'Glazen Huis' in Limmen Kerstnacht in de Oud Katholieke St. Agneskerk Mevrouw Kaandorp-Druyven 100 jaar Levende kerststal in de Hoeptuin Herinneringsboek Oud Katholieke parochie NIEUWS UIT DE REGIO Waanzinnige acties bij Vuurwerkmegamarkt regio 25 KORTOM Kunst kijken, lenen en kopen bij Perspectief 21 DECEMBER 2011 LIMMEN - Het echte Glazen Huis in staat Leiden, maar Limmen heeft zijn eigen 'glazen huis' en dat is De Burgerij. Ook Limmen wil een steen bijdrage aan het goede doel en steunt daarom ook Serious Request van 3 FM. Samen met het Rode Kruis en 3 FM wordt er elk jaar aandacht geschonken aan 'stille rampen'. Dit jaar is dat voor de moeders die er na een oorlog alleen voor staan. En daarbij gaat het over meer dan tien miljoen moeders. In tenminste vijfentwintig landen ter wereld wor den moeders ongevraagd getroffen door oorlog en conflicten. Vaak raken ze alles kwijt. Ze moeten vluchten en zijn kwetsbaar voor seksueel geweld. Weg van huis hebben ze geen eten, geen schoon drinkwater en geen gezondheids zorg meer. Door geweld is him man vaak omgekomen of vermist, het huis veiwoest en de oogst mislukt. Ze staan alleen in de zorg voor hun gezin. De Burgerij zet zich hiervoor in en heeft uw hulp nodig. Op vrijdag 23 december, aanvang 21.00 uur, treden The Garlicks, een coverband uit Limmen, belan geloos op en brengen een grote ver scheidenheid aan nummers (Rolling Stones, Golden Earling, Red Hot Chili Peppers et cetera.) Locatie; de Burgerij, entree; 5,-. LIMMEN - Op 29 december hoopt de in Limmen geboren en getogen mevrouw Kaandorp- Druyven haar honderdste ver jaardag te vieren. Zij woont vanaf haar 97ste in woonzorgcentrum De Cameren. Tot die tijd heeft ze zich, met hulp van haar familie en de thuis zorg, nog redelijk zelfstandig in haar huis aan de Hogeweg kunnen redden, waar ze, na 32 jaar aan de Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat, zo'n veertig jaar gewoond heeft. Het geheim om zo vitaal deze eerbiedwaar dige leeftijd te bereiken, volgens mevrouw Kaandorp: „Blijven ade men en blijven lachen!" Mevrouw Kaandorp-Druyven komt uit een groot gezin en was de middelste van elf kinderen; negen meisjes en twee jongens. Ze groei de op aan de Middenweg en ver huisde later met haar familie naar de Hogeweg. Zoals de meeste meis jes in die tijd ging ze op jonge leef tijd uit huis werken, als diensmeis je bij een familie in Heiloo. Totdat ze in 1936 in het huwelijk trad met dorpsgenoot Cor Kaandorp, die zij op een Vastenavond, het hui dige carnavalsfeest, ontmoet had. „Je ging in die tijd niet zo vaak uit, hooguit een enkele keer per jaar." Samen kregen ze drie kin deren. Mevrouw Kaandorp heeft jarenlang intensief voor haar man gezorgd, omdat hij aan reuma leed. Ze omschrijft haar leven als volgt: „Het was heus niet allemaal rozengeur en maneschijn, we heb ben altijd hard gewerkt om rond te komen. Vooral in de jaren dertig en de oorlogsjaren, toen heerste ook CASTRICUM - Op tweede kerst dag is van 13.00 tot 16.00 uur een levende kerststal te zien in de tuin van BezoekerscentrumDe Hoep in Castricum. Entree is gratis. Het is de elfde keer dat de leven de kersstal te bewonderen is bij de Hoep. In de kerststal vind u Maria, Jozef en de herders met hun schapen en ezels. Natuurlijk ontbreekt het pas geboren kerstkindje niet. PWN nodigt iedereen uit om op kraamvi site te komen. Bezoekerscentrum Bezoekerscentrum De Hoep is te vinden aan de Johannisweg 2 te Castricum. Geopend op dinsdag Pm zondag van 10.00 tot 17.00 uur. EGMOND - 'In de nacht hiel den de herders de wacht bij hun kudde.' Zo staat in het Evangelie van Lucas. U bent allen uitgeno digd voor deze nachtwacht. Een ster die blinkt in de nacht. Een ster die deze nacht wil verlich ten. Het licht schijnt in de duister nis; vrede op aarde aan alle mensen van goede wil. Iedereen is uitge nodigd tot het (mee)vieren van de geboorte van Jezus Christus. De viering begint om 22.00 uur in de St. Agneskerk aan de Voorstraat 112 in Egmond aan Zee. Reserveren is niet nodig: er is genoeg plaats in deze herberg, www.egmond.okkn.nl. in Limmen veel armoede." Toch kan ze, zelfs op deze hoge leeftijd, gelukkig nog volop genieten van de mooie dingen van het leven. Zo leest mevrouw Kaandorp graag een romantische streekroman. Ze is graag onder de mensen, om koffie te drinken en samen te eten met de medebewoners. Ook voor een spelletje bingo is ze altijd te porren. Ze blijft graag op de hoog te van het nieuws en leest de krant van A tot Z, al krijgt ze de laatste tijd iets meer moeite met de kleine lettertjes. Het journaal op televisie wordt niet overgeslagen. Donderdag 29 december is het feest in De Cameren, haar eindsta tion zoals ze het zelf met een knip oog noemt. Dan viert mevrouw Kaandorp met haar hele familie dat ze een volle eeuw heeft rond gemaakt! EGMOND - Het jubileumco mité 975/125 van de Egmondse Oud-Katholieke parochie heeft op velerlei manieren subsidie weten binnen te halen voor acti viteiten omtrent het 125 jarig bestaan van het kerkgebouw en het 975 jarig bestaan van de parochie. Soms werd de subsidie toegekend ter algemene besteding van het jubi leum, soms ook voor een heel spe cifiek doel - vanwege de doelstellin gen van het fonds waaraan subsidie gevraagd werd. Zo vroeg het comité ook een financiële bijdrage van de Rabobank. En die kreeg ze! De Rabobank Noord-Kennemerland regelt veler bankzaken. De winst die zij daarmee maken, delen ze voor een deel met de lokale gemeenschap. Daar wordt iedereen beter van. Dat is de gedachte, dat is het idee. Jaarlijks stort zij een bedrag in het Coöperatiefonds. Met schenkingen uit dit fonds steunen zij initiatieven die een verrijking betekenen voor de lokale gemeen schap. Of het nu gaat om een vei lige speeltuin, gehandicaptenzorg of het behoud van cultureel erfgoed, zij helpen graag mee. Een com missie, samengesteld uit leden uit de Ledenraad, beoordeelt de aan vragen voor het Coöperatiefonds. De Ledenraad heeft besloten om aan het boek 'De kerk spreekt omdat het een herinneringsboek is, een bijdrage toe te kennen van 500,-. De cheque met dit bedrag werd op maandagavond 12 decem ber overhandigd aan de voorzitter van het jubileumcomité, Ger Zwart, een lid van de redactie van het her inneringsboek, William Wijker, en aan de pastoor van de parochie, Rudolf Scheltinga. Temidden van sportverenigingen, instellingspersonen, speeltuinmen sen, dorpsverenigingmensen ontvin gen zij deze cheque. De Rabobank steunt geen geloofsactiviteiten van een kerk maar wél een activiteit als ons herinneringsboek omdat dit laat zien hoe de opbouw en in stand hou ding van een gemeenschap werkt in het gebied waar zij als Rabobank actief is. REGIO - De vereniging Perspectief houdt in haar ate liers op 25 en 26 december 2011 en op 1 januari 2012 van 12.00 tot 16.00 uur haar traditionele kersttentoonstelling. Nieuw is dat dit jaar de kunstuitleen gelijktijdig plaatsvindt. Je kunt nu dus ook kunst lenen. Ateliers De Duinrand, Van Oldenbarneveldtweg 37, Castricum (Bakkum). Kijk voor meer informatie ook op www.perspectiefcastricum.nl. Het geheim van het behalen van deze eerbiedwaardig hoge leeftijd is volgens mevrouw Kaandorp- Druyven blijven ademen en blijven lachen! Foto: Caroiien Breed Levende kerststal, compleet met echte ezels en natuurlijk een echt pasgeboren kerstkindje! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 23