Café d'Sfinx wordt tapas eetcafé Esfinx Kunst en techniek te zien bij Drogtrop Zara en Sanne hebben de liefste opa en oma! Kerstexpositie Kapel GGZNHN H E I L O O Waar is het Kind? Bijeenkomst 'Hebben wij een vrije wil'? Kerstlunch Man bijt hond Kunstgeschiedenis Onze Lieve Vrouwe ter Nood Zondagmiddag Café Klussenplus Aangepast fitness Transferverf Gezond afvallen Proefles Taichi UITKIJKPOST 14 DECEMBER 2011 HEILOO - Op zaterdagavond 24 december is er een kerstdienst in de kapel van de GGZ. Men gaat die avond op zoek naar het kind en hoopt hem in de kribbe te kunnen leggen. Ook wenst ieder elkaar toe het kind ook in onszelf mogen vinden. De dienst wordt voor gegaan door Marie-Jose van Bolhuis en Paul Jacobs. De zang en muziek worden ver zorgd door de zanggroep van de kapel onder leiding van Leonie Hennekens met muzikale bege leiding van Jan Bruin op orgel. De dienst begint om 20.00 uur; om 19.30 uur begint de samen zang. U kunt de kapel van de GGZ vin den op Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. HEILOO - Je leeft, je maakt keuzes en handelt er naar. Sta je elk moment stil bij de vraag 'Hebben wij een vrije wil'? En toch zeggen hersenweten- sehappers dat veel (alles) van wat men doet, van te voren is bepaald. Hierbij wordt één boek benoemd: 'Wij zijn ons brein'. Maar wil dat dan zeggen dat mensen slechts een robot zijn? En verliefdheid dan? En je inzet voor een betere wereld, dichtbij en ver weg? En als je voor de rechter staat kun je dan zeggen: 'hier sta ik, ik kan niet anders'? Psychologen, filosofen en the ologen verzetten zich tegen het idee van de vrije wil. Waarom? Wat is hun uitgangs punt? Zijn zij ergens bang voor? Aan de hand van artikelen, recensies, boekfragmenten wordt hierover van gedach ten gewisseld. Ds. R. Blaauw, emeritus dominee van de PKN in Heiloo, zal met u op inspire rende wijze antwoord hierop proberen te vinden. U bent welkom op donderdag 5 en donderdag 12 januari van 20.00 tot 22.00 uur in de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, Heiloo. De toegang bedraagt 3,- per persoon, inclusief koffie of thee. U kunt zich opgeven via het parochiesecretariaat van de Willibrorduskerk, tel. 072- 5330906 of via e-mail: secretari- aat@willibrorduskerk-heiloo.nl. HEILOO - Vanaf heden is het gezellige huiskamercafé aan de Heerenweg een eetgelegenheid en heet sinds vandaag Tapas eetcafé Esfinx. Hier kan men voortaan van woensdag tot en met zondag uit eten in een sfeervolle, knusse ambiance en genieten van Spaanse muziek en heerlijke Spaanse tapas. Maar ook oer-Hollandse tapas, zoals een schaaltje boerenkool of zuurkool, staan op de menukaart. Tapas eetcafé Esfinx is vanaf 12.00 uur geopend voor lunch of een drankje met een hapje uit de kleine kaart. En vanaf 17.00 uur kimnen gasten een avondmaal genieten op zijn Spaans; een tapasmenu voor slechts 19,95 per persoon. Diana en haar team hebben het roer omgegooid en richten zich met het nieuwe eetcafé op een andere doelgroep. In tapas eetcafé Esfinx staat ongedwongen mediterrane gezellig heid bovenaan. Een etentje met familie, vrienden of collega's kan in eetcafé Esfinx gerust uitlopen op een avondje uitgebreid tafelen met drank en spij zen. Want de gasten hoeven zich bij Esfinx niet te haasten! Tapas eetcafé Esfinx is ook een leuk idee voor een gezellig eindejaarsetentje met het hele bedrijf; reserveer tijdig! Tapas eetcafé Esfinx, Heerenweg 201 in Heiloo, tel 072 - 8885855, www.esfmx.nl. HEILOO - Kimst en techniek hebben meer met elkaar gemeen dan je zou denken. Neem nu een auto. We willen toch allemaal in een mooie auto rij den? Daar komt veel artistiek gevoel bij kijken. Kunstenaar Rob ter Steege maakte voor Renault garage Drogtrop een levend en bewegend kunstwerk. Rob: „Ik vind techniek van auto's fascinerend, het wordt zo gauw afgedaan als puur fimctioneel, dat is jammer. Ik begrijp er niet veel van, daarom kan ik de schoonheid ervan nog zien. Ook kimst heeft zijn techniek. Op het conser vatorium leer je veel over muziekteehnieken, de techniek van de fuga's van Bach, en harmonieleer. Mijn kunstwerken laten dat weefsel op een bijzonde re wijze zien. Juist de intuïtieve combinatie van gevoel en techniek leidt tot mooie dingen. Ik heb me laten inspireren door het geluid van autoclaxons. Die geluiden ontwikkelen zich zo dat het steeds meer muziek wordt. Het geheel vormgegeven op het vignet van Renault, dat wel natuurlijk." Hans Leijen van Renault garage Drogtrop: „Een kunstwerk van Rob is nooit het zelfde. Ik vind het heel bijzonder en dynamisch, daar houden wij hier wel van." Rob ter Steege heeft zijn atelier in Heiloo. Het kunstwerk is te zien tot 16 december tijdens openingstijden van garage Drogtrop, Westerweg 226 in Heiloo. Zie ook www.robtersteege.nl. HEILOO - Woensdag 23 novem ber werden in Bibliotheek Heiloo de liefste opa's en oma's van Heiloo in het zonnetje gezet. Het waren de grootouders van Zara en Sanne. De G5 van Heiloo (Stichting Peuterspeelzalen, Stichting Welzijn Heiloo, Stichting Jeugd- en Jongeren, Muziek- en dansschool en de bibliotheek) hielden eind deze zomer een wedstrijd voor alle kleinkinderen in Heiloo. Zij konden him opa en oma aanmelden voor de verkiezing 'Opa, Oma van het jaar 2011'. Dat konden ze doen met een tekening, een verhaal, een muziek stuk of een knutselwerk. Zara en Sanne hebben er veel werk van gemaakt om duidelijk te maken dat zij de allerliefste hebben. Als prijs gaan ze beide met him opa en oma naar een leuke voorstel ling in De Beun, beschikbaar gesteld door Vrienden van de Beim. HEILOO - Tijdens de jaarlijkse kerstexpositie in de kapel GGZ NHN, tonen dit jaar kunstena ressen Dina Kikkert en Duuf de Waard-Kleyn hun werken. De expositie is geopend in december op vrijdag van 17.00 tot 20.00 uur, op zaterdag en zondag en maandag 26 december van 13.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag 24 decem ber is de expositie gesloten in ver band met de voorbereiding van de kerstavonddienst. U vindt de kapel GGZ NHN, met zijn groene dak, aan het Kerkepad 1 in Heiloo, de ingang van het GGZ terrein is aan de Kennemerstraatweg. Dina Kikkert studeerde aan de Hogeschool in Leiden en nam vervolgens lessen bij Henk Padt en Yvon Spee. Zij heeft een eigen atelier in Alkmaar, waar zij voornamelijk werken maakt in acryl. Duuf de Waard-Kleyn is naast kun stenares ook werkzaam als docente, onder andere bij de Bonhoeffer Plus activiteiten. Zij exposeerde in bin nen- en buitenland. Zij werkt met veel velschillende materialen en maakt naast schilderijen ook colla ges. Zara en Sanna gaan beide met hun opa en oma naar een leuke voorstelling in De Beun. Aangeleverde foto STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De kerstluneh van de Gezelsehapsbank is op woens dag 21 december om 12.00 uur bij De Palatijn in Alkmaar. Driegangenmenu (warm) en twee drankjes. Kosten 17,50. Aanmelden via tel. 072-5331297. Iedereen die in is voor een heerlijke en gezellige lunch is welkom. Van de informatiesessie in het Trefpunt op 22 november over de OV-ehipkaart heeft het TV-programma Man bijt Hond opnamen gemaakt. Het resultaat wordt op 16 december uitgezonden op Nederland 2 vanaf 18.55 uur. Geef u tijdig op voor de lessen- eyelus kunstgeschiedenis van Anja Kalis over de Vlaamse Meestere. De cursisten gaan aansluitend naar de tentoonstelling 'Rubens, Van Dyck en Jordaens' in de Hermitage te Amsterdam. De eerste les begint op dinsdag 24 januari om 10.00 uur. Kosten: 55,25 (seivicepas 52,49) voor zes lessen van twee uur, exclu sief excursie. Op zondag 18 december verzorgt de Historische Vereniging Oud Heiloo een lezing over het bede vaartsoord Onze Lieve Vrouwe ter Nood door de eeuwen heen. Deze plaats, met de functie van kapel, bestaat al minstens 600jaar en heeft perioden van bloei en van neergang gekend. Elke keer leefden de acti viteiten weer op. Locatie: Trefpunt, aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, entree 5,-. Haal- en brengser- viee van de buurtbus is mogelijk. Kom op zondag 18 december tussen 13.30 en 16.30 uur naar het Trefpunt en ontmoet andere men sen die het net als u, leuk vinden samen iets te doen. Een spelletje kaarten, mmmikub, scrabble, kee- zen of sjoelen. Gewoon gezellig een kop koffie drinken mag ook. Komt u alleen? Geen probleem, gast- dames en heren heten u welkom. Entree 2 ,- (servicepas 1,-). Zie ook www.welzijnheiloo.nl. Voor 10,- per dagdeel komen de jongens van klussenplus (een onderdeel van de werkvoorziening) diverse klusjes bij u uitvoeren. U kimt hierbij denken aan meubelen sjouwen, tapijt eruit halen, muurtje witten, zolder of garage opruimen en grof tuinwerk. Ze zorgen desge wenst ook voor het afvoeren van de spullen. Dienstverlening aan hou ders van een seivicepas. Bel voor klussenplusseivice en/of voor ser vicepas tel. 072-5331297. Maandag 9 januari om 10.45 uur start Lea Dam met deze bewegings- groep voor iedereen. Doe aange past fitness als fitness/gymen in de zaal niet meer goed kan. Locatie Trefpunt, kosten 75,- (seivicepas 71,25) voor 15 lessen van een uur. Aanmelden via tel. 072-5331297. Op maandag 9 januari start de workshop Transferverf. Transferverf vergt een indirect pro ces, via papier afdrukken op stof. De workshop is op 9, 16, 23 en 30 januari, steeds van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten 25,- (seivicepas 23,75) plus materiaalkosten 7,50. Aanmelden via tel. 072-5331297. Vrijdag 13 januari om 10.00 uur start de advieseureus van gewiehts- eonsulente Claudia Spit over afval len op een gezonde en verant woorde manier. Voedingsadvies en variatie-eetlijsten. Inschrijven via tel. 072-5331297. Kosten 28,75 (seivicepas 27,32) voor vier les sen van anderhalf uur. Taichi Qigong is een uit China afkomstige bewegingsleer met een positieve invloed op het energieni veau en zelfs ook op het geheugen. Meld u aan voor de gratis proefles op 12 januari om 14.00 uur, via tel. 072-5331297. Locatie Trefpunt, zie ook www.welzijnheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7