Taqa doet nulmeting bij ruim driehonderd panden Huisarts Hinne den Engelsen neemt afscheid Bouw tijdelijke woonserviee gestart H E I L O O •"Ik streef naar perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Eventuele schade wordt snel en efficiënt afgehandeld De mensenwn Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2011 HEILOO - Het komend half jaar laat Taqa van ruim driehonderd panden in Alkmaar, Bergen, Heiloo en Schermer de bouwkun dige staat onderzoeken. Deze nulmeting helpt in de toekomst om vast te stellen of schade aan gebouwen door bodembeweging is veroorzaakt. De nulmeting draagt bij aan de voortvarende afhandeling van sehademeldingen door Taqa. Het plan van aanpak voor de nulme ting is tot stand gekomen in over leg met de gemeenten Alkmaar, Bergen, Heiloo en Schermer. Taqa heeft het plan van aanpak onlangs toegezonden aan de minister van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I). De meeste panden worden onderzocht in de gemeen ten Alkmaar en Bergen, binnen een De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. straal van acht kilometer rond de toekomstige Gasopslag Bergermeer. In Heiloo worden 41 panden onderzocht, waarvan vier in het Bloekhovepark, dertien in de bui tengebieden, vijf in Heiloo noord west, zeven in Heiloo midden en twaalf in de Stationsomgeving. Bij de nulmeting worden niet alle pan den onderzocht, maar een represen tatieve dwarsdoorsnede. Daarbij is de bebouwing opgedeeld in catego rieën: vooroorlogse en naoorlogse woningen, hoogbouw, boerderijen en monumenten. Hoe gevoeliger een soort gebouw is voor schade, hoe meer ervan worden onderzocht in de nulmeting. Bijvoorbeeld boerde rijen, die met him lange gemetselde muren kwetsbaarder zijn. Ook de soort grond - klei, veen of zand - is meegenomen in de selec tie van panden. Mocht er in de toe komst schade gemeld worden als gevolg van bodembeweging, dan kunnen schade-experts elk scha degeval vergelijken met de referen tiepanden die tijdens de nulmeting zijn onderzocht. De nulmeting is zo uitgekiend dat er voor elk pand in Alkmaar, Bergen, Heiloo en Schermer altijd een of meer panden zijn als vergelijkingsmateriaal. De bewoners en gebruikers van de pan den die op de nominatie staan om te worden onderzocht, krijgen daar over binnenkort een brief in de bus. Schade-experts doen er bouwkun- HEILOO - Donderdag 8 decem ber werd in restaurant Klein Varnebroek gevierd dat op het zelfde terrein van Pieter Ranzijn de bouw is gestart van de tijde lijke woonvoorziening voor zo'n tachtig bewoners van De Loet en de Amberhof. Het feest kon door alle bewoners in De Loet worden gevolgd door middel van een live videoverbin ding met Klein Varnebroek. De heer Ruthe van Viva Zorggroep sprak zijn blijdschap uit, dat de jaren lange wens voor een multifunctio nele woonserviee zorgvoorziening, die na sloop op de oude locatie van De Loet zal verrijzen, eindelijk gerealiseerd wordt. De eerste voor zichtige plannen hiervoor lagen al in 1999 op tafel. „Na jarenlang overleg, rekenen en tekenen is het dan eindelijk zover!" Hij bedankte wethouder Jacob Ouderkerken voor de goede samenwerking met de gemeente. Ook Pieter Ranzijn dig onderzoek, waarbij de bouwkun dige staat buiten en binnen wordt beschreven en gefotografeerd. In mei 2012 moet de nulmeting zijn afgerond. Mocht zich schade voor doen naar aanleiding van bodem beweging, dan maakt het niet uit of een pand wel of niet is onderzocht tijdens de nulmeting. Elke sehademelding wordt onderzocht door een onafhanke lijk expertisebureau. De nulmeting helpt daarbij, maar het individu ele sehade-onderzoek bepaalt of de bewoners in aanmerking komen voor schadevergoeding en hoe hoog die is. Taqa heeft met de gemeenten Alkmaar, Heiloo en Schermer afspraken gemaakt over de manier waarop het bedrijf omgaat met sehademeldingen na eventuele bodembeweging. Die afspraken liggen vast in een convenant, dat erop gericht is om eventuele schade snel en efficiënt af te handelen. Het convenant en het plan van aanpak voor de nulmeting zijn te vinden op www.gasopslagbergermeer.nl werd bedankt voor de vruchtbare samenwerking met Viva Zorggroep, waardoor tijdelijke huisvesting op het terrein van camping Klein Varnebroek mogelijk is. Bewoners van De Loet en Amberhof verhui zen medio volgend jaar naar Klein Varnebroek waar ze, gedurende de nieuwbouw op de oude loca tie, twee jaar blijven wonen. Het restaurant zal door een overdekte gang met de tijdelijk woonvoorzie ning worden verbonden. „Het is als een lange vakantie" aldus de heer Ruthe, waarop hij benadrukte dat Viva Zorggroep veel zorg besteedt aan de kwaliteit van de tijdelijke woonvoorziening. De planning is dat in 2014 het nieuwe zorgeom- plex gereed zal zijn. Loetbewoners en medewerkers van De Loet, gaven het symbolische startsein, door samen een schatkistje op te graven. Hierin zaten onder andere een kruik en glazen verborgen, om te toosten op een voorspoedig ver loop van het bouwproces. HEILOO - Op 30 december is zijn laatste werkdag en stopt Hinne den Engelsen (62 jaar) met zijn werkzaamheden als huisarts. Hij wordt opgevolgd door Joris Ruurda (38 jaar). Dr. Ruurda is al twee jaar als waarnemend huisarts aan de prak tijk van Dr. Den Engelsen verbon den en is voor veel patiënten dan ook geen onbekende. Deze samen werking is dusdanig goed verlopen, dat Den Engelsen de praktijk met een gerust hart in de handen van zijn collega achterlaat. „We zitten qua werkwijze op één lijn en vin den beiden de persoonlijke inter actie met de patiënten belangrijk en streven ernaar de drempel voor patiënten laag te houden. Vooral nu, in een tijd dat de rol van huis arts aan verandering onderhevig is en het beroep steeds meer zake lijke kanten krijgt, is persoonlijk contact met de patiënten een grote meerwaarde." Dr. Den Engelsen heeft er 34 jaar als zelfstandig huis arts in Heiloo opzitten. Hij kwam als jonge arts op 28-jarige leeftijd naar Heiloo, na een tip van zijn zwager dat hier de praktijk van Dr. Kamerman ter overname vrij kwam. Van de Ewisweg verhuisde de prak tijk naar het Wielemakersland om acht jaar geleden neer te strijken op de Strandwal op het GGZ ter rein. Dit centrum is in de loop der jaren volgens plan uitgegroeid tot een breed gezondheidscentrum, waar verschillende vormen van eerstelijnszorg onder één dak zijn gevestigd. De laatste tien jaar heeft Den Engelsen met verschillende waarnemend artsen samengewerkt. Toen Joris Ruurda zich meldde, klikte het meteen tussen de twee. Ruurda is afkomstig uit Oss en woont in Amsterdam. Hij heeft in 2008 de huisartsenopleiding afge rond en kwam via zijn in Heiloo wonende schoonfamilie in 2009 in contact met Dr. Den Engelsen. Hij werkte op dat moment in verschil lende plaatsen als waarnemend arts; onder meer in Heemskerk en Alkmaar. Het werken in deze omge ving beviel hem prima. In oktober 2009 streek hij neer in de praktijk op de Strandwal. Over het aanbod van Dr. Den Engelsen om de prak tijk over te nemen, hoefde hij niet lang na te denken. „Ik heb er zin in! Dit is een goed lopende praktijk en ik voel me zeer gesteund door de aanwezigheid een goede praktijk ondersteuner en van twee ervaren, adequate assistentes." De afscheidsreceptie van Dr. Den Engelsen vindt op 7 januari in de Witte Kerk plaats. En hoe hij daarna zijn tijd gaat invullen, houdt hij nog even open: „Ik kijk het eerst maar even rustig aan!" De planning is dat in 2014 het nieuwe zorgcomlex gereed zal zijn. Een begin is in elk geval gemaakt! Foto: Caroiien Breed Huisarts Hinne den Engelsen (links) en zijn opvolger Joris Ruurda. Foto: Caroiien Breed UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEILOO Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3