H.O.V. speelt De Mikdado in De Beun Cruijffie Heer Bommel en Tom Poes in Heiloo Jeugdtheater Heiloo presenteert Aladdin Alderliefste met Trois in De Beun H E I L O O kTJfJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop The Girl With The Dragon Tattoo, Millenium Trilogy - Parti BOEK VAN DE WEEK Cruijffie Jongensjaren Boek van de week: Cruiffie Jongensjaren door Jan Eilander voor 14,95 öËa r UITKIJKPOST li JANUARI 2012 The Girl With The Dragon Tattoo is de eerste film van Columbia Pictures filmtrilogie- de adaptatie van Stieg Larsson's literaire block buster: De Millennium Trilogie. Geregisseerd door David Fincher (The Social Network) en met Daniel Craig en Rooney Mara in de hoofd rollen. De film is gebaseerd op het eerste deel van de trilogie, in Nederland vooral bekend onder de titel Mannen die Vrouwen Haten. Hieivan zijn in totaal 50 miljoen exemplaren in 46 landen verkocht en is uitgegroeid tot een wereldwijd fenomeen. Het scenario is geschre ven door Steven Zaillian. Met onder andere Daniel Craig, Rooney Mara, Stellan Skarsgard, Robin Wright, Yorick van Wageningen Op dinsdagavond 17 januari zal er tijdens de speciale voorpremière van The Girl with the Dragon Tattoo in de pauze lekkere hapjes wor den aangeboden door restaurant Pincho. Reserveer dus tijdig en mis deze Corso-Pincho avond niet! JAN EILANDER JONGENSJAREN*' ROMAN Veel jongens dromen ervan de beste voetballer van de wereld te worden. Bij Johan Cruijff is die droom uitgekomen. Zijn succesver haal is daarmee het ultieme j ongens- boek. Als in een film brengt schrij ver Jan Eilander de Amsterdamse wijk Betondoip tot leven. Net als zijn vriendjes die er wonen is de kleine Cruijffie een gewone jongen, en oh ja, hij kan heel goed voetbal len. Maar om de beste te worden en te blijven, is niet alleen talent nodig, maar vooral doorzettingsvermo gen. Jan Eilander is schrijver van de succesvolle jeugdboeken Rafael en Raffle. Daarnaast is Eilander scenarioschrijver, filmmaker en zanger van de band Trio Bier. Dit boek is een uitgave van de Cruijff Bibliotheek, die zich ten doel stelt uitgaven te publiceren die de bete kenis van Johan Cruijff duiden. Een deel van de opbrengst van deze uit gaven komt ten goede aan het werk van de Cruyff Foimdation. In 2012 verschijnt het vervolg op dit boek: Cruijffie. Tienerjaren. HEILOO - Op 4 en 5 februari brengt Jeugdtheater Heiloo in De Beun vier familievoorstellin gen van het bekende Oosterse sprookje Aladdin, een verhaal uit de beroemde reeks Duizend- en-één-Nacht. Het straatschoffie Aladdin wordt verliefd op prinses Jasmina, de dochter van de sultan. Maar de grootvizier heeft trouwplannen voor haar met zijn eigen zoon en sluit rivaal Aladdin op in een grot. Daar staat een oude lamp, en als Aladdin die schoonpoetst verschijnen er twee geesten die hem gaan helpen. Aladdin is zodanig door regis seuse Marja Schoonheym en Teim en Nanne Blom bewerkt, dat alle •32 jeugdspelers een rol in het stuk vervullen. Het was een wens van Marja om met het jeugdtheater ooit een Oosters sprookje op de plan ken te brengen. Deze wens gaat eindelijk in vervulling; na 25 jaar aan Jeugdtheater Heiloo verbonden te zijn. Aladdin luidt tevens haar afscheid van Jeugdtheater Heiloo in, een besluit dat Marja eind 2010 heeft genomen. Met pijn in het hart, dat wel. „Want mijn hart ligt bij het jeugdtheater, het heeft me veel moois gegeven en ik heb er zoveel geleerd! Ik vind het prachtig om van dichtbij mee te maken hoe die ukke- pukkies als talentjes op het toneel groeien. Het is dan ook een moeilij ke beslissing geweest, waaraan een combinatie van factoren ten grond slag ligt. Ik heb altijd met liefde alles opzij gezet voor het jeugdtheater, maar ik moet nu meer om mezelf HEILOO - Dit jaar is het 100 jaar geleden dat Marten Toonder werd geboren. De spe ciale, verbazend actuele musical over Heer Bommel en Tom Poes en De Nieuwe Ijstijd komt ook naar theater De Beun in Heiloo. Op 2 mei 2012 is het precies honderd jaar geleden dat Marten Toonder (1912-2005) werd geboren, de schepper van de succesvolle stripfiguren heer Bommel en Tom Poes en vader van de Nederlandse strip. Om dit te vieren is 2012 uitge roepen tot het Toonderjaar. Op 21 januari zal een nieuwe oorspronke lijke Bommelmusical in première gaan in het oude Luxor Theater te Rotterdam, Toonders geboorte gaan denken. Bovendien wil ik het moment voor zijn, dat ik op routine ga draaien. 25 jaar is een mooie peri ode om mee af te sluiten!" De voorstelling in theater De Beun wordt verteld door harem dame Scheherazade, die als een rode draad door het verhaal loopt. Aladdin is leuk en spannend voor de kleintjes, maar biedt met grap pige woordspelingen en subtiele verwijzingen ook volwassenen een onderhoudende voorstelling. Marja is er trots op, hoe goed het jeugdtheater zich ontwikkeld heeft en op alle jeugdspelers, die in 16 repetities het stuk zich eigen heb ben gemaakt. Maar ook op het hele A-team en achter de schermen op de mensen van de kostuums, het decor, de grime en de rekwisieten. „Door passie en inzet van iedereen heeft het jeugdtheater zich steeds meer kunnen perfectioneren!" De jonge acteurs kimnen eindelijk aan het publiek laten zien wat ze in huis hebben. Want er wordt geacteerd, gezongen en gedanst. Chris speelt de grootvizier en Rowie vertolkt de rol van sultana. „We hebben met z'n allen een jaar lang naar de voorstellingen toegeleefd. Als je dan eenmaal op het toneel staat en het publiek reageert enthousiast, is dat enorm kicken!" De voorstellingen van Aladdin zijn op zaterdag 4 februari om 15.15 en 20.15 uur en op zondag 5 febru ari om 12.15 en 15.15 uur. Kaarten a 8,- zijn verkrijgbaar aan de kassa van De Beun tijdens openings uren. Kijk voor meer informatie op www.sjth.nl. stad. Hare Majesteit de Koningin woont de première bij. Door een uitvinding van profes sor Sickbock kantelt de aardas, waardoor het klimaat ingrijpend verandert. Het verhaal werd door Toonder getekend en geschreven in 1947. Het verhaal getuigt van een opmerkelijk heldere analyse van maatschappelijke ontwikkelin gen, die nog altijd verbazend actu eel is. „Wij verklappen u al vast dat het stuk ook naar Heiloo komt", melden de Vrienden van de Beun. „Op woensdag 24 oktober, dus in de herfstvakantie". Reserveren is nog niet mogelijk, dat kan pas vanaf begin mei. Een leeftijdsindicatie is er wel: vanaf 8 jaar. HEILOO - De Heilooër Operette Vereniging (H.O.V.) zal haar jaarlijkse voorstellingen in the ater De Beun geven op 11, 12, 18, en 19 februari. Uitgevoerd wordt de komische operette 'The Mikado' van het Engelse duo Gilbert en Sullivan. Na de brand, vorig jaar in the ater De Beun, moest H.O.V. met haar voorstellingen van Orpheus in de onderwereld uitwijken naar de G.G.Z. accommodatie. Met bewon derenswaardige improvisatie kon deze jubileumproductie toch nog gerealiseerd worden. Inmiddels is H.O.V., geholpen en gesteund door diverse zusterverenigingen, particulieren en bedrijven weer in staat een volwaardige productie tot stand te brengen in het vertrouwde theater De Beim. De kostuumploeg HEILOO - Deze swingende geva rieerde show met veel interac tie getuigt van een grote liefde voor muziek. Met Trois brengen Gerard Alderliefste (leadzang, gitaar), Robert Kramers (bas en zang) en Luc de Bruin (drum en zang) een Frans-Nederlandse mix van hits en eigen werk. De band is opgericht in 1993 in Amsterdam en maakte aanvankelijk vooral covers van bekende hits. In de loop van de tijd maken ze ook eigen Nederlandstalige nummers. Alderliefste bespeelde elk grand café van Amsterdam tot Maastricht, trad op in 'De vrienden van Amstel live' en werkte samen met Ramses Shafly, Liesbeth List en Paul de heeft het afgelopen jaar overuren gemaakt en ook de decorafdeling heeft al haar talenten aangespro ken om het decor en rekwisieten op tijd klaar te hebben voor De Mikado, een komische operette geheel in het Nederlands gespeeld en gezongen. Kaarten a 17,50 zijn verkrijg baar bij de kassa van theater De Beun (woensdag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en tij dens voorstellingen), De Schrijverij in het Stationscentrum en winkel centrum Het Hoekstuk of via www. heilooeroperettevereniging.nl. Dirigent is Wim Noteboom, regisseur John Lust. De voorstel lingen op 12 en 19 februari begin nen 's middags om 14.00 uur, de avondvoorstellingen om 20.15 uur. Informatie bij Frits en Riet Hogerheyde, tel: 072-5334275. Leeuw. De groep speelt powerchan- sons, door muziekblad Revolver omschreven als echte popmuziek waarbij de subtiliteit van de chan- sonvorm geen moment uit het oor wordt verloren. Na de succesvolle concerttoumee 'De Franse slag' komt Alderliefste met een nieuw theaterprogramma. 'Trois' wordt een Frans-Nederlandse mix van hits en eigen werk en... een ode aan Ramses Shafly. Het trio gaat kort om verder op de ingeslagen weg met een gevarieerde en swingende show. Zaterdag 21 januari, aanvang 20.15 uur. Kaarten a 16,- zijn verkrijg baar aan de kassa van De Beun tij dens openingsuren. Kijk voor meer informatie op www.debeun.nl De mannen van Alderliefste brengen een Frans-Nederlandse mix van hits en eigen werk. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo m naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl In prachtige kostuums brengt Jeugdtheater Heiloo Aladdin in theater De Beun. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11