Actief ouder worden: Ga vrijwilligerswerk doen! JSk Accent op cultuur en kunst VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAATSCHAPPELIJKE STAGEPLAATSEN 19 Vrijwilligers Informatie Punt U vindt ons in de bibliotheek Westerweg 250 telefoon 072-5320281 JING Wj Europees jaar van het vrijwilligerswerk 2011 HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Beeldhouwen voor beginners Rokje van leer met de naaimachine Leuke middagjes uit Aangepast fitness voor iedereen UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2011 Op voorstel van de Europese Commissie is 2012 uitgeroepen tot 'European Year for Active Ageing', het Europees Jaar voor Actief Ouder Worden. Dit initiatief streeft er naar men sen een actieve rol te bieden in de samenleving en te bevorderen dat ze gezond oud worden. Ouderen hebben kennis en levenservaring opgedaan tijdens hun werkzame leven, nog afgezien van de talenten die ze hebben meegekregen. Zo lang mogelijkje kennis, kimde en levens ervaring inzetten is de beste manier om gezond en vitaal ouder te wor den. En de samenleving vaart er wel bij wanneer senioren hun talenten blijven inzetten. Het VIP zal in 2012 extra inzetten op het zogenoemde "zilveren potentieel" in Heiloo. Cursusprogramma voor vrijwilligers Het afgelopen najaar werd er voor het eerst een cursusprogramma voor vrijwilligersorganisaties in Heiloo georganiseerd. De deelne mers van de cursussen 'Weiven en Behouden van Vrijwilligere' en 'Effectief vergaderen en onderhan delen' waren zeer positief over de gevolgde training. Er staan drie cursussen geprogram meerd voor het komende voorjaar, namelijk 1. Bestuurevaardigheden voor vrij willigere, over effectief besturen van vrijwilligersorganisaties en ver enigingen; 2. Sociale Veiligheid in het Vrijwilligerswerk, over preven tie van ongewenst gedrag/seksueel misbruik; 3. Fondsenwerving. Voor meer informatie over de cursussen kunt u terecht op de website www. wijwilligersheiloo.nl onder de knop Scholing en training. In het geval van resterende wagen neemt u con tact op met het VIP. Gewijzigde openingstijden In de kerstvakantie van 24 decem ber tot en met 8 januari is het VIP geopend op dinsdag-, donderdag- en vrij dagochtend. De volledige tekst van de vaca tures is te zien op de website www.vrijwilligersheiloo.nl. Het VIP wil het team graag aan- willen met een communicatieve vrijwilliger die zich wil inzet ten voor het wijwilligerewerk in Heiloo in het algemeen en iemand die dat in het bijzonder voor jongeren en hun maat schappelijke stage wil doen. Hou je van tuinieren? Bij de groep mannen die de begraafplaats van de Willibrordusparochie zo keurig verzorgt, ben je welkom. Wie vindt het leuk om zich nuttig te maken in een schoolbiblio theek? Wie zet zich in voor de kwaliteit van leven van cliënten in een cli ëntenraad? Altijd al in een kledingzaak willen werken? Dorcas zoekt iemand die de kleding wil beprij- zen en ophangen. Veilig Verkeer in Heiloo zoekt een aantal vrijwilligere voor diverse projecten: alcoholcon trole, verkeereles, scootmobiel- cureus, etc. Openingstijden: dinsdag en wijdag 10.00 - 17.00 en woensdag 14.00 - 17.00 of op afspraak, e-mail: wijwilligere@welzijnheiloo.nl. m Vrijwilligers maken het verschil Op de website staan hele leuke maatschappelijke stages bij diver se organisaties in Heiloo. Kijk op de website www.vrij- willigersheiloo.nl onder "maat schappelijke stage -> leerlin gen^ ik zoek een stageplaats in Heiloo". Het schooljaar is nog maar net begonnen, maar wat let je om alvast een leuke stageplek voor je maatschappelijke stage te zoe ken! Woon je in Heiloo, dan is het superhandig als je je stage in Heiloo kimt doen. De stagemakelaar is aanwezig op vrijdag 10.00 tot 15.00 uur, of op afspraak, e-mail: stagemakelaar® welzijnheiloo.nl. t Woensdag 11 januari start deze korte cursus. De docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Kosten 52.- (servicepas 49,40) voor zes lessen plus steen 2.- per kilo. Voor liefhebsters van creatief naaiwerk start er op dinsdag 17 januari een leuke workshop. De deelneemsters aan deze workshop gaan in 5 lessen een rokje van leer maken U leert hoe u het leer moet verwerken en welke technieken en fourni turen er aan te pas komen. Er wordt gewerkt met een gewone naaimachine. De deelneemsters moeten voordat de workshop aanvangt zorg dragen voor een goed passend patroon. Voor overleg over het rokmodel en patroon kimnen zij contact opne men met de docente, Henriette van Wijk-Valk, Wat betreft het leer zijn er twee opties. De docente kan het benodigde leer leveren, of de cur sist kan het zelf uitzoeken uit de collectie van "Echt Leer" in Noord- Scharwoude. (neem in het laatste geval het patroon mee om in te schatten of het stuk leer de juiste afmeting heeft. Let daarbij ook op beschadigingen in het leer, zoals vliegenbeetjes en krassen. En kijk goed naar de soepelheid). De work shop is op dinsdagmorgen 17 janu ari van half tien tot half twaalf en de daaropvolgende vier dinsdagen. De locatie is Heerenweg 141, de kosten zijn 60.- plus 35 a 40 voor leer en fournituren, aanmelden via tel. 072- 5331297. De excursies die de Stichting Welzijn Heiloo regelmatig organiseert zijn heel populair. Meestal is de luxe touringcar tot de laatste plaats bezet. Onlangs ging de reis naar Dirkshorn, de Koffiebranderij Kaan. En tot twee keer toe reed er een volle bus naar het distributiecentrum van de Vomar in Alkmaar. De trip van 9 december naar de Christmas Winterfair in de Broekerveiling is vlot volgeboekt. Wat betreft het komende voorjaar staat bijvoorbeeld een trip naar Molenmuseum en Zaanse Schans op het programma, dat is op zon dag 11 maart. Voor de mensen op de wachtlijst is het goed nieuws dat er op woensdag 22 februari weer een excursie komt naar het distri butiecentrum van de Vomar. De touringcar vertrekt om 15.30 uur, de prijs is 11,-, reserveren voor deze en alle andere excursies via tel. 072- 5331297. De deelnemers zijn iedere keer enthousiast over alles wat ze bij het distributiecentrum achter de schermen te zien en te horen krij gen. Vooral de rondleiding door de bakkerij van de Vomar vindt ieder een heel interessant. Vlak na de jaarwisseling start in het Trefpunt een nieuwe cyclus cursussen en workshops. Het programma is heel gevari eerd. Vorig jaar is een enquête gehouden. Onze cursisten gaven gemiddeld het schoolcijfer 8,4. Velen plaatsten daarbij nog een uitermate lovende aantekening over deskundigheid en presenta tie van de cursusleiding. Een en ander geeft de Stichting Welzijn Heiloo natuurlijk extra moti vatie om het ingeslagen pad te vervolgen en te speuren naar verdieping en aanvulling. Het cursusaanbod laat zich inde len in de categorieën Bewegen en Gezondheid, Computer, Creatief, Educatief. Onze brochure Cursussen en Activiteiten bevat een beschrij ving van elke cursus en workshop, inclusief data, tijdstip, naam docent en het kostenplaatje. In de sector Educatief vragen twee nieuwe cur sussen de aandacht. Op het terrein van dominante cultuurstromingen is nu de Renaissance het boeiende onderwerp. En bij de kunstgeschie denis staat de focus op de Vlaamse Meestere. Renaissance Dinsdag 17 januari om 14.00 uur belangrijkste regio's als invalshoek. Prijs inclusief syllabus 64,50 (ser vicepas 61,28). Vlaamse schilderkunst De week daarop, dinsdag 24 janu ari om 10.00 uur start de leergang kimstgeschiedenis over de Vlaamse schilderkunst vanaf de vijftiende tot de achttiende eeuw. In deze periode winnen de steden aan macht en zijn kooplieden de nieuwe rijken. In het begin van de cursus, die wordt ver zorgd door Anja Kalis, staan centraal de schilderijen van markttaferelen en stillevens met hoog opgetast voedsel; het type schilderij dat staat voor de gastvrijheid van de Vlaming. De hoofdmoot wordt gevormd door historie- en portretschilders als Rubens, Van Dijck en Jordaens. De cursus bestaat uit 6 lessen van twee uur. Aansluitend bezoeken de deelnemers en groupe de tentoon stelling over dit onderwerp in de Hermitage te Amsterdam. De kos ten zijn 55,25 (servicepas 52,49) exclusief excursie. De inschrijving op deze beide cursussen staat open, tel. 072- 5331297. Hetzelfde geldt voor alle overige cursussen en workshops. Vraag aan onze balie naar de bro chure Cursussen en Activiteiten begint Jan van der Giessen met de sessies over de renaissance. Hij heeft een mime ervaring in het ver zorgen van lezingen en cursussen over cultuur- en ideeëngeschiede nis. Op dat terrein heeft hij een academische studie gevolgd, na een langjarige carrière in de vlieg tuigtechniek. Hij is nu ook actief als beeldend kunstenaar. Jan struc tureert zijn presentaties multime diaal. Beeld en geluid vullen het gesproken woord aan, cursisten zijn altijd heel enthousiast over die aanpak welke alle zintuigen prik kelt. De Renaissance is de periode die volgde op de middeleeuwen. De klassieke tradities werden toen her ontdekt, wat leidde tot een onstuit bare culturele opleving in Europa. In de cursus van 7 maal twee uur worden de verschillende aspecten van de Renaissance belicht, met de Op maandag 9 januari start Lea Dam met deze bewegingsgroep voor iedereen. We doen loop oefeningen, maar ook stoel- en balansoefeningen. Zo maken we de spieren sterker en de coördinatie beter. Als afsluiting doen we elke maandag een spel. Veel wordt gedaan op gezellige muziek. U kunt deelnemen tot op hoge leef tijd. Toestellen komen er niet aan te pas. Als het fitness of gymmen in de zaal te moeilijk is geworden is deze bewegingsgroep echt iets voor u. Begin dus het nieuwe jaar met aan gepast fitness. Locatie Trefpunt, op maandagen van 10.45 tot 11.45 uur, kosten: 75,- (servicepas 71,25) voor 15 lessen. Aanmelden via tel. 072-5331297. Peter Paul Rubens (1577-1640) en atelier, Venus en Adonis, ca. 1614, olieverf op paneel, 83 x 90,5 cm© State Hermitage Museum, St. Petersburg

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 19