Waanzinnige acties bij Vuurwerkmegamarkt Ten Dam Parket; een brok aan ervaring Barksdale Jazz Moment bij" JSC Vredeburg Kerstconcert in St. Adelbertabdij Kerstpakketten inleveren voor dorpsgenoten Kerstpakkettenactie PCI in Limmen REGIO 27 INGEZONDEN MEDEDELING Kerst expositie in de abdij van Egmond KORTOM Ouderenochtend Opvolger van pastor Nico Knol benoemd Vrouwengilde viert Kerstavond Rommelmarkt Sportpaleis Grote Kerstdrive in De Vriendschap UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2011 AKERSLOOT - Vuurwerkmegamarkt is gespecialiseerd in de import en export van kwaliteitsvuurwerk. Doordat er twee vestigingen zijn, in Akersloot en in Alkmaar, kan groots worden ingekocht. Dankzij unieke relaties met Chinese topfabrikanten van sier- en knalvuurwerk, kunnen zij de allerlaagste prijzen garanderen. In de showroom in Akersloot (aan het einde van de Kanaalweg) kunt u dagelijks tussen 10.00 en 17.00 het assor timent bekijken. Ook op www.vuuiwerkmagnaat.nl staat de volledige col lectie afgebeeld. U kunt daar direct uw bestelling plaatsen en uw eigen afhaaldag bepalen. Het beste, mooiste en voordeligste vuurwerk vindt u bij Vuurwerkmegamarkt! Bestellingen kunnen nu al geplaatst worden, ver koopdagen zijn 29, 30 en 31 december. Tot ziens in Akersloot (tegenover de betoncentrale) of in Alkmaar (vlakbij de mega Praxis). LIMMEN - Ten Dam Parket is ruim vijftig jaar terug ontstaan toen grond legger Karei ten Dam zijn eigen zaak startte in parketvloeren. Inmiddels zit de derde generatie Ten Dam in het bedrijf. Wat in al die jaren onveran derd is gebleven, is de passie waarmee zij hun kwalitatieve vloeren leveren. Vandaag de dag is deze passie nog steeds voelbaar bij het voltallige team van louter vakmensen. Dankzij de succesvolle, geheel eigen werkwijze kunnen zij u echt helpen een weloverwogen keuze te maken qua vloer. Een vloer die perfect past bij uw leefwijze, wensen én budget. Ook na aankoop staan ze klaar, voor onderhoud, advies of herstelwerk. Inmiddels hebben zij drie vestigingen in Noord-Holland: in Purmerend, Limmen en sinds twee jaar ook in Heerhugowaard. Ten Dam maakt deel uit van Parketgroep Nederland en zij zijn CBW erkend. Dit geeft voor klanten garantie en zekerheid op een grote aankoop als een nieuwe vloer. Daarnaast maken ze gebruik van milieuvriendelijke producten en zijn ze bewust met het milieu bezig. In alle showrooms bij Ten Dam Parket hangt een huiselijke sfeer en is voor de kin deren een gezellige speelhoek gecreëerd. Ten Dam Limmen is gevestigd aan de Rijksweg 60 en is van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur open en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijdags van 19.00 tot 21.00 uur is het koopavond bij Ten Dam. Barksdale Jazz Moment brengt een hommage aan Miles Davis met hun programma 'Moments for Miles'. Aangeleverde foto LIMMEN - Na het geweldige optreden van de Savoy Jazzband de vorige maand komt er nu iets heel anders, namelijk 'Barksdale Jazz Moment'. En wat nog niet eerder voorkwam in de geschie denis van de Jazz Session Club Vredeburg is, dat dit het tweede optreden van deze groep wordt binnen één jaar. Het zal heel anders zijn dan de vorige keer, omdat het orkest nu compleet is. 'Moments for Miles' heet him programma en dat is een hommage aan de muzikale loop baan van Miles Davis. De band speelt nummers vanaf 1949 (Birth of the Cool) tot 1964 (Four) met daar- EGMOND - Er zijn in de abdij veel kerststallen uit de hele wereld te bewonderen. Ze zijn gemaakt van verschillende materialen. De kerststal op deze foto heeft ronddraaiende figuren, heel mooi om te zien. In de kaarsenmakerij en de pottenbakkerij/ atelier is goed waar te nemen hoe alles met de hand gemaakt en beschil derd wordt. Ook de kaarsen worden op ambachtelijke wijze gemaakt, gedecoreerd en beschilderd. Het is de moeite waard om deze tentoonstelling te bekijken. De entree is vrij en er is vol doende parkeergelegenheid op het terrein. Foto: Anneiies Westerbeek EGMOND - Vrijdag 23 decem ber is er een Kerstconcert in de kloosterkerk van de St. Adelbertabdij te Egmond Binnen. Medewerking aan dit concert verlenen het koor New Voice en het fanfare-orkest van muziek vereniging Eensgezindheid. De aanvang van het concert is 19.30 uur. De kerk is open om 19.00 uur. Voor aanvang speelt het fanfare orkest sfeermuziek. Tijdens het con cert zullen een aantal kerstliederen worden uitgevoerd in samenwerking met het concertpubliek. Op het pro gramma staan sfeervolle en traditio nele kerstmelodieën. Kerstliederen uit vele delen van de wereld zul len worden uitgevoerd. De uitvoe renden zullen in een doorlopend programma afwisselend voor het voetlicht treden. Voor toegang tot het concert zijn kaarten te bestellen voor 5,- per persoon. In verband met de beperkte plaatsruimte wordt geadviseerd om de kaarten tijdig af te halen of te reserveren, want op is op. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de firma W. Apeldoorn (elektravakhan- del) te Egmond-Binnen. Telefonisch bestellen kan via tel. 072-5061324 of 06-53805162 of 072- 5065517. De kaarten worden dan gereserveerd en zijn af te halen op een afgesproken tijdstip of bij de ingang van de kloosterkerk op de dag van het concert. AKERSLOOT - Een belangrijk onderdeel van de werkzaam heden van de PCI (Parochiële Caritas Instelling) bestaat uit het aandacht schenken aan dorpsgenoten die op de één of andere manier een steuntje in de rug kunnen gebruiken. Zo is de PCI voor de komende feestdagen actief om te zorgen dat doipsgenoten die het net even min der hebben, deze dagen toch gezel lig kunnen doorbrengen. Er zijn mensen (gezinnen) die vooral in deze dagen dat steimtje in de rug hart nodig hebben. Daarom houdt de PCI wederom een kerstpakket ten inzamelactie. Op zaterdag 17 december tussen 11.00 uur en 14.00 uur kunt u onder het genot van een kopje koffie, chocomelk of glüh wein uw kerstpakket of andere gif ten inleveren. U bent hiervoor wel kom bij het gebouw van Scouting Akersloot aan de Verlengde Roemersdijk 4. De PCI haalt de pak ketten los en stelt nieuwe pakketten samen. Daarna zal zij zorgen dat de pakketten komen daar waar ze het meest nodig zijn. Parochiële Caritas Instelling Akersloot. Secretariaat: Prins Bemhardlaan 4, 1921 BB Akersloot. bij informatie over de artiest Miles Davis. De leden van het orkest heb ben hun sporen al lange jaren ver diend en het geheel is uiterst profes sioneel, zowel in de solo's als in het collectief. Barksdale Jazz Moment is een geweldig orkest, dat mede door de verscheidenheid van instrumen ten een buitengewoon verrassend optreden zal vertolken. De toegang is vrij, maar u kimt steimen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel. en/ of fax: 072-5053414, e-mail: timmer. limmen@worldonline.nl. Zondag 18 december vanaf 16.00 uur in de Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. LIMMEN - Armoede in 2011, bijna niet voor te stellen, maar het komt ook in Limmen voor. Ook dit jaar wil men proberen om deze armoede te verlichten door middel van een kerstpakket tenactie. Vorig jaar hebben veel Limmers een kerstpakket bij de pastorie bezorgd. Krijgt u dit jaar een kerstpakket en denkt u 'ik heb al meer dan genoeg?' Lever het dan af bij de pastorie. Zij zorgen ervoor dat de pakketten op de juiste plek ken terecht komen. Ook een finan ciële bijdrage is mogelijk en zeer welkom. Het bankrekeningnum mer is 3364.64.00.292 ten name van PCI Limmen. Als u in uw omgeving mensen kent, waarvoor de PCI iets zou kunnen betekenen, laat het dan weten. U kimt PCI bereiken op de vol gende telefoonnummers: Peter Bakker (voorzitter), tel. 072- 5053965, de heer Levering (secreta ris), tel. 072-5052616 of Johan Oiling (pastor), tel. 072-5051275. EGMOND - Woensdag 21 decem ber om 10.00 uur wordt alweer de laatste ouderenochtend van dit jaar gehouden. In Het Gebouw naast de protestantse kerk in Egmond aan Zee staat de koffie klaar. Omdat de winter begint op deze datum, zijn er beelden over de Hollandse winter te zien. Hierbij worden velschillende pro vincies onder de loupe genomen. Alle 55-plussers zijn welkom. EGMOND - Met ingang van 1 december is pastor Anton Overmars benoemd als opvolger van pastor Nico Knol. Pastor Overmars is 54 jaar en afkom stig uit Weesp. Hij is daar en ook in Flevoland en in Brabant onder andere als pastor werk zaam geweest. Het bestuur van de Egmondse RK parochies en de pastores van de regio zijn zeer verheugd met de komst van de nieuwe pastor voor de Egmonden. Hij is inmiddels begonnen met zijn werkzaam heden. De installatie van pastor Overmars zal in januari plaats vinden. LIMMEN - Het Katholieken Vrouwengilde nodigt haar leden uit voor de Kerstavond op 21 december. De avond begint om 18.30 uur in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 in Limmen. De avond wordt geopend door Pastor Oiling, daarna is er een broodmaaltijd. Rond 20.00 uur wordt de avond verder verzorgd door 'Hale Bopp 4', een a capella mannenkwartet uit Andijk. REGIO - Zondag 18 december van 10.00 tot 16.00 uur staat het wie- Ierstadion aan de Terborchlaan 200 weer bomvol met tweede hands spullen. Deze gigantische markt is niet alleen groot maar ook gezellig. In een ongedwongen sfeer veranderen hier vele spul letjes van eigenaar en vele verza melaars slaan hun slag. De baten van deze markt laat Stichting Rommelmarkten Egmond weer ten goede komen aan vereni gingen en instellingen in de Egmonden. Zo ontving onlangs het Hoever Katholiek Vrouwen Gilde een financiële bijdrage en zal Stichting Rommelmarkten Egmond op 28 april volgend jaar een korenfestival in het dorpshuis Hanswijk mogelijk maken. AKERSLOOT - Op zaterdag 17 december wordt in café De Vriendschap in Akersloot een kerst-klaverjasdrive gehouden. Met een geweldige prijzentafel. Natuurlijk staat het prijzenpak ket in het teken van de komende Kerst. Naast klaverjassen wordt er ook een super verloting gehou den. Een deel van de opbrengst gaat naar Stichting HKA die de belangen van kankeipatiëntjes behartigt. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven, tel. 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deel name bedragen 5,- per persoon. De aanvang van deze drive is om 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 27