Heiloocontact Veilig omgaan met vuurwerk 14 Meer informatie? Bel! Afval en milieu Welzijn 21 DECEMBER 2011 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Het gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur Het einde van het jaar nadert en dat betekent voor som migen 'dikke pret', want er mag vuurwerk worden afge stoken. Voor anderen zijn het angstige dagen, omdat ze schrikken van de knallen en bang zijn voor rondvlie gende rotjes. Ook voor huisdieren zijn deze dagen niet prettig. Om het voor iedereen leuk te houden, is het van belang op de volgende zaken te letten. Verkoop 29, 30 en 31 december De verkoop van vuurwerk is op goedgekeurde verkooppunten toegestaan op de laatste drie dagen van het jaar: 29, 30 en 31 december. Het is verboden vuurwerk af te leveren aan personen jonger dan 16 jaar. Vanzelfsprekend is het verbo den illegaal vuurwerk in bezit te hebben. In Heiloo zijn dit jaar geen verkooppunten van vuurwerk. Afsteken 31 december 10.00 uur tot 1 januari 2.00 uur Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 2.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op andere tijdstippen en het in bezit hebben van illegaal vuur werk riskeert u een boete en uiteraard inbeslagname van het vuurwerk. De politie voert extra controles uit. Jongeren tussen de 12 en 17 jaar kunnen een alternatieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid - Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren - Houdt huisdieren binnen - Zet vuurpijlen in een fles die gedeeltelijk is gevuld met zand - Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont - Steek weigeraars nooit opnieuw aan Afvalcontainers binnenhalen Om het risico van vuurwerkschade of ander vandalisme te voorkomen, is het raadzaam uw afvalcontainers niet aan de weg te laten staan. Begin het nieuwe jaar met een schone straat Wij doen een beroep op u om mee te helpen aan een daling van het aantal vuurwerkslachtoffers door de restanten van afgestoken vuurwerk direct op te ruimen en gebruikte flessen in de glascontainer te gooien. Een veilig en schoon Heiloo is in ieders belang. Het weghalen van gebruikte flessen en het opruimen van de restanten van afgestoken vuurwerk is in ieders belang. Cijfers tonen aan, dat bijna 40% van de vuurwerkslachtoffers valt op nieuwjaarsdag. Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuurwerk (weigeraars) op van de straat en steken dit opnieuw af, met mogelijk nare gevolgen. Als de weersomstandigheden daar voor geschikt zijn, gaan medewerkers van de gemeente op zondag 2 januari 2011 aan de slag om de straten schoon te vegen, maar zij kunnen de hulp van de inwoners van Heiloo daarbij goed gebruiken. Zwerfvuurwerk kunt u het best opruimen door de resten van vuurwerk nat te maken (als het kruit nat is, kan het niet meer afgaan en in de grijze rolemmer te gooien. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw S, de Vries, veiligheidscoördinator, telefoonnummer 072 535 68 21 KENNISGEVING ingevolge de Wet algemene bepalingen omgevings- recht (voorheen Wet milieubeheer) Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken hierbij bekend dat de ontwerpbeschikking voor het intrekken van een omgevingsvergun ning ingevolge de Wabo (Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht) ter inzage zijn gelegd. Betreft Stoeterij Het Maalwater, Het Maalwater 14 te Heiloo. Ontwerpbeschikking Voor deze inrichting is een omgevings vergunning aspect milieu ingevolge de Wet algemene bepalingen omgevings recht van kracht (voorheen Wet milieu beheer), verleend door burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo op 9 september 1997. De reden hiervoor is dat de activiteiten waarvoor de vergunning is verleend zijn gestaakt. Hierdoor is er geen grond meer voor het in stand houden van de verleende vergunning. Inzage De ontwerpbeschikking en andere relevante gegevens liggen vanaf 22 december 2011 tot en met 5 januari 2012 ter inzage in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Heiloo, iedere maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Zienswijze Uw schriftelijke zienswijze kan gedu rende twee weken worden ingediend bij het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53, 1800 BC Alkmaar. In uw zienswij ze kunt u vermelden of al dan niet uw persoonlijke gegevens bekend mogen worden gemaakt. Een hoorzitting over de ontwerpbeschikking van de intrek king van de vergunning kan voor het einde van de inzagetermijn telefonisch worden aangevraagd. Wij verzoeken u dit vóór 29 december 2011 te doen bij de Milieudienst Regio Alkmaar, mevrouw M. Tromp, telefoon nummer (072) 548 85 19. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld bij de hoorzitting aanwezig te zijn. Een ieder kan wel zienswijzen indie nen maar beroep wordt alleen nog toegekend aan belanghebbenden in de zin van art. 1:2 Algemene wet bestuursrecht (Awb): degene wiens belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. de Pijper, telefoonnummer 072 548 84 66. Vastgestelde verordeningen Burgemeester en wethouders maken op grond van artikel 139 Gemeentewet bekend dat het college in de verga dering van 20 december 2011 het Besluit maatschappelijke ondersteuning gemeente Heiloo 2012 heeft vastge steld. In het besluit staan onder andere regels over de eigen bijdrage en het persoonsgebonden budget beschreven. Ontvangen aanvraag omgevingsver gunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende aanvraag om een omgevingsvergunning is ontvangen: Westerweg 112, zaaknr. 11 14729 gedeeltelijk veranderen bijgebouw ontvangstdatum: 12 december 2011 Verleende omgevingsvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de volgende omgevingvergunningen verleend: De Hoefsmid 35, zaaknr. 11 11997 vergroten bedrijfsgebouw (opslag- en kantoorruimte) In werking Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 januari 2012. Het Besluit maatschappelijke onder steuning 2011 wordt met ingang van 1 januari 2012 ingetrokken. Ter inzage Het besluit ligt vanaf vandaag twaalf weken ter inzage bij de informatiebalie in de gemeente. U kunt het besluit ook verzending: 15 december 2011 De Spanring 2, zaaknr. 11 12751 bouwen van een woning verzending: 16 december 2011 Oosterboslaan 8, zaaknr. 11 11998 vergroten woning verzending: 15 december 2011 Bezwaar Belanghebbenden kunnen tegen de genoemde besluiten een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1 1850 AA Heiloo, binnen zes weken na de dag van verzending van het besluit. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het plan. Een bezwaar- of beroepsschrift heeft geen schorsende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang raadplegen op de website www.heiloo.nl. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 66. kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlo pige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 2511800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Besluit verlengen beslistermijn Oosterzijweg 58, zaaknr. 11 12572 vergroten woning (dakopbouw garage) De oorspronkelijke beslisdatum van 6 januari is verlengd met zes weken naar 17 februari 2012. Tegen dit besluit kan op grond van artikel 6.3 van de Algemene wet bestuursrecht geen bezwaar worden aangetekend. De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker Bouwen en wonen van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 14