Kerstconcert met Notebook en Recreation Kindervoorstelling 'Het bezemstelenbos' Noord Hollands Wintercircus in Heiloo Ontroerende tragikomedie LeefTijd <V7oo Ard Schenk, de biografie DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Ard Schenk, de biografie New Year's Eve he M00Ra kif Romantische komedie van de makere van Valentine's Day over de liefdesverwikkelingen van een grote groep New Yorkers op oudejaars dag. New Year's Eve speelt zich af in New York en gaat over liefde, hoop, vergiffenis, tweede kansen en een nieuw begin. Teiwijl iedereen zich opmaakt voor de meest fees telijke avond van het jaar in deze bruisende stad, komen de verhalen samen van geliefden en singles die met elkaar zijn verbonden. In New Year's Eve schitteren de volgende acteurs; Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Abigail Breslin, Robert De Niro, Josh Duhamel, Zac Efron, Hector Elizondo, Katherine Heigl, Ashton Kutcher, Lea Michele, Sarah Jessica Parker, Michelle Pfeiffer, Ryan Seacrest, Hilaiy Swank en Sofia Vergara. De voorstelling van 18.30 uur draait zonder pauze! Ard Schenk, de biografie, gaat over de opkomst, de bijna onder gang en de glorie van 's lands grootste schaatser en zijn leven er na. Schenk was een vrolijke, onbe kommerde jongen uit de Anna Paulownapolder, van wie in de strenge winter van 1963 duidelijk werd dat hij aardig kon schaatsen. Ard was een rauw en imiek talent dat binnen drie jaar Europees kam pioen was. Hij was opeens een topsporter, maar werd nooit een asceet die alles opofferde voor de sport. Achter de stugge Noord- Hollander school een sfeergevoelig en emotioneel mens. Ard Schenk geschreven door Bert Wagendoip, Frans Oosteiwijk en Wybren de Boer, is een sensationeel en prach tig schaatsboek waarin de sport held in ruste zich eindelijk leert kennen. De biografie gaat ook over de geschiedenis van Nederland met zijn bedompte topsportklimaat van de jaren zestig en zeventig. Ard Schenk is een regelrechte sensatie, nog steeds. door Bert Wagendorp e.a. Van 59,00 nu voor 15,00 HEILOO - Op zaterdag 17 december geeft Eensgezindheid in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 een aantrekke lijk en sfeervol Kerstconcert dat vanwege het aantrekkelijke repertoire geschikt is voor de hele familie. Onder leiding van Ikina van de Aar verzorgt zowel het groot- als het leerlingenorkest tezamen met de koren Notebook uit Heiloo en Recreation uit Beverwijk een avondvullend kerstrepetroi- re. Naast de geestelijke en tradi tionele kerstsongs zullen er deze avond ook swingende en popu laire kerstliederen zoals 'Sleigh Ride' en 'It's beginning to look like Christmas'gespeeld en gezongen worden. Het publiek zal ook kennis maken met minder bekende kerst liederen die geschreven zijn in de huidige tijd. De koren Notebook en Recreation zullen onder leiding van Maike Kramer en Eibert de Vries een ook eigen programma verzorgen met diverse (meerstem mige) Nederlandse en Engelstalige kerstliederen. Kaarten kosten 7,50 en kinde ren jonger dan twaalf jaar krijgen gratis toegang. Kaarten zijn op 17 december vanaf 19.00 uur te verkrij gen aan de ingang van de zaal. Als u zeker wilt zijn van een zitplaats wordt aanbevolen te reserveren, via tel. 072-5334851 of reserveringen® mv-eensgezindheid.nl. Informatie over de verenigingen is te vinden via www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - Het jaarlijks winter circus in Heiloo is inmiddels een vast element tijdens de kerstva kantie. Van zaterdag 24 decem ber 2011 tot en met zondag 1 januari 2012 worden in het ver warmde tentencomplex aan de Omloop in Heiloo maar liefst achttien shows gepresenteerd. Circusproducent Alex Sijm ser veert in zijn piste ook dit jaar een 'maaltijd' van spanning, humor, magie en muziek, overgoten met een saus van vaart en aanraakbaar- heid. Maar liefst twaalf velschil lende internationale acts staan er dit jaar op het programma. Zo is er een dame uit Tsjechië die rond zweeft aan haar haren. En is er een man die balanceert met een stang van zes meter op zijn hoofd, met bovenop deze stang, weer een dame die acrobatische toeren uithaalt. Een Oosters sfeertableau met fakirs en figuranten vormt de introductie naar een bijzonder gewaagd trape zenummer uit India. De Italiaanse clowns Di Lello zijn na enkele jaren van afwezigheid terug met vernieuwde muzikale entrees. Het Noord-Hollands Wintercircus heeft de reputatie altijd bijzondere dieren- acts te presenteren. In Nooiwegen heeft circusproducent Alex Sijm een unieke act gevonden met honden en katten die samenwerken. Een flit send diabolonummer en een verras sende illusieshow maken het geheel compleet. Het was allemaal nog niet eerder te zien in Heiloo! Wie vóór vrijdag 23 december kaarten reserveert via www.noord- hollandswintercircus.nl betaalt voor alle kaarten de kinderprijs: 15,- voor de rang tribune en 22,50 voor loge (ongeacht de leeftijd - 0 en 1 jaar gratis). De circuskassa in Heiloo en de reserveerlijn, tel. 06-10652504 zijn vanaf vrijdag 23 december dagelijks geopend van 10.00 uur tot en met 16.00 uur. Julia Henneman en Thomas Terstal spelen moeder en zoon in de tragikomedie LeefTijd. Aangeleverde foto HEILOO - Een ontroerende tra gikomedie over leven, liefde en loslaten geschreven door Haye van der Heyden. LeefTijd gaat over de confrontatie tus sen een zoon en zijn terminaal zieke moeder. De onzekerheid over hoeveel 'tijd van leven' ze samen nog hebben, heeft een snelkookpaneffect op een scala van emoties. Grote, klassieke thema's passe ren de revue, zoals leven en dood, liefde en loslaten. Moeder en zoon laten elkaar alle hoeken van de kamer zien, maar raken ook de emoties van het publiek, dankzij snedige dialogen, pakkende one liners en aangrijpende en zelfs hilarische muzikale intermezzo's. Uiteindelijk gaat LeefTijd over liefde. Dit toneelstuk toont twee mensen die zielsveel van elkaar houden en dichter bij elkaar komen te staan in het aangezicht van hun onherroepelijke afscheid. LeefTijd, oorspronkelijk geschreven voor en gespeeld door Josine van Dalsum en haar zoon Aram van de Rest, was tot tweemaal bijna uitver kocht in Heiloo, maar kon toen door ziekte van Josine niet wor den gespeeld. Nu wordt het stuk gespeeld door Julia Henneman en Thomas Terstal. Deze toneelvoorstelling komt in theater De Beun op donderdag 22 december, aanvang 20.15 uur. Kaarten kosten 16,- en kunnen worden besteld en betaald via de website www.vriendenvandebeun. nl en aan de kassa van het thea ter (Willibrordusweg 2). De kassa is open van woensdag tot en met vrijdag tussen 13.30 en 17.00 uur en vanaf een uur voor de aanvang van voorstellingen. Het telefoon nummer van theater De Beun is tel. 072-5333156. Op www.kotheater- producties.nl en www.vriendenvan- debeun.nl staat meer informatie. HEILOO - 'We staan op een berg spullen die mensen weg hebben gegooid en beginnen te graven. We vinden een bezem steel, die lijkt op een boom. De stoel begint te vliegen. Het oude laken wordt een meer. Er ver schijnt een bos waar een zeven- benig paard doorheen galop peert, waar een robot zonder hoofd ronddwaalt, en een man met een metersdikke kont. Overal dreigt gevaar, maar wij weten wel wat je moet doen als er serieus gevaar dreigt. Met een beet je moed en fantasie slaan wij ons gemakkelijk door dat bos heen.' Met 'Het bezemstelenbos 5+' van theatergroep Max laat regisseur Jef Van Gestel, die eerder de vijfplus hit 'Belle' maakte, zien dat je geen duur speelgoed nodig hebt om je te amuseren. Een kartonnen doos, een emmer, een lepel, een plastic bekertje en een stuk krant zijn het beste speelgoed. Ontdek hoe je van niets een hele wereld kunt bouwen waarin je je kimt verliezen. Over Van Gestels vorige kindervoorstel ling schreef dagblad Het Parool: ,,Hij slaagde erin het beroemde sprookje van Belle en het Beest om te toveren tot een theatrale gebeur tenis die spannend én grappig is. Een vindingrijke regisseur, deze Jef Van Gestel." De Belgische kwali teitskrant De Standaard noemde die voorstelling 'een pareltje'. De nieuwe voorstelling 'Het bezemstelenbos' voor kinderen vanaf vijf jaar - en leuk tot onge veer acht jaar - komt in theater De Beun op zaterdagmiddag 17 december en begint dan om 14.30 uur. Kaarten kosten 8,- en kunnen worden besteld en betaald via de website www.vriendenvandebeun. nl en aan de kassa van het theater (Willibrordusweg 2). De kassa is open van woensdag tot en met vrij dag tussen 13.30 en 17.00 uur en vanaf een uur voor de aanvang van voorstellingen. Het telefoonnum mer van theater De Beun is tel. 072- 5333156. Op www.stipproducties.nl, www. tgmax.nl/ en www.vriendenvande- beim.nl staat meer informatie (ook filmpjes!). Een pannendeksel, een vergiet en een ontstopper vormen het beste speelgoed. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 11