Starters en doorstarters gezocht voor CPO woningen Ribattuta Ensemble opent Kerst in de Kapel Pastoor Horstman 60 jaar priester Sfeervol Kerstconcert in Corneliuskerk Waanzinnige acties bij Vuurwerkmegamarkt NIEUWS UIT DE REGIO mwerkmgy"nB1^,nl regio 27 Vier de feestdagen in Theater De Vest Stiltewandeling 14 DECEMBER 2011 De Slotkapel van Egmond aan den Hoef. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Particulieren die met elkaar hun eigen woningcomplex kunnen vorm geven en realiseren? Dat kan in Akersloot. Op 19 en 20 decem ber zijn hierover informatiebij eenkomsten. Deze informatiebijeenkomsten staan in het teken van de mogelijk heden van een project in Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). CPO houdt eigenlijk in dat toekomstige particuliere huiseige naren zelf opdrachtgever zijn van een bouwproject. Hierdoor heb ben zij optimale invloed op onder andere vorm en de materialen van het gebouw en de indeling van EGMOND - Een bijzondere viering wordt op zaterdag 17 december gehouden in de Oud- katholieke kerk St. Agnes, Voorstraat 112, Egmond aan Zee, om 10.30 uur. Dan wordt gevierd dat de oud pastoor van de parochie en oud bisschop van het bisdom Haarlem, Teunis Horstman 60 jaar geleden tot priester gewijd werd. Teunis Johannes Horstman werd in 1927 te Utrecht geboren, doorliep het gymnasium te Amersfoort en stu deerde daar aan het Oud-katholieke seminarie. In 1951 werd hij tot priester gewijd en in 1953 volgde zijn aanstelling tot pastoor van de parochies Gouda, Oudewater en Schoonhoven. In 1961 werd hij benoemd tot pastoor van de parochie van de heilige Agnes te Egmond aan Zee, waar hij tot 1976 bleef. Van 1976 tot 1986 had hij de taak drie Utrechtse parochies te LIMMEN - Op zondagmiddag 18 december is de Corneliuskerk in Limmen het podium voor een sfeervol Kerstconcert, waaraan de koren van de Corneliuskerk en Muziekvereniging Excelsior hun medewerking verlenen. Kort na de zomervakantie beslo ten Muziekvereniging Excelsior Limmen en de Limmer kerkkoren samen een concert op te zetten. Onder leiding van dirigent en orga nist Peter Rijs zullen het Liturgisch koor en het Comeliuskoor verschil lende klassieke en populaire kerst liederen zingen, bijgestaan door sopraan Lianne Pirovano en pia niste Claudia Rijs. Het publiek kan meezingen met bekende liederen de woning. Naast deze keuzevrij heid biedt het ook aantrekkelijke financiële voordelen. In opdracht van de gemeente Castricum voert Kerssens de Ruiter architecten een onderzoek uit naar de haalbaarheid van twee woningbouwprojecten aan de Startingerweg in Akersloot. Het idee is om twee collectieve projecten te vormen. Een project voor starters, particulieren die nog niet eerder een woning hebben gekocht en een project voor door- starters, bijvoorbeeld een 50- of een 65-plusser. In beide gevallen gaat het gemiddeld om ongeveer 25 woningen. Om voor één van deze projecten in aanmerking te kunnen komen woont u momen- doen samengaan. Toen alle voor waarden daarvoor vervuld waren, vertrok hij naar Alkmaar. In 1987 kozen de vertegenwoordigers van het bisdom Haarlem hem tot bis schop, welk ambt hij tot 1994 ver vulde. Aansluitend aan de viering is er gelegenheid tot felicite ren van de jubilaris onder het genot van een kop koffie/thee in Verenigingsgebouw Egmond, Julianastraat 5, Egmond aan Zee. In de middag van 17 decem ber wordt u door de jubilaris het Adventsoratorium 'Eerste Licht' aangeboden. Het projectkoor 'Eerste Licht' (met klein orkest) van de Stichting 'Your Song Projects' zal een concert geven voor geno digden en belangstellenden. Aanvang 14.30 uur. Iedereen is uitgenodigd om 'Eerste Licht' te komen beleven op 17 december. Meer informatie op www.yoursongprojects.nl. en luisteren naar onder andere een Christmas Medley, het 'Transeamus' van Cuypers, 'I'll be home for Christmas' van Kent, 'Hodie Christus natus est' van Clérembault en 'Jesu bleibet meine Freude' van Bach. Afwisselend zal het harmonie orkest van Excelsior voor de pauze onder andere de 'Suite from Hymn of the Highlands' van Sparke spe len. Na de pauze is het podium ver groot zodat ook alle leden van het Opleidingsorkest kimnen plaatsne men; ruim zeventig muzikanten die drie delen uit Melillo's 'Stormquest' brengen. Beide orkesten staan onder leiding van dirigent Liesbeth Zonneveld. Het concert zal om 15.00 uur beginnen, de kerk is open om 14.45 uur. De toegang is gratis. teel in Castricum of heeft er ten minste tien jaar onafgebroken gewoond. De informatiebijeenkom sten vinden plaats in het gebouw van de Scouting in Akersloot aan de Verlengde Roemersdijk 4 in Akersloot; 19 december van 20.30 tot 21.30 a 22.00 uur voor starters, op 20 december van 19.30 tot 20.30 a 21.00 uur voor doorstarters. Voor omwonenden van het plan gebied is er op 19 december een inloopbijeenkomst van 19.00 tot 20.00 uur. Wie dat nog niet heeft gedaan kan zich voor één van deze bijeenkomsten aanmelden via mail adres cpostartingeiweg@kdra.nl. Vermeldt u hierbij duidelijk om welke bijeenkomst het gaat. REGIO - Nog niets te doen op tweede Kerstdag? Of op Oud- of Nieuwjaarsdag? Kom dan naar Theater De Vest. De foyer is feestelijk versierd, net als Grand Café De Studio, en het programma de moeite waard! Op tweede Kerstdag kimt u genieten van swingende, traditionele jaz- zinterpretaties van klassiekere als 'Jingle Bells', 'Let it snow' en 'Winter Wonderland'. Jazz zan geres Lils Mackintosh neemt het vocale deel voor haar rekening. Ook is er een champagne kerst- buffet mogelijk in De Studio. Op Oud- en Nieuwjaaredag komt het Wintercircus van Martin Hanson traditiegetrouw naar Alkmaar. Dat wordt weer genieten van gloednieuw, modem circusspek takel. Het theater wordt omgeto verd tot een echte piste waar je je ogen uitkijkt bij de acrobaten, illusionisten en clowns. Komt dat zien en beleef de magie van een echt Wintercircus! Bel voor meer informatie naar de kassa, tel. 072 548 99 99. Of kijk op www.thea- terdevest.nl REGIO - Op maandag 19 decem ber, is er een wandeling in stilte onder leiding van Marianne Duijn en Rob de Wit. Zo vlak voor het Kerstfeest, het feest van de geboorte, kan tijdens het wande len de liefde in ons hart opnieuw geboren worden, om het ook weer door te geven om ons heen, liefde voor vrede. En vrede op aarde. De wandeling gaat door de Noord Hollandse duinen is onge veer vijf kilometer. Verzamelen op maandag rond 09.30 uur op het parkeerterrein bij de Hoep aan de Zeeweg te Bakkum. Het vertrek is om 09.45 uur. Deelname is gratis, wel is een duinkaart verplicht. Na afloop is er gelegenheid om, voor eigen rekening, een kopje koffie of thee te drinken bij Johanna's hoof en na te praten. Voor ver der informatie, Rob de Wit, tel. 06-53740895. EGMOND - De Slotkapel van Egmond aan den Hoef brengt u tijdens het event 'Kerst in de Kapel' van vrijdag 16 tot en met zondag 18 december ruim op tijd in opperbeste kerststemming. Het wordt een weekend boor devol keretmuziek, creativiteit en heerlijk eten en drinken. De aftrap wordt vrijdagavond op sfeervolle wijze verricht door het gerenom meerde Ribattuta Ensemble. De zaterdag en zondag staan helemaal in het teken van de gratis toeganke lijke Kerstfair. In him keretprogram- ma 'Ab Oriente ad Occidentem' (van oost naar west) volgt het Ribattuta Ensemble vrijdagavond een aantal eeuwenoude kerstteksten, die over de gehele wereld steeds weer in nieuwe composities opduiken. Eén van die teksten is het beroemde 'O Magnum Mysterium', dat bekend is geworden als Gregoriaans gezang, als renaissancemotet, in de Middeleeuwen en zelfs in de twintig ste eeuw als Christmas Carol. Deze tekst vormt dan ook de rode draad van het concert in de slotkapel. Het Ribattuta Ensemble, dat het publiek meeneemt in een reis over de wereld en een reis door de tijd, staat onder leiding van dirigent Dick Duijst en wordt begeleid op orgel door David Jansen. Aansluitend bent u op zater dag 17 en zondag 18 december welkom op de Kerstfair. Op zater dag verzorgt het Noord-Hollands Blazers Ensemble tijdens de fair een gratis toegankelijk kerstconcert. Kerstconcert Ribattuta Ensemble, vrijdag 16 december, aanvang 20.00 uur. Toegang: 17,50 (inclusief kof fie, thee en warme bisschopwijn), kinderen tot en met twaalf jaar gratis. Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973, email: info@slotkapel-egmond.nl. Kerstfair: zaterdag 17 december van 11.00 tot 17.00 uur, met om 16.00 uur een gratis kerstconcert van het Noord-Hollands Blazers Ensemble. Zondag 18 december van 12.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan de Hoef. Zie ook www.slotkapel-egmond.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 25