Waanzinnige acties bij Vuurwerkmegamarkt Verenigingen blij met bijdragen Ondememersontbijt BNI in Fletcher Hotel Kerstavond in de Grote Kerk Alkmaar Schaatsvrienden fietsen Alpe d'HuZes Prachtige expositie bij Dintra interieur REGIO 25 INGEZONDEN MEDEDELING Cursus om somberheid te verminderen U I T K IJ KPOST 21 DECEMBER 2011 AKERSLOOT - Vuurwerkmegamarkt is gespecialiseerd in de import en export van kwaliteitsvuurwerk. Doordat er twee vestigingen zijn, in Akersloot en in Alkmaar, kan groots worden ingekocht. Dankzij unieke rela ties met Chinese topfabrikanten van sier- en knalvuurwerk, kimnen zij de allerlaagste prijzen garanderen. In de showroom in Akersloot (aan het einde van de Kanaalweg) kimt u dagelijks tussen 10.00 en 17.00 het assortiment bekijken. Ook op de website, www.vuuiwerkmegamarkt.nl, staat de volle dige collectie afgebeeld. U kunt daar direct uw bestelling plaatsen en uw eigen afhaaldag bepalen. Het beste, mooiste en voordeligste vuurwerk vindt u bij Vuurwerkmegamarkt! Bestellingen kunnen nu al geplaatst worden, ver koopdagen zijn 29, 30 en 31 december. Tot ziens in Akersloot (tegenover de betoncentrale) of in Alkmaar (vlakbij de mega Praxis). REGIO - 22 verenigingen uit het werkgebied van de bank ontvingen medio december een bijdrage uit het Coöperatiefonds. Hiermee worden initiatieven mogelijk gemaakt die andere moeilijk van de grond gekomen zouden zijn. In totaal werd voor 74.900 toegezegd. Na een woord van welkom door direc tievoorzitter Ugur Pekdemir, vertelde Roelof Rieke uit Castricum de aanwe zigen namens de ledenraad welke projecten dit keer ondersteuning krijgen. Een breed palet aan activiteiten passeerde de revue. Vertegenwoordigers van verenigingen, bank en ledenraad ontmoetten elkaar bij de keretstal- lententoonstelling van de abdij van Egmond om de cheques in ontvangst te nemen. Daar werden zij gastvrij ontvangen en was er gelegenheid om kennis te maken met zowel de abdij als met andere verenigingen uit de omgeving. Er werden onder het genot van een hapje en een drankje ervaringen uitge wisseld: coöperatie in de praktijk! REGIO - Op dinsdag 17 januari vindt de bezoekeredag plaats voor onder nemers uit de regio Alkmaar in Fletcher Hotel Heiloo. De ontbijtbijeenkomst vindt plaats tussen 07.00 en 09.00 uur en wordt gehouden door de onderne mers van BNI Victorie Alkmaar. Ondernemers zijn welkom om kennis te maken met de leden van Chapter Victorie en met BNI. 26 lokale en regionale ondernemers vormen dit nieuwe zakelijke netwerk dat op een gestructureer de wijze een relatie opbouwt om voor elkaar aanbevelingen te genereren. Deze aanbevelingen zijn erop gericht om omzet voor elkaar te genereren, en dat is waar menig ondernemer behoefte aan heeft. BNI is een zakelijke en professionele netwerkorganisatie die primair tot doel heeft om hoogwaardi ge zakelijke aanbevelingen te genereren voor elkaar. Op dit moment is BNI 's werelds meest succesvolle organisatie in z'n soort, met meer dan vijfduizend actieve chapters wereldwijd, waaivan 110 actief in Nederland. Het chapter Victorie Alkmaar is op dit moment op zoek naar ondernemers in de zakelijke dienstverlening industrie en wellness lifestyle branche. Alle ondernemers zijn welkom om bij dit ontbijt aanwezig te zijn. Stuur hiervoor een email aan bni.gevenloont.nh@gmail.com of bel met Marja Harrijvan, tel. 06-17103622. Deelname aan de bijeenkomst kost 15,- inclusief het ontbijt. Kijk ook op www.bnivictorie.nl. Fletcher Hotel, Kennemeretraatweg 425 te Heiloo REGIO - Traditiegetrouw op de avond voorafgaande aan de Kerstdagen, is de prachtig ver lichte en verwarmde kerk een ontmoetingsplaats met muziek en voordracht. Op zaterdagavond 24 december zal vanaf 19.00 uur de Grote Kerk haar deuren wagenwijd open zet ten voor het 'Open Podium'. De inschrijving was open en inmiddels staan er acht verschillende uitvoe ringen op het programma. Onder andere Dansstudio Flex, Artiance en een koortje van de Belloschool geven acte de présen- ce. Het belooft weer een sfeervolle avond te worden. Vanaf 22.00 uur is er orgelspel en samenzang met aansluitend de Kerstnachtdienst voor een moment van bezinning. Op tijd komen bete kent grote kans op een zitplaats; de belangstelling is traditiegetrouw groot! De toegang is voor iedereen gratis. REGIO - Heeft u ook wel eens last van sombere, neerslachtige gevoelens die niet meer weg lijken te gaan of die steeds weer terugko men? En wilt u daar zelf iets aan doen, maar u weet niet hoe? Er is een cursus waarin u kimt leren omgaan met deze klachten: 'In de put, uit de put'. Wellicht is dat iets voor u! De cursus is bedoeld is voor mensen tussen de 18 en 65 jaar en de eerstvolgende startmogelijkheid is op maandag 9 januari aanstaande van 15.00 tot 17.00 uur. Voor infor matie en aanmelding kimt u bellen met de Wering, tel. 088-0075000 (tij dens kantooruren). Meer informatie vindt u op www.stichtingdewering. nl en www.ggz-nhn.nl. Iedereen voelt zich wel eens wat terneergeslagen, 'down' of 'ziet het even niet meer zo zitten'. Bijvoorbeeld als er iets onple zierigs gebeurt, zoals conflicten met anderen, tegenslag, of ziekte. Soms blijven die gevoelens langer bestaan, alles lijkt kleurloos en men heeft nergens plezier in. Er kunnen allerlei klachten als slapeloosheid, moeheid, concentratieproblemen en lusteloosheid ontstaan. Het is dan moeilijk om het 'gewone' leven op de oude manier voort te zet ten. Sommige mensen weten zelf wel waar die somberheid vandaan komt. Voor anderen is de oorzaak helemaal niet duidelijk. In deze cursus leert u hoe u uw somberheid kunt verminderen, aan de hand van opdrachten. Uw eigen situatie en de door u ingebrachte voorbeelden dienen als leidraad om aan uw problemen te werken. Gedurende de cursus komen de volgende thema's aan de orde: wat is depressie; depressiviteit en stress; depressiviteit en (negatieve) gedachten; depressiviteit en dage lijkse activiteiten. U leert wat u kunt doen om zich minder depres sief te voelen. De cursus is geen psychotherapie, maar een prakti sche training gericht op uw huidige situatie. De cursus wordt gegeven door deskundige en ervaren hulp verleners van De Wering (Algemeen Maatschappelijk Werk) en GGZ Noord-Holland-Noord. De cursus start regelmatig, dus de wachttijd is kort. Er zijn zeven bijeenkomsten, ze vinden plaats in Alkmaar. Voor het cursusmateriaal wordt een eigen bijdrage gevraagd. Deze cur sus wordt doorlopend gegeven. De eerstvolgende startmogelijkheid is op maandag 9 januari van 15.00 tot 17.00 uur. In de loop der jaren heb ben velen gebruik gemaakt van dit aanbod. Enkele reacties: „Ik heb grip gekregen op mijn gedachten en handelen en daardoor voel ik mij veel prettiger"; „Ik heb veel minder last van piekeren en daardoor hoef ik geen slaapmedicatie meer"; „Ik kan weer genieten van het leven en voel mij niet meer neerslachtig"; „Ik sta weer positief in het leven"; „Ik heb meer energie gekregen". Aanmelden graag zo snel mogelijk. Vooraf worden alle deelnemers uit genodigd voor een kennismakings gesprek met de cursusleiders. Voor informatie en aanmelding kan men tijdens kantooruren bellen met de Wering via tel. 088-0075000. Verdere informatie kunt u ook vinden op www.stichtingdewering.nl en www. ggz-nhn.nl. REGIO - Acht schaatsvrienden stappen op 7 juni 2012 op de flets tegen kanker in het kader van de actie Alpe d' HuZes. Alpe d'HuZes is een sportief evene ment waarbij deelnemers indi vidueel of in teamverband één tot zes keer op een dag de Alpe d'Huez beklimmen. Niet zomaar, maar om geld op te halen voor de strijd tegen kanker. De afgelopen jaren zijn door mid del van dit geld programma's gestart met als thema: goed, gelukkig en gezond leven met kanker. Het doel is dat kanker niet meer als een dode lijke ziekte, maar als een chronische ziekte kan worden gezien. Alle deel nemers en organisatoren van Alpe d'HuZes zijn vrijwilligere, die alle kosten die zij maken zelf betalen. Er wordt een strikt antistrijkstok beleid gevoerd! Dit betekent dat al het sponsorgeld voor 100 procent beschikbaar is voor onderzoek. Eikteam heeft de taak minimaal €20.000,- sponsorgeld te verzame len. Eén van de schaatsvrienden van het team: „Tijdens onze eerste inza- melactie op de Bergense kerstmarkt hebben we met een opbrengst van 1.462,83 een mooie eerste aanzet gemaakt. Maar we zijn er nog niet. Peter Jansen, inwoner van Heiloo, en Frans Tauber, fysiotherapeut bij fysiotherapiepraktijk Waal in Heiloo, doen een beroep op u en vragen u te helpen met een donatie op de website: http:iturl.nl/snxOT (deze link graag invullen in de web site balk en niet in de google-zoek fimctie). Ook kimt u ons als bedrijf sponsoren. Voor 1000,- komt uw logo op onze fietskleding te staan. Uw gift is ook aftrekbaar voor de belasting. Helpt u ons ook?" Voor nadere informatie bel: 072-5818186. Acht schaatsvrienden uit Heiloo en Bergen stappen op de flets voor het goede doel. Aangeleverde foto ALKMAAR - Bij Dintra in Alkmaarzijn de komende win termaanden schilderijen te zien van kinderen aan zestiende- eeuwse vorstenhoven. Na ruim twee jaar werken aan het project La Réimion is de por- trettenserie van Barbara van der Kruk compleet. Deze serie groot formaat olieverfschilderijen is geïnspireerd op kinderportretten van nazaten aan de verschillende Europese hoven. De koninklijke kinderen, die elkaar in hun tijd nooit hebben ontmoet, zijn na vijf eeuwen opnieuw vereeuwigd op grote olieverfschilderijen en door de kunstenaar bij elkaar gebracht. De portretten zijn geschilderd op een hedendaagse manier, echter de combinatie van de moderne stijl met de zestiende-eeuwse kleding en de indringende oogopslag van de kinderen, leiden tot een onver wacht vervreemdend effect.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 25