Heilooër meiden als vrijwilliger naar Nepal Peutervoorstellingen en meer in Bibliotheek Winterwandeling langs hersteld Nijenburg Gemeente haalt kerstbomen op Nieuwe cursus 'Ontdek je Instrument' H E I L O O 3 In Memoriam Rijk van Holland UITKIJKPOST li JANUARI 2012 •Vervolg van voorpagina Stichting Veldwerk is in 1999 opgericht door René Veldt en heeft tot doel kleinschalige en directe hulp te bieden aan kansarmen (onder andere straatkinderen, weeskinderen, gehandicapte kinde ren en vrouwen) in Nepal. Donna en Yasmin gaan samen werken in Weeshuis Mero Niwas in Barhabise, een klein stadje tussen de bergen, ongeveer vier uur reizen vanaf de hoofdstad Kathmandu. In het wees huis wonen vijftien kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 16 jaar. Ze gaan les geven op de twee scholen in de buurt en in de namiddag hel pen ze de kinderen met hun huis werk en het spreken en verbeteren van hun Engels. Iedere twee weken gaan ze in het weekend, met de De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. S f Printing. s ui.ilK Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieuvriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per millimeter is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere millimeterprijzen. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opnemen metArnoud Mars, tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudtzich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. lokale bus, terug naar Katmandu. „Mensen daar nemen kippen, var kens en zelfs geiten mee de bus in, dat worden dus gezellige ritjes", aldus Donna. Ze heeft al veel door Azië gereisd met haar ouders en is dus wel het nodige gewend. Voor Yasmin is het de eerste keer dat ze dit werelddeel gaat bezoeken. Na Nepal wil Donna nog een paar maanden rondreizen in Thailand, Bali en misschien Australië. Ook Yasmin heeft plannen in die rich ting dus misschien trekken ze wel samen verder de wereld over. Wil je Donna en Yasmin volgen dan kan dat op www.donnatromp.blogspot. com en op www.yasminbrouwer. waarbenjij.nu. Op de website van Stichting Veldwerk kan je van alles vinden over het vrijwilligerswerk in Nepal www.stichting-veldwerk.nl. HEILOO - Op 64 jarige leeftijd is Rijk van Holland plotseling over leden. Een groot verlies voor zijn familie, vrienden en voor de win keliers en klanten van het winkel centrum Het Hoekstuk. Rijk was meer dan twintig jaar voorzitter van de winkeliersver eniging van het Hoekstuk en de bezielende kracht achter het tot standkomen van het nieuwe win kelcentrum. Jarenlang heeft hij doorgezet bij veel tegenspoed om te komen tot een prachtig resul taat; goed voor de klanten, de winkeliers en Gemeente Heiloo. Het centrum is een mooie nala tenschap, maar hij heeft er te kort van genoten. Nieuw geplante Taxus langs de herstelde delen van Nijenburg waar de winterwandeling langs gaat. Aangeleverde foto HEILOO - In december is het laatste deel van het Herstelplan Nijenburg afgerond. De rust is wedergekeerd. De vogels hebben hun bos terug, op tijd voor het broedseizoen. Het beplantings plan rond de Kattenberg en in het Engelse Werk is uitgevoerd. Je kimt nu al goed de contouren van het wandelbos zien. Er zijn veel groepen heesters aangeplant, wat lopend over de slingerende paden telkens weer een verrassend effect zal geven. De Comédie met zijn opnieuw aangeplante coulissen ziet er uitnodigend uit. Tijdens de maandelijkse wandeling op zondag 15 januari voert de gids u langs deze 'herstelde' delen van het Heilooër Bos. De start is, zoals gebruikelijk, om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Warme kle ding en waterdicht schoeisel aan bevolen. Een donatie (richtlijn 2,-) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN- Heiloo@hccnet.nl of bellen, tel. 072- 5325110. HEILOO - Voorgaande jaren werden kerstbomen ingezameld op diverse parkeerplaatsen in ruil voor versnaperingen en tegoedbonnen. Dit jaar haalt de gemeente kerstbomen op in plaats van rolemmers. Al vele jaren worden de kerst bomen niet meer verbrand maar versnipperd. De belasting voor het milieu is zo minder groot. Ook hoopt de gemeente dat er door inzame ling weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plantsoenen terechtkomen. Voorgaande jaren vond de inzameling plaats op de par keerplaats bij zwembad Het Baafje, het parkeerterrein bij De Loet en een parkeerterrein in Ypestein. Voor iedere ingeleverde kerstboom kreeg men een bon voor iets lekkere of een Bart Smit-bon. Verzoeken om verzamelde kerstbomen bij parti culieren op te halen kon men niet inwilligen. Dit jaar gaat de keret- boominzameling andere. Deze week van maandag 9 tot en met vrijdag 13 januari haalt de gemeente kerst bomen op in plaats van de groene rolemmers. Kerstbomen kunnen op de reguliere ophaaldag worden aangeboden op de elusterplaats rolemmers. De dagen voor uw wijk vindt u in de Afvalkalender 2012 die recent is verspreid. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met het Klanteontaeteentrum van de gemeente, tel. 072-5356666 of een e-mail sturen naar info@heiloo.nl. HEILOO - Van 18 tot 29 januari staat Bibliotheek Heiloo weer helemaal in het teken van de Nationale Voorleesdagen. Het boek 'Mama kwijt' van Chris Haughton is prentenboek van het jaar en staat deze periode centraal. Speciaal voor kinderen van twee tot vijf jaar en hun (groot) ouders houdt Bibliotheek Heiloo in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo op zon dag 29 januari om 10.00 uur en om 11.15 uur de leuke vooretelling van Potitco: 'Mama kwijt'. De kleine uil is uit zijn nest gevallen. Waar is mama nu? Samen met eekhoorn start kleine uil een zoektocht. De eekhoorn weet het wel, maar klei ne uil komt steeds bij de verkeerde mama terecht. Zou kleine uil zijn mama vinden? Chris Haughton schreef het en Marieloes Koopman bewerkte 'Mama kwijt' tot een prachtige tafelvoorstelling met aan stekelijke liedjes waar samen met de kinderen op gedanst wordt. De vooretelling duurt circa 45 minu ten. Toegangskaarten zijn voor 2,50 per persoon verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Speciaal voor de kinderen van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (en him ouders/grootoudere) zijn - tegen gereduceerd tarief - toegangs kaarten verkrijgbaar op de ver schillende locaties. In Bibliotheek Heiloo wordt iedere woensdag vanaf 14.30 uur voorgelezen (behal ve in de schoolvakanties). Tijdens de Nationale Voorleesdagen, op woensdag 18 en 25 januari wordt uiteraard voorgelezen uit: 'Mama kwijt'. Voor deze speciale gelegen heid door een bijzondere voorlees- gast: politieman Dirk Hazenoot. Kinderen van nul tot zes jaar, worden tijdens de Nationale Voorleesdagen (tot en met zondag 29 januari) gratis ingeschreven als lid van Bibliotheek Heiloo (norma le inschrijfkosten: 3,-). Zij betalen tot hun 18de verjaardag geen con tributie. Bij inschrijving ontvangt ieder nieuw peuter- en kleuterlid als welkomstcadeautje ook het unieke vingerpoppetje Kleine Uil uit 'Mama kwijt' (zolang de voor raad strekt). HEILOO - Woensdag 18 janu ari gaan diverse korte cursussen voor kinderen van start bij de muziek- en dansschool Heiloo. Onder andere de nieuwe korte cursus 'Ontdek je Instrument'. Naast deze cursus starten de korte wintercursussen: 'Muziekplezier voor Peuters' en de 'Muziektrein voor Kleuters'. De cursus 'Ontdek je Instrument' is speciaal bedoeld voor kinderen van circa 7 tot 9 jaar (groep 3, 4 en 5). Tijdens deze cursus maken zij kennis met de muziekinstrumenten waarop les wordt gegeven aan de muziekschool. Voor veel kinderen is het lastig om een goede keus te maken uit de grote verscheidenheid aan instrumenten die er bestaat. De bedoeling van deze cursus is om de kinderen hierbij te helpen. Om de definitieve keus nog beter te ondersteunen worden twee proef lessen, naar eigen keuze, op ver schillende instrumenten aangebo den. Naast de instrumentale kennis wordt ook enige aandacht besteed aan het eenvoudige noten lezen en ritmische bouwstenen. De cur sus omvat tien lessen en vindt bij voldoende deelname plaats vanaf woensdag 18 januari van 15.00 tot 15.45 uur. De korte wintercursus sen, 'de Muziektrein voor Peutere' van 2 ¥2 tot 4 jaar met een ouder of verzorger en 'Muziekplezier voor Kleuters' van 4 tot 6 jaar, zijn acht muzikale avonturen voor jonge kin deren waarbij him fantasie wordt geprikkeld. Muziek maken, zingen, muziekinstrumenten knutselen, bewegen en spelen zijn de elemen ten om je fantasie vleugeltjes te geven tijden deze avonturen. De cursussen omvatten acht lessen en gaan van start bij voldoende deelname op woensdag 18 janu ari, de cursus 'de Muziektrein voor Kleuters' van 09.30 tot 10.15 uur en de cursus 'Muziekplezier voor Peutere' van 13.00 tot 13.45 uur. Kom langs en proef de eerste les vrijblijvend mee! Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1, Heiloo, tel. 072-5332460. E-mail: info@muziekendanssehool- heiloo.nl en kijk op www.muziek- endansschoolheiloo.nl. Veel kinderen beginnen met het spelen van blokfluit. Zo kun je eerst goed noten leren lezen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3