Folkert Berghuis voor Rotary Doctors in noordoost Kenia Stichting steunt Bista Pa Otro Schoolbibliotheek Paulus en Meander verhuisd Kersttentoonstelling bij Tintoretto H E I L O O j'tuisteren naar nabestaanden. Dat doe ik met mijn hart/' 3 Associatie Uitvaartverzorging W - De mensen van Assodatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij. www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2011 HEILOO - Folkert Berghuis is weliswaar een tandarts die van zijn pensioen geniet, maar van lui achterover hangen wil hij nog niets weten. Februari dit jaar is hij voor Rotary Doctors naar noordoost Kenia afgereisd en heeft zich daar als ervaren tand arts nuttig gemaakt in de pro vincie Lamu. Die streek is zeer droog en de bevolking, voorna melijk Kikuyu, is arm. Het liefst reist Berghuis in februari volgend jaar weer naar Mpeketoni, maar de situatie is daar door de dreiging van kidnappende Somaliërs, die het gemunt hebben op westerse en in him ogen rijke mensen, tot nu toe te onveilig. Berghuis verbleef in februari een maand lang in het huis van de Nederlander Wim van den Burg, die De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. daar op eigen initiatief ruim twin tig jaar geleden allerlei duurzame ontwikkelingsprojecten is gestart om de lokale bevolking van die streek te helpen met de bouw van scholen,wateiputten en landbouw projecten. Van den Burg is afhan kelijk van donaties uit Nederland; voor het medische gedeelte kan hij op de steim van Rotary Doctor's Nederland rekenen. De organisatie draagt bij met elkaar afwisselende, vrijwillige medisch specialisten, die neder zettingen bezoeken om op locatie medische zorg te verlenen. Het werk van een Rotary Doctor beslaat drie doelen; het opleiden van Keniaanse stagiaires; het verlenen van medi sche hulp aan de lokale bevolking en het verzorgen van lessen in dage lijkse hygiëne aan schoolkinderen. Berghuis: „Eerst moesten de men sen uren lopen naar het dichtstbij zijnde ziekenhuis. Voor zorg die niet al te urgent is, kan men nu dichter bij huis terecht." Hij is samen met HEILOO - Bista Pa Otro bete kent Oog voor een Ander. Een passende naam voor deze stich ting, opgericht door de in Heiloo bekende Frem Gonet. Bista Pa Otro behartigt de uit voering en ondersteuning van soci ale en educatieve projecten voor de jeugd op Curasao. Inmiddels heeft de stichting een groot aantal projec ten opgezet of ondersteund. Veel projecten zijn erop gericht om kinderen door actieve sportbe oefening een zinvolle invulling van hun tijd te geven. Daarnaast worden opvanghuizen gesteund waar jon gens en meisjes een gastvrij en vei lig onthaal krijgen. Voor autistische kinderen is een opvanghuis inge richt. De kinderen hebben allen een eigen slaapkamer. In de wijk Souax werd bij een naschoolse opvang een computernetwerk geïnstalleerd, zodat kinderen een extra reden heb ben om daar en niet op straat te zijn. In de wijk St Willibrordus werd het initiatief van een wijkbewoner om een voetbalclub voor de jeugd op te richten materieel gesteimd. Er is zwemmateriaal voor een zwemver eniging aangeschaft, zodat ook via deze sport jongeren gemotiveerd een Keniaanse assistent, een colle ga-tandarts in opleiding, een maand lang als 'mobile dentist' in een jeep van nederzetting tot nederzetting getrokken. In veelal primitieve omstandigheden en met eenvou dige apparatuur hielpen ze de loka le bevolking bij niet al te ernstige gebitsproblemen. Ingrijpende han delingen verrichtte hij in de tand artskliniek op de basis in Mpeketoni. Berghuis heeft met veel plezier aan het project meegewerkt en heeft zich voor volgend jaar opnieuw als vrijwilliger aangemeld. „Alle hulp is daar goed gestructureerd en ik voel de me, ook al is het hard werken, zeer nuttig bezig." Momenteel heeft Rotaiy Doctors alle artsen tijdelijk uit het gebied teruggetrokken, van wege het gevaar van ontvoeringen door Somaliërs afkomstig uit het grensgebied. Of de volgende trip van Berghuis doorgaat, die vanaf 6 februari volgend jaar gepland staat, hangt af van de veiligheid in het gebied. worden tot samen sporten. Ook in de wijk Sabana Fuik is een sportver eniging opgericht. De stichting Bista Pa Otro krijgt steun van veel Heilooërs en organi saties uit Heiloo. Door de korte lijn tussen Heiloo en Curasao via Frem Gonet en Pieter Paul Ranzijn (pen ningmeester) worden alle donaties direct in de projecten gestoken. Met de donatie van de Stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo gaat Bista Pa Otro een opleiding opzet ten om jongeren voor te bereiden op ouderenzorg. De stichting Vrienden Ouderenwerk Heiloo verkrijgt gelden uit de verkoop van boe ken. Iedere laatste zaterdag van de maand (met uitzondering van de zomervakantie en december). Behalve projecten voor ouderen steunt de stichting ook het werk voor kwetsbare burgei's in Heiloo en, voor zover het gesteimd of uit gevoerd wordt door Heilooërs, ook elders in de wereld. Als u goede boeken cd's, dvd's of vinylpla- ten kwijt wilt, breng ze dan naar het Trefpunt aan het Abrham du Boishof. Ook bent u altijd welkom op de maandelijkse boekenmarkt in het Trefpunt. HEILOO - Helaas heeft de open bare bibliotheek de uitleenpost voor Ypestein moeten sluiten en worden alle activiteiten nu aan de Westerweg geconcentreerd. De Paulusschool en obs de Meander hebben echter samen met de bibliotheek het initiatief genomen om de boeken voor de scholen wel toegankelijk te hou den. Het uitlenen wordt nu gedaan onder leiding van een vrijwilligster. HEILOO - Ook dit jaar houdt de Teken - en schildervereniging Tintoretto haar traditionele kersttentoonstelling in het ate lier in de Hofdijk te Heiloo. De tentoonstelling is geopend op eerste en tweede kerstdag, op dins dag 27 december en op 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis en een kopje koffie of thee staat voor u klaar. In de expositie ruimte hangt van leden het beste werk van het afgelopen jaar. Zelf hebben de leden de keuze gemaakt uit de vele werkstukken die ze tijdens lessen, verenigingsbijeen komsten of thuis gemaakt hebben. Iedereen is trots op zijn of haar creativiteit en wil deze graag met anderen delen. Ook geïnteresseer den van buiten de vereniging zijn De medewerkers van de openbare bibliotheek hebben samen met de scholen ervoor gezorgd dat de kinderen kunnen lenen in een leuk ingerichte ruimte. Afgelopen week is de bibliotheek geopend. Overigens kimnen de scholen nog vrijwilligers gebruiken voor de bibliotheek. Meld u aan bij de schoolleiding van de Paulusschool via info® depaulusschool.nl of De Meander, info@obsmeander.info. van harte welkom om het werk te bekijken. Het atelier is omgetoverd tot een sfeervolle expositieruim te dus kom en laat u verrassen. Misschien raakt u wel geïnspireerd en wilt u zelf bij Tintoretto aan de slag. Dat kan altijd; u hoeft geen teken- of schilderervaring te heb ben. Een beetje talent heeft bijna iedereen. In het nieuwe jaar beginnen de cursussen weer en er zijn nog plaatsen vrij. Nu instappen en u betaalt voor de rest van het seizoen de halve contributie. Informeer u tijdens de expositie of mail info® tintoretto-heiloo.nl. Adres: Atelier Hofdijk, Mariënstein 178a te Heiloo. Geopend op 25, 26 en 27 december 2011 en 1 januari 2012. Openingstijden van 13.00 tot 17.00 uur. ADVERTENTIE Petra Jurriaans, Uitvaartleider UITVAARTCENTRUM: Westerweg 263, HEItOO Folkert Berghuis aan het werk tijdens zijn verblijf in Kenia voor Rotary Doctors afgelopen februari. Aangeleverde foto In deze gezellige ruimte aan de Westerweg kunnen de kinderen van de Paulusschool en De Meander nu terecht. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 3