Inzamelingsactie voor dak- en thuislozen Bewoners Vrieswijk flats in de kou Heilooërs rijden wintereditie Carbage Run 1 H E I L O O 3 Spreekuur Heiloo-2000 Info-uur CDA-fractie Uw logo zichtbaar op de auto kan door sponsoring vanaf 50,- Veel bewoners hebben hun ongemakken met regelmaat gemeld Senioren op Facebook UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2011 HEILOO - Eind verleden jaar hebben de kerken in Heiloo zich van hun beste kant laten zien. Rondom de vieringen met kerst werd een inzame lingsactie gehouden voor dak- en thuisloze mensen in Amsterdam. Het verzoek om voor deze men sen, die ongewild aan de onder kant van de samenleving terecht zijn gekomen, één paar sokken en één paar handschoenen mee te brengen naar de kerstvieringen, is een geweldig succes geworden. De bezoekers van de ter Coulsterkerk en de Willibrorduskerk zorgden voor een volle aanhangwagen van het Rode Kruis, waarmee de spullen naar Amsterdam werden gebracht, samen met het nodige extra's, dat spontaan werd bij ge- De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. voegd (truien, sjaals, schoenen, enzovoorts). Ook dit jaar hebben de Heiloose kerken aangeboden om weer een inzamelingsactie te houden. Op dit moment bestaat er grote behoefte aan boxershorts/heren onderbroeken en aan mutsen/ baseballeaps. Voor de (lange) onderbroeken geldt: liever geen lichte kleuren en bij voorkeur in de maten XL. Op de mutsen en petten mag gerust reclame staan. Gebruikte spullen zijn even wel kom als nieuwe spullen. Kerkgangers kunnen onderbroe ken en mutsen meenemen naar de nachtmis en andere kerstvierin gen in de kerk. Gevraagd werd of ook behoefte bestaat aan truien en winterjacks en dergelijke. Dat is inderdaad het geval. U kunt deze afleveren bij Ton Steenaert, Boekenstein 9, Heiloo, tel. 072- 5332207 of tel. 06-22210779. HEILOO - Op 8 december kunt u, voorafgaande aan de fractiever gadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezighouden. Die kunnen zowel over algemeen gemeente lijk beleid gaan als over onder werpen die met uw wijk te maken hebben, of persoonlijke zaken. U bent welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken aan Rob Levie, tel. 072- 5330553 of 06-54901626. E-mail rob.levie@goodlock.nl. HEILOO - Op 8 december houdt de CDA-fractie een info-uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespreken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf tel. 072- 5335150. E-mail: werf.hlo.34@pla- net.nl. Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). De Zware Hufters doen mee aan Carbage Run. V.l.n.r. Theo, René, Peter en Sven. Foto: Peter Bijkerk HEILOO - De naam van de rally spreekt voor zich; aan de Carbage Run doen alleen 'oude wrakken' mee, waarvan de waarde minder dan vijfhonderd euro is. In februari 2012 wordt de eerste wintereditie gereden. December 2010 hoorde Sven Wittebrood van de op komst zijnde winterrally en schreef zich, samen met zijn maat Theo Bakker, met een in. René Beerepoot en Peter Bijkerk maakten het team com pleet, onder het motto: hoe meer zielen hoe meer lol. „Want we doen in eerste instantie mee voor de lol!" aldus Sven. Hij wist dezelfde maand een oude, ietwat gehavende Renault Espace uit 1992 op de kop te tikken. Geen probleem, want Sven is automonteur van beroep. De auto is de afgelopen maanden opgeknapt, getest en goed genoeg bevonden. Het team noemt zich De Zware Hufters, naar het gelijknami ge speeiaalbier van Brouwerij Dampegheest in Limmen. De Carbage Run start op 13 februari en is 2000 kilometer lang. Het vertrek punt is Hardenberg in Overijssel. In vijf dagen rijden 150 deelnemen de teams dwars door Duitsland, Zwitserland, Italië en Oostenrijk; langs landweggetjes, over steile, misschien wel besneeuwde berg passen, met stops in gezellige win tersportplaatsen. Ondeiweg moe ten een aantal ludieke opdrachten worden uitgevoerd waarmee pun ten kunnen worden gescoord. De finish is in Kirehberg (Oostenrijk). Voorwaarde is wel, dat de auto ook weer de terugreis kan aanvaarden. De coureurs laten zich voor de rally sponsoren. Ze waren het snel eens over de bestemming van de sponsorgelden; het wordt gedeeld met Stichting Dolfmn. „We heb ben een goed doel dicht bij huis uitgekozen, dat lokale bekendheid geniet." Iedereen die De Zware Hufters wil sponsoren, kan dit nog doen via de website www.dezwarehuf- ters.nl. Een bijdrage van minimaal 50,- levert, behalve eeuwige dank baarheid van de mannen, tevens een vermelding van de sponsor op de website. Bij aanmelding voor 31 januari 2012 wordt het eventuele logo bovendien duidelijk zichtbaar op de auto geplakt. HEILOO - Bewoners van de huurflats in Vrieswijk, waar in opdracht van eigenaar Kennemer Wonen vervangings werkzaamheden zijn uitgevoerd, voelen zich letterlijk en figuur lijk in de kou gezet. Zij hebben, in sommige gevallen langer dan gepland, in bijna vooroorlogse omstandigheden geleefd; geheel of gedeeltelijk verstoken van de dagelijkse voorzieningen zoals schoon (drink)water, verwar ming en de mogelijkheid om te koken. De werkzaamheden zijn weliswaar zo goed als klaar, maar tevreden over de gang van zaken zijn ze allerminst. Kennemer Wonen heeft via een informatiebrief in augustus aan alle bewoners bekend gemaakt, dat er vanaf medio oktober vervangings werkzaamheden aan keuken, bad kamer en toilet plaatsvinden. Begin november was de tweede flat aan de beurt. Bewoners konden vooraf kie zen tussen wel of geen vervanging, maar gezien de toestand van de sterk verouderde flats stemden de meesten al te graag toe. De geplan de werkzaamheden per wooneen- heid zouden maximaal negen werk dagen duren, rekening houdend met uitloop van maximaal twee werkda gen. Aan het einde van iedere werk dag en in het weekeinde zouden de bovengenoemde voorzieningen weer beschikbaar zijn, desnoods in de vorm van een noodvoorziening, zoals een mobiel chemisch toilet. Voor gebruik van badkamer (maxi maal zeven werkdagen) of keuken (maximaal zes werkdagen) tijdens de vervanging verzocht Kennemer Wonen de bewoners zelf een tijdelij ke oplossing te bedenken. Ter com pensatie van eventueel ongemak is er een eenmalige ongemakkenver- goeding van maximaal 125,- per wooneenheid. Een mooie en strakke planning; de praktijk pakte echter heel andere uit. Alle bewoners die aan dit arti kel hebben meegewerkt, vertel len hetzelfde verhaal. „We voelen ons door Kennemer Wonen nau welijks gehoord, niet voldoende geïnformeerd en zijn niet betrok ken geweest in de dagplanning. De levensomstandigheden tijdens de werkzaamheden waren onmense lijk! Wij zijn bijvoorbeeld pas op 3 november geïnformeerd, dat ook de oude combiketel moest worden ver vangen. Zonder het door Kennemer Wonen beloofde vooroverleg wer den alle verouderde voorzieningen er in één keer uitgesloopt; ook de verwarmingsketel. Zonder verwar ming en schoon drink- en waswater (slechts één aftappunt in de keuken bleef beschikbaar, maar daar kwam regelmatig smerig water uit) werden wij aan het einde van elke werkdag achtergelaten. Toilet en badkamer waren lang onbruikbaar, mede omdat ook alle deuren waren verwijderd. Noodvoorzieningen werden in veel gevallen pas getroffen na herhaal delijk aandringen bij Kennemer Wonen. En bij het verwijderen van de muurtegels zijn bij een aantal woningen de muren zeer bescha digd of zelfs compleet doorboord." Veel bewoners hebben him onge makken met regelmaat gemeld, maar van enige verbetering in de gang van zaken hebben zij weinig gemerkt. Ze vinden dat de woning coöperatie als verantwoordelijke opdrachtgever zich onvoldoende om het lot van de bewoners heeft bekommerd. „Daar komt nog bij dat de geplande tijd voor de werkzaam heden in een aantal gevallen flink is overschreden." Een woordvoer der van Kennemer Wonen reageert dat de situatie wordt onderkend en verontschuldigt zich dat het dat het zo gelopen is. „Kennemer Wonen heeft voor dit project een aanne mer in handen genomen en hiermee een strakke planning afgesproken, die naar de bewoners kon worden gecommuniceerd. Echter, in de eer ste week van de werkzaamheden bleek al snel dat de aannemer deze strakke planning niet zou halen. Daarna is een domino-effect ont staan. Wij hebben, na ontvangen klachten, bijgestuurd en de aan nemer hierop aangesproken. Dit is vervolgens in een nieuwsbrief weer naar alle bewoners gecom municeerd. Kennemer Wonen heeft de indruk dat alles nu wel goed loopt, ook al is één en ander andere gegaan dan toegezegd. Klachten zijn, zover wij weten, nu wel opge lost of er wordt naar een oplossing gezocht." Voor nadere klachten raad de woordvoerder aan, contact op te nemen met Kennemer Wonen. HEILOO - Joyce van Amstel (zittend) heeft zojuist Ben van der Meerendonk (midden) en Wim Swart ingewijd in de geheimen van Facebook. Hoe word je daar lid van; hoe stel je de privacy in; wat kan je er allemaal mee doen en hoe werkt het in de praktijk? Beide senioren waren het ontbreken van kennis over Facebook als een gemis gaan voelen en kwamen vorige week vrijdag naar het inloopspreekuur dat in Bibliotheek Heiloo werd gehouden in de Week van de Mediawijsheid. De drie scholieren waren in deze rol bij de Bibliotheek gekomen in het kader van Maatschappelijke Stage (MaS). Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3