Uilen, uilen en nog eens uilen in Heiloo Feestelijke opening expositie bij Hema Mooie kerstversiering in de Wereldwinkel Daktuin op garage Matthijs Zonderhuis weg H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF WD Heiloo Workshop grappige kerstkaarten maken Gezelschapsbank De Renaissance Cursus beeldhouwen Rokje van leer Zondagmiddag Café Contactgroep partnerverlies Theeproeverij Aangepast fitness Transferverf Gezond afvallen Spectaculair Sinterklaasfeest op obs Meander UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2011 HEILOO - Zaterdag 26 november opende Hans Peter Corbee met een voordracht de expositie van Ditty Hopman. Genodigden werden door Ditty getrakteerd op een echt Hema ontbijt met muzikale omlijsting van Hans Ladue. Op deze manier wilde Ditty haar expositie fotografie in de lunch room van Hema Heiloo een feestelijk en sfeervolle opening geven. Zij kan terug kijken op een zeer geslaagde en gezellige ochtend. Haar werk is nog te bezichtigen tot en met februari 2012. HEILOO - Voor de kerstdagen heeft de Wereldwinkel een schat aan kerst versiering in huis: grote en kleine kerststallen, prachtig fair trade gemaakt in Zuid-Amerika. Kalenders, agenda's, kerstkaarten, kleurige kerstenge len, groot en klein, fonkelende kerstspulletjes voor in de boom, kaarsen en andere kerstartikelen voor uw kerstdis. Alles is kunstzinnig gefabri ceerd. Sommige artikelen schitteren ook nog maar de meeste kerstartike len zijn van kleurig hout gemaakt. Op koopzondag 11 december is er in het Stationscentrum een kerstmarkt. De Wereldwinkel is dan geopend van 12.00 tot 17.00 uur. De deeemberaanbieding is: bij aankoop van zes flessen Zuid- Afrikaanse Pinotage of Chenin Blane (of een combinatie daarvan) tezamen met één fles Vonkelwijn 25 procent korting op het totale bedrag! U kunt de Wereldwinkel vinden aan de Stationsweg 105 te Heiloo. Voor recepten kimt u ook de website bezoeken, www.wereldwinkel-heiloo.nl. HEILOO - Het dak op de ondergrondse parkeergarage tussen de twee appartementencomplexen aan de Matthijs Zonderhuisweg ligt er sinds kort prachtig groen bij. Op initiatief van de bewoners van de wooncomplexen is, in samenspraak met de projectontwikkelaar, door hovenier Herman Rotteveel een mooi, groenblijvend daktuinontwerp gemaakt. Het opper vlak is bedekt met sedum, waartussen een viertal plantenbakken met coni feren en andere planten zijn geplaatst. Wim Sombroek, voorzitter van de bewonersvereniging, is trots op het resultaat. „We hebben uit praktische overweging voor sedum gekozen omdat het qua onderhoud vrij gemakke lijk is en maar weinig water nodig heeft. Er zijn vier verschillende soorten sedum in verwerkt, die elk in een ander jaargetijde bloeien. De tuin aan de zijde van de Dirk Bakkerhof is ter verfraaiing beplant met 160 Pinus mugo muges en acht leibomen. De meeste de bewoners van de Dirk Bakkerhof vinden hun nieuwe, groene uitzicht leuk en hebben positief gereageerd." Hoveniersbedrijf Rotteveel, Tijdverdrijfslaan 1, Egmond aan den Hoef, tel. 072 - 5063304, www.rotteveeltuinen.nl,info@rotteveeltuinen.nl. HEILOO - Op donderdag 15 december staan kerk- en bosui len centraal op een interessante avond van Landschap Noord- Holland. Eerst kimt u uilenballen van kerkuilen pluizen die in het Zwanenwater bij Callantsoog zijn verzameld. De resultaten komen in de Levende Zoogdieratlas van Noord-Holland! Liefhebbers kunnen na afloop luisteren naar bosuilen in het Heilooërbos. Momenteel werkt Landschap Noord-Holland aan de Zoogdieratlas van Noord-Holland die een over zicht geeft van de verspreiding van zoogdieren in de provincie. Voor het onderzoek zijn kerkuilen goede medewerkers. Ze eten veel kleine zoogdieren en zijn heel honkvast. Bij het pluizen van uilenballen komen we veel aan de weet over de zoog dieren die de kerkuil heeft gegeten. Kijk op www.uilenballenpluizen.nl voor meer informatie. Heel Noord- Holland wordt systematisch onder zocht. De uilenballen komen deze keer uit het Zwanenwater bij Callantsoog. Het is gemakkelijk om mee te doen. Ervaring is niet vereist, enthousias me wel. Na afloop kunnen liefheb- beis van 21.00 tot 22.00 uur naar het Heilooërbos. Vogelkenner Arend de Jong roept daar bosuilen en hoopt dat ze antwoorden. De avond wordt gehouden op donderdag 15 decem ber vanaf 18.00 tot 21.00 uur in Heiloo, Rechte Hondsbossehelaan 24a, Heiloo. Voor de pluizers is er een voedzame soep, koffie en thee, uilenballen en determinatiemateri- aal. Het is handig een oude tanden borstel mee te nemen en eventueel een eigen loep, pincet en zelf verza melde uilenballen. Aanmelden kan via d.hoogeboom@landschapnoord- holland.nl HEILOO - De weergoden waren goed gezind, zodat Sinterklaas en zijn pieten 's ochtends tussen de buien door op het school plein konden worden ontvangen door alle leerlingen, het team leerkrachten en ouders. De afgelopen weken hadden de kinderen al post gekregen van de SmulPiet, die op de flets onderweg was van Spanje naar Heiloo. Uit elk land dat hij tegenkwam stuurde hij een e-mail. Gelukkig was hij op tijd op Meander om het feest mee te vieren! Samen met Piet Magie, Stoere Piet, SportPiet, Giechel en nog veel meer pieten die de kinderen al kenden van de films van De Club van Sinterklaas, trakteerden zij de kinderen én team van obs Meander op een fantastische show! De goochel trucs van Piet Magie maakten veel indruk en de grote polonaise door de school maakte het feest compleet. In de klassen werden alle meegebrachte cadeaus en prachtige surprises uitgepakt. Het was een superfeest! Foto: Ricardo Marcker Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Allereerst ben ik blij te consta teren dat de advertentie van de WD Heiloo gelezen wordt. Omdat mevrouw de Groot enige denk fouten maakt, wil ik toch graag kort reageren op haar ingezonden brief van vorige week. Feit 1: Na de verkiezingen van maart 2010 was H'2000 de grootste partij in degemeenteraad. Na langdurige onderhandelingen (slechts één gemeente in Nederland deed er langer over) bleek dat men niet in staat was een wethouder voor te dragen het nieuw te vormen college van B&W. Wel plaatste men zijn handtekeningonder het collegeakkoord; dat heet dus in goed Nederlands 'gedogen'. Feit 2: het huidige college heeft de OZB met meer dan 15% verhoogd. De WD heeft tegengestemd. Wij zijn altijd tegen een verhoging geweest, die meer dan de inflatiecorrectie bedraagt. Waar het idee vandaan komt dat wij dus 15% acceptabel vinden, is mij een raadsel. Als u meer voorbeelden wenst van wat dit college doet, raad ik iedereen aan de uitvoerige verslagen in de Uitkijkpost over de vergaderingen van de gemeenteraad te lezen. René van Splunteren, Fractievoorzitter WD Heiloo HEILOO - Kom 17 december om 10.30 uur naar Bibliotheek Heiloo voor de workshop 'Grappige kerstkaarten maken'. Teken, kleur, plak en knip je eigen per soonlijke kerstkaart, daarna kim je de kerstkaart opsturen in een envelop naar je liefste opa of je aardigste tante. Of je laatje kerst kaart inseannen en stuurt hem via de mail naar al je vrienden (wel je emailadressen meenemen). De Workshop duurt tot ongeveer 12.00 uur en is speciaal bestemd voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De deelnamekosten bedragen 3,- (niet leden: 4,-). Opgave bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo, tel. 072- 5330670 of via www.bibliotheek- heiloo.nl. Wordt nu gratis lid zonder inschrijfgeld en betaal 3,- voor deze workshop! STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De kerstluneh van de Gezelschapsbank is op woens dag 21 december om 12.00 uur bij De Palatijn in Alkmaar. Driegangenmenu (warm) en twee drankjes. Kosten 17,50. Aanmelden via tel. 072-5331297. Iedereen die in is voor een heerlijke en gezellige lunch is welkom! Geef u tijdig op voor de cyclus cultuurgeschiedenis over de Renaissance met Jan van der Giessen. De eerste sessie is op dins dag 17 januari om 14.00 uur. Dit fas cinerende onderwerp wordt mul timediaal verkend. Kosten: 64,50 (seivicepas 61,28) voor zeven lessen van twee uur plus syllabus. Woensdag 11 januari start de korte cursus beeldhouwen. De cursus is van 09.30 tot 11.30 uur. U hoeft niets mee te nemen, docente Trudie Buis zorgt voor alle mate rialen. Kosten: 52,- (seivicepas 49,40) voor zes lessen, exclusief steen 2,- per kilo). De workshop 'Rokje van leer maken met de naaimachine' start op dinsdag 17 januari om 09.30 uur. Kosten 60,- voor vijf lessen van twee uur, plus leer en fournituren 35,- a 40,-. Opgeven via tel. 072- 5331297 Kom zondag 11 december tussen 13.30 tot 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere mensen die het, net als u, leuk vinden samen iets te doen. Bijvoorbeeld keezen, klaver jassen, bridgen, rummikub, scrab ble, sjoelen, schaken, biljarten. Ook kunt u gratis gebruik maken van het internet. Maar gewoon gezellig een kop koffie drinken of de krant lezen mag ook. Komt u alleen? Geen pro bleem, gastdames en- heren heten u welkom. Entree 2,- (seivicepas 1,-). Voor vervoer per buurtbus bel tijdig tel. 072-5331297. Zie ook www.welzijnheiloo.nl. Op dinsdag 13 december om 13.30 uur is een bijenkomst van de Lotgenoteneontaetgroep Partnerverlies. Het thema is 'Alle Sterren van de hemel', een thera peutisch bordspel. Komt u beslist als u het moeilijk heeft met het verwerken van het verlies van uw partner en uw gevoelens wilt delen met anderen in dezelfde situatie. Entree inclusief consumptie 5,-. Meer informatie; Johanna Eijmael, tel. 072-5331297 of e-mail welzijns- coach@welzijnheiloo.nl Zondag 11 december houdt Stichting Welzijn Heiloo een thee proeverij. Liesbeth Zonneveld ver telt over de geschiedenis van thee en zij laat u verschillende soorten thee ruiken en proeven. Dit alles onder het genot van een hapje. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 7,50, reserveren (ook de haal- en brengserviee) via tel. 072-5331297 of via e-mail zondag. welzijnheiloo@gmail.com. Maandag 9 januari om 10.45 uur start Lea Dam met deze bewe- gingsgroep voor iedereen. Voor als fitness/gymen in de zaal niet meer goed kan. Locatie Trefpunt, kosten 75,- (seivicepas 71,25) voor vijf tien lessen van een uur. Aanmelden viatel. 072-5331297. Op maandag 9 januari start deze workshop. Transferverf vergt een indirect proces, via papier afdruk ken op stof. De workshop is op 9, 16, 23 en 30 januari, van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten 25,- (servicepas 23,75) plus materiaalkosten 7,50. Aanmelden via tel. 072-5331297. Vrijdag 13 januari om 10.00 uur start de advieseursus van gewiehts- eonsulente Claudia Spit over afval len op een gezonde en verant woorde manier. Voedingsadvies en variatie-eetlijsten. Inschrijven via tel. 072-5331297. Kosten 28,75 (servicepas 27,32) voor vier les sen van anderhalf uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7