Open huizen momenteel het meest betaalbaar Kerstmarkt bij van der Steen Heiloo Nivon Heiloo exposeert keramiek en mandala's H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING OUD PAPIER KERK DIENSTEN Bibliotheek Heiloo dagje gesloten DIERENBESCHERMING INGEZONDEN BRIEF Groene gemeente? UITKIJKPOST 7 DECEMBER 2011 HEILOO - „We hebben er helemaal niet bij stilgestaan dat er zoveel tijd gepaard gaat met het kopen van een huis!" vertelt een huizenkoper. „We zijn al een tijdje aan het kijken en willen graag van de lage overdrachtsbelasting profiteren. Wij dachten dat we nog een half jaar hadden om te beslissen. Maar dat is niet zo! Daarom hopen we tijdens de Open Huizen Route ons nieuwe huis te vinden. We hebben onze route al samengesteld." Nog 200 dagen is het thema van de komende landelijke ERA Open Huizen Route. De populaire kijkdag wordt op zaterdag 10 december aanstaande gehouden. De ERA-makelaars houden op zaterdag 10 december weer een landelijke Open Huizen Route. „Al sinds 2000 doen wij dit op landelijke schaal. Tussen 11.00 en 15.00 uur kimnen mensen zonder afspraak binnen kijken bij de tal loze huizen die meedoen aan de actie. Op era.nl kimnen mensen him eigen route samenstellen, deze downloaden op him TomTom en de huizen gaan bekijken. Je krijgt nu eenmaal de beste indruk als je zelf middenin de ruimte staat. Bovendien krijg je zo een beter beeld van de omgeving, de lichtval, het geluidsniveau in de buurt en de bereikbaarheid. Het is de bedoeling dat u als bezoeker kort rondkijkt. Meestal weet u binnen een paar minuten wel of het huis iets voor u is of niet. Vindt u het huis van uw dromen? Neem dan contact op met de ERA-makelaar voor een uitgebreide bezichtiging. U vindt Hopman ERA Makelaars aan Kennemerstraatweg 330, tel. 072-5334095. HEILOO - In de showroom van Van der Steen Heiloo aan de Oude Werf 4 wordt van woensdag 14 tot en met zaterdag 17 december een gezellige Kerstmarkt gehouden. Bezoekers zijn welkom van 16.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Er zijn tal van leuke activiteiten en pre sentaties te beleven, verzorgd door ruim tien verschillende en enthousiaste ondernemers uit Heiloo en omgeving. De toegang is gratis! Op de kerst markt valt van alles te beleven. Wijnhandel Wijndijck presenteert mooie wijnen, Mocca d'Or laat u kennis maken met diverse koffiespeeialiteiten. Isabeau Bodyfashion en Bergen Cosmetics demonstreren hun beautytips. 't Sieraadje uit Egmond aan Zee en Bergen toont een collectie aparte sieraden en Woodshape imponeert met designmeubels van hout. Op sportief gebied geven Kroone Liefting en Dorssports acte de présenee. CiroPaek pakt fees telijk uit en de mooie kerststukken van Florapro pakken je juist weer in. Autobedrijf Van der Steen showt een aantal flonkerende automodellen. Bij aanschaf van een auto tijdens de Kerstmarkt mag men een iPad of een set winterhanden, compleet met velgen uitkiezen. Kortom: een gezellige, voor iedereen toegankelijke kerstshow, met voor elk wat wils! Dames opgelet! Want donderdag 15 december is het Ladies Night! Met volop entertainment, zoals demonstraties in visagie, make-up en huidverzorging, trendy bodyfa shion en dames fietskleding en -accessoires. Kom in actie met Zurnba dan sen en Spinning. Voor dames met een tikkeltje lef: doe mee aan de wedstrijd autobanden verwisselen, waarmee leuke prijzen zijn te winnen! En wordt wegwijs onder de motorkap en leer bijvoorbeeld hoe de vloeistof te contro leren. HEILOO - De cursisten kera miek van het Nivon hebben weer een mooie verscheidenheid aan werkstukken aangeleverd. Een apart Zaans Hotel, een toren, mooie gevormde handen, torso's en vrouwenfiguren staan te pronken in de twee vitrines in de algemene expositieruimte. Docente Marjorie van der Grijn en haar cursisten hebben tevens hun best gedaan de wanden te versieren met prachtige Mandalawerkstukken. Kom eens een kijkje nemen in Bibliotheek Heiloo en laat u inspireren door de expositie. Hier kunt u ook informa tie inwinnen over de velschillende cursussen die het Nivon heeft. Bij voldoende opgaven wil het Nivon dit seizoen nog een basiscursus keramiek houden. Voor meer inlichtingen kunt u contact opnemen met Reina Mulder, tel. 072-5333127 en/of Ria van der Laan, tel. 072-5333217, of mail naar info@nivonheiloo.nl. Kijk ook eens op www.nivonheiloo.nl welke mogelijkheden het Nivon in Heiloo nog meer biedt. Zaans hotel in keramiek-uitvoering. Aangeleverde foto Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. HEILOO - Op 13 december neemt Bibliotheek Heiloo een nieuw zelfservieesysteem in gebruik. Daarom is op die dag de biblio theek een dagje gesloten. Het inleveren van geleende materia len in de hal van de bibliotheek zal weinig veranderen. Het lenen van materialen ook niet. Dat zal echter op een nieuwe plaats gebeuren: op de ronde balie. Het informatiebureau wat daar op dit moment nog gevestigd is, gaat verhuizen naar de andere balie, waar het samen met de Klantenservice één servicebu reau gaat vormen, waar iedereen terecht kan met al zijn/haar vra gen. Er zal voor de klant van de bibliotheek nog meer wijzigen. Meer informatie hierover volgt op korte termijn. Alle materialen moeten opnieuw geprogram meerd worden en dit vergt heel veel werk. De materialen die al reeds opnieuw zijn geprogram meerd, kimnen tot 13 december niet meer op de 'oude' zelfserviee- apparatuur worden geleend. De medewerkers van de bibliotheek zullen deze handmatig aan de klant uitlenen. Het grootste deel van de collectie wordt op zater dag 10, zondag 11 en maandag 12 december opnieuw geprogram meerd. Het gevolg hiervan is dat Bibliotheek Heiloo op zaterdag 10 december gesloten is voor bezoe kers. Uiteraard kimnen op die dag wel de geleende boeken worden ingeleverd in de buitenbrievenbus van de bibliotheek. Bibliotheek Heiloo excuseert zich voor de tijdelijke overlast, die de over gang op het nieuwe zelfservieesy steem met zich mee zal brengen. Uiteraard wordt getracht deze tot een minimum te beperken. Protestantse Gemeente Heiloo Ter Coulsterkerk Holleweg Zondag 10.00 uur: ds F.J. van der Wind, dienst van schrift en tafel. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds. J. Bouma uit Bilthoven. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering m.m.v. de Zanggroep, voor ganger pastor Theodora. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistievie ring met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering het Herenkoor o.l.v. parochianen. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag: Maria onbevlekt ontvan gen, 11.30 uur: rozenkrans, 12.00 uur: eucharistie viering, celbrant Pr. G.H.M. Wijers, zang Joke Oud. Vrijdag 09.00 uur: eucharistieviering. Zaterdag: eucharistieviering van 12.00 uur vervalt. Zondag 09.00 uur: gelezen eucharistie viering, 10.30 uur: eucharistieviering, celebrant Pr. G.H.M. Wijers, koor Ubi Caritas, 1-5.00 uur: lof. Maandag 12.00 uur: eucharistieviering. Dinsdag 12.00 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.00 uur: eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorgan ger pastor H. Hudepohl. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met Herenkoor, voorganger pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at -5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5325720. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 51-50071, e-mail: info@dierenbe- schermingnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 34349-5 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. -5090234, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 18-5, Alkmaar, tel. -5114861, fax -5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00- 17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Zwarte kater, 1 jr., Runxputteweg/ Kapellaan Heiloo. Kleine grijscyperse poes, 2 jr., Banjer, Schuine Hondsbosschelaan Heiloo. Gevonden Geen. Informatie vermiste en gevonden- dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria. Dinsdag 09.30 uur: viering. Woensdag 14.00 uur: commu nieviering Charitas. Maria Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: communieviering met St. Caecilia. H. Adelbert Egmond Binnen Zaterdag 19.1-5 uur: eucharistieviering. Woensdag 09.30 uur: viering. H.Agnes Egmond aan Zee Zaterdag 19.00 uur: avondgebed Taizé. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering vlotte mis. Woensdag 09.00 uur: eucha ristieviering. Protestantse gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: derde Advent, ds. L. v.d. Broeke, Egmond aan Zee. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7-510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 12, info: 072-5123864 Zondag 10.00 uur: derde Advent kinder kring, ds. C.H. Comelissen, Alkmaar. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: communieviering met dameskoor, voorganger mevr. Y. van Stiphout. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. G.J. van Aller. Monastiek centrum Zeeveld Dagelijks 08.30, 12.30 en 20.30 uur: gebedsdienst; 09.00: stiltemeditatie. Monastiek centrum Zeeveld/ Stichting Jan XVII, Noorderstraat 2, 1901 MT Castricum, www.janl7.nl. Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voortzetten via de Uitkijkpost. Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. De redactie behoudt zich immer het recht voor om brieven in te kor ten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Heiloo zou een groene gemeente zijn met veel groen, echter de gemeente is bezig het groen uit Heiloo te weren, het zij te verban nen. Dikke bomen zijn in Heiloo bijna niet meer te vinden, wat in andere gemeentes wel een mooi punt is. Als je door Castricum fietst zie je nog echt oude bomen staan. Een voorbeeld van een straat in Heiloo waar bomen wor den verbannen: de Spillaan. In twee jaar tijd zijn meer dan twintig bomen ziek of gezond gekapt en er is niets voor in de plaats gekomen. Zo kan ik nog een aantal straten opnoemen waar bomen verdwij nen en er niets voor in de plaats komt. In het heilooërbos werden 500 bomen gekapt en er kwamen 350 terug. Bomen zijn de longen van de aarde, waarom dit beleid? Bezuinigen heeft Heiloo hoog in het vaandel. Bomen kappen en niets terug zetten, dan hoefje ze ook niet meer te verzorgen, heet dat bezuinigen? Ik ben bang dat als dit zo doorgaat, Heiloo geen groene gemeente maar een beton nen gemeente wordt. Ik denk dat het voor de gemeente belangrijk is geld in te zamelen en heel veel huizen te bouwen. Misschien is dit negatief, maar af en toe krijg je een vlaag van negativiteit over je heen als je de gemeente bezig ziet. Misschien kan deze brief de gemeente wakker maken, zodat de kap van bomen wordt stopgezet, uitgezonderd de zieke, en er tevens weer bomen worden geplant. P.G.M. van Hove

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 9