Jaarafsluiting zeevissen De Vroegte Wint Snelschaalctitel voor Koen Kramer Top-weeltend bij De Foresters SPORT 21 AV Trias succesvol Zittend ritmisch bewegen Dawit Wolde wint de Halve Marathon Egmond Loopgroep Egmond succesvol UITKIJKPOST li JANUARI 2012 Gerrit IJnsen (midden) werd Botenkampioen 2011 en winnaar in het algemeen klassement. Helemaal links; de nieuwe voorzit ter van DVW, Menno Kuijper, die tevens Kantenkampioen 2011 is geworden. Foto: Carolien Breed SPORTVISSEN HEILOO - Zaterdag 7 janu ari werd in Bowling Heiloo de jaarafsluiting van de Heilooër visvereniging De Vroegte Wint (DVW) gehouden. De ongeveer zestig jaar oude club, met totaal zo'n duizend leden waarvan zo'n negentig procent afkom stig is uit Heiloo, heeft een zeer actieve en florerende afdeling zeevissen. Hierbij wordt in competitiever band gevist in kustplaatsen zoals Egmond, Seheveningen en Petten; zowel van de kant als vanaf een eigen boot, die speciaal voor het bootvissen door de vereniging wordt gehuurd. DVW'er Ramon Vader benadrukt dat het plezier in sportvissen bovenaan staat. „Iedereen, bij voorkeur in bezit van een visvergunning, kan mee doen. Voor een hele dag bootvissen op zee wordt een zeer schappelijke prijs gerekend. We vissen weliswaar in wedstrijdverband, maar niet met 'het mes op de keel'. Gezelligheid staat bovenaan! DVW is een leuke groep, die ook steeds meer jonge ren telt." Die verjonging van de club is terug te vinden bij Menno Kuijper, de nieuwe, jonge voorzitter die in maart vorig jaar Emil Wijekelsma is opgevolgd. Op de bijeenkomst werden de prijzen uitgereikt aan de zeevissers met de beste vangs ten. Botenkampioen 2011 is Gerrit IJnsen, die over vier bootvisdagen maarliefst 28 vissen met een totaal gewicht van bijna 9,5 kilo heeft gevangen. Kantenkampioen 2011 is de kersverse voorzitter Menno Kuijper, die het afgelopen seizoen 24 vissen (ruim 6,5 kilo) vanaf de kant aan de haak heeft geslagen. Gerrit IJnsen werd tenslotte gehul digd als winnaar van het algemeen eindklassement. Iedere geïnteres seerde sportvisser, jong of oud en met of zonder zeebenen, kan zich voor komend seizoen opgeven voor het zeevissen bij DVW. Op de vernieuwde website www. devroegtewint.nl staat in de wed- strijdagenda vermeld, wanneer en waar de wedstrijden gehouden wor den. HEILOO - Vrijdag 6 januari speelde SV Vredeburg het jaar lijkse kampioenschap snelscha ken. In maximaal vijf minuten bedenktijd per persoon moeten de partijen gespeeld worden. Het toernooi, met 23 deelne mers, ging over acht ronden. Het snelschaken vormt een bij zondere discipline: de spelers moe ten het niet alleen hebben van hun schaakvermogen, maar ook de snelheid van denken en handelen is van cruciaal belang. Deze disci pline leidt vaak tot onvoorspelbare wild-west-taferelen op het bord met rondvliegende stukken en een secondenspel op de klok. Toch is er bij SV Vredeburg één constante factor. Voor maar liefst de zevende keer op rij toonde Koen Kramer zich het meest bedreven in het snel le spel. Hij verloor, net als nummer twee Bob Stolp, slechts één van de acht partijen. Hoewel Kramer al beter eindigde op weerstandspun- ten werd door de toemooileiding besloten tot een barrage van drie partijen om de titel. Kramer ver sloeg Stolp met 2-1 en zo veroverde de 27-jarige filosofiedoeent opnieuw de wisseltrofee. Vaste podiumklant Niels Hageman legde, met zes overwin ningen, beslag op de derde plaats. De talentvolle Hidde Ebels leverde een voortreffelijke prestatie door, op weerstandspunten, met vijf overwinningen als vierde te fini shen. Ook Gertjan Hafkamp, Harold Ebels, in 2005 trouwens de laatste snelschaakkampioen die niet de naam Koen Kramer draagt, en Jos Admiraal noteerden vijf overwin ningen en mochten als nummer vijf, zes en zeven terugzien op een keu rig resultaat. Ed Stolp en Bert en Sandra Hollander completeerden de top tien. In de B-groep zorgde Max Min voor een mooie stimt door de snelsehaaktitel voor jeugdspelers te veroveren. Sewints Dahi, die in de reguliere competitie de ranglijst aanvoert, had duidelijk moeite met de beperkte bedenktijd en eindigde in de achterhoede. Komende vrijdag gaat de inter ne competitie weer van start. Eventuele afberiehten worden deze keer door Cees Dinkla verwerkt. Bridge Club 't Oosthonk A. Lijn Fam Turk 62,67; 2. P. v. Lochem - A. Kemper 62,08; 3. G. Voskuil - R. Hogeslag 58,75; 4. G. v. Lochem - E. Motta 52,08. B. Lijn 1. T. d. Haas - J. Staphorsius 61,46; 2. E. Kappel - J.v. Dokkum 58,85; 3. G. d. Vries - J. Bes 57,81; 4. B. v. Dortmond - N. Jacobs 54,69%. Heilooër Bridge Club Donderdagavond competitie: Lijn A: 1. fam. de Nijs 60,04; 2. fam. Neefjes 57,29; 3. De Bruyckere - Stark 55,73. B-lijn: 1. fam. v.d. Wulp 60,94; 2. Haan - Hurkmans 60,94; 3. Olgers - Weel 54,17. C-lijn: 1. Haanstra - Rutjes 59,90; 2. fam. van Wiechen 56,77; 3. Post - Smit 55,21; D-lijn: 1 .v.d. Noord - Rotteveel 58,33; 2. fam. de Graaff 54,86; 3. Bikker - Evers 50. Dinsdagavond competitie: A-lijn; 1. Huting - v.d. Steen 61,67; 2. Lodder - Schaaper 60,42; 3. Coebergh - Kemmere 59,17. B-lijn: 1. Ontrop - Noordenbos 59,72; 2. Brouwer - v.d. Leyden 54,17; 3. fam. Rey 51,39. Bridgeclub Sans Atout Maandag9 januari: A-lijn 1. Dijkema - v.d Eng 59.6,2. Beerepoot - Daudey 59.2, 3. fam. Willemse 57.9,4. fam. van Diepen 55.8; B-lijn 1. fam. Kuyt 62.8, 2. v.d. Klis - Mantel 60.1, 3. v. Baar - Haan 56.6.4. Visser - Boelhouwer 56.3; C-lijn 1. v. Duijn - Kaashoek 60.1, 2. v. Toornburg - de Vries 58.9, 3. v. Dam - v. Lochem 58.0,4. Kuiper - Witting 55.7. HEILOO - Eileen Groenland verbeterde haar persoonlijk record dit jaar op de halve mara thon van Egmond bij de dames tot 1.28.15 min (meer dan vier minuten sneller dan vorig jaar). Edward Appelman werd op de kwart marathon derde in een per soonlijk record van 39.05 min en Coen Ursem (15 jaar) debuteerde op de kwart in een rappe tijd: 42.06 minuten. De dag daarvoor won Bastiaan Bouman in Anna Paulowna de vier kilometer cross bij de B-junioren en werd Coen Ursem tweede. Bij de meisjes A won Lenneke Beeldman. HEILOO - In een stoel op gezel lige internationale muziek lekker bewegen (dansen), waarbij u werkt met uw armen en benen en soms ook met sjaaltjes. Het is gymmen en dansen tegelijkertijd. Vaak wordt zitdansen als intensief ervaren. Geheugentraining komt ook aan bod, omdat de dansen uit vast staande bewegingen bestaan. Als de benen niet meer zo goed willen, dan is dit een fijne manier van bewegen. De bewegingen worden door iedere deelnemer naar eigen vermogen uitgevoerd. Op muziek uit verschil lende landen, bijvoorbeeld de Balkan, Israël en Europa worden traditionele dansen in een aange paste vorm op een stoel gedanst. Ieder land heeft een eigen aard en dat vindt u terug in de dansen en de sfeer van de muziek. Ook de achter grond van de dans tradities komen aan bod. Afhankelijk van de soort muziek kunnen gevoelens worden opgeroepen, zoals vrolijkheid, inge togenheid, gevoelens van kracht en pit of juist van je lekker mee laten drijven. Bewegen op muziek werkt ontspannend en is goed voor de conditie. Dinsdag 17 januari starten tien lessen, van 15.30 tot 16.45 uur in het Dojo 't Loo gebouw aan de Bergeonstraat 28 te Heiloo. Opgave en informatie bij Marianne Knip, tel. 0226-345677 of bij SWH, tel. 072- 5331297. EGMOND - Afgelopen zondag werd de Halve Marathon Egmond gelopen. Het was een jubileumjaar; de veertigste editie! Er deden 12.500 deelnemers mee aan dit evenement. De weersomstandig heden waren zonnig met een aangename temperatuur van negen graden. De strijd was spannend en dit was duidelijk te zien was aan de gezichten. Het toegestroomde publiek klapte de handen warm om de duizenden lopers aan te moedigen. Door het prach tige natuurgebied, de duinen in Castricum gingen de lopers weer terug naar Egmond aan Zee. De eerste die de finish bereikte was Dawit Wolde uit Ethiopië. De eerste plaats bij de vrouwen was voor door Meseret Haily. De tweede plaats ging naar Florence Kiplagat. Foto: Annelies Westerbeek EGMOND - Ondanks een matige opkomst van atleten van Loopgroep Egmond is er toch goed gepresteerd. Bij de ATB stran- drace op zaterdag kwamen Herman en Ineke Admiraal in actie; Herman finishte in een tijd van 1 uur 36, en Ineke kwam met een tijd van 147.40 over de finish. Zondag werd 'de Halve' gelopen onder geweldige omstandigheden; goed weer en wind in de rug over het strand. Emiel Admiraal liep een prima tijd en werd daar bij tweede Egmonder. Aangeleverde foto Voetbal HEILOO - Een leuk Boardingtoernooi, een aantrek kelijke Nieuwjaarswedstrijd, een gezellige receptie, een knal lend feest en vooral een gewel dige inzet van een flinke club vrijwilligers; het bleken zoals gehoopt de ingrediënten om De Egelshoek vol te krijgen en een nieuw jaar fantastisch te star ten. Allereerst was er het boarding toernooi. Op donderdag en vrijdag werden bij de heren de voorronden gespeeld waar mooi voetbal werden getoond. Op zaterdag speelden de veteranen en de dames en konden de dames van HSV en de vetera nen van de Hulpsheriffs gehuldigd worden. Bij de heren werden de halve finales op het scheipst van de snede afgewerkt. De grote verras sing, Tutti Frutti, kwam net tekort en team Niels Kok won verrassend van de smaakmakers van Terror. In de finale De Blinden - Team Niels Kok was er een strafsehoppenserie nodig. Team Niels Kok wist voor de derde maal op rij het toernooi op haar naam te schrijven. Naast het indoor toernooi werd er ook een Nieuwjaarswedstrijd gespeeld door 28 oud Foresters vedetten. De teams werden door middel van loting samengesteld wat een verrassende combinatie opleverde. Al snel bleek dat de oldtimers het spelletje nog niet verleerd zijn. De spelers wis ten elkaar makkelijk te vinden wat mooie combinaties en leuke aanval len opleverde. Bij Team 1 maakte uiteindelijk Edward Avis met twee doelpunten het verschil. De manier waarop hij de ballen achter kee per Ralf Bolten binnen werkte ver raadde grote klasse. Ook was het opvallend dat de twee oudste spe lers, Hans Wiebering en Henk van Rijnsoever nog moeiteloos meekon den met de minder oude vedetten. De wedstrijd eindigde uiteindelijk in een 5-2 overwinning voor team 1. Na afloop werden in de kantine de verhalen van vroeger nog maar eens opgehaald en onder het genot van een hapje en een drankje bijge praat. De slotavond van beide eve nementen was zeer druk bezocht en tot laat bleef het gezellig in de kantine. Volgend jaar staan beide evenementen wederom op het pro gramma. 6894

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 21