*Mn$i Kat aan het woord Cursus Grafische technieken EHBO-Vereniging Heiloo start nieuwe cursus Muziek- en dansschool Heiloo in kerstsfeer BEDRIJF BELICHT H E I L O 0 5 A KORTOM Kerst-drive EHK Opsteker van Keer op Keer Jamsessie open podium in La Strada Kerstavond Jan van Rijckenborghschool Valkuilen door talent Mooie daktuin aan de Matthijs Zonderhuisweg U ITKIJ KPOST 14 DECEMBER 2011 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 195 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Evelyn Karten, Vennewatersweg 21 hs 4, 1852 PT Heiloo, tel. 072 - 5340639, mob. 06 - 10345226 (vanaf 19.00 uur), www.kataanhetwoord.nl, e-mail: kataanhetwoord@quicknet.nl. HEILOO - 'Als katten toch eens konden spreken.' Veel gedragsproble men bij katten komen voort uit een verkeerd beeld dat hun eigenaren vaak hebben aangaande htm gedragingen. „Terwijl ze wel degelijk met signalen kenbaar maken dat er iets schort, worden die vaak door mensen verkeerd geïnterpreteerd," aldus Evelyn Karten, gediplomeerd gedrags therapeute voor katten. Evelyn is 'vanaf de wieg' met katten opgegroeid. Ze is een echte dierenfreak met een enorme passie voor katten; ze heeft er zelf vier. Ze werkt momenteel bij Heliomare. Dieren hebben ook in haar volwassen leven altijd een speciaal plekje in haar hart behouden. Ze wilde altijd al graag met dieren werken en besloot enkele jaren geleden haar droom achterna te gaan. Geïntrigeerd door de communicatie tussen mens en dier is ze de vrij nieuwe, driejarige HBO deeltijdstudie voor dierenge- dragstherapeut gaan volgen bij opleidingsinstituut Tinley. Ze koos de rich ting kattengedrag, mede omdat bij een breed publiek hierover nog weinig bekend is, en op aanraden van de Noord-Hollandse tv-dierenarts Martin van Dierenkliniek Oudorp, die zelf regelmatig tegen cases aanloopt, waar aan een gedragsprobleem ten grondslag ligt. Evelyn, die haar stage in deze praktijk heeft gelopen, rondde in 2010 haar opleiding succesvol af. Ongewenst gedrag zoals angstig wegkruipen, agressie naar huis- en soortgenoten, in huis plassen enzovoort, drijft veel kattenbezitters tot wanhoop. Evelyn: „Gedragstherapie voor honden is bij velen wel bekend en geaccepteerd; voor katten geldt dit minder. Teiwijl ook veel katten pro bleemgedrag vertonen. Een veelvoud aan factoren kan van invloed zijn op het gedrag van een kat. Bijvoorbeeld medische factoren waardoor een kat reageert op ziekte en/of pijn. Ook hormonale veranderingen en de omge ving kunnen het gedrag drastisch beïnvloeden. Bovendien zijn katten, in tegenstelling tot wat veel mensen denken, zeer leergierig en kimnen van hun baasjes dus ook verkeerd gedrag aanleren. Als gedragstherapeut voor katten zoek ik naar de oorzaak van het probleemgedrag en geef vervol gens advies wat men kan doen om het probleem te verminderen of te ver helpen." Evelyn werkt nauw samen met DierenVisie (zie Bedrijf Belicht van vorige week) en een aantal dierenartsen, die eigenaren van katten met gedragsproblemen op haar praktijk attenderen „Ik wil via een dierenarts eerst uitsluitsel hebben dat er geen medische oorzaak is voor het pro bleem." Is dit uitgesloten, dan gaat ze aan het werk. Daarbij neemt een grondige obseivatie van het dier in zijn vertrouwde leefomgeving een belangrijke plaats in. „Ik raad eigenaren vaak ook aan om een dagboekje bij te houden." Aan de hand van alle ingewonnen informatie stelt Evelyn een behandelplan op en spreekt dat door met de katteneigenaar. Het belang van de kat staat daarbij altijd bovenaan. „Als je eenmaal weet hoe je rekening kunt houden met de natuurlijke behoeften van een kat, zijn veel gedragsproblemen te voorkomen of redelijk eenvoudig op te lossen! HEILOO - Vanaf begin 2012 gaat de cursus Grafische Technieken van het Nivon Heiloo onder lei ding van docent en kunstenares Saskia Sengers bij voldoende deelnemers van start. Om de veertien dagen komen op vijf woensdagavonden de cursisten bijeen. Tijdens deze lessen vervult het lokaal zich met de geur van inkt. Iedere keer is de spanning voelbaar als de afdruk onder de etspers van daan komt. Een mooie afdruk is het resultaat. Meestal wordt er gewerkt aan de hand van opdrachten. Hierdoor komen zeer uiteenlopen de technieken aan bod zoals droge naald ets, hout- en linosnede, plaat druk, materiaaldruk, monoprint, thinnerdruk, et cetera. Deze cursus vindt plaats in het Open Huis in 't Loo te Heiloo van 20.00 tot 22.00 uur. De cursuskosten exclusief materiaal bedragen 36,50. Het benodigde materiaal wordt door de docente verzorgd. Voor informatie of opgave kimt u contact nemen met Ria van der Laan tel. 072-5333217 of Reina Mulder tel. 072-5333127, of via de website www.nivonheiloo.nl. Het Open Huis is goed toegankelijk. HEILOO - In januari volgend jaar wil de EHBO-vereniging Heiloo, bij voldoende belang stelling, weer met een nieuwe cursus voor het basisdiploma EHBO, reanimatie, AED en ver bandleer van start gaan. Deze lesavonden zijn wekelijks, met uitzondering in de vakantietij d, op de dinsdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en vinden plaats in de ver gaderzaal van de badmintonhal, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Dus reageert u snel om verze kerd te zijn van een plaats bij deze cursus. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645, mail; martin.j.g@kpnplanet.nl. HEILOO - Zoals vele koren, orkesten en instellingen kent ook de muziek- en dansschool Heiloo haar kerstuitvoeringen in de school. Maar ook daarbui ten zullen leerlingen en docen ten muziek en dans laten zien en horen in de sfeer van kerst. Maandag 19 december om 19.00 uur en om 20.30 uur worden de jaarlijkse kerstuitvoeringen gehou den van de muziek- en dansschool Heiloo. Met dit jaar naast de vaste ensembles, koren, een groot gitaar ensemble onder leiding van Edwin Ligteringen ook een speciale kerst presentatie van de Streetdance groep onder leiding van Yion van Brummelen. Naast deze optredens zijn er enkele ensembles die spe ciaal voor deze gelegenheid zijn samengesteld en muziek in kerst sfeer laten horen. Deze uitvoerin gen vinden plaats in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan Het Veld 1, aanvang 19.00 uur en 20.30 uur. De gratis toegangsbewijzen zijn vanaf vrijdag 16 december af te halen bij de administratie van de muziek- en dansschool Heiloo. In verband hiermee en met de beperk te ruimte dienen bij voorkeur vooraf kaartjes te worden afgehaald. Voor meer info: www.muziek- endansschoolheiloo.nl tel. 072- 5332460 of info@muziekendans- schoolheiloo.nl. HEILOO - Het dak op de ondergrondse parkeergarage tussen de twee appartementencomplexen aan de Matthijs Zonderhuisweg ligt er sinds kort prachtig groen bij. Op initiatief van de bewo ners van de wooncomplexen is door hovenier Herman Rotteveel een mooie, groenblijvende daktuin aangelegd. Aangeleverde foto HEILOO - Op maandag 19 decem ber is de Klaverjas Kerstdrive. Met dit jaar ook een leuke ver loting met mooie prijzen. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Bent u een regelmatige bezoeker en u kunt een keer niet? Meldt u dit even bij één van de onderstaande bestuursleden, dan kimnen zij daar rekening mee houden. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Het begint om 19.30 uur en eindigt om ongeveer 22.30 uur. Inlichtingen bij mevrouw Verhage, tel. 072-5123271 of bij mevrouw Geerlings, tel. 072- 5339345. HEILOO - Elke maand wordt een ingediend verzoek door Keer op Keer gekozen en verblijd met een opsteker van 200,-. De opsteker van de maand december gaat naar de activiteitenafdeling van Heliomare in Wijk aan Zee. U vindt kringloopwinkel Keer op Keer aan de Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. HEILOO - Op zaterdag 17 december vanaf 20.30 uur zal er door diverse muzikanten allerlei muziek gespeeld worden. Gert- Paul van der Horst is de coördi nator en The SeaSide Stringers is de huisband, die de artiesten kan begeleiden. Iedereen is welkom om mee te doen of om te komen kijken. Voor informatie belt u met Gert-Paul, tel. 072-5337614 of 06-50969586. Of via email: hors1663@planet.nl. HEILOO - Donderdag 22 decem ber van 17.00 uur tot 19.00 uur bent u allen welkom op de Jan van Rijckenborghschool aan de Trompenburg 49 in Heiloo. Kom gezellig langs om te genieten van een hapje en drankje, vrolijke muziek en mooie versieringen in de school. De kinderen hebben ook mooie kaarten, kalenders en kerstversieringen gemaakt die worden verkocht. De opbrengst hiervan wordt geschonken aan j eugdconferentieoord N overosa, dat aan de vooravond van een ingrijpende renovatie staat. HEILOO - Bij volwassenen en kin deren die ver onder him niveau werken ontstaat apathie, onaan gepast gedrag of bum-out. Ook kimnen storingen in him persoon lijkheid ontstaan. Later blijkt dat ze hoogbegaafd, creatief en zeer gevoelig zijn. Zij ervaren het leven als zeer intens; anderen noemen hen onevenwichtig, ADHD of Asperger. Ze blijken gewoon hoogbegaafd, zoals we pas kort weten. De Winter Academie Talent Ontwikkeling houdt hier over zes imieke landelijke stu diedagen met hanteerbare input van diverse experts in Heiloo, ook per halve dag te volgen, van 20 tot 29 december. Voor oudere, ervaringsdeskundigen, leerkrach ten, coaches en belangstellenden. Geeft u snel op, er is nog plaats. Kijk op: tinyurl.com/mooibegaafd of mail: f.demink@gmail.com.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 5