Wethouder Hero Veger reikt prijzen uit Rachelle van de Griek wint internationaal schaatstoernooi Langeveld en Ten Dam starten op strandrace Judoka's sluiten 2011 succesvol af SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Jongensteam Flashing Heiloo zoekt versterking Grote nederlaag Damclub Heiloo Toprenners doen mee met Egmond-Pier-Egmond Eerste Heilooër sportvrouw, sportman en sportploeg van het jaar sport 33 Rachelle van de Griek in actie op de ijsbaan. Aangeleverde foto SCHAATSEN HEILOO - Rachelle van de Griek heeft met twee afstands overwinningen en twee toer- nooirecords het internationale schaatstoernooi voor Pupillen B in Grefrath gewonnen. Op 17 december heeft een pupil- lenteam van de AIJC meegedaan aan een internationale sehaatsont- moeting voor pupillen. De overwin- MOUNTAINBIKE EGMOND - Top renners Sebastian Langeveld en Laurens ten Dam starten op zaterdag 7 januari tijdens de veertiende Strandrace AGU Egmond-Pier-Egmond. De 36 kilometer lange strandrace tussen Egmond aan Zee en de pier van Wijk aan Zee geldt met ruim 3.700 deelnemers als de grootste strandrace van de Benelux. Sebastian Langeveld en oud- Heilooër Laurens ten Dam maken van de weg een uitstapje naar het strand. Langeveld liet in 2009 al blijken dat hij op het strand goed uit de voeten komt, door Egmond- Pier-Egmond dat jaar te win nen. Laurens ten Dam maakt zijn debuut tijdens AGU Egmond-Pier- Egmond. Naast de eerder gepubli ceerde Johnny Hoogerland kan de organisatie spreken van een bij zonder sterk deelnemersveld. Maar zijn bovenstaande cou reurs in staat om het dé echte strand specialisten als Ramses ning in de interelubwedstrijd in Grefrath is gegaan naar het team van de Alkmaarsehe IJsclub. Het team dat onder leiding stond van Henk Kleppen en oud-Nederlands Kampioen Marieke Stam grossierde in podiumplaatsen. Maar liefst zes van de acht AIJC deelnemers ein digden op het podium. Succesvol uit Heiloo waren Rachelle van de Griek, eerste plaats en twee toemooi- reeords Sybrand Rossier, derde Bekkenk (winnaar 2011), Bram Rood en Kevin Van Hoovels lastig te maken? De Belg Van Hoovels, die vorig jaar derde werd, kan ook gezien worden als grote kans hebber voor de overwinning. Van Hoovels zit in de Belgische selec tie voor de Olympische Spelen van Londen. Bij de vrouwen staat een van de beste Belgische prof- wielrenster Grace Verbeke aan de start. Verbeke was in 2011 onder andere winnares van de Ronde van Vlaanderen en werd op 16 oktober verkozen tot de beste Belgische wegrenster van het jaar 2011. De concurrentie komt met name uit de Belgische hoek. Onder andere Kim Saenen en Inne Gantois zul len trachten haar van de overwin ning af te houden. Outsiders bij de dames zijn de Nederlandse Wieteke Vrijenhoek en Lueinda Brand. De inschrijving is inmiddels gesloten er is alleen nog beperkte deelname mogelijk in de business race voor de recreatie teams. Meer informatie over AGU Egmond- Pier-Egmond is te vinden op www.aguegmondpieregmond.nl. plaast en Ingmar van de Griek ook een derde plaats. In het eindklas sement was de voorsprong op de nummer twee (HCA uit Amsterdam) twintig punten en op nummer drie (Hoom) zelfs veertig. Hierdoor kon de AIJC de Forderkreis bokaal mee naar huis nemen Ook in de afslui tende ploegenestafette toonde het soepel wisselende team uit Alkmaar zich de beste, met een voorsprong van 15 seconden op nummer twee. HEILOO - Het jongens-onder- twaalf-team van basketbalvereni ging Flashing Heiloo is een groep van tien en elfjarigen die onder leiding van hun trainers wekelijks de beginselen van de basketbal- sport worden bijgebracht. Voor de tweede seizoenshelft is Flashing op zoek naar een aantal nieuwe spelers om het team te komen versterken. Kom eens langs op de open training. Elke vrijdag, behalve tijdens de kerstvakantie, wordt er getraind van 16.15 tot 17.30 uur in sporthal Het Vennewater in Heiloo. Je kimt natuurlijk ook altijd contact opnemen met Pietemei Ramler, tel. 072-5338829 of kijk op www. flashing-heiloo.nl. HEILOO - In de derde ronde van de Kennemer damkring speelden de dammers uit Heiloo een thuis wedstrijd tegen DOS St Paneras. Er werd een onveiwacht grote nederlaag geleden, namelijk met 3-18. Slechts P. Heijne, A. Valkering en F. Schouten wisten remise te spelen voor de thuis club. JUDO HEILOO - Op zondag 18 decem ber waren zo'n 220 kinderen uit heel Noord Holland naar Dojo 't Loo gekomen om mee te doen aan alweer de acht ste editie van het succesvolle Ontwikkelingstoernooi. Op dit jaarlijkse evenement kun nen kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 10 jaar ervaring opdoen met het wedstrijdjudo. Verdeeld over vier blokken werden de wed strijden in een bijzonder sportieve sfeer afgewerkt. Van de dertig deelnemers van Dojo 't Loo vie len er maar liefst 18 in de prijzen. Het goud ging naar Otto Bosch, Fil Dekker, Daan Pepping en Tika Smit. Zilver was er voor Vasilis Assanakidis, Dries Bakkum, Sam Beukers, Kars Kroon, Mats Kroon, Guus van Leeuwen, Jurre Ligthart, JUDO HEILOO - Zo vlak voor de kerst vakantie vond de laatste pun- tencompetitie van 2011 plaats. Tijdens deze competitie kun nen de judoka's van Judoclub Groefsema wedstrijdervaring op doen. Aan de laatste ronde van 2011 deden meer dan veertig judoka's mee, die allemaal zo vlak voor de kerstvakantie nog even wat pun- Siebe Steenstra en Milou Visser. Een derde plek werd behaald door Ilias Assanakidis, Kira Kuijper, Stan de Laleijne, Robin Mooij, en Jesse Nieuweboer. Tijdens het laatste blok was de wethouder sportzaken van Heiloo Hero Veger naar Dojo 't Loo geko men om de prijzen uit te reiken. Nadat hij eerst wat van de spannen de wedstrijden had bekeken, prees hij de sportiviteit, de discipline en het respect voor elkaar bij het judo. Ook werd door hem belicht dat een toernooi als dit natuurlijk alleen mogelijk is dankzij de inzet van veel vrijwilligers die dit sportieve spektakel ieder jaar weer tot een succes weten te maken en waar alle judovereniging uit de regio graag naar toe komen. Een uitgebreide fotoreportage van het toernooi is te zien op www. dojotloo.nl. ten wilden scoren voor een hogere tegel. Er zaten wederom spannen de wedstrijden tussen, mooi om te zien is dat er met veel verschillende technieken werd gescoord. Aan het eind van de ochtend gingen weer veel judoka's met een hogere tegel naar huis. Zo sloten veel judoka's het jaar succesvol af. De volgende punteneompetitie vindt plaatst op 5 februari 2012. Voor meer informatie kijk op Judoclubgroefsema.nl. Trots laten de judoka's hun prijs zien. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 29