoals van Gogh, Matisse en Maurice de Vlaminck. Op www. HEILOO - Zaterdagavond 17 december vindt er in de kapel van de GGZ Noord Holland Noord een sfeervol kerstconcert plaats, met de Pilgrims voices uit Harderwijk. Dit unieke koor bestaat uit zeven backing vocals, twee sopranen, twee mezzo sopranen en drie alten. Het repertoire van de dames is zeer divers, van geestelijk tot klassiek. Zij munten uit door de klankkleur die zij voortbrengen, waarbij de zui verheid de schoonheid verdient. De dirigente, de sopraan Annemarie Ezinga heeft reeds twee jaar de lei ding over deze groep, en deze dames HEILOO - Rond de Kerst kunt u genieten van bijzondere Kerstconcerten in de Kapel GGZ NHN, met het groene dak en zijn geheel eigen akoestiek. Op donderdag 15 december, om 20.00 uur, kimt u genieten van de prachtige harpklanken van Erika Waardenburg met zang van de sopraan Elma van den Dool. Zij brengen samen een speciaal samengesteld krstprogramma, met onder andere werken van Britten, Mozart en Schubert. Op donder dag 22 december, om 20.00 uur, vormt de kapel de concertzaal voor HEILOO - Nadat de geplande party vorig jaar in het (bevro ren) water viel - het sneeuwde die avond gigantisch - houdt Wijkvereniging Ypestein op zaterdag 17 december weder om een december-party in de Ypsalon. Dit om de onderlinge contacten tussen de wijkbewoners weer eens aan te halen. Voor muzikale omlijs- henkwillemklaassen.nl zijn al zijn schilderijen en foto's te zien. Beeldhouwercollectief Steenslag bestaat uit elf beeldhouwers. Naast steen wordt zo nu en dan ook geko zen voor een ander materiaal als hout, staal of brons als uitdruk kingsmiddel. Op www.steenslag- beelden.nl en op www.beeldin- steen.nl is het werk te zien. Alfredo doet heel veel velschillende dingen. Zo tekent hij cartoons die hij uit werkt op de computer, en ontweipt en maakt hij wandlampen. Met zijn ontwerpen brengt hij een spel van licht en schaduw tot stand, door het naar buiten brengen van elektrisch licht. De Trog is geopend op wij- dag, zaterdag en zondagmiddag van 13.30 tot en met 17.00 uur zie ook www. de-buitenkans, org. worden begeleid aan de piano door Coralien Borren. Als speciale gast zal optreden de Letlandse violiste Sandra Strausa. Zij is in ons land actief in de orkestwereld, waarin zij een grote rol speelt, nnder andere in het Zeeuwsorkest. Strausa is onder deel van het ensemble 'Sonore' met als muzikale pij leis de pianist Arie Hoist uit Hoogwoud en de Zaanse organist Dub de Vries. Deze muzi kanten zullen de violiste begelei den. De aanvang is 20.00 uur en de entree is 10.-. Kaarten reserve ren, tel. 072-5332703 of voor aan vang concert bij het GGZ aan de Kennemeistraatweg 464 te Heiloo. de 'Kennemer Christmas Carol Singeis'. Dit koor, dat is samen gesteld uit zangers, werkzaam in de zorg, of nauw daaraan verbon den, brengt uitsluitend Engelse Christmas Carols. Op een inspi rerende manier nemen zij hun publiek mee op weg naar Kerst. In de entourage van een prachtige aangeklede kapel komt u helemaal in de Kerstsfeer. Voor beide concerten is de kapel geopend vanaf 19.30 uur. De kapelingang bevindt zich aan het Kerkepad 1, in Heiloo, de ingang van het GGZ terrein is aan de Kennemeistraatweg. ting wordt gezorgd door de band All Night Affair, die een gevarieerd scala aan swingende coveis zal brengen. De avond begint om 21.00 uur en duurt tot 01.00 uur. Kaarten zijn vanaf nu verkrijg baar bij de seivicebalie van Albert Heijn aan het Roosendaal. Ze kos ten 2,50 inclusief een consump tie. Let op: degenen die nog kaar ten hebben van vorig jaar: deze zijn nog geldig! door Roelf Bolt voor 22 ,50 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo m naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl a Gitarist Pieter Nanne en zangeres Simone Awhina spelen voor de bestrijding van polio. Foto: Carolien Breed Roelf Bolt Leugenaars 6 vervalsers B? Een kleine 7 encyclopedie van misleiding

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11