Limmer Taaltest 2011 Kerst-in Hoeverture Archeologisch onderzoek aan de Visweg in Limmen Zemelen en gries in Oude Knegt Kerstsamen zang in Dorpskerk Akersloot December ook smulmaand voor de vogeltjes! Bijeenkomsten in 't Praethuys regio 21 LIMMEN - Ook dit jaar ont breekt de Limmer Taaltest niet op het programma van Limmen Cultuur. Op dinsdag 13 decem ber vormt de negende editie weer een pittige uitdaging voor de echte liefhebbers van onze moedertaal. Geen saai dictee, maar een geva rieerd en speels aanbod van actuele onderdelen van het Nederlands van alle dag. Dit jaar is het weer moge lijk om per team deel te nemen. Dat kan een bedrijfsteam, een familie team, een buurtteam of een vrien denteam zijn. Zo'n team bestaat uit drie of vier personen die individueel aan de test meedoen, waarna het resultaat gemiddeld wordt. Deelnemers kunnen zich aanmel den bij Henk Brandsma, tel. 072- 5052052, e-mail tibra@quicknet.nl of per e-mail limmencultuur@hotmail. com. Het inschrijfgeld bedraagt 6,- per persoon. Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. Aanvang 19.45 uur, entree 6,-. EGMOND - Op zaterdagavond 17 december vanaf 20.00 uur zal Hoeverture een kerst-in ver zorgen in de sfeervolle rooms- katholieke kerk Margaretha Maria Alacoque in Egmond aan den Hoef. Door met elkaar te zingen wordt deze avond de vredesboodschap van Kerstmis uitgedragen om zo iedereen in de kerstsfeer bren gen. Er zullen mooie kerstliederen gezongen worden, waaronder vele die iedereen mee kan zingen. Veel arrangementen zijn gemaakt door Wim Notenboom. Enige nieuwe kerstliederen worden omlijst door een prachtig kerstverhaal. Het koor staat onder leiding van de vaste dirigente Marlies Meiners, met begeleiding van pianiste Elena Skorobogatova, dwarsfluitiste Anke Buringa, en het gastcombo. Tevens wordt er een foto impressie getoond van de kerst stallen-expositie in de abdijwinkel te Egmond-Binnen. De foto's zijn gemaakt door Monique Mast, MDM vakfotograaf. Iedereen is welkom om binnen te lopen en mee te zin gen. De deuren staan open! REGIO - In de decembermaand zit iedereen waarschijnlijk heerlijk te genieten van de banketstaven. Annelies Westerbeek had wat over en heeft het schaaltje op de tuintafel gezet. Er kwam direct een roodborstje heerijk wat van deze lekkernij snoepen! Foto: Annelies Westerbeek Een deel van de vrijwilligersploeg met v.l.n.r. Jan Kamphuis, Ella ter Heide, Theo Visser, Piet van der Molen, Ab de Groen, Chris de Groen en Ab Zwerver. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Zaterdag 3 december is in De Oude Knegt een borstelbuil in gebruik genomen, waardoor de molen nu ook zelf bloem, gries en zemelen kan produceren en verkopen. De machine kostte 4600,- en kon worden aangeschaft dank zij een gift van Rabobank Noord Kennemerland. Voor de nieuwe producten wordt het eigen volko- renmeel in de machine gestopt, die de gries en zemelen met een bor stelsysteem van de bloem scheidt. Het gries is een grof restant van de graankorrel, de zemelen zijn de schilletjes. Op de foto draait de centrifugaalbuil voor het eerst, onder toeziend oog van een deel van de vrijwilligersploeg. Elke zaterdag is de molen in Akersloot voor publiek geopend. Met het oog op de feestdagen zijn naast meel- producten ook originele cadeaus te koop. Kijk voor meer informatie op www.oudeknegt.nl. LIMMEN - Visweg nummer 1 in Limmen is rijk aan archeolo gische gegevens uit de elfde en veertiende eeuw. Op 3 en 4 december kon de Archeologische Regio Werkgroep Oer-IJ, nog net voordat de echte REGIO - Woensdag 7 december van 14.00 tot 16.00 uur is voor de kinderen kidsclub Pardoes in 't Praethuys. Voor kinderen van zes tot twaalf jaar, met een familielid die wordt behandeld aan kanker. Zondag 11 december wordt van 10.00 tot 13.00 uur een wandeling voor nabestaanden gehouden. Iedereen die een partner, broer, zus, vriend of vriendin aan kanker verloren heeft is welkom. De start is bij 't Praethuys. Na afloop is er soep. Donderdag 15 decem ber is er van 10.30 tot 12.30 uur de bijeenkomst Uitzaaiingen en hoe nu verder? Ook zal er deze keer aandacht gegeven worden aan de komende feestdagen, bespreekbaar maken hoe u deze dagen gaat beleven, 't Praethyus, Westerweg 50, Alkmaar. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor informatie belt u naar tel. 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Kijk ook op www.praethuys.nl. bouw begint op de Visweg 1 in Limmen, onderzoek doen van de historische grond. De historische plek aan de Laandervaart en de Laan, buurtschap in het noorden van Limmen is al langer bekend. En ook nu kwam er weer veel te voorschijn. De vissers uit Egmond kwamen via de Visweg over de Limmense Strandwal terecht bij de Laandervaart, alwaar ze met scheep jes naar onder andere Akersloot him producten verder vervoerden. De resten van Middeleeuwse bewo ning op Visweg 1 werden al snel zichtbaar. Bijzondere vondsten na onderzoek aan de Visweg. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19