Kerstconcert in de Abdij van Egmond Expositie Frans Groothuizen in Hanswijk Boekje met Goede Vogelgebieden Kerstconcert Phonation in Akersloot Jamsession Storey Club REGIO 21 Speel eens mee met een band KORTOM Kerstconcert in de Abdij Kerstsamenzang in dorpskerk Akersloot INGEZONDEN BRIEF Sociale controle UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2011 Crescendo brengt een kerstprogramma. Aangeleverde foto EGMOND - Op zondag 18 decem ber brengt het gemengd koor Crescendo een kerstprogramma in de sfeervolle kloosterkerk van de St. Adelbert Abdij in Egmond-Binnen. Medewerking wordt verleend door de mezzosopraan Liesbeth Brinkman, pianobegeleiding van Suzanne Dings en Mariëlle Tromp- Zentveld. Een kerstgedicht wordt voorgedragen door Bea Uijlenhoet. De algehele leiding is handen van de dirigent Pim Abbestee. Op deze middag brengt Liesbeth Brinkman onder andere kerstliederen van Bach en Cornelius ten gehore. Met een pianosolo van Mariëlle Tromp- Zentveld en kerstliederen gezongen door Crescendo met samenzang, belooft dit een sfeeivol samenzijn te worden. Vanwege het beperkt aan tal plaatsen is het aan te raden op tijd aanwezig te zijn. Ter bestrijding van de onkosten is er een deurcol lecte. Aanvang 14.30 uur. Kerk open 14.00 uur. REGIO - Dinsdag 15 november is in PWN Bezoekerscentrum De Hoep in Castricum het eer ste boekje uitgereikt dat Huub Huneker en Dick Dekker, twee leden van Vogelwerkgroep Midden- Kennemerland, hebben gemaakt. Beschreven zijn 23 gebieden waar het goed vogels kijken is. De meeste gebieden liggen in- en vlakbij Castricum, Limmen en Heemskerk. Daarnaast worden enkele (zeer) goede plekken behan deld die wat verder weg liggen. Aan de hand van gedetailleerde kaartjes ziet men waar men precies moet zijn en kan men per plek vinden wanneer men welke soort kan treffen. Op een aparte pagina is er gelegenheid tot het maken van (veld)aantekeningen. Manda de Jong was degene die het eerste exemplaar kreeg aangebo den. Zij heeft veel werk verricht aan de vormgeving. Verder werden er boekjes uitgereikt aan de sponsors die het mogelijk hebben gemaakt ze voor een lage prijs uit te geven. Dat waren: Vogelbescherming Nederland, Stichting De Hooge Weide, Restaurant Johanna's Hof en een aantal leden van de vogel werkgroep zelf. PWN stond garant voor de afname van een aantal boekjes. Ook drukkerij Belleman uit Egmond aan de Hoef, die de boek jes heeft gedrukt, heeft het tweetal financieel bijgestaan om het te kun nen uitgeven. Het boekje telt 96 pagina's en wordt bijeengehouden door een stalen ringband. Prijs 7,-; bij verzending 10,-. Het is tele fonisch te bestellen bij Dick Dekker Vredeburglaan 22 in Limmen. Tel. 072-5052545. Manda de Jong, die aan de vormgeving heeft meegewerkt, krijgt het eerste exemplaar overhandigd. Aangeleverde foto EGMOND - In het Dorpshuis van Egmond aan den Hoef hangt tot 11 februari volgend jaar het werk van de in 2005 overleden kunstenaar Frans Groothuizen. Groothuizen heeft naast zijn dagelijks werk in de bekende Alkmaarse winkel voor kunst schildersmaterialen aan het Verdronkenoord zijn hele leven getekend en geschilderd. De gebo ren en getogen Alkmaarder Frans Groothuizen (1924- 2005) woonde ruim vijftig jaar in Egmond aan Zee. Groothuizen leerde het teke nen en schilderen van zijn vader. De toen 14 jarige Frans hielp zijn vader in de winkel ijverig bij het schilderen van toneeldecors. Na de oorlog was het de bekende decorontwerper en tekenaar Wim Bijmoer die er bij Groothuizen op aandrong dat hij weer moest gaan schilderen. Het schilderen is toen voor hem tot een levensbehoefte geworden. Er ging geen dag zon der schilderen meer voorbij. Frans Groothuizen was een impressionis tische schilder die elke classificatie tart. Met vlotte penseelstreken en expressieve kleuren wist hij op een heel eigen wijze zijn onderwerpen weer te geven. Een ware colorist. Onderwerpen dicht bij huis, maar ook vele buitenlandse (Franse) impressies laten een meesterlijk staaltje van vakmanschap zien in de moeilijke aquareltechniek. Ook de olieverfschilderijen, waaronder portretten en landschappen, uit de verschillende perioden van zijn werk hebben een geheel eigen pen seelstreek en kleurgebruik. Door de jaren heen heeft Frans Groothuizen in verschillende ste den in Nederland geëxposeerd, onder andere in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Alkmaar. Ook heeft hij exposities gehad in Engeland, Duitsland, België en de Verenigde Staten. Dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef, tel: 072-5061492. AKERSLOOT - Zaterdag 10 december houdt Phonation uit Akersloot met medewerking van Aveline Roth en Marjo Oberdorf een kerstconcert in het Witte kerkje aan het Dielofslaantje in Akersloot. De muzikale leiding ligt in de ervaren handen van Piet de Groot. Het jaarlijks terugkerende concert brengt u in een warme en inspire rende kerststemming, die deze peri ode een passend begin geeft. Het mannenoetet Phonation zingt met veel plezier een mix van klassieke en populaire muziek en daarnaast een uitgebreid kerstrepertoire, dat met precisie wordt gebracht. Piet de Groot is een ervaren muzikant, die tal van koren begeleidt. Naast de technische leiding begeleidt hij de avond op piano. De acht mannen van Phonation zingen alweer vijfjaar samen en werken wekelijks aan him repertoire. Him visitekaartje is de hoge kwaliteit van hun samenzang, waar twee keer per maand extra aan wordt gewerkt bij Deborah Pardy in Egmond aan den Hoef. Daar ligt de kiem van de samenwerking met Aveline en Marjo. De dames vormen een duet met een heerlijke klank en vormen een tegenwicht op de man nen van Phonation. De avond begint om 20.00 uur. In de pauze is er kof fie en na afloop is er gelegenheid na te praten met een glaasje glühwein of warme chocolademelk. De toe gang is gratis. AKERSLOOT - Wil je eens een keer met een band meespelen of -zingen dan kan dat op zaterdag 17 december in de Storey Club. Wil je een keer op het podium staan nietje eigen bandje of je vrien den dan kan dat ook want iedereen kan meedoen. Weet je niet wat je moet spelen, kijk dan op de website van de Storeyelub www.storeyelub. nl waar een lijst met suggesties staat. Er is in ieder geval een aantal ervaren muzikanten aanwezig die deze nummers kimnen spelen. Maar speel je liever je eigen keuze dan kan dat natuurlijk ook; daar is het een jamsession voor. De Jamsession wordt voorafgegaan door een kort optreden van De Bikkels. De erva ren rotten van deze band zijn de hele avond aanwezig om, indien nodig, in te springen met een gitaar, een bas of een drumpartij. Aangeleverde foto Eén van de aquarellen van Frans Groothuizen. EGMOND - Kerstconcert met Orthodox Liturgische gezangen door vocaal mannenensemble 'de Slaven' uit Wit-Rusland. Maandag 12 december 19.30 uur in de Abdijkerk. Toegang: vrije gift na afloop. Opbrengst is voor het Klooster van de Heilige Elisabeth en Minsk, Wit-Rusland. De zusters zullen tijdens en na het concert toelichting geven op de muziek en vertellen over hun mooie klooster in Minsk. AKERSLOOT - Vrijdagavond 16 december om 19.30 uur is er weer de traditionele Kerst samenzang in de dorpskerk te Akersloot, georganiseerd door de gezamenlijke kerken. Na afloop is er koffie, thee of warme chocolademelk. Het gemengde interkerkelijk koor Recreation repeteert wekelijks onder leiding van dirigent en pianist/organist Elbert de Vries. Recreation is een klein koor, waarin alle leden zich met overtuiging inzetten om de hoogste kwaliteit en muzikaliteit in de optredens te leggen. Voor deze gezamenlijke bijeenkomst is iedereen uitgenodigd. De toegang is gratis. Ook zal aandacht wor den besteed aan de ondersteu ning van Stichting Twiga voor een kinderprojeet in Tanzania. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Een koopwoning in onze straat wordt al jaren verhuurd. De mees te buren zijn er niet blij mee, daar zij weinig goede bewoners hebben langs zien komen. De eigenaresse van het pand laat alles aan haar makelaar over. Sinds 1 november zijn er nieuwe huurders, volgens de makelaar een jong gezin uit Duitsland. Al snel verschijnen er Poolse kentekens, we vinden het vervelend, het past niet in onze straat. We bellen de makelaar, er is er niets aan de hand, we hoeven ons geen zorgen te maken. Na een week ziet iemand iets verdachts, in één van de wagens ligt appara tuur om een wiet plantage te bou wen. De politie wordt gebeld, een onderzoek volgt. Alle verdachte handelingen en kentekens wor den doorgegeven. Donderdag 24 november staat er een arrestatie team voor de deur, er wordt een man afgevoerd. De volgende dag al wordt de verhuizing ingezet, waar schijnlijk vinden de criminelen Limmen geen goede uitvalsbasis. Met verwoestende blikken worden wij aangekeken. De beëdigde hui zen verhuurder en zijn assistente komen langs om de schade op te nemen, hadden we nou maar geluisterd, zie ik ze denken! Wij zijn blij dat we meteen de politie hebben ingeschakeld en niet naar de makelaar hebben geluisterd. Sociale controle werkt blijkbaar nog altijd prima, dankzij de oplet tendheid van een buurtbewoner en het snelle ingrijpen van de wijkagent hebben de criminelen geen schijn van kans gehad in onze straat. Naam bekend bij de redactie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 21