W Limmen wellicht Voetbalclub van het Jaar Bastiaan Bouman wordt tweede Brons voor Birgit Stevenson bij het NK Vredeburg 2 behoudt koppositie Wit wint niet bij Heiloose schaakclub Oppositie SPORT 35 - o - UITSLAGEN KORTOM André Valkering verslaat concurrent Albert Bouma bleef aanvoerder van de ranglijst Mysterie koppeltoernooi UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2011 VOETBAL LIMMEN - R.K. Voetbalvereniging 'Limmen' doet het goed bij De Voetbalclub van het Jaar Verkiezing 2011. De vereniging staat momenteel lan delijk goed geklasseerd met een gemiddeld cijfer van 9.24. Deze verkiezing draait om de waardering van de leden en suppor tei's. Een kleine voetbalclub heeft daardoor evenveel kans als een grote voetbalclub. Bij het uitbren gen van een stem maakt men direct kans op één van de vier volledig ver zorgde reizen naar een wedstrijd in de Premier League en een iPad2. Bij het stemmen kan men cijfers geven voor sfeer, accommodatie, bestuur/ organisatie en spelopvatting van de club. Er kan op alle voetbalclubs in Nederland worden gestemd. Er wordt onderscheid gemaakt in drie categorieën: Amateurclubs, Topklassei's en Betaald Voetbal Organisaties. De voetbalclubs in Limmen dingen ook mee naar de Provincie Award. Er kan tot en met 22 december gestemd wor den op Voetbalvereniging Limmen via www.voetbalclubvanhetjaar. nl. Amateurclubs hebben minimaal honderd stemmen nodig om een Voetbalclub Award te kimnen win nen, topklassei's tweehonderd stem men en profclubs vijfhonderd stem men. Voor iedere stem keren de spon sors van deze verkiezing 0,05 uit aan een goed doel naar keuze. Iedereen die stemt kan kiezen uit de volgende drie goede doelen; de Johan Cruyff Foimdation, Stichting Spieren voor Spieren en de Dirk Kuyt Foimdation, die tevens maat schappelijke partners zijn van de Voetbalclub van het Jaar Verkiezing. Bastiaan Bouman. Aangeleverde foto Atletiek HEILOO - B-junior Bastiaan Bouman heeft zondag uitste kend gepresteerd door de 4,4 kilometer voor AB junioren van de St. George Cross in Spierdijk als tweede te eindigen. Lange tijd zag het er zelfs naar uit dat Bastiaan zou gaan winnen. Vlak voor de finish werd hij echter ingehaald. Ondanks de overvloe- Birgit Stevenson behaalde brons met haar team. Aangeleverde foto T RAMPOLINESPRINGEN REGIO - Birgit Stevenson heeft met het Cl team van tram polinevereniging Triffis uit Alkmaar zaterdag de bronzen plak behaald op het NK trampo linespringen. Het team bestaande uit Birgit Stevenson, Demi Keijzer, Maud Peperkamp en Mirthe Molenaar had zich als eerste uit de voorronden in district West geplaatst voor dit NK. In totaal veertien teams deden mee aan de strijd om het Nederlands kampioenschap in deze klasse. Het Triffis team moest als dertiende aan de bak. De verplichte oefening bracht het team naar een vierde plek in de tussenstand. De keuze oefening van het team ging helaas iets minder. Birgit sprong niet opti maal doordat zij tijdens haar oefe ning schrok van gejuich bij een andere trampoline. Mirthe, die haar verplichte oefening juist zeer net jes had gesprongen, raakte helaas al vroeg in haar keuzeoefening de blauwe rand waarmee de oefening direct ten einde kwam. Desondanks wist het team zich met de hakken over de sloot toch als vijfde te plaat sen voor de finaleronde. In de finale werden de oefenin gen keurig uitgesprongen waardoor Birgit en haar teamgenoten alsnog het brons mee naar huis konden dige regen van de afgelopen week was het parcours goed te belo pen. Buiten mededing won senior Edward Appelman de 4,4 kilometer over all met een grote voorsprong. Bij de AB meisjes werd Lenneke Beeldman prima derde. Bij C-jeugd behaalde aankomend talent Coen Ursem een prima derde plaats. Bij de dames greep Eileen Groenland met een vierde plaats net naast de prijzen. Schaken LIMMEN - Op dinsdag 6 decem ber speelde het tweede achttal van SV Vredeburg de bondswed strijd tegen Krommenie 3. Door een keurige 5-3 overwinning blijft Vredeburg 2 op de eerste plaats staan in de vierde klasse B. De overwinningen waren van Robert Termes, Hidde Ebels, Sandra Hollander en Remi Aafjes. Dirk Aafjes en Ronald van der Storm waren goed voor een half punt. Alleen Barry Blekemolen en debutant Alex Termes moesten een nederlaag slikken. Op vrijdag 9 december speelde SV Vredeburg de twaalfde ronde van de interne com petitie. Gertjan Hafkamp behaalde zijn revanche tegen Marlies Sturk: eerder dit jaar verloor hij nog op spectaculaire wijze, maar nu vond 'de man met de pet en zonnebril' een knappe weg naar winst in de complexe stelling. Dirk Aafjes bouwde aan een fraaie aanval tegen Jos Admiraal, maar Admiraal ver dedigde zich nauwkeurig en toen de kruitdampen waren opgetrok ken had de ervaren Admiraal een gewonnen eindspel in handen. Paul de Ruijter had nog niet in de gaten dat Sinterklaas het land al weer uit was: in de vorm van een loper en enkele pionnen deelde hij cadeau tjes uit aan zijn tegenstander Bert van Diermen. De bebaarde docent nam de presentjes aan en won eenvoudig. Jeroen Tebbens had aan anderhalf uur bedenktijd niet genoeg in zijn ingewikkelde partij tegen Robert Termes. Met een min dere stelling op het bord viel zijn vlag. Bob Stolp speelde messcherp tegen Jaap Limmen en won op over tuigende wijze in minder dan twin tig zetten. Jeroen van Vliet stelde vast dat hij de opening tegen de jonge Allard de Vries nog wel oké gespeeld had, maar dat hij daarna begon te knoeien, met een nulscore als resultaat. In de B-groep zorgde Bas Wempe voor een kleine sensa tie door regerend jeugdkampioen Sewints Dahi op haar eerste neder laag van het seizoen te trakteren. Bridge Club 't Oosthonk Woensdag 7 December: A. Lijn 1. D.d. Klerk - Jan Beerse 62,91; 2. Fam. Eeltink 59,58; 3/4 G. v. Lochem - E. Motta en G. Bes - H. Uijl 54,17. B. Lijn 1. Fam Keesen 60,83; 2/3 T. d. Flaas - J. Staphorsius en A. Bakker - T. Oostermeier 58,33; 4. M. Vasbinder - J. v. Leeuwen 50,83. Damclub Heiloo Ronde 12: F.Schouten - A. Valkering 0-2/ W.Solleveld - P. Heijne 0-2/ A.Stegeman - S.Klerk 0-2. Ronde 13: S. Klerk - S. Droog 0-2/ F. Schouten - P. Heijne 2-0/ C. v. Lieshout - A.Valkering 0-2/ A.Stegeman - W.Solleveld 1-1. Heilooër Bridge Club Donderdagavondcompetitie, eerste zit ting: A-lijn: 1. Flendrikse - Uijl 61,15; 2. Leering - Turk 55,94; 3. De Klerk - Roozen 55,73. B-lijn: 1. Floris - Wijnbeek 61,64; 2. Olgers - Van Os 60,47; 3- Schreiber - Vd.Vlies 59,61. C-lijn: 1. fam. van Wiechen 63,52; 2. fam. Koot 60,31; 3. Boukes - Neefjes 55,86. D-lijn: 1. fam. v.d. Steen 63,75; 2. Flaanstra - Rutjes 57,81; 3. fam. de Graaff 56,88. Dinsdagavondcompetitie: A lijn: 1. Coebergh - Kemmere 60,42; 2. Kramer - Meuleman 59,58; 3. Brokx - Flendrikse 57,50. B-lijn: 1. Fluting - v.d. Steen 64,06; 2. v.d. Mark - Poldervaart 59,38; 3. Dunselman - Voskuil 57,81. Midwinterduinloop Egmond-Binnen Zaterdag 10 december, heren, 7,6 km: 1. Marco Prins, Egmond aan Zee, 27.56 min. 2. Guido Klaassen, Uitgeest, 29.57 min. 3. LoekZoon, Heiloo, 30.24 min. Dames 7,6 km: 1. Froukje Mijnen, Floogkarspel, 32.10 min. 2. Liza de Vries, Nijmegen, 35.45 min. 3. Angelique Kuipers, Alkmaar, 35.55 min. Fleren 16,8 km: 1. Ralph Apeldoorn, Beverwij, 57.36 min. 2. Michael Krijnen, Spanbroek, 1.01.58 uur. 3. Peter Tas, 't Zand, 1.03.46 uur. Dames 16,8 km: 1. Monique Arkenbout, Limmen, 1.07.10 uur. 2. José Doorson, Zaandam, 1.09.39 uur. 3. Ilonka Betjes, Krommenie, 1.10.08 uur. Bridgeclub Sans Atout Maandag 12 december: A-lijn 1. fam. van Depen 64.2, 2. de Groot - Laan 60.4, 3. Vecht - Schouten 56.3,4. fam. Schaffer 53.8; B-lijn 1. fam. Mooij 55.4, 2. v. Toornburg - de Vries 55.1, 3. Fleusy - Schoonemeijer 54.8,4. v. Lochem - Fluting 53.6; C-lijn 1. Flansen - de Jong 63.1, 2. Huisingh - Rijkema 58.2, 3. v. Duijn - Kaashoek 57.4,4. fam. Geels 55.8. HEILOO - In de twaalfde ronde van de onderlinge competitie ver sloeg André Valkering zijn naaste concurent Frans Schouten. In de dertiende ronde won de koploper, na slechts een half uur spelen, door een damcombinatie van nes tor Cor van Lieshout, die prompt opgaf. Schaken HEILOO - Wie ooit achter een schaakbord heeft gezeten, of op de achterkant daarvan een potje heeft gedamd is ver trouwd met de uitdrukking 'wit begint en wint'. In de praktijk gaat dat ook vaak zo, als witspe- ler heb je nu eenmaal als eerste de gelegenheid om plannen te bedenken en uit te voeren. In ronde elf van de interne com petitie bewees Oppositie dat het ook heel andei's kan lopen. Van de negen partijen eindigden er zes in remise en bij de andere drie was het de zwartspeler die zegevierde. In het treffen tussen Joop Kerst en Cor van Etten zag het daar aanvankelijk niet naar uit. Joop stond na enkele matige zet ten van Cor goed tot gewonnen maar speelde het veivolg iets te optimistisch en kwam ook nog krap in de tijd te zitten. Cor haalde bijge volg met zwart de volle buit binnen. Bouke Woudstra leverde eenzelfde prestatie tegen mede-jeugdleider André van der Ark, evenals Herman Maas tegen de overigens succesvol le nieuwkomer Joop van Nes. Kees Jongkind wist de kleine kwaliteit voorsprong (paard plus loper tegen toren) tegen Timardi Verhoeff net niet uit te bouwen tot partijwinst. Daardoor bleef Albert Bouma aan voerder van de ranglijst. Albert deed de zetten in zijn in remise geëin digde duel met Peter Folkertsma in vlot tempo en is daardoor per fect voorbereid op het snelschaak kampioenschap dat volgende week wordt gespeeld. Wedstrijdleider Eric Huffhagel won zijn partij in en tegen Bakkum als lid van het tweede team van Oppositie. Daar stond verlies door zijn zeven teamleden tegenover. In de juniorencompetitie blijven Rick Bakker en Marnix Posch goede zaken doen. Mamix heeft nu een score van zeven uit zeven en heeft twee en een halve punt voorsprong op runner-up Tom van Beekhoff. HEILOO - Zaterdag 17 december houdt dartvereniging Oosthonk te Heiloo een mysterie koppeltoer nooi. Je weet niet met wie je dit toernooi gaat spelen, dat wordt door het lot bepaald. Voor 5,- per persoon beleef je een gezel lige en spannende avond darten met uiteraard mooie prijzen en er zijn natuurlijk pimten voor de seizoensranking te verdienen. De deur gaat om 19.00 uur open en om 20.00 uur wordt er gestart, 't Oosthonk, Oostkanter 14, Heiloo. Tel. 06-46331274 of 06-33747770.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 35