Timardi Verhoeff snelschaakkampioen Job Beintema begint seizoen met record Foresters en Marcel Faber uit elkaar Basketballsters naar NH Kampioenschap SPORT 31 /Weervogels krijgt cheque uitgereikt UITSLAGEN Rudy/Gerard sterkste koppel in Heiloo Effect Jongens C najaarskampioen UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2011 AKERSLOOT - Maandagavond kregen Kees Verduin en Michel Swinkels van SV Meervolgels uit handen van directievoorzitter Ugus Pekdemir van Rabobank NKL een cheque van maar liefst 7.500,- overhandigd als financiële bijdrage, bestemd voor de tribune. Aangeleverde foto Nederlands Kampioen Job Beintema liep een prima tijd en begint het indoor-seizoen met een nieuw record. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - Nederlands Kampioen Job Beintema is het indoor atle- tiekseizoen uitstekend begon nen. De 16-jarige B junior liep in de nieuwe Ookmeer hal te Amsterdam naar een tijd van 8.19 seconden over de 60 meter horden. Beintema won tevens ruim schoots van onder andere Blok en Matheu, die in Nederland zijn grootste concurrenten zijn. Het Nederlands indoor kampioenschap, dat Beintema vorig jaar won, zal 11 en 12 februari plaatsvinden in Apeldoorn. Een ander Trias talent Laura de Witte kwam maar één honderdste tekort voor haar per soonlijk record op de 60 meter sprint. De tijd van 8.02 seconden betekende voor De Witte wel een goeie opening van het seizoen. Senior Frank Hilberts liep op de 60 meter 7.47 seconden en was jaren niet zo snel als afgelopen zondag in Amsterdam. Schaken HEILOO - Voor het eerst heeft een dame de snelschaaktitel bij schaakvereniging Oppositie voor zich opgeëist: de dertien jarige Timardi Verhoeff was iedereen te slim en te snel af en finishte na zeven ronden met maar liefst anderhalve punt voorsprong op haar naaste bela ger. Snelschaken is een heel aparte discipline in het schaakspel. Alle spelers spelen zeven ronden en krij gen precies zeven minuten de tijd om hun zetten te doen. Dat daarbij snel gezet en gedacht moet worden zal duidelijk zijn. Het is dan ook een vorm van schaken waarbij prach tige partijen afgewisseld kunnen worden door gruwelijke blunders. Verrassende uitslagen horen er dan natuurlijk bij. Zo verloor kansheb ber Kees Jongkind al direct in de eerste ronde van Fred Smith en zag daardoor zijn kansen flink slinken. VOETBAL HEILOO - Afgelopen dinsdag hebben trainer Marcel Faber en de Technische Commissie van De Foresters besloten dat het verstandig is om aan het einde van het seizoen een andere weg in te slaan. Belangrijkste redenen zijn de wens van de groep om in het nieu we seizoen een frisse start te maken en het feit dat de trainer perspectief en uitdaging mist om op de lange termijn gemotiveerd te kimnen blij ven. Beide partijen hebben vertrou wen in een positief veivolg van het huidige seizoen en er is wederzijds veel waardering voor elkaar. Verder is ook in goed overleg besloten dat de trainer van het twee de elftal, John Meijerse, aan zijn laatste seizoen bezig is. De schone taak voor de Technische Commissie om op korte termijn op zoek te gaan BASKETBAL HEILOO - De meisjes U12 van Flashing Heiloo bestaat dit jaar uit elf enthousiaste mei den. Voor vijf meisjes is dit het tweede jaar dat er competitie wordt gespeeld, de andere meis jes zijn nieuw. Er wordt maar liefst drie keer in de week getraind en het tempo ligt altijd hoog. Flashing heeft boven dien ingeschreven in een hoge poule, zodat er ook behoorlijke tegenstand is in de competitie. De eerste wedstrijden werden verloren, maar al snel werd duidelijk dat er groei in zat. Flashing Heiloo begon punten te pakken en dat resulteerde in een mooie positie in het midden van de poule. Van de andere meis jesteams werd gewonnen en ook jongensteams werden de afgelopen weken verslagen. Zaterdag stond de wedstrijd tegen HOC jongens 1 uit Heemstede op het programma. HOC stond 1 plaats hoger dan Flashing Heiloo met twee pimten voorsprong. In de competitie had HOC het tegen de top drie van onze poule wat beter gedaan dan Flashing Heiloo. Simon Smit, twee jaar geleden nog titelhouder, had niet zijn beste vorm en eindigde uiteindelijk met vier en een halve punt als vijfde. De kam pioen van vorig jaar, Albert Bouma had het nog moeilijker: hij scoorde drie en een halve punt en werd daar mee dertiende. Timardi Verhoeff bleek van zenuwen geen last te heb ben. Met uiterste nauwkeurigheid voerde zij haar zetten uit. Ze dacht na waar het moest en speelde up tempo als dat kon. Aan het begin van de laatste ronde had zij slechts één remise moeten toestaan aan oud-kampioen Peter Folkertsma. In de laatste ronde moest Timardi aantreden tegen de als een feniks uit de as verrezen Kees Jongkind, die een halve punt achterstand had. Timardi hield de remisemarge goed in de gaten en uiteindelijk moest Kees proberen de winst te forceren. Daarbij ging het, zoals zo vaak, mis. Derhalve mag Timardi zich de eer ste dameskampioen van Oppositie in de geschiedenis noemen. naar een nieuwe hoofdtrainer en een tweede trainer. In juli 2012 zul len er dus twee nieuwe gezichten voor de groep staan en zijn er drie bewogen jaren aan de historie van De Foresters toegevoegd. Die jaren begonnen met promotie van het vlaggenschip in het eerste seizoen, waarop een moeizaam jaar in de tweede klasse volgde. Aan het eind van het vorige sei zoen wist het eerste team alsnog -via de naeompetitie- degradatie te voorkomen. De huidige jaargang is fantastisch begonnen en de eerste periodetitel lag voor het grijpen. Helaas ging het daarna een stukje minder, de laatste vijf wedstrijden gingen verloren. Nu is het dus zaak om na een korte vakantie de zaken met frisse moed weer op te pakken en ervoor te zorgen dat in de zomer zowel club als trainers met een goed gevoel afscheid nemen van elkaar. Een moeilijke wedstrijd zo leek het. Maar de meisjes van Flashing Heiloo dachten hier andere over. Via een 10 - 0 run in de eerste periode stoven ze weg. De wedstrijd was eigenlijk meteen al gespeeld. Flashing verde digde over het hele veld, daar waar de tegenstander zich terugtrok in de eigen bucket. Scoorden ze eerst na individuele acties, in de tweede helft werd het teamspel steeds beter. HOC liep wanhopig over het veld en uiteindelijk stopte de teller bij 53 - 6. Flashing steeg daardoor weer een plek. Met deze plek is Flashing Heiloo in de najaarecompetitie het hoogste geëindigde meisjesteam. Dat geeft recht op deelname aan het Noord-Hollands kampioenschap eind april 2012. In dat kampioen schap zullen de beste ploegen van de regio's Haarlem, Amsterdam en Den Helder uitmaken wie kampi oen van Noord-Holland wordt en mag deelnemen aan het Nederlands kampioenschap. Nog nooit eerder wist een ploeg van Flashing Heiloo zich te plaatsen voor het Noord-Hollands kampi oenschap. De club is dan ook reuze trots op de meiden. Damesbridgeclub Sans Atout: A-lijn: Middelbeek - Daudeij en Hommes -vd Linden 59,58; 2. Vecht- Bakker 57,92 B-lijn: 1. Oosterwijk - Warmenhoven 63,02; 2. Kuiper - Haan 62,50 C-lijn: 1. Pohleij - Witting 58,85; 2. v. Baarsen - vd Veldt 53,65. Bridge Club 't Ooshonk: A. Lijn 1. Fam. Eelink 62,50; 2. Fam Admiraal 58,75; 3. Fam Haanstra 50, 83; 4. G. Voskuil - R. Hogeslag 50. B. Lijn 1. J. Kaandorp - E. Schmidt 71,88; 2. Fam. Keesen 58,13; 3. B. v. Dortmond - N. Jacobs 51,04; 4. B. Geerlings - B. Kos 49,48. Damclub Heiloo - DOS St Pancras: 1. A. Valkering-G. Luiten 1-1; 2. F. Schouten - C. Kieft 1-1; 3. S. Droog - F. Zuurbier 0-3/ 4. S. Klerk - F. Tettero 0-3/ 5. C. v. Lieshout - W. Ackerman 0-3/ 6. A. Stegeman - G. Smit 0-3/ 7. P. Heijne - W. Koffeman 1-1/ 8. W. Houtenbos - C. Smit 0-3. Bridge Heilooër Bridge Club Donderdagavondcompetitie: A-lijn: 1 en 2. Van Diest-Westerbos en fam. De Nijs 58,33; 3.Leering-Turk 53,65. B-lijn: ï.Haanstra-Rutjes 55,83; 2.Schreiber- v.d.Vlies 55,56; 3. Fam.v.d.Wulp 55. C-lijn: ï.Haanstra-rutjes 70,14; 2.Boukens-Neefjes 59,03; 3Jam.de la Porte 58,33. D-lijn: ï.Lampe-Muller 63,19; 2.Bikker-Schram 54,86; 3.fam.v.d.Steen 53,47. Dinsdagavondcompetitie: A-lijn; ï.Coebergh-Kemmere 68,75; 2.de Bruyckere-Stark 60,83; 3-Kramer- Meuleman 57,08. B-lijn: 1.fam.Brouwer 62,50; 2.Dunselman-Voskuil 60; 3.fam. Rey 57,08. HEILOO - Het koppel toernooi in het Oosthonk werd een prooi voor het koppel Rudy Backer en Gerard Bruin. Tussen alle feestdagen door vonden niet veel dartliefhebbere het Oosthonk, maar een toernooi in dit buurthuis staat altijd garant voor een gezellige avond. Na de loting kwamen de gelegenheids koppels in het strijdperk en na de poulfase werd het voor de runnere-up direct knock-out spelen. Arno Zomerdijk en John Wensveen hielden in de fmale bij de runners-up Jan-Willem van Veen en Thijs Glas lang bij, maar de laatste dart kwam uit handen van Jan-Willem. Bij de win ners werd een tweede poulfase ingelast om de sterkste vier koppels te selecteren. Jan Pureveen en Rein Glas wisten de fmale te bereiken door Henk Hamel en Paul Kleibroek te verelaan, Rudy Backer en Gerard Bruin waren te sterk voor Patrick Bakker en Marco Zentveld. Dat laatste koppel wist wel de derde plek te veroveren ,Henk en Paul pakten plek vier. De fmale ging over vier gewonnen partijen en ondanks de goede scores konden Jan en Rein slechts een leg pakken,het checken liet ze op de beslissende momenten in de steek en dat was bij Rudy en Gerard wel goed ver zorgd, die zodoende drie keer een flinke achterstand alsnog in winst om wisten te buigen. De hoogste finish bleef op 105 steken gegooid door Jan Pureveen en in totaal werd de 180 zeven keer genoteerd Op zondag 29 januari wordt het dub- belindubbelout 301 toernooi in het Oosthonk gehouden. HEILOO - Met prima spel werden de jongens van het C-team van volleybalvereniging Effect najaarskampioen. Dat belooft nog wat voor de rest van het seizoen! V.l.n.r.: Mike Mulder, Peter Schaap (coach), Stan Kestein, Nisse Huismans, Stijn Bouwman, Jordy en Matthijs Neyts en Lars Baltus. Foto: Leon Bouwman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 31