I Eindej aarsgeluiden uit de Wereldwinkel CiRoPack heeft primeur met elektrische auto Extra uitkering minima Nieuw zelfservice systeem nu in gebruik H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING KORTOM Feestdagen Bibliotheek Heiloo Workshop panfluit Dzekujemy!' Cultuurgeschiedenis Aangepast fitness Transferverf Gezond afvallen Houtdraaien Schilderen met acryl Taichi Qigong Zin in opruimen Stijladvies Voorlichting Veiligheid in en rondom huis UITKIJKPOST 21 DECEMBER 2011 HEILOO - Bibliotheek Heiloo is tijdens kerst en nieuwjaar nor maal geopend. HEILOO - Altijd al willen leren spelen op zo'n typisch gebogen bamboepijpjes-fluit, waaruit dat mooie, natuurlijke geluid voort komt? Als je begint hoefje nog geen noten te kunnen lezen, dat leer je spelenderwijs. De panfluit is een instrument geschikt voor iedereen. In januari en februari starten er in de Panfluitstudio aan de Vennewaterweg in Heiloo weer workshops (tien groepsles sen van een uur) voor volwas senen. De fluiten kan men huren. Aanmelden: panfluitdocente Hélène Kolkmeijer, tel. 072 - 5338215, of info@panfluitstudio.nl. HEILOO - Enkele winterse berichten van de Stationsweg 105. Op maandag 2 januari is de Wereldwinkel gesloten vanwege inventarisatie. Op dinsdag 3 januari 2012 start de winteropruiming. De wijnaanbieding is -zo lang de voorraad strekt- nog geldig; zes flessen Zuid-Afrikaanse Fair Trade Pinotage en/of Chardonnay, samen met één fles vonkelwijn, nu met 25 procent kor ting. Wereldwinkel Heiloo wenst alle medewerkers, klanten en bezoekers gezellige feestdagen en een goede start van het jaar 2012. HEILOO - Als eerste Heilooër bedrijf heeft CiRoPack BV een elektrische bedrijfsauto gekocht bij autobedrijf Van der Steen Heiloo op de Oude Werf, waar waarschijnlijk in maart volgend jaar ook de eerste oplaadpaal voor auto's van Heiloo zal verschijnen. De order werd in aanwezigheid van bur gemeester Hans Romeyn geplaatst op vrijdag 16 december, tijdens de Van der Steen Heiloo Kerstmarkt. Rob van der Wal, eigenaar van CiRoPack is blij met de komst van de nieuwe, duurzame bedrijfswagen, een Renault Kangoo Maxi ZE. Al duurt het nog heel even eer hij en zijn medewerkers de bedrijfsauto werkelijk in gebruik zullen nemen. Dit in verband met de tijd voor aflevering van de auto in de bekende bedrijfskleuren en het logo van CiRoPack. „De auto zal worden ingezet voor lokaal gebruik; het wegbren gen van bestellingen van verpakkingsmateriaal in en rondom Heiloo en rit jes naar klanten in de omgeving. Het is de eerste betaalbare, schone wagen in Heiloo die normaal bedrijfsmatig inzetbaar is." Ieder bibliotheeklid kreeg een nieuwe lenerspas voor het nieuwe zelfservicesysteem. Foto: Carolien Breed HEILOO - Ook dit jaar weer zul len alle huishoudens in Heiloo die moeten zien rond te komen van een minimuminkomen aan het einde van deze maand een extra uitkering ontvangen. Het geld wordt beschikbaar gesteld door de Kringloopwinkel Keer op Keer, in samenwer king met de diakonie van de Protestantse Gemeente te Heiloo (Ter Coulsterkerk) en de PCI van de Willibrordus-parochie. Een belangrijke geldelijke ondersteu ning wordt dit jaar gegeven door de Pius-Stichting te Alkmaar. Ook nu weer zal de afdeling Welzijn van de gemeente het geld overmaken en deze extra uitkering per brief aan de begunstigers mededelen. Op deze manier willen alle genoemde instanties ook dit jaar weer een extraatje geven aan degenen in onze gemeente met een minimum inkomen, hetgeen in deze toch al dure decembermaand zeker wel kom zal zijn. HEILOO - De nieuwe leners- passen arriveerden een paar uur later dan verwacht, maar op dinsdag 13 december werd het nieuwe zelfservicesy steem in Bibliotheek Heiloo toch in gebruik genomen. Woensdagmiddag 14 december was de eigenlijke vuurdoop, want die middag werd er voor het eerst veelvuldig gebruik van gemaakt. Van 3 tot en met 12 december is door de medewerkers van de bieb, bijgestaan door zo'n dertig vrijwilli gere, met man en macht gewerkt om de chips van 40.000 van de 50.000 uitleenitems te herprogrammeren, zodat deze geschikt zijn voor het nieuwe zelfservice uitleensysteem. De dagen vlak voor de ingebruikna me hebben ze zelfs continue doorge werkt om alles op tijd af te krijgen. De overige 10.000 boeken waren op dat moment uitgeleend en wor den na inlevering alsnog opnieuw geprogrammeerd. Het nieuwe systeem, Eastbridge geheten, ver vangt het 'oude' systeem, waarmee Bibliotheek Heiloo bij aanschaf in 2003 tot één van de eerste bibli otheken in Nederland behoorde. Storingen en een mindere functiona liteit was het moment voor de bieb een besluit te nemen: nieuwkoop of vergaande aanpassingen van het oude system. Robert de Graaf van Bibliotheek Heiloo licht de keuze voor aanschaf van een nieuw systeem toe: „Dit systeem gaat weer jarenlang mee, kan veel meer infor matie bevatten en sluit beter aan op het landelijke systeem." Dit houdt in dat bijvoorbeeld een boek, geleend in Heiloo, in principe ook bij bibli otheken elders in het land kan wor den ingeleverd en vice versa. Cd's en andere uitleenitems in een doos je hoeven niet meer apart te worden gevuld. Jeanette Braam, directeur van Bibliotheek Heiloo: „Dat scheelt veel extra werk, waardoor onze medewerkers meer tijd overhouden om klanten van dienst te zijn." Een beveiligings poortje bij de uitgang voorkomt dat cd's en dvd's ongemerkt het pand verlaten. Alle leden kregen bij aankomst een nieuwe lenerepas en werden, indien nodig, wegwijs gemaakt in het nieuwe systeem. Ook hier stonden vrijwilligere en medewerkers klaar om mensen te hulp te schieten. De eerste reacties van het publiek waren positief, al was het voor sommigen toch nog even wennen. HEILOO - 'Hartelijk bedankt!' Met deze boodschap is Tom van der Schuyt, voorzitter van de stich ting Een hart voor Polen Heiloo, kortgeleden teruggekeerd uit Swietochlowice, de zusterstad van Heiloo. Een grote oplegger, gratis beschikbaar gesteld door trans portbedrijf Bakker uit Egmond- Binnen, is kortgeleden door vrij willigers naar Swietochlowice gereden. Vele dozen met kleding en schoenen werden afgeleverd bij de Sociale Dienst. Deze kle ding werd bijeen gebracht door inwoners uit Heiloo en omgeving. Hotel Bellevue in Egmond aan Zee wordt herbouwd en familie Groot, eigenaar van het hotel, had de inventaris gratis aangeboden aan de stichting Een Hart voor Polen Heiloo. Enkele weken is met der tig vrijwilligers de inventaris ver huisd en gaat deels naar het zorg- huis Dom Zlotej Jesieni. Het wordt ook gebruikt voor de inrichting van een nieuwe gezelschapsruimte voor ouderen. Tom kan u verzeke ren, dat de mensen daar heel blij waren met de hulp, die nog altijd hard nodig is. Bijvoorbeeld in een achterstandswijk, zoals Lipiny, waar de werkeloosheid bijna tachtig procent is. Tom bedankt iedereen, die een steentje heeft bijgedragen, hartelijk voor de inzet en hulp, vooral namens de begunstigden in Swietochlowice. Zij wensen u 'WesolychSwiat Bozego Narodzenia', ofwel fijne Kerstdagen! STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Geef u tijdig op voor de cyclus Cultuurgeschiedenis over de Renaissance met Jan van der Giessen. De eerste sessie is op dinsdag 17 januari om 14.00 uur. Dit fascinerende onderwerp wordt multimediaal verkend. Kosten 64,50 (seivicepas 61,28) voor zeven lessen van twee uur plus syllabus. Maandag 9 januari om 10.45 uur start Lea Dam met deze bewegings- groep voor iedereen. Doe aange past fitness als fitness/gymen in de zaal niet meer goed kan. Locatie Trefpunt, kosten 75,- (seivicepas 71,25) voor 15 lessen van een uur. Aanmelden via tel. 072-5331297. Op maandag 9 januari start de workshop Transferverf, docente is Gerda Pauwelussen. Transferverf vergt een indirect proces, via papier afdrukken op stof. De workshop is op 9, 16, 23 en 30 januari, steeds van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten 25,- (seivicepas 23,75) plus mate riaalkosten 7,50. Vrijdag 13 januari om 10.00 uur start de adviescureus van gewichts- consulente Claudia Spit over afval len op een gezonde en verant woorde manier. Voedingsadvies en variatie-eetlijsten. Kosten 28,75 (seivicepas 27,32) voor vier les sen van anderhalf uur. Niek Morech verzorgt een korte kennismakingscureus houtdraaien. U gaat snel aan de slag na presen taties over de gereedschappen, technieken en houtsoorten. De cur sus start op woensdag 8 februari om 14.00 uur en is op drie achter eenvolgende woensdagen. Locatie Trefpunt, kosten 34,50 (seivice pas 32,78), zie www.welzijnhei- loo.nl Woensdag 22 februari om 09.30 uur start de korte cursus schilderen met aciyl voor beginners. U hoeft niets mee te nemen, docente Trudie Buis zorgt voor alle materialen. Er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Kosten: 55,- voor zes lessen. Op donderdag 19 januari start de cursus Taichi Qigong die uit tien lessen bestaat en is bedoeld om uw energiepeil in balans te krijgen. Voor allerlei lichaams- en mentale func ties moet de energie (chi) wij kun nen stromen. Tien lessen, steeds op donderdag van 14.00 tot 15.00 uur. Gratis proefles dat tijdstip op don derdag 12 januari. Locatie Trefpunt, kosten: 105,- (servicepas€ 99,75) voor tien lessen. Inschrijving via tel. 072-5331297, zie ook www.welzijn- heiloo.nl Op woensdag 8 februari komt Ineke van Steenoven met tips voor wie niet precies weet hoe te begin nen met opruimen. Aanvang 19.30 uur, locatie Trefpunt, kosten 14,- (seivicepas 13,30). Ineke kan u prima op weg helpen hoe u een opmimklus aanpakt en afrondt. Aanmelden via tel. 072-5331297. Donderdag 16 februari om 19.30 uur verzorgt Sandra Bolten een workshop Stijladvies. U krijgt van haar tips, aan de hand van colla ges, welke belijning in kleding en kledingstijl het best bij u passen. U ontvangt ook een boekwerkje met tips. Kosten 14,- (seivicepas 13,30). Voor informatie en aanmel den, tel. 072-5331297. Elke maand komen er in het MCA vele tientallen 65-plussere met ernstige verwondingen die zijn veroorzaakt door struikelen en val len. Preventie kan heel veel ellende voorkomen. Wat en hoe van belang is bij valpreventie hoort u in de voorlichtingsbijeenkomst op don derdag 19 januari van Joost van Rooijen, veiligheidsadviseur en ver bonden aan de vrijwilligeregroep Graag Gedaan. Locatie Trefpunt, aanvang 14.00 uur, entree 3,75.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2011 | | pagina 7